Author Topic: НОВИНИ - NEWS - HABER  (Read 1037212 times)

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Offline Marlboro

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1355
Ynt: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #3165 on: November 22, 2014, 12:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login




Скандалната "Мисис България Свят 2014": Не съм грозна, медиите подбраха снимките ми без фотошоп21.11.2014 21.51Как българската "Мисис България Свят" 2014 Анита ЖеYou are not allowed to view links. Register or Login - Мейзер реагира на критиките срещу избора точно тя да представя България на конкурса в САЩ тази година? Отговор на този и други въпроси даде тя тази сутрин в телефонно интервю за You are not allowed to view links. Register or Login тв. Публикуваме го 1:1.

- Г-жо Мейзер, Как посрещате този негативизъм?
- Добро утро. Тук е 1-1.30 ч. след полунощ. Много се радвам да се свържем с вас и по някакъв начин да изясним тази ситуация защо толкова негативизъм, ако бях с по-лабилна психика, аз нямаше да мога да издържа. Просто съм изненадана.
Мисля, че българите сме много изтормозени като цяло и на хората им е много по-лесно да напишат нещо лошо, отколкото добро. Мъчно ми е за всички тези хора, които сядат на компютър и пишат не само срещу мен, а срещу толкова достойни хора. Аз не се учудвам, че това се случва, просто ми е малко кофти, но приемам го.

- Вие самата харесвате ли визията си, начина, по който изглеждате?
- Какво значи дали се харесвам или не? Всяка жена, която се снима, може да изглежда и добре, може да изглежда и зле. Много от красавиците казват: "Имаме доста фотошоп". Когато няма фотошоп, има изненади. Явно аз допуснах тези изненади във Фейсбук, за което съжалявам. Медиите не пропуснаха да подберат тези две-три снимки, които са ужасни. Аз не се харесвам на тях, имам много хубави снимки.

- Дразнят ли ви сравненията с Памела Андерсън?
- Не, защо? Аз Памела Андерсън я харесвам страшно много, дори се гордея, че ме сравняват с нея.

- Как протече самият конкурс? Бяхте казали, че ще очаровате журито с пеенето си?
- Нямаше нужда от пеене. Ние си бяхме помежду си, забавлявахме се, имаше уникални дами от целия свят, бизнес дами. Бях малко притеснена в началото, но всички ме приеха много добре. Направих много приятелки, намерих си съвсем нормални връзки от целия свят. Много съм щастлива, много се вълнувам.

- Успяхте ли да се видите с г-н Обама?
- Не, не успях. Ходихме до Белия дом, но тъй като той не беше там, нямаше как да ни посрещне и да ни приемат. Имаше само видео послание.
- Но сте срещнали един от популярните сенатори в Щатите, даже имате снимка с него.

- Да, даже снимка имам само аз и те я публикуваха в списанието организаторите.

- Той какво ви каза? Направи ли комплимент за You are not allowed to view links. Register or Loginта?
- Направи комплимент, да. Погледна лентата, видя България и каза: "О, да, аз харесвам България" и застана и се снимахме. Беше много приятно.

- Какви са вашите отношения с мъжете? Говорихте в едно шоу как сте омаяли бившия си съпруг. Тези по 750 кубика от ляво и отдясно ви помагат да омаете мъжете?
- Те гърдите не са най-важни. Те са някакво допълнение според мен и специално на този конкурс не се набляга на гърди. Набляга се на много повече качества. Хората се опитват да разберат какъв човек, да видят вътрешната ти красота и съответно да я допълваш с външната си визия.

- Имаше ли дами с корекции като вас на конкурса?
- Да. Доста от дамите бяха с корекции.
- С какво се занимавате в САЩ? Как се поддържате? Знам, че живеете в Лас Вегас предимно. Живели сте и с предишния си съпруг - американец, който е доста състоятелен мъж. Вярно ли е, че сте живели като приятели? В България това звучи малко странно.

- Да, знам, че е странно, но като че ли започва и в България да навлиза, но е табу. Спят и в отделни стаи в България, може би с отделни завивки, но това не се коментира. Не знам, по-консервативни сме в България в това отношение.

- Вие сте доста авантюристична дама - от една страна се занимавате с интериорен дизайн, от друга опитахте музикална кариера, направихте няколко клипа.
- Пробвам от всичко, забавлявам се. Животът е кратък, няма време. Искам да опитам от всичко и го пожелавам от все сърце на всяка дама, на всеки добър човек да пробва, защото няма да бързаме. Знаете ли, между другото, когато се разделяхме с групата бизнес дами си обещахме да си правим реюниън всяка година в различна държава. Казах им: "Хайде догодина в България", защото аз нямам търпение и бях така една от най-големите. Казват: "Ние сме 40 тука", а аз "Аз не знам дали след 40 години ще съм жива". И викам: "Първо идвате при мен, в България". Много се радвам, направих много приятелки.

- Вярно ли е това за Майк Тайсън, че ви е направил неприлично предложение?
- Какво значи да ми е предложил. Тя, моята приятелка е тук в момента, тя беше с мен вечерта. Беше интересно - тя ме дърпа назад, той ме дърпа към стаята. Това се случи, беше весело.

- Как се измъкнахте от него? Той е известен с недоброто си отношение към жените?
- Няма как да бъде агресивен - беше публично мероприятие на Playboy и имаше страшно много хора. Стара история.

- Какво ще правите сега? Какво искате да кажете на хората?
- Каквото ми дойде на ума и каквото е рекъл Господ. Дай Боже да се случи нещо по-хубаво, но не мисля, че ще ми се случи нещо по-хубаво. Това беше черешката на тортата, черешката на тортата за всяка жена.

- Ще продължите ли с музикалната кариера? Тя на втори план ли отиде?
- В моя живот нямам нищо на втори план. Всичко е на първи план, но не мога да ги свърша всички неща.

- Как е по-правилно да ви наричаме - Анита Мейзер или Анита Желева?
- Трябваше да участвам с българските си имена и нямаше как да представя американски документи. Затова бях с фамилията Желева. Но не виждам какъв е смисълът да го коментираме. Аз участвах за България. Аз не съм изложила България. /pik.bg







Offline Marlboro

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1355
Ynt: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #3166 on: November 22, 2014, 12:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login


Klichko tancyva s torba fasyl.  8)

Offline Marlboro

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1355
Ynt: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #3167 on: November 24, 2014, 21:44 »

You are not allowed to view links. Register or Login
Космат суджук плъзна в търговската мрежа - ОТВРАТИТЕЛНИ СНИМКИ




You are not allowed to view links. Register or Login




You are not allowed to view links. Register or Login




You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Ynt: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #3168 on: November 30, 2014, 00:26 »
Турските страни приемат общи учебници..
В турските страни ще има обща учебна програма...Турският свят се готви да приеме обща учебна програма.Министрите на образованието на страните от Турския Съвет приключиха подготовката на собщ учебник по история. Дейностите поподготовката на общи учебници по география и литература ще приключат през април 2015 година. В столицата на Азербайджан Баку се състоя срещата на министрите на образованието на страните отТурсикя Съвет. На заседанието Турция бе представена от министъра на образованието Наби Авджъ. В изявлението, което направи във връзка със резултатите от заседанието, министър Авджъ отбеляза, че е приключена подготовката на общ учебник по история за турско говорещите страни и този еучебник ще бъде приет като официален учебник във всички училища в страните членки на съвета.Наби Авджъ посочи, че през април 2015 година ще приключи подготовката и на общи учебници по география и литература, и че през предстоящия период ще поставят в изпълнение проект за обмяна на ученици от Турция, Азербайджан, Киргизия, Тюркменистан и Kaзахстан.You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Ynt: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #3169 on: November 30, 2014, 12:06 »
Четири и половина вагона българска история съзнателно изгорени
[/size]В неочаквани моменти от историята ни, когато всеобщите социални и политически нагласи клонят в модерни посоки, изведнъж се повдигат въпроси, които в напрегнатото ежедневие са потънали в забвение. Най-неочаквано за всички ни, в лето 2005-то, 132 години след обесването на Апостола, Турция си поиска обратно архивите, свързани с делото на Васил Иванов Кунчев - Левски.И точно сега му е времето да разкрием един срамен и тъжен факт от историята ни, която поради всякакви причини от столетия скъсяваме и унищожаваме.
През 1979 г. народният лечител Петър Димков разказа пред магнетофона ми как са били докарани в България ценните турски архиви, сред които са и документите за следственото дело на апостола Левски. И… как след това по-голямата част от тези архиви са били унищожени. Ето и неговия разказ
[/font][/size]Моят сродник е инж. Никола Димков , който пръв още в 1916 година пише книжка и развива идеята за Световен съвет на нациите. По това време живее в Истанбул и помага на българите с каквото може. И ето че получава молба от българското правителство и от БАН дали е възможно да се докарат в България някои ценни документи от турския архив. Никола Димков им казва да не вдигат никакъв шум по тоя въпрос и да оставят на него да издебне момента.И през 1934 г. не знам защо, но в Турция настанала голяма криза за хартия: халваджи-бозаджийте нямало с какво да си увиват стоката. По тая причина турците решават част от негодната според тях архива да разпродадат на халваджи-бозаджиите. Димков веднага използва случая, идва при проф. Владимир Хиндалов - най-известния тогава турколог. "Слушайте - казва - назначете една комисия така за прикритие, проформа и нека тя, начело с вас, г-н професоре, да дойде в Истанбул." Казал им още, че с него трябва да поддържа връзка само Хиндалов, другите от комисията да разглеждали музеите през това време.[/font][/size]Идва комисията, но само Димков и Хиндалов отиват в Тефтер-хането, дето предварително знаели, че се намира търсената архива. Димков казал на архиваря: "Слушай, бе чоджум, научихме, че разпродавате част от архива на халваджи-бозаджиите. "А, няма такава нещо, отвърнал турчинът, то е държавна работа, не може! "[/font][/size]" Хайде, бе чоджум - рекли нашите - недей така. Сега не сме ваши вече, не сме роби, равни сме и нека си бъдем приятели… Защо ви е нашата архива: е там какво станало по селата, вас какво ви интересува?" Архиварят пак им отказал, но ги завел в една голяма стая. На вратата пишело: "Булгар вилает". Не било стая, ами цяла зала, пълна с документи, по-голямата част били изпратени на Шуменския  вилает и както обяснил турчинът, сред архивата имало документи за движението на богомилите, от което се интересувал лично султан Баязид II. Това, казал е важно за вас, но е важно и за Европа.[/font][/size]Като виждат, че турският чиновник се дърпа, вуйчо ми Никола намига на Хиндалов да излезе. Останал с турчина, рекъл му: "Хайде бе, било каквото била, казвай колко за държавата и колко - за тебе." И се разбрали така: никой не трябвало да знае. И условието било само едно - до заранта архивата трябвало да се изнесе. "Стиска ли ти? - попитал турчинът - иначе на заранта идват други хора да питат."[/font][/size]Никола Димков отива веднага при работниците във фабриката си, вика баш хамалина и му поръчва да свърши работата до сутринта, обещал му не една, а  по пет надници на работник. Наредил им да откарат архивата направо на гарата. През това време той уговорил и началникът на гарата да му даде няколко товарни вагона за същата вечер. Добре, ама турчинът казва, че няма хамали. Димков му отвръща да бъде рахат, че и хамалите ще докара. Той само да се съгласи да пусне вагоните през границата. И му дал там, каквото трябва за да се уреди работата.[/font][/size]И хамалите се скъсали от работа, натоварили пет вагона, запечатват ги и цялата тази архива пристига в България.[/font][/size]Никола Димков написал писмо по проф. Хиндалов до БАН, в което съветвал никой да не знае за тази операция, да скрият добре архивата и да я пазят, да мълчат и да работят.[/font][/size]Пристигат тука, всички ги прегръщат, целуват ги, изкарват ги герои, сравняват ги с Паисий. В това време министър-председателят  Андрей Тошев вика Хиндалов, благодари му  и казва, че сега вече ще имаме по-пълна история, ще се прави не от отделни парчета, а с пет вагона документи.[/font][/size]По нареждане на премиера Тошев оставили вагоните в глуха линия на гара Побит камък. От тях вземат една малка част и започват да я обработват. Сред тази архива намират документите от следствието на Левски, на Велчовата завера и много други събития. Оказало се, че турците запазили документите на Велчовата завера по-добре, отколкото у нас съдиите запазват делата в свободна България. Към делото на Левски имало шест тетрадки - петте били по-същество за Левски и организацията му. Но  шестата тетрадка бил с имената на шпионите - българи и гръкомани, които съобщавали на турските власти. И при работата върху тази част от архивите, някой изследователите и сътрудниците намират имената на дядовци и на бащи сред тия шпиони. Видели се в чудо какво да правят. В това време турското правителство се усетило и праща нота: по погрешка била предадена архивата, молят да се върне обратно и сетне ще ви се даде възможност да я ползвате. Такава била нотата до външното ни министерство.[/font][/size]И тогава проф. Хиндалов идва при мене. "Лоша работа - казва - турците се сепнали, искат си архивата обратно!" Отвръщам му следното: "Ние казвам, сме я чакали тази архива стотици години е сега да я върнем - това ще бъде голямо престъпление. Вземете я, не я карайте в Княжево, ами я докарайте на съхранение в казармата, тука в погребите, при нас, да я пазят войниците и лично аз. Що ще я връщаме, нали сме платили, купили сме си я? Имам тука и пет-шест кучета и място не за пет, а за петдесет вагона, да разтоварите. Тука ще си работите по-спокойно.  Само че Хиндалов ме предупреди, че някои искали да я палят. Това е лудост, казвам, какво палене, по-добре я върнете там да се пази за някое време."[/font][/size]Но Хиндалов през това време заминал някъде, надделяло мнението да се изгори другата част от архивата, за да не се върне на турците и да заличат следите.[/font][/size]И един ден идва професорът, ама залита като пиян. "Чакай бе - питам - какво става с тебе, инфаркт ли имаш пиян ли си?" "Не - вика - къде да беше инфаркт, да не съм жив да чуя видя какво са направили? Изгорили я, изгорили архивата на гарата, четири вагона и половина българска история изгорили, запалили са я…" И тогава още ми казваше, че не можел да се начуди откъде са подушили сърбите, гърците, турците? Защо нашите са решили, че е по-добре да я изгорят архивата, а не да я върнат? И от тази среща с Хиндалов, след онези няколко минути, той вече не се оправи. Ходеше като луд.[/font][/size]И моят вуйчо инж. Никола Димков едва понесъл новината. Каза че това е позор, да сме имали историята в ръцете си и да я изгорим. Само един мерзавец Херострат си е позволил да гори такива чудеса, но след това си посипал главата с пепел и го запалили да изгори сред опожарения Ефески храм.[/font][/size]Моят шурей Харалампи поп Анастасов казва на Никола Димков, че ще открие престъпниците. Отива при Хиндалов и му поръчва да си напише мемоарите. Хиндалов ги пише и не след дълго умира. И когато дошъл моментът да се търсят тези мемоари, Харалампи поп Анастасов отива в дома на Хиндалови. Там го изслушват и му казват, че мемоарите са откраднати. Дошли трима души, направили обиск, взели му писанията и изчезнали. Това става през 1936 г. Архивите са докарани в България през 1934 г. и следващата година са работили върху тях. И вече през 1936 година изгарят 4-те вагона и половина на гара Побит камък в не знам коя си глуха линия.[/font][/size]Знам тази история отчасти като очевидец и от това, което двама други очевидци и действуващи лица ми разказаха. Но какви са били заговорите и предателствата, може би други са разказали и трябва да се потърсят.[/font]
[/size]You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Ynt: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #3170 on: November 30, 2014, 12:09 »
St.Dinkov: Изобщо, каква е тази "нова българска история"? Ами вижте поне легендите за Левски. Този човек изнудва хората и им краде парите, убива юноши, рекетира заможните и ги ограбва, задява жените на чорбаджиите и т.н. Накрая на смърт го осъжда български съдия от османския съд...Това е истината за Левски, който днес пък е Апостол на българската свобода...Така не се прави държава, все пак

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Ynt: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #3171 on: December 03, 2014, 18:06 »

 Путин: „Българите са народ, достоен за презрение.“                02 вторник дек 2014
   
      
 
     You are not allowed to view links. Register or Login
Предлагаме ви първото ексклузивно интервю на руският президент Владимир Путин дадено за българска медия след обявяване на решението за окончателно спиране на проекта „Южен поток“.
- Г-н Президент, в българския печат, вече се коментира, че решението ви за спиране на проекта „Южен поток“ е своеобразно отмъщение срещу България, заради опитите и да води самостоятелна политика, а също, че е плод на емоционален импулс.  Как бихте коментирали подобни твърдения и какви чувства изпитвате в момента към българския народ?
- Подобни твърдения говорят само, че българите вече са достигнали до такова ниво на мислене, че могат да бъдат манипулирани по-най елементарен начин. Тези твърдение не са нито смешни, нито безумни, а нагли. Те се опитват да прехвърлят вината за нереализирането на проекта от болната на здравата глава. Според тях излиза, че независимо какво правим, строим или не Южен поток, то ние действаме винаги в ущърб на България. Аз лично бих пратил хората, които говорят подобни нелепици директно в затвора, защото именно техните действие доведоха до там, че не само Русия, но и всички останали високоразвити държави изпитват към България и българите, нищо друго освен презрение.
- Нима искате да кажете, че вие презирате българския народ?
- Абсолютно и го казвам с дълбоко съжаление, съжаление не към вас , а към всички усилия, които Русия, било то царска, социалистическа или днес демократична, е правила за да помогне за взаимноизгодното сътрудничество и развитие на България. Аз самият не вярвах, че може да се стигне до подобно развитие на нещата, смятах, че сред българите все пак има хора, които ще имат сили и желание да защитят своят национален и регионален интерес, но уви бил съм прекалено наивен. Аз се убедих, че България вече не съществува като държава и което е по-страшно , умира като народ. На картата на света, по която ще учат нашите ученици, там където би трябвало да е България ще пише ЕС. Вие сте първата истински претопена държава, каквито трябва да станат всички останали членки на съюза. Вие българите, някак си много леко и спокойно приехте, че единственият ви шанс да се развивате, е като се пръснете по света в търсене на личен успех и сигурност, за сметка на борбата за общото благо, която сплотява един народ.
- Е за какви точно усилия от страна на Русия говорите?
- Например за възстановяването на Българската държава, след пет века робство. Знам, че днес в България се чуват гласове, които отхвърлят тази заслуга на Русия, но това са същите гласове за които говорих в началото. Пролятата кръв се оказа напразна, ние създадохме независима държава, само за да може това което бе извоювано с кръв, да бъде продадено от алчността на управниците и от егоизма и страха на обикновения човек. Робът не може да бъде освободен, освен ако сам не пожелае това, както и свободният не може да бъде поробен, освен ако сам не го допусне. Вие българите не цените свободата, нито се стремите към нея, вие цените сигурността, и предпочитате да се осланяте на благосклонността на господарите си, а не на собствените си сили.
- Но вие говорите за нещо, което е било преди повече от 120 години, какво общо има то с настоящия момент?
- Историята е тази, която създава държавата. Ако обезмислим значението на всичко което се е случило преди нас, то тогава, спокойно можем да твърдим, че Българската държава никога не е съществувала, защото това е било преди 600 години, а вие нямате никакво право да говорите за 1300 години България. Всъщност точно това се случва в момента в страната ви, вие живеете само в настоящето, страхувайки се за бъдещето, отричайки миналото. Вие оцелявате поединично, като смятате, че го правите за децата си, докато всъщност продавате тяхното бъдеще, защото живот и оцеляване са различни, дори противоположни неща. Аз няма да се учудя, ако утре видя поруган и паметника на връх Шипка с изрисуван лъв и надпис „Вън руските окупатори“, стига преди това да не сте го ограбили и продали за скрап за да оцелеете, още някой ден.
- Все пак, какво бъдеще виждате вие за България?
 – Никакво, не ме ли разбрахте, България вече не съществува, няма я. Мога да ви кажа, какво бъдеще виждам за територията, която някога е била наричана България. До десет години, вие не само няма да отворите седми блок на АЕЦ Козлодуй, но ще закриете централата и ще сложите кръст на атомната енергетика  и ще внасяте руски енергийни ресурси от Турция. Богатствата на земята ви ще бъдат източени от чуждестранни концесионери, а нивите ви отровени от сондажи за шистов газ. Населението доколкото го има, ще се изхранва с вносни ГМО продукти, а децата ви няма да знаят, че дедите им някога са се наричали българи. Ще изчезнете не просто като държава, не само като народ, но и като страница в историята на света, а територията ви ще бъде използвана като плацдарм за реализиране на различни геополитически цели.
- И, какво трябва да направим за да променим това?
- Да направите ли, че вие сте неспособни на каквото и да е действие, ако то не е заплатено от някого, а никой няма да ви плати за да бъдете народ, още по-малко пък държава. Първо трябва да разберете, какво означават понятията чест и достойнство, идеал и саможертва. И да не ги бъркате с гордост и самочувствие, желание и безумие.
- Да не би да намеквате за революция?
- Говоря ви за ценности, за това, че трябва да се научите да различавате, кога едно нещо се прави за пари и кога в името на националния интерес. И когато видите, че някой прави нещо само в името на парите, или само защото му е платено за да го направи, то да го изолирате от каквото и да е участие в управлението на държавата ви, ако се наложи дори с цената на неговия или вашия живот.

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Marlboro

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1355
Ynt: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #3172 on: December 06, 2014, 11:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Ynt: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #3173 on: December 07, 2014, 18:25 »

​Проф. Евгения Иванова: Все повече мюсюлмани се оплакват, че България им е мащеха и се капсулират


 До мисълта за сепаратизъм е все още твърде далеч, но може би това е първата стъпка  ДПС провежда политика, с която събужда страх от нови „възродителни” процеси

Свързването на „радикалния ислям” с тероризма е дълбоко погрешно, казва пред Faktor.bg експертът по етнически политики
Интервю на Анелия Димитрова
- Проф. Иванова, как разчитате последната акция на ДАНС и прокуратурата срещу пазарджишките имами? Тенденция ли е ислямизирането на българските роми и доколко тя е масова и трайна?
- Съдебното дело в Пазарджик, мисля, беше започнато, за да се оправдаят обиските и арестите на имами от 2010 година.
Тогавашната грандиозна акция на ДАНС трябваше да покаже пред света как България се бори с ислямския тероризъм. На следващия ден имаше международно съвещание на вътрешните министри именно по тези въпроси. Сегашната още по-грандиозна акция, вероятно, отново е резултат от нечие престараване.
За съжаление, трайният ефект от всичките тези престаравания ще бъде още по-масовото приемане на исляма и още по-драстичните демонстрации на „нетрадиционни” ислямски атрибути.
Защото преобладаващата мотивация към такова поведение на ромите е именно демонстративността. Това е поведение „напук”.
Eскалацията (и въобще – съществуването) на ислямизъм в една територия най-напред трябва да бъде доказано.
Проточилото се преди време дело в Пазарджик, от чиято медийна разгласа държавата изтръпна, в края на краищата завърши основно с глоби – за престъпления, по които инак се предвижда лишаване от свобода до 20 години.
Объркването на религиозни ориентации с конкретни политически действия не е най-добрата атестация нито за „компетентните органи”, нито за обществото ни. Защото политиката (етническа или всякаква друга) е въпрос и на компетентност.
Мащабната акция на ДАНС и прокуратурата от последните дни показа още веднъж липсата на координация между мисъл, познание и действие.
Сигурни ли сме, че притежанието на фланелки, шапки и други артикули с определени символи, или на материали, свързани с Ислямска държава, само по себе си е престъпен акт? Все едно да наречем нацист човек, който има в библиотеката си „Моята борба”…
И не е ли редно към „спящите клетки” да се отнасяме внимателно, за да не бъдат събудени?
Ако се докаже, че призиви към насилие действително съществуват, те трябва да бъдат пресечени с цялата сила на закона.
Никак не изключвам обаче и този път единствените свидетели да се окажат защитени, т.е. „тайни”, а други - да се откажат от уличаващите си показания в хода на делото, както се случи при предишния процес.
Ако след тези арести изобщо се стигне до процес…
- Съвременният националпопулизъм е доста сериозно представен в българския парламент, но не е белег само на тези партии. Как оценявате политическото поведение на така наречените системни политически формации в последния месец - шикалкавенето за новините на турски, скандалът с Орхан Исмаилов и най-вече заклинанието „ДПС извън властта”?
- Проблемът е именно в системните партии, а не в „Патриотичния фронт”, от когото именно такова поведение би трябвало да се очаква.
Доста дългото разтакаване със случая „Исмаилов” и неопределените обещания за „някакво решение” на въпроса с новините на турски показват боязънта на ГЕРБ не само да се лиши от гласовете на „патриотите”, но и да загуби собствения си патриотичен престиж в очите на избирателите.
Много по-лесно и по приемливо е да се изградят тематични мнозинства – без непременното заклинание  „ДПС извън властта”.
Има немалко проблеми, за чието решаване ДПС би могла да бъде естествен съюзник на управляващите.
Достатъчен е примерът с плоския данък или с „Белене”. Вече не бих се учудила, ако ГЕРБ вземе да отхвърли плоския данък, само защото ДПС го приема…
- Какви дефицити в обществото пораждат агресивните патриотарски изблици? Те ли са причината за нападенията над чернокожи и тъмнокожи емигранти по улиците на София?
- Дефицит на самочувствие. В САЩ, например, съществува т.н. синдром „малки бели хора” (някои ги наричат „бели боклуци”), които – застанали на най-долното стъпало на социалната стълба – самоотвержено настояват, че черните трябва да са по-надолу от тях.
Лозунгът „България над всичко!” няма как да осигури победа на боксов мач…
Същият дефицит е в основата и на нападенията над емигрантите, обогатен с чувството на „прецакване” – убеждението, че „моите пари отиват за тези отрепки”.
- “Колебливата” идентичност на помаците е била досега обект на множество интерпретации - проблем ли е и за кого?
- Колебливата идентичност е проблем преди всичко за самите помаци, от които често може да се чуе изявлението: „Не знаем кои сме.”
Колкото до поредното плашило – „помашкия етнос”, нагласите към отделна, различна идентичност са по-скоро трайни. Разбира се, те не обхващат всички помаци: около 30% от тях се идентифицират като българи, около 5% - като турци. Останалите проценти са в полза на отделната идентичност, което никак не е малко.
Но и не бива да ни учудва: Системното отхвърляне и от двете общности – българската и турската – е естествено да доведе до желание за отделност.
От друга страна – системното вменяване на идентичност „отгоре” и „отвън” води до капсулиране, до страх от макрообществото и в крайна сметка – отново до стремеж към отделност.
- Колеблива или множествена идентичност? Преди изборите жена от помашката общност разказваше колко зле се отнася ДПС към тях, нищо не е направило за да подобри живота им, но ще гласува пак за тях, „защото гласува за вярата си”.
- Такива случаи има много. Разбира се, тук може да става дума и за инерция.
Но убеждението, че само ДПС защищава правата на мюсюлманите, все още е трайно. То се подкрепя от самата политика на ДПС да събужда страх от нови „възродителни” процеси, но и от нагласите на немалко политици и на определени сегменти от българското общество (и медии), че мюсюлманите представляват заплаха.
Нагнетяването на напрежение и от двете страни логично води до капсулиране и до гласуване за „единствената наша” партия – колкото и да не я харесваш…
- Има ли линия „ДПС-религия”? В партията има високопоставени политици, които изключително агресивно подчертават принадлежността си към исляма, това нова тенденция ли е в тази формация?
- По-скоро не. Тези политици все още са малко. ДПС, все пак, е светска партия.
Не бих се учудила обаче, ако периодичните акции срещу набедени „радикални ислямисти” предизвикат и такава вълна.
Примерът с Ахмед Башев е много показателен. Той беше независим кмет – срещу кандидата на ДПС, но нахлуването в дома му посред нощ от служителите на ДАНС бързо-бързо го хвърли в техните прегръдки.
- Съществуват ли нагласи за сепаратизъм?
- Изследванията ми показват, че няма. Но все повече мюсюлмани се оплакват, че България им е мащеха. И все повече се капсулират. Оттук до мисълта за сепаратизъм е все още твърде далеч, но може би това е първата стъпка.
- Какво знаем за мюсюлманските конфесии в България, има ли конфликт между тях, събитията в Ирак и Сирия пораждат ли напрежение?
- Конфликтите (като всичко в България) най-често са на битово ниво – едното мюфтийство си назначило имам, другото го махнало. Или (още по-битово) – борбата чий точно братовчед да стане имам.
Наскоро медиите показаха „етнически конфликт” в Света Петка, където случаят беше съвсем семеен. Същото периодически става и с. Рибново. И в двете села хората са от една и съща общност – какъв етнически конфликт?
Колкото до Ирак и Сирия, българските мюсюлмани нееднократно показаха неодобрението си към случващото се там.
- Променя ли се „формата” на традиционния ислям, практикуван на Балканите?
- Това е много сложен и специализиран проблем. Т.н. „традиционен” ислям (както и християнството, впрочем) на Балканите е обрасъл с множество различни примеси и се е поотдалечил от същинския традиционен ислям – ислямът на прадедите, който проповядват салафитите.
Не само имамите, завършили в арабските държави, но и повечето образовани духовници се стараят да отхвърлят тези примеси.
Разбира се, всеки го прави според манталитета и характера си. Понякога и при някои от тях това може да изглежда повече или по-малко „радикално”, но няма връзка с тероризма.
Крайно време е да се обясни на широката публика, че свързването на „радикалния ислям” с тероризма е дълбоко погрешно. Радикализмът в исляма е проблем на религията, а ислямизмът е политическо течение, което – само в някои случаи – е свързано с терористични акции.
- Как се проектира образът на ислямския терорист, очертан от западноевропейски и американски изследователи, върху българската ситуация? Има ли условия за развитие на крайни ислямистки доктрини в средите на българските мюсюлмани?
- Ислямският терорист (според най-компетентните специалисти) е човек, крайно разочарован, обиден, отхвърлен от западното общество, чийто възпитаник по правило е. Не мисля, че мнозинството от българските мюсюлмани биха се вписали в този образ.
- Каква би била мотивацията на български мюсюлмани за участие в крайни ислямистки движения?
- Да се почувстват крайно разочаровани, обидени, отхвърлени от обществото.
- Има ли "внос" на ислямизъм в България?
- За това трябва да попитате ДАНС.
- Има ли политически ислям в България?
- Дори ДАНС призна, че няма.
- Грешка ли се оказа мултикултурализмът и провали ли се като европейска политическа тенденция? Това вече открито го твърдят политици като немският канцлер Ангела Меркел, например?
- Опитът със Саркози показа, че – когато един бивш вътрешен министър, провалил се в политиката си към циганите или към емигрантите, стане президент – Франция бързо се разочарова от него.
- Как се отнасяте към теорията на германския политик Тило Северин, че мултикултурализмът отслбва националните държави?
- Не съм съгласна с възгледите нито на Тило Северин, нито на Ориана Фалачи. Напротив – смятам, че колкото по-силни, с повече самочувствие са хората или нациите, толкова по-толерантни са. На хората и на нациите без самочувствие винаги са им виновни другите.
- Може ли изобщо да говорим за мултикултурализъм в България?
- Бихме могли, ако се отървем от постоянното си усещане за прецакване от другите.You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Svetlina

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1160
  • Опознай родината, за да я обикнеш!
Ynt: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #3174 on: December 08, 2014, 00:14 »
Мултикултурализмът отдавна се провали, но защо пък институтите да не гълтат все повече пари от чуждестранните фондации, които им плащат.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Ynt: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #3175 on: December 08, 2014, 19:06 »
Prof. E.Ivanova: На хората и на нациите без самочувствие винаги са им виновни другите. 8)

- Може ли изобщо да говорим за мултикултурализъм в България?- Бихме могли, ако се отървем от постоянното си усещане за прецакване от другите ;)

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Ynt: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #3176 on: December 10, 2014, 22:02 »
 ;) ЕС се опитва да прилага „пръчката и моркова“ на Турция Изведнъж, след като на 1-ви декември руския президент обяви по време на визитата си в Анкара, че „Южен поток“ се спира и ще има ново трасе, минаващо през Турция Брюксел извади от фризера преговорите с кандидатиралата се мюсюлманска държава за членство в ЕС от 1987г.
erdoganputin height=350
Ако Вашингтон и Брюксел можеха да си затворят очите за дребното провинение на Реджеп Ердоган, че не наложи санкции срещу Русия, а напротив – възползва се от ембаргото, за да замести европейските доставки на земеделски продукти с турски, то след 01-ви декември, след „султанското посрещане“ на Путин в Анкара чашата преля. Руския президент Владимир Путин и турския му колега Реджеп Ердоган, след над 3 часа преговори се договориха – ще има алтернативно трасе, но то ще заобиколи България и ще минава през Турция. Путин заяви, че „Южен поток“ няма да има. Фактически Южна Европа ще получава руския газ от турците.
Две думи за „победата на евроатлантическа България“. България не печели от това, че трасето ще ни заобиколи, с нас най-много губи и Сърбия. За дежурните „диверсификатори“ следва да се уточни, че „диверсификация“ се прави на продукт, а не на трасе. Една краставица от каспичан, обикаляща през Турция, за да дойде до София не е по-изгодна от същата краставица пътуваща от Каспичан директно за София. Прост пример, за прости „диверсификатори“.
„Русия няма пари“. Веднага беше „предположено“ от самопровъзгласени анализатори и разни политикани. Напротив, очевидно е, че Русия има пари за алтернативното трасе за Южна Европа, щом дори ще го построи през Турция, което излиза по-скъпо от „Южен поток“ през България и Сърбия. Настрана оставяме и другите сделки, които бяха сключени в новия дворец на Ердоган в Анкара.
2110280778 height=360
Вече 27 години Турция кандидатства за членство в ЕС. Тя е втората армия по численост в НАТО (след тази на САЩ). Въпреки натиска на Вашингтон, който иска да връчи на тепсия Балканите на Турция, сред най-острите противници на членството на Турция в ЕС са Франция и Германия. Те, с право, изказват скептицизъм, че подобна държава с авторитарен лидер, опитваща се да възроди османизма няма как да бъде интегрирана в Европейския съюз. За това и близо три десетилетия ЕС използва евентуалното, но много евентуално, приемане на Турция в ЕС като „моркова“, с който да държи Турция на своя страна. Търпението обаче на турците отдавна се е изчерпало. Това не е България, Латвия, Естония или Украйна. Ердоган сpng_no-rio_Eu_Turkey_300 height=220покойно може и е готов да каже – „Добре, вие сте си вие, ние сме си ние“. Той, впрочем, не се страхува и да го направи срещу Вашингтон. За пример може да дадем коалицията срещу „Ислямска Държава“. Ердоган беше обвинен от американския държавен секретар и вицепрезидента официално, че подкрепя терористите, защото вместо да помогне на кюрдите в Кобани, той бомбардира техните позиции, а през територията на Турция черните джихадисти се разпространяват като чума в Кобани и нахлуват и в Сирия. Ердоган иска Турция да води своята политика в Близкия изток и макар да не може да се противопостави на САЩ, Катар, Саудитска Арабия и Израел той все пак се опитва. По време на визитата на Путин Ердоган дори използва доста напоени с анти-американска риторика изказвания, давайки да се разбере, че Вашингтон не може да оказва натиск над Турция. А как ли биха приели европейските граждани Турция в ЕС? Как ли си представят хилядите, които онзи ден протестираха в Германия „срещу ислямизацията на Европа“ една ислямска държава като Турция, чийто авторитарен лидер говори за задължителни бурки в училище и мустаци за мъжете?!
Освен това той иска „повече авторитаризъм“. Нещо, което съвсем не отговаря на европейските виждания.
Дали блъфираше, когато заяви преди време, че преговорите с ЕС са се проточили до безкрай и Турция може да се присъедини към Евразийския съюз. Тогава Брюксел не беше ангажиран с кризата в Украйна, защото нея все още я нямаше. Ясно е, че Турция не е желана в ЕС. От Турция има изгода само в НАТО. За това Турция е член на НАТО от 1952г.
Нека си спомним как Германия, например, беше по-ниска от тревата, когато се изграждаше „Северен поток“. Но в „периферията“ на ЕС могат и без южния поток. Все пак след срещата на ЕС относно „Южен Поток“ Германия обяви, че „се надява преговорите за „Южен Поток“ да продължат“. Това заяви  Зигмар Габриел – германския енергиен министър. Италия, която е сред най-ощетените от спирането на проекта също изрази „надежда проекта да се осъществи“. Въпреки това Брюксел замаза очите на прецаканите с някакви вертикали и мижави доставки от Астана.
Веднага след срещата на 01-ви, на 02-ри декември ЕК „изрази загриженост“ за правата на алианите в Турция. Турската държава не признава алианството за религия. Алианите изповядват шиитско течение на исляма, обяснено най-просто. В България около 50 хил. души се самоопределят като такива, предимно от Източните Родопи и Лудогорието. Само ден след визитата на Путин в Турция, Европейския съд осъди Турция за дискриминация спрямо алианите, които в Турция са между 15-20 млн.души. Европейския съд заключи, че срещу тях имало дискриминация „от времето на Османската империя“. Това е така, но нека не забравяме как държави като Великобритания даваха всичко възможно, за да се спаси „Болния човек на Европа“ и не даваха пет пари не само за алианите, ами и за всички поробени народи от Османската империя.
Това беше първата „пръчка“. Втората дойде, след като дипломати от ЕС дадоха да се разбере, че Турция не „трябва да пречи на анти-руските санкции и трябва да се включи към тях“. Само че Турция не е Сърбия, на която ЕС заяви, че щом  е кандидатствала за членство в съюза трябва да наложи санкции на Русия. Но дори и Сърбия се стреми да гледа собствения си интерес и отказа да се вкючи в анти-руската истерия. Какво остава за Турция? Все пак по време на мандата на комисията на Жан-Клод Юнкер ще бъдат отворени няколко глави от преговорите. Това обявиха в Анкара върховният представител на ЕС по въпросите на външната политика Федерика Могерини и еврокомисарят по разширяването Йоханес Хан. Турския министър по европейските въпроси пък хладнокръвно обеща „преговори, но и напредък“. Всеки познаващ турската политика обаче и особено режима на Реджеп Ердоган знае, че турците може да обещават каквото си поискат, но си правят каквото си преценят. Това го знаят дори и американците, които не можаха да спрат Ердоган да продължи да вкарва и въоръжава наемници в Сирия по времето, когато Барак Обама беше решил това временно да бъде прекратено.
ЕС в Турция = България = Турска провинция
От наша гледна точка евентуалното приемане на Турция в ЕС ще е катастрофално. Неотдавна „Вашингтон Пост“ излезе с една много точна статия, описваща амбициите на Турция. Статията беше озаглавена така: „Турция готви нова, по-нежна версия, на Османската империя“. А превръщането на Турция в транзитна държава за доставките на руски газ в Европа е огромна крачка напред към това. Тъжно, но истина. За капак – Турция е наш „партньор“ в НАТО. Родните политици се изреждат пред Ердоган, за да декларират, че подкрепят членство на Турция в ЕС, въпреки че не са дотолкова глупави, за да не знаят какво ще последва за собствената ни държава. Но „евроатлантизма“ е гъвкаво понятие. Ислямска държава, чиито 97% от територията се намират в Азия спокойно може да мине за „изповядваща евроатлантизма“. Вероятно  и „демократически ценности“, въпреки че авторитариста Ердоган е всичко друго, но не и „демократ“.
В момента единствената граница, която блокира турското икономическо влияние, което ще доведе до окончателен фалит боксуващата ни в калта държава е единствено Европейския съюз. Ако Турция се присъедини ние ще бъдем отново провинцийка на Анкара. И сега родното земеделие търпи огромни загуби заради турската „инвазия“ на некачествени и евтини стоки, които ни е дадено да се разберем, че нямаме право да блокираме. Освен това Турция не признава за Арменския геноцид, от тридесет години е окупирала части от Кипър и е обявила „независима турска република“, не изплаща компенсации на България по силата на Ангорския договор вече 85г. относно изтребването и разорението на тракийските българи през 1913 г.
Да не продължаваме с мрачните перспективи с евентуалното приемане на Турция в ЕС.
 
Можем само да се надяваме, че държави като Франция и Германия ще продължат да се противопоставят, а „членството в ЕС“ е просто морков, с който Брюксел се опитва да подлъгва всяка държава, криейки пръчка зад себе си. Но, пак повтарям, тази тактика се изтърка, а и мустака на Ердоган едва ли е потрепнал от заплахите на Брюксел.
 You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Marlboro

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1355
Ynt: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #3177 on: December 11, 2014, 04:47 »



Ангела Меркел настоя за повече контрол върху интернет и ограничаване на свободите на потребителите



Край на свободния интернет, където достъпът до всичко е позволен. Немският канцлерАнгела Меркел настоя да се сложи край на неутралитета и свободното разпространение на информация в мрежата. Нещо повече–германката настоя да бъде наложен контрол върху определени функции и услуги на световната мрежа, които да бъдат забранени за обикновените потребители.
„Интернет който е приятелски настроен към иновации е интернет, който гарантира поверителност за специални услуги. Тези услуги могат да бъдат достъпни, само ако са изпълнени определенистандарти „, заяви Ангела Меркел. 
Позицията на Меркел е в противоречие с вижданията на много от членовете на You are not allowed to view links. Register or Loginпейския парламент, които не смятат, че т. нар. „специални услуги“ трябвада бъдат достъпни единствено за затворена група потребители, при строго определени условия. Все още не е ясно кой точно тип функции иска да поYou are not allowed to view links. Register or Login под контрол Ангела Меркел,  но се заговори, че става въпрос за публикуването на информация в световната мрежа. Предложение, което накара цяла Германия и не само, да скYou are not allowed to view links. Register or Login срещу подобен акт.
Привържениците на интернет независимостта в Германия моментално нападнаха канцлера, обвинявайки я, че нейната партия си сътрудничи с лобисти на телекомуникационните доставчици.
„Революционното в интернет е, че съдържанието може да бъде публикувано от всеки и всички да имат достъп до него. Но, ако се наложат подобни ограничения в интернет, както намеква канцлера Меркел, тогава няма да имаме повече демокрация „, казва Леонард Добуш професор Free University от Берлин, за The Local.de.
Позицията на Ангела Меркел е напълно противоположна от позицията на президента на САЩ, Барак Обама , който се застъпва за интернет, който не се съобразява с диференциални критерии, а е еднакъв за всички потребители и създатели на съдържание и услуги.
You are not allowed to view links. Register or Login



Offline Marlboro

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1355
Ynt: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #3178 on: December 11, 2014, 04:48 »
Отчаяни мерки заради Южен поток: ЕС го удари на молби пред Турция




ЕС спасява Южен поток с покана към Турция за сътрудничество, Ердоган се дърпаБрюксел и ЕС предприеха отчаяни мерки, за да си осигурят проекта Южен поток. След като се разбра, че Русия спира проекта и така оставя 28 държави на милостта на Турция, ЕС е на път да предложи дори членство на Анкара в съюза, само и само да си гарантира газовия проект.След като се разбра, че на проекта за газопровода Южен поток е спрян и се създава ново руско-турско енергийно партньорство, Брюксел се опитва да повлияе на Анкара и да накара турското правителство да се откаже от по-близко икономическо сътрудничество с Москва. Нещо повече—от ЕС се опитаха да принудят Турция да преустанови връзките си с You are not allowed to view links. Register or Loginъл, но президентът Ердоган категорично отказа да игра по свирката на 28-те дори, дори с цената на членство в съвета на You are not allowed to view links. Register or Loginпа.Засега опитите на ЕС да накарат Турция да не увеличава продажбите на свои продукти в Русия и да се обърнат към Европа са без успех. Турският министър на енергетиката категорично заяви, че Турция няма да избира между Русия и ЕС и буквално отряза Брюксел за всякакви преговори занапред.„Турция се стреми да увеличи износа на своитепродукти. За нас Русия е повече от съсед“, казва той.Според неофициална информация, след срещата на руския президент Владимир Путин и турският му колега Реджеп Таип Ердоган и подписаното газово споразумение между двете страни, министърът на външна политика и сигурността на ЕС Федерика Могерини се е мобилизирала да посети Анкара и открито призовала Турция да бъде „приятел на Брюксел“.Могерини поискала от Анкара да „не злоупотребява с нововъзникналата ситуация за собствена изгода“, имайки предвид факта, че след руското ембарго за внос от европейски страни, турските продукти са започнали да You are not allowed to view links. Register or Loginат мястото на европейските на руския пазар.Тя дори се е опитала да убеди Турция да наложи санкции на Русия, или поне да изнася по-малко, но не е получила положителен отговор от Ердоган./razkritia.com

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Ynt: НОВИНИ - NEWS - HABER
« Reply #3179 on: December 12, 2014, 11:47 »
Президентът Ердоган се срещна с вице-президента на САЩ Байдън....

Турция и САЩ са с ключова роля за световния мир[size=inherit]..[/size]

Вице-президентът на САЩ Джо Байдън каза, че без да се гостува на едно турско семейство, никой в света не може да разбере точно какво означава изразът "гостоприемство" и подчерта, че дружбата и партньорството с Турция са придобили днес много по-голямо значение.Байдън каза, че Турция е поела една много тежка мисия отваряйки вратите си за бежанците от Сирия и Ирак и че споделят позицията на Турция, че в Сирия трябва да бъде изграден нов държавен строй, в който няма да има място за диктатори като Бешар Есад.    You are not allowed to view links. Register or Login

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42