Author Topic: Турски учен обяви помаците за турци  (Read 70368 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Suleyman.45

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 357
Ynt: Турски учен обяви помаците за турци
« Reply #90 on: September 18, 2014, 08:09 »
Çast ot posta mi v naçaloto,kakto kazvat se e zagubil po traseto za koeto se izvinyavam.Nadyavam se,çeosnovnata mi ideya e razberaema.

Offline Marlboro

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1355
Ynt: Турски учен обяви помаците за турци
« Reply #91 on: September 18, 2014, 08:09 »
Bravo !!! Sybeyi Kurt, zatova, che nameri Halil Inaldjik,... bqh go prochel predi 5-6 godini. 8)

Offline Marlboro

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1355
Ynt: Турски учен обяви помаците за турци
« Reply #92 on: September 18, 2014, 08:17 »
Quote
Драги Марлобо, изключително ми омръзна хора, които мразят, да ми говорят за добронамереност.

Този коментар го прочетох. И не си мисли, че въобще да имаш представа какъв човек съм и какви реакции и какъв начин на мислене имам.


Ако ти обичаше, Малборо, ако обичаше, вместо да мразиш, нямаше да има никакъв проблем да си говорим и с теб за каквото и да било.

Така че не търси "злите духове" на омразата в душите на други хора, потърси ги в своята, защото твоето поведение, твоите реакции, въобще не говорят за човек, който подхожда с любов.


Dobre li si ?, ...kazah ti veche hilqdi pati az sum za istinata i obicham da q izloja na qve.
Ti mai samo vijdash takiva postove kade se hylqt haidyti nedorazviti no ne gi vishdash haidyshkite postove pod vsqka web novina stranica kade haidyti smardqt ot pomiq i omraza kum pomaci, tyrci, i dr. muslumani, ako ne da ti gi izloja na vseki tvoi post da gi vidish.

Eto ti edin presen primer s edin mongoloid s izkrivena mytra k'va agitka pravi za da sabere glasove za smetka na tyrckiq narod sushto kato Siderov i drygi Karakachan haidyti.

Росен Петров направи стряскащо признание


You are not allowed to view links. Register or Login

Kakto beshe opisal choveka cqlata istina ot malkiq gradec, koito stana"kompleksar" spored teb v saita na Liberalen Pregled.

!!! Sega e blokiran saita ot haidyti !!!

"Докато нашите въстания по никакъв начин не са застрашавали османската власт. Нещо повече – тази власт прекрасно е разбирала, че те не са нищо друго освен провокация с цел предизвикване на репресии и поради това е избягвала пресилените мерки."

I tova prodaljava v dneshno vreme otnovo ot haidyti nedorazviti.

Tyrciq e edna ot akylite v svetovnata politika, zashto trqbva da se zanimava s takava drebna riba kato toq provokativen haidyt s izkriven syrat.
Poglednete s k'vo se zanima Turkey:
 
You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login


i oshte mnogo takiva svetovni angajimenti .

Offline Mariana

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1078
Ynt: Турски учен обяви помаците за турци
« Reply #93 on: September 18, 2014, 15:06 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Dobre li si ?, ...kazah ti veche hilqdi pati az sum za istinata i obicham da q izloja na qve.
Ti mai samo vijdash takiva postove kade se hylqt haidyti nedorazviti no ne gi vishdash haidyshkite postove pod vsqka web novina stranica kade haidyti smardqt ot pomiq i omraza kum pomaci, tyrci, i dr. muslumani, ako ne da ti gi izloja na vseki tvoi post da gi vidish.

Eto ti edin presen primer s edin mongoloid s izkrivena mytra k'va agitka pravi za da sabere glasove za smetka na tyrckiq narod sushto kato Siderov i drygi Karakachan haidyti.

Росен Петров направи стряскащо признание


You are not allowed to view links. Register or Login

Kakto beshe opisal choveka cqlata istina ot malkiq gradec, koito stana"kompleksar" spored teb v saita na Liberalen Pregled.

!!! Sega e blokiran saita ot haidyti !!!

"Докато нашите въстания по никакъв начин не са застрашавали османската власт. Нещо повече – тази власт прекрасно е разбирала, че те не са нищо друго освен провокация с цел предизвикване на репресии и поради това е избягвала пресилените мерки."

I tova prodaljava v dneshno vreme otnovo ot haidyti nedorazviti.

Tyrciq e edna ot akylite v svetovnata politika, zashto trqbva da se zanimava s takava drebna riba kato toq provokativen haidyt s izkriven syrat.
Poglednete s k'vo se zanima Turkey:
 
You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login


i oshte mnogo takiva svetovni angajimenti .



Драги Малборо,


Първо, ако беше добронамерен, щеше да бъде способен да допуснеш, че Мариана Христова, както се казвам, е един добър и почтен човек, представи си, и не заслужава да пишеш никакви глупави вицове за гащи, нито да твърдиш, че се казвала Пенка и че ти дължала пари; нито да й приписваш някакви вини лично на нея за каквото и да било, за което тя няма никаква лична вина.

Второ, ако беше добронамерен, отдавна да си направил малкото усилие да почнеш да пишеш на кирилица на български, за да бъде по-лесно човек да разбира какво си написал.

Трето, ако беше добронамерен, нямаше да се отнасяш преднамерено, подозрително и с лоши чувства не само мен, която въобще не познаваш, но и целия български народ и самата страна, дето се казва, а това ти личи, драги, те ти личат тези не добри чувства през цялото време. Няма нищо лошо в това да изпитваш, впрочем, огромна любов към Турция, и даже към Османската империя, която я няма отдавна, за твое нещастие, но ако тази любов върви с постоянна омраза, презрение и пр. към други страни, това не е нормално.

Изобщо не ме занимавай с това какво бил казал Росен Петров, който въобще не ме интересува. Този човек политическа кариера се опитва да прави с Николай Бареков, т.нар. Дудук, и подобни фигури на мен лично не ми вдъхват никакво доверие. Освен това аз наистина съм зает човек, който всеки ден трябва да чете, редактира, следи много неща, но както и да е.

Би било хубаво да беше се опитал веднъж да напишеш нещо добронамерено, каквото и да е. Но това е прекален лукс за теб някак си, и за това не се оплаквай, че това, което се обажда, може и да не ти хареса. Каквото си повикал, това се е обадило.





Offline Marlboro

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1355
Ynt: Турски учен обяви помаците за турци
« Reply #94 on: September 19, 2014, 17:11 »
Quote
Драги Малборо,


Първо, ако беше добронамерен, щеше да бъде способен да допуснеш, че Мариана Христова, както се казвам, е един добър и почтен човек, представи си, и не заслужава да пишеш никакви глупави вицове за гащи, нито да твърдиш, че се казвала Пенка и че ти дължала пари; нито да й приписваш някакви вини лично на нея за каквото и да било, за което тя няма никаква лична вина.

Nqma nikakvo znachenie s k'vo ime se pishe, vseki moje da izmisli ime kakto sa izmislili drygi nad 90% forymci. Ti pak si ostavash anonimna kato drygi forymci.
Ne familnoto ime ako shtesh i na cqlata roda da im pishesh imenata bez nikakvi dokazqtelstva, che tova si ti i zatova si ostavash anomimna, kak da sme sigyrni, che otsreshta naistina pishe  Mariqna ili Penka kradlata. (  tineidjer na gorniq etaj si chati s maika my,  koqto e na dolniq etaj s anonimno "istinsko" ime )

Ysykvash si s izvartane na moi dymi kato drygi haidyti, a tova nikak ne e dobronamerenost i pochtennost gospojo jyrnalistke.
Tova sa dymite ot predishniq mi post:
"Do anonimnosta, k'vo znachenie ima s kakvo ime ili prqkor pishe nqkoi. Naprimer tii kato si s forumnoto ime "Mariqna" nie drygite forymci dlajni li sme da povqrvame , che ti naistina si Mariqna ili Penka kradlata "
Az ne tvardq, a predpolagam, che moje i da si "Penka kradlata" s falshivo anonimno ime,... vqrvam, che razbirash razlikata v dvete dymi " da predpolojish" i "da tvardish" ?

Quote
Второ, ако беше добронамерен, отдавна да си направил малкото усилие да почнеш да пишеш на кирилица на български, за да бъде по-лесно човек да разбира какво си написал.

Znachi nie nedobronamerenite mojem da si krivim ochi i da chetem "kirilicata" s kopski bykvi, a ti i drygi dobronamereni haidyti v drygi saitove ne mojete da chetete latinicata (bilo trydno za haidyti),..e'mi tova vednaga mi navqva misalta che haidytite naistina sa nedorazviti.
... i naistina mnogo haidyti v minaloto i sega sa nodoobrazovani daje ima golqm procent negramotni.

Quote
Трето, ако беше добронамерен, нямаше да се отнасяш преднамерено, подозрително и с лоши чувства не само мен, която въобще не познаваш, но и целия български народ и самата страна, дето се казва, а това ти личи, драги, те ти личат тези не добри чувства през цялото време. Няма нищо лошо в това да изпитваш, впрочем, огромна любов към Турция, и даже към Османската империя, която я няма отдавна, за твое нещастие, но ако тази любов върви с постоянна омраза, презрение и пр. към други страни, това не е нормално.

T'va broene izglejda kato komanda a ne preporaka !

Normalno e da vazhvalqvash i obichash darjava kade s izmisleni imena i termini se narichat 'bAlgari" no ne e normalno kato naslednik na Osmanskata imperiq da obicham Tyrciq, nali ?
Vse edno si go pisala na nqk'v haidyt , ako my go kashej ochi v ochi  shte ti skochi na vejdite.
Veche ti kazah v'v vsqka Balkanska darjava jiveqt razlichni etnosi tezi narodi sa myltikyltyrni taka, che otnovo si v greshka kakto vinagi.

Quote
Изобщо не ме занимавай с това какво бил казал Росен Петров, който въобще не ме интересува. Този човек политическа кариера се опитва да прави с Николай Бареков, т.нар. Дудук, и подобни фигури на мен лично не ми вдъхват никакво доверие. Освен това аз наистина съм зает човек, който всеки ден трябва да чете, редактира, следи много неща, но както и да е.

Da, nqmash vreme da se zanimavash s nedorazviti haidyti no namirash vreme za tezi, koito lepat istinata kato mokar parcal na haidyshki izkriveni mytri.

Quote
Би било хубаво да беше се опитал веднъж да напишеш нещо добронамерено, каквото и да е. Но това е прекален лукс за теб някак си, и за това не се оплаквай, че това, което се обажда, може и да не ти хареса. Каквото си повикал, това се е обадило.


Da-a dosega mi e haresvalo izkluchitelno mnogo pri haidyti i izvednash prestana da mi haresva shtot vidish li izvednaj mi e hrymnalo da namrazq haidyti(kakto ti kazvash) kato gram ot qsno nebe, koito prosti haidyti sa chisti kato salza vodichka nenapita.

... a'mi che te me "povikvat" v'v vseki web sait i forym s haidyshko izmislena provokativna novina i az se obajdam, gospojo-jyrnalistke.
Ne se razlichava tvoqta "dobrenamerena" naglost i bezochie s tazi na nedorazvitite haidyti.

Be iskam da znam zashto pomaci sa narichani tyrci ot haidyshki cheti, koito se samonarichat "istorici" i pisateli.
Veche za 4-ti put pitam i nqma otgovor ot dobronamerena jyrnalistka :
"Zashto pomacite sa narichani tyrci ot haidyshki "istorici" i pisateli v Batak, a sega gi narichat "bAlgari" sled kato samite hristiqni ne sa  "bAlgari", a prosto edni ostanali prishalci v minaloto ot predishni imperii samonarekli se sled karjbata na kopskite bykvi pri vavejdaneto na izkystven ezik, kato karvavata hristiqnizaciq s izmislen ezik i dymi ot razlichni etnosi s prisvoen termin ot bulgar-turkite i sled vtardqvaneto na termina bAlgari  pri grako-monaha asimilator Paisii i sled nacionalizaciite na darjavite s novopribavena bykva "ъ" (kade vi padne v izrechenie i dyma) v kraq na 19 vek, sled kakto se znae  vsqka naciiq ima bezbroi razlichni etnicheski grypi v'v vsqka darjava.

Daje i dneshni dni pomaci v govora si ne izgovarqt tazi bykva "ъ"
Naprimer k"ъ"shta se  izgovarq kato "kAshta" ili "kOshta" i tn.

Offline Mariana

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1078
Ynt: Турски учен обяви помаците за турци
« Reply #95 on: September 23, 2014, 14:10 »
Понеже си изключително нагъл, и имаш твърде много време да пишеш наглости, а аз нямам време, нито желание да чета - те оставям на Божията милост. Може пък някой ден, като дойде време да си платиш за наглостите и хулите, да ти прости Бог за тях.

Хейтърът винаги е прав.
Както и платения наглец.

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Ynt: Турски учен обяви помаците за турци
« Reply #96 on: September 24, 2014, 22:00 »
Здр Марияна.
Реших и аз да изкажа мнение по въпроса.
За голямо съжаление голяма част от ПОМАЦИТЕ във Турция вече се чустват турци.
Една от пречината е свободата която имат там. Например ПОМАЦИТЕ в Турция са признати като етност. И не на последно място е ПОМАКА Ататюрк, имено заради него имат голям почит и самочуствие. И нещо което мен лично ме очудва - Например всеки ПОМАК в Турция се гордее със своето минало особено ако своят дядо е бил Еничар то тогава си почти бого-избран. Докато в България това се смята за продажничество. И другата гордост на Помаците в ТУРЦИЯ /шаитите/ жертвите който са дали при освободителната война на Чанакале. Или с други думи когато си признат и свободен няма как да не пуснеш корен.
И да ти припомня твърдението на г-н Динков, че българите са поголями турци от самите турци.

Но аз съм ПОМАК. И това го знае целият свят.

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Ynt: Турски учен обяви помаците за турци
« Reply #97 on: September 24, 2014, 23:55 »
Османо - римска империя,българи и тюрки

Автор:Ст.Динков
 
 Ne Mutlu Turkum Diyene ! - Щастлив е,който се нарича турчин ! / Колко щастлив е онзи, който може да каже " Аз съм турчин "!
 
 Днес общия брой на тюрките е над 230 милиона души.Около една трета от тях живеят в Република Турция.Освен Турция съществуват още пет тюркски държави - Казахстан,Киргистан,Азербайджан,Туркменистан,Узбекистан.Почти 30 милиона азербайджанци живеят в Иран,което е 40 % от населението на тази страна.В Русия има няколко тюркски републики:Башкирия(Башкортостан),Дагестан,Алтай,Хакасия,Карачаево - Черкезия,Татарстан,Тува и Якутия.В Китай съществува огромният автономен Синдзян - уйгурски район на тюрките (т.нар. Източен Туркестан,1.5 млн кв. км.).В Молдова е разположен автономният тюркски райин Гагаузия.Тюркски райони има в Ирак,Грузия,Гърция,Таджикистан,Афганистан,Монголия и Македония.Тюркският регион в България е от особено значение.
 
 Съвременна България е единствената държава с преобладаваща тюркска народност,намираща се на Европейския континент.В този смисъл тя е европейската тюркска държава.Това я превръща в мост между тюркските държави в Европа.Докато големият мост между Азия и Европа е Република Турция,България осъществява една допълнителна енергийна връзка,която доокпрупнява континенталната - духовният контакт между европейската геополитическа хоризонтала и тюркската сакрална география отвъд границите на Монголия и Китай.
 
 България е и единствената християнска тюркска държава.Този изключително важен вектор би бил енергийният проводник в синхронизирането между православие и ислям,чрез прекия контакт между Европейския съюз и Тюркската общност,осъществяван от България.В допълнение намиращата се в Република Турция Вселенска патриаршия би осъществила балансиращия ефект.
 
 Уникалните специфики в географията,езика и вероизповеданието,както и членството и в ЕС,дават на България изключителната възможност да се превърне в интелектуалния център на една вероятна Тюркска общност през XXI век,а от там и в основния творец на евразийската интеграция.На този фон мястото и ролата на Република Турция са неоспорими.Като централна държава,формирала сакрална география на три континента,Турция се явява и енергийният извор на вероятната Тюркска общност.Политическата,икономическата и военната и мощ (третата световна сила около 2050 г.),поставени на едно поле с уникалните културно - цивилизационни компоненти на България,биха представлявали двигателя на евроазиатския обединителен проце като логично продължение на Тюркската общност.
 
 Официалното признаване,че в българския етногенезис практически отсъства слвянски елемент,че антите са светлокожи монголоидни склавони със сарматски произход,чеоногондурите,кутригурите,утигурите и останалите български племена са тюркоезичните западни хуни,че православното християнство е наложено кърваво и въпреки волята на българите,че изкуствената византийска азбука ги е отдалечила от прогреса и европейската цивилизация,би означавало не само тържество на историческата истина,но преди всичко съживяване на националните творчески енергии,което е предпоставка за възстановяване на държавността и мултиплициране на българския дух.


 Още:Покръстването на целия български народ от Борис I трябвало да мине през реки от кръв (избити са най-малко 100 000 хил. души) !
 

Offline Marlboro

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1355
Ynt: Турски учен обяви помаците за турци
« Reply #98 on: September 25, 2014, 06:20 »
Quote
Понеже си изключително нагъл, и имаш твърде много време да пишеш наглости, а аз нямам време, нито желание да чета - те оставям на Божията милост. Може пък някой ден, като дойде време да си платиш за наглостите и хулите, да ти прости Бог за тях.Хейтърът винаги е прав.Както и платения наглец.



Dvyymqh se dali da razdymkam dryg vic koqto marmori pod nosa, 'ma si vikam neka te ostavq da si shetesh na "bAlgarski" s kopski bykvi,... i bez tova kakto se vijda veche si izlqzla izvan kontrol.

No kradci, izmamnici, pimp-ove na sobstveni sestri, haidyti / teroristi savremenen termin naistina sa mrazeni po cql svqt ot dobronamereni.


Offline Mariana

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1078
Ynt: Турски учен обяви помаците за турци
« Reply #99 on: September 30, 2014, 16:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Здр Марияна.
Реших и аз да изкажа мнение по въпроса.
За голямо съжаление голяма част от ПОМАЦИТЕ във Турция вече се чустват турци.
Една от пречината е свободата която имат там. Например ПОМАЦИТЕ в Турция са признати като етност. И не на последно място е ПОМАКА Ататюрк, имено заради него имат голям почит и самочуствие. И нещо което мен лично ме очудва - Например всеки ПОМАК в Турция се гордее със своето минало особено ако своят дядо е бил Еничар то тогава си почти бого-избран. Докато в България това се смята за продажничество. И другата гордост на Помаците в ТУРЦИЯ /шаитите/ жертвите който са дали при освободителната война на Чанакале. Или с други думи когато си признат и свободен няма как да не пуснеш корен.
И да ти припомня твърдението на г-н Динков, че българите са поголями турци от самите турци.

Но аз съм ПОМАК. И това го знае целият свят.



Разбирам, Ибрахим.

Не разбирам само след като помаците са били признати за отделен етнос в Турция, продължава да има нужда от пропагандните усилия на турския учен, заради който е започната тази тема, да се опитва да доказва, че помаците са турци.

Що се отнася до Стоян Динков, моля, не ми го цитирай точно него. Този човек или има личен материален интерес да се издържа, пишейки своите наукоподобни съчинения, или никога не се е чувствал българин, защото може би е евреин по майка, или и двете. Той е един умен човек, но дълбоко нечестен.


Из You are not allowed to view links. Register or Login

"...През тази година(1393) Амуратовият син Челеби... тръгна с войска срещу българския цар (Шишман) и завзе престолния град Търново и техния цар направи пленник, и патриарха, и светите мощи с огън запали, и Съборната църква, която е патриаршията, в мезгит превърна, и всички техни хора покори на себе си и тази земя превзе...” Из „Троицка летопис”, ХV век


 „Воеводата (турчин, когото султан Баязид постави да управлява града) повика при себе си божиите люде, които превъзхождаха другите по име, и по доблест,  и по произход, уж да обсъдят някои общополезни неща... Когато ги видя в ръцете си, кръвожадният звяр ги изкла сред църквата, или по-добре да се нарече, ги освети без да се засрами от белите коси, без да им пощади младостта; гърлата им превърна в играчка на ножа."

Из „Похвално слово за Евтимий от Григорий Цамблак, ХV век
 
„...Мюсюлманите изпитват такова презрение към всички, които изповядват друга религия, че обикновено в дела, които ги засягат, не допускат показания на евреите и християните, които са противна страна на турските свидетели;... десет свидетели не струват колкото един мюсюлмански свидетел...”

Кадийски съд според френския пътешественик Гийом Оливие, ХVІІІ век
 

„... Кяфирите (неверници) да личат чрез облеклото и външния си вид, че са презрени и унижени, като не яздат коне, не се обличат в дрехи, приготвени от разни копринени и атлазени материи, не надяват самурени кожуси и калпаци, а жените им да не се разхождат с облекла като тия на мюсюлманките...”
 
Из султанска заповед от 1631 г.


„...Ако в този ден на празника и молитвата някой неверник излезе извън вратата си, веднага да го убиват... Без да му дадат време и да му оказват пощада, обрязват му половия орган и го правят мюсюлманин..."

Из „Книга на пътешествията” на Евлия Челеби, 1664 г.
 

„...В лето 1598. В кратце ще и изрека безбожните и люти татари села и градове палеха и църкви много опустяха, и свети икони изкрадоха, и светите места оскверниха и тогава в лютото зимно време мнозина влачеха голи по земята, едни съсечени, други стреляни. И не остана място, където мъртви да не лежаха – и бродове, и долини, и върхове и поля, всичко бе изпълнено с мъртви тела. Други в чужда земя бяха водени и разпръксвани(продавани в робство). Бе тогава голямо ридание и плач, един от друг ги разделяха, брат от брат, син от баща... Горко нам, по-добре един общ гроб всички нас да бе приел, отколкото отвеждани да бъдем в чужда земя...”
 
Приписка към църковна книга, ХVІ век 


„...Всеки (християнин), който в изблик на гняв срещу вярата си се изтърве и каже, че ще стане турчин, или по невнимание и в пияно състояние произнесе някаква мюсюлманска религиозна догма, е принуден да стане мюсюлманин или да умре. Престъпник, независимо от вероизповеданието му и от престъплението, което е извършил, може да избегне присъдата като се потурчи...”

Из „Днешно състояние на Османската империя” от Абеси"


 

Offline Suleyman.45

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 357
Ynt: Турски учен обяви помаците за турци
« Reply #100 on: October 01, 2014, 06:37 »
İnteresno e,çe ne ste dali otkısi ot"vreme razdelno"i ot pesenta"tri sindjira robi"za da se uverim oşte vednıjza obreçenosta na B-ya na rusofilstvo i islyamofobiya.V zaslepenieto si ot omraza ne vijdate romskata bomba koyato tzıka zastraşitelno,mejdufproçem napılno si zaslujavate sıdbata na veçni nedovolnitzi i neblagodarnitzi.

Offline Marlboro

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1355
Ynt: Турски учен обяви помаците за турци
« Reply #101 on: October 01, 2014, 10:39 »
Quote
"И не на последно място е ПОМАКА Ататюрк, имено заради него имат голям почит и самочуствие"


Tova moje samo da ni radva shtom pomacite muslumani se asociirat s Ataturk, tova oznachava otnovo mokar parcal v nedorazvitite mytri na haidyti !


Ataturk ne e govoril izmislen "bAlgarski" s kopski otkradnati bykvi.
Ataturk nikoga nikade ne e kazval, che e "bAlgarin" shtoto edni haidyti i jyrnalistki se machat da asociirat pomaci s "bAlgari".
Ataturk  kazva otkrito po celiq svqt " Ne mutlu turkum diyene "
Na Ataturk blizki i rodnini ne sa sanyvali za izmislen "bAlgarski" s kopski bykvi.


Offline Mariana

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1078
Ynt: Турски учен обяви помаците за турци
« Reply #102 on: October 01, 2014, 16:59 »
You are not allowed to view links. Register or Login
İnteresno e,çe ne ste dali otkısi ot"vreme razdelno"i ot pesenta"tri sindjira robi"za da se uverim oşte vednıjza obreçenosta na B-ya na rusofilstvo i islyamofobiya.V zaslepenieto si ot omraza ne vijdate romskata bomba koyato tzıka zastraşitelno,mejdufproçem napılno si zaslujavate sıdbata na veçni nedovolnitzi i neblagodarnitzi.


Стига с това "Време разделно". "Време разделно" е роман, и филм по този роман.

Но в историята на османския период наистина има всякакви неща, и много свидетелства за тях, най-различни.

А заслепението не е в това да не се видят тези различни свидетелства и да не се правят опити те да бъдат разбрани в конктекста на едни времена, които са били съвсем други, и на които ние не сме съвременници. Заслепението е в това да се съди за по-далечната история по по-близката или пък по настоящето даже да се съди за минали времена.

Всеки опит обаче така или иначе да се изкара Османската империя като някакъв "рай за раите", няма как да е добросъвестен. Нещата са сложни, не са черно-бели разбира се, но Османската империя не е била никакъв подобен "рай", нито е могла да бъде.

И няма нищо обидно да се признае това. Както няма нищо обидно да се признае за политиката на българската държава към мюсюлманите след това, което, впрочем е признато, то не се отрича. Но за по-далечната история, за това, което е било в османския период, нито наследницата на Османската империя, т.е. Р. Турция, се е извинявала някога на наследниците на владените народи, нито има и най-малкия знак за подобно желание или нагласа. Има друго - някаква носталгия по империята, която от една гледна точка е разбираема. Но от друга, все пак всеки опит да се заблуждават съвременниците, че тя е била прекрасна за раите, за християните в нея, не е честен нито към миналото, нито към многото патила, които са преживели представители на много поколения по време на османския период, които са били не икономически, а своего рода духовни роби.




Offline Suleyman.45

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 357
Ynt: Турски учен обяви помаците за турци
« Reply #103 on: October 01, 2014, 20:03 »
Na men sışto ne mi se vliza v spor za edno minalo koeto za men t.e.za nas i za vas e vse pak povod za gordost-za nas,çe sme bili velika imperiya,a za vas çe kogato sme vi prieli pod naşeto visoçayşe pokrovitelstvo ste bili slabi i razdeleni i sled 500 godini se prevırnahte pone do 1vata svetovna voyna v Şveytzariya na Balkanite.Minaloto lyato imah vızmojnosta da razvejdam moi gosti ne bılgari iz B-ya za moya priyatna iznenada se okaza,çe vsiçki tzırkvi i zabelijitelni zgradi v stariya Plovdiv sa postroeni vse po vremeto na taka loşata Osmanska imperiya.Za moe iskrenno sıjalrnie sıvremenniyat bılgarin çerpi ot minaloto na naroda si samo povod za omraza,a za sıvremieto,ako ne stava duma za lübimiya mu futbolen otbor deviza mu e:"vsiçki drugi sa maskari".

Offline Marlboro

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1355
Ynt: Турски учен обяви помаците за турци
« Reply #104 on: October 01, 2014, 22:01 »
Ne si stryva da obesnqvash na jyrnalistki, kakto znaem kak sa podareni diplomite im s bytilka vino pocherpki y doma na profesori.


Mnogo qsno, che jyrnalistki sashto kato haidyti- manipylatori ne iskat s fizichesko opavane na zadni chasti da pechelqt za prejivqvane, kakto znaem nemarlivite haidyti na, koito im omrazva na poleto s magareto i hvashtat patq za peshterata s krajbi ot selqni i zolymi na imperski poshti-banki,...naslednicite im pravqt sashtoto po sveta s bankomatkrajbite.


8 млн. лв. източени в България чрез скиминг
You are not allowed to view links. Register or Login


==========================================================



Za Srednovekovieto samata Osmanska Imperiq sus Syltanski zakoni e bila naistina Rai za podanicite koito s bili pazeni ot Syltana (osobenno za tezi koito sa blizo do Istanbyl shtot voinite se vodqt v dalechite granici na Imperiqta), koito sa imali sobstven imot i dobitak s 10% danak, a ne kato drygi robovladelski Imperii na koito ikonomikata se varti ot robskiq tryd na robite bez zaplashtane.


Tyrciq trqbvalo da se izvinqva za tova koeto e bilo v Osmanskiq period ,... v gorniq etash skarcat daski i tova dokazva, che e vzela diplomata si s bytilka vino.


Kak da se izvinqva Repyblika Tyrciq, koito osnovateli na Repyblikata svalqt Syltanskat dinastiq ot vlast, ako Repyblika Tyrciq demek naroda  se izvini za slychiloto v Imperiqta togava horata ponasqt vinata na Syltanskata Osmanska dinastiq, koito hora nqmat nikva vina.


Da obesnq po taka za nedorazvito obshtestvo: demek Repyblika Tyrciq prinadleji na naroda i, a Imperiqta e prinadlejala na Syltanskata dinastiq.
 




 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42