Reply to comment

Bulgaristanda "Pomak partisi" kuruldu

Bulgaristan’da yayımlanan Türkçe gazete Kırcaali Haberin internet sitesinde yer alan habere göre, Smolyan iline bağlı Trigrad kasabasında toplanan 51 kurucu üye  “Barış için birlik, otantiklik ve kültür” (POMAK) adında yeni bir siyasi parti kurduklarını açıkladı.

Smolyan iline bağlı Trigrad kasabasında toplanan 51 kurucu üye  “Barış için birlik, otantiklik ve kültür” (POMAK) adında yeni bir siyasi parti kurduklarını açıkladı. Basına ve kamuoyuna gönderilen bildiride, partinin Bulgar ulusunun ve devletinin gelişmesi için çalışacağı belirtiliyor. Amaçlarının, Bulgar etnik modelinin gelişmesi ve ülkedeki etnik barışın korunması olduğu da kaydedilen bildiride, çeşitli siyasi oluşumların etnik grupları karşı karşıya bıraktıkları savunuluyor.

Bildiride ayrıca, (POMAK) Partisinin, etnik ve dini azınlık haklarıyla ilgili Bulgaristan’ın imzaladığı tüm uluslararası anlaşmaların uygulanması ve zenginleştirmesi için çalışacağı belirtiliyor.

Pomak Partisi kurucularından , Mehmed Dursunski, Kadri Ulanov ve Arif Alov  ülkedeki etnik ve dini azınlıklara karşı uygulanacak her türlü siyasete ve baskılara karşı olduklarını beyan ettiler.

 

Reply

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Non-latin text (e.g., å, ö, 漢) will be converted to US-ASCII equivalents (a, o, ?).
  • You may insert videos with [video:URL]

More information about formatting options

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.