Author Topic: Произход на българите !  (Read 707064 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline muti6

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 927
Ynt: Прабългарите-тюрки или иранци
« Reply #255 on: January 21, 2010, 17:16 »

В редица хроники, заселването на българите в земите по Долния Дунав се представя като заселване на авари. Причината за това смесване на имената на българи и авари е етническата близост между двата народа, както и факта, че аварите също са се заселвали по Средния и Долен Дунав, макар и малко по-рано. По този повод в западната "Брюкселска Хроника от 11 век, писана от неизвестен автор се казва:


http://protobulgarians.com/Statii%20za%20prabaalgarite/Zaselv1.jpg

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3438
  • Gender: Male
Ynt: Прабългарите-тюрки или иранци
« Reply #256 on: January 21, 2010, 19:31 »
Именно поради това прото булгарите намират приют по тези земи. Интересно е името на сина на Хан Кубрат-Бат Баян, което име е носено по-рано пак по тези земи от Аварския пълководец Баян Хан. Другият син на Хан Курт -Алзек пък отива в Бавариа където са били населени Аварите. Доказано е че Аварите са Тюрки, взели участие в Хунския съюз.Аварите се знаят за Тюрки. В този съюз са участвали много народи, но ръководещата роля са били Тюрките. Знае се че редом с Аварите много славянски племена са се заселили по днешните земи на БГ.

Offline tersid

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 873
Ynt: Прабългарите-тюрки или иранци
« Reply #257 on: January 21, 2010, 19:38 »
Това ,че прабългарите са иранци е демагогия и оттам се  тръгва да се доказва ,че траките и славяните също са прабългари, а и не само те .
Демек видите ли всички са прабългари ,тоест българите са чист едноплеменен народ от "арийци". И всичко тази плява се поднася на база индийски народни приказки в които пишело за балх и болх . Египетските пирамиди даже били построени от българи,Савската царица била българка и какви ли не други фантасмагории в името на глупостта да се докаже и аз незнам какво. Ще се откажат от великите ханове -Аспарух, оОмуртаг , Тервел , ще се откажат от Тангра само и само да бъдат арии.Тази екзотика много ми напомня за Германия от тридесетте години.

вера

  • Guest
Ynt: Прабългарите-тюрки или иранци
« Reply #258 on: January 29, 2010, 23:51 »
Царство Балхара е предполагаема държава на древните българи, разположена в горното течение на река Оксус (днешна Амударя) и подножието и планинските долини на Хиндукуш и Памир (древната планина Имеон). Основана ок. 7 век пр.Хр.

Българите (‘булхи’ на арменски) са описани в арменския географски атлас от 5-7 век ‘Ашхарацуйц’ като уседнал занаятчийски и търговски народ, а не номадско племе, населяващ областта около големия древен град Балх съответстваща приблизително на днешен северен Афганистан и по-голямата част от Таджикистан. Историографи от античността и ранното средновековие като Агатий Миринейски, Теофилакт Симоката и Михаил Сирийски също посочват планината Имеон като прародина на древните българи.

Балхарците участват в етногенезиса на днешните таджики в Афганистан и Таджикистан, възможно и на едноименната етническа група ‘балхара’ в Индия. Част от българите мигрират в Европа още преди новата ера, като построяват своите каменни градове в долините на Северен Кавказ и територията край северния бряг на Черно море източно от река Аксиакус (Южен Буг) (‘буленсии’ на латински), където основават ранната си европейска държава в 165 сл.Хр., и царството Велика България през 632. Сред държавите наследници на последното са средновековната Първа българска държава, Втора българска държава и Волжка България, както и съвременна България, Татарстан и Чувашия.



вера

  • Guest
Ynt: Прабългарите-тюрки или иранци
« Reply #260 on: January 30, 2010, 00:22 »

вера

  • Guest
Ynt: Прабългарите-тюрки или иранци
« Reply #261 on: January 30, 2010, 00:23 »

вера

  • Guest
Ynt: Прабългарите-тюрки или иранци
« Reply #262 on: January 30, 2010, 00:25 »

вера

  • Guest
Ynt: Прабългарите-тюрки или иранци
« Reply #263 on: January 30, 2010, 00:27 »

вера

  • Guest
Ynt: Прабългарите-тюрки или иранци
« Reply #264 on: January 30, 2010, 00:32 »
попаднах на един американски сайт-с картиране-там има много интересни неща за българите-пра родина и пр.

http://s155239215.onlinehome.us/turkic/25Bulgars/ContentsBulgars.htm
http://s155239215.onlinehome.us/turkic/11Miftakhov/ContentsEn.htm
http://s155239215.onlinehome.us/turkic/btn_GeographyMaps/MapsEn.htm

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
Ynt: Прабългарите-тюрки или иранци
« Reply #265 on: January 30, 2010, 00:40 »
Вера,вие диалог ли водите или монолог със себе си? Последните 5-6 постинга само вие публикувате,искате да натрапвата познанията ви или по скоро се опитвате да се наложите.

Всеки един уважаващ себе си ще изчака да види има ли конкретен интерес към дадена тема или не.В случая имам чувството,че съм на лекции по ограмотяване.

Засрамете се малко,тук е форум а не едноличен монолог на себе си.!!!

вера

  • Guest
Ynt: Прабългарите-тюрки или иранци
« Reply #266 on: January 30, 2010, 00:53 »
Вера,вие диалог ли водите или монолог със себе си? Последните 5-6 постинга само вие публикувате,искате да натрапвата познанията ви или по скоро се опитвате да се наложите.

Всеки един уважаващ себе си ще изчака да види има ли конкретен интерес към дадена тема или не.В случая имам чувството,че съм на лекции по ограмотяване.

Засрамете се малко,тук е форум а не едноличен монолог на себе си.!!!

Нямам нищо в предвид-поставям картите и линковете информативно-а участниците във форума да ги тълкуват както решат,ако желаят да ги и прочетат,ако не това си е личен избор....
Просто информативно-нищо повече,Нямам време за дискусия.

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
Ynt: Прабългарите-тюрки или иранци
« Reply #267 on: January 30, 2010, 01:11 »
Нямам нищо в предвид-поставям картите и линковете информативно-а участниците във форума да ги тълкуват както решат,ако желаят да ги и прочетат,ако не това си е личен избор....
Просто информативно-нищо повече,Нямам време за дискусия.
Поставете една карта,две а то какво едно след друго.. И не ми казвайте,че нямате време за дискусия защото с часове наред стоите тук белким някой разгледа картите ви или натрапени линкове,хайде ..!

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
Ynt: Прабългарите-тюрки или иранци
« Reply #268 on: January 30, 2010, 08:00 »
вера = десс => Велика България  :D

вера

  • Guest
Ynt: Прабългарите-тюрки или иранци
« Reply #269 on: January 30, 2010, 14:32 »
вера = десс => Велика България  :D
Сега пък Г-н Мустафа ме направи и шовинистка. :D
Тук грешите г-н Мустафа-просто проследих десско откъде има картите,които е постнал,защото,както ми се струва само аз чета всичките постинги и проверявам източниците на дадената информация-и стигнах до този сайт,който го постнах само информативно за заинтересованите.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42