Author Topic: Помаците от Ловешко  (Read 51780 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
Re: Помаците от Ловешко
« Reply #60 on: July 06, 2009, 20:42 »
pomag, нека да си жив и здрав. Обаче имам усещането че не цениш това което сме съхранили.
Това разбира се си е твоя работа.не ти се сардя за това.
Според мене ти се опитваш да ни вмениш вината че не споделяме европейски ценности щото нащи майки. сестри и  дъщери ходят със прочутите помашки шалвари.
Аз не се срамувам от това , а ти?

Според мене ти нападаш Хусейн заради това че преследваш определени политически интереси.И даже нарушаваш правилата на форума, заради омразата ти към него.
След като сте от едно село и не можете да се разберете ние не сме виновни, но недей да искаш от нас да намразиме нашия брат Хусеин Мехмед.

Имам впечатлението че Европа и цивилизования свят одвана са открили шалварите за разлика от тебе.

Предлагам вместо това да видиш тези снимки на испански студентки от Мадрид, които дойдоха в моя дом преди години , специално да се облекат с традиционните шалвари които носят нашите жени ето :

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login







Offline PETER

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1028
  • Gender: Male
Re: Помаците от Ловешко
« Reply #61 on: July 06, 2009, 20:54 »
Метка, някое моме ако се появи така на плажа ще обере точките. ;)

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
Re: Помаците от Ловешко
« Reply #62 on: July 06, 2009, 21:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Метка, някое моме ако се появи така на плажа ще обере точките. ;)
Тази с очилата се казва Моника, от Мадрид е.

Беше в България  само три месеца.
Повярвай ми тя знае какво е плаж по добре и от двамата ни с тебе.
Тя е социална работничка и е била степендиантка чрез проект на ЕС по българските домове за сираци.
В Брезница у нас дойде  само да си почине и разгледа наша край.
Това което каза е че трите месеца като стажантка  й са се видяли като истински тристагодишен ад.
Най щастливите и дни са били само гостуването в Брезница сред помаците...

Offline PETER

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1028
  • Gender: Male
Re: Помаците от Ловешко
« Reply #63 on: July 06, 2009, 21:14 »
Да, домовете за сираци са си Ад.
Не са хора тия дето си изоставят децата и чакат държавата да ги гледа.

Иначе и аз съм обличал потури, че и чалма съм слагал.
Театър.  ;)

Само дето Помаг говори за друго.

Offline karaveli

  • Member
  • **
  • Posts: 38
Re: Помаците от Ловешко
« Reply #64 on: August 13, 2009, 19:46 »
lipsva samo edin diyado ot galata , a toi zaslujava da se snima i kachi ALIMAN NA 82G.I SI PAZI NOSIYATA DORI SE OBLICHA S POTURI I CHALMA.STANAH BANALEN , NO E PRYATNO DA VIDISH TAKIVA HORA

Offline djohny

  • Candidate member
  • *
  • Posts: 3
Re: Помаците от Ловешко
« Reply #65 on: August 31, 2009, 18:47 »
po edna slu4ainost popadnah na tozi sait, i mi stana interesno 4e ima hora ot na6iqt region tuk, i 4e ostanalite proqvqvat jiv interes kam nas, moga samo da izkaja admiracii na 4oveka sazdal tazi tema i na horata sazdali saita, za da moje da se osvetli vaprosa za pomacite v tetevensko i love6ko. Predi vreme se bqh zael da prosledq istoriqta i proizhoda ni, no ot vsi4ki izto4nici stigah do zadanena ulica, kadeto ni6to ne be6e doizkazano do krai, da se nadqvam 4e tuk 6te uspeq da sabera nqkakva po podrobna informaciq za tova. pozdravi na vsi4ki.

Offline ficinka

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 567
  • Gender: Female
Re: Помаците от Ловешко
« Reply #66 on: September 01, 2009, 02:15 »
Добре дошъл djohny, радвам се че се увеличаваме хората от Ловешкият край , а ти откъде си по точно , ако искаш сподели .Поздрави и отмен.

Offline pomak BG

  • Historian
  • *****
  • Posts: 1280
  • Да си помак звучи гордо.
Re: Помаците от Ловешко
« Reply #67 on: September 01, 2009, 09:45 »
Аз също те приветствам с добре дошъл. И ако имаш въпроси относно историята ни задавай ги не се претеснявай.

Offline djohny

  • Candidate member
  • *
  • Posts: 3
Re: Помаците от Ловешко
« Reply #68 on: September 01, 2009, 10:00 »
Благодаря за приветствията, аз съм от Бабинци, но живея в София.

Offline pomak BG

  • Historian
  • *****
  • Posts: 1280
  • Да си помак звучи гордо.
Re: Помаците от Ловешко
« Reply #69 on: September 01, 2009, 19:57 »
Какво точно те интересува от историята и какви книги си чел за помаците

Offline karaveli

  • Member
  • **
  • Posts: 38
Re: Помаците от Ловешко
« Reply #70 on: September 01, 2009, 21:48 »
LIPSVA DIADO ALIMAN OT GALATA ,OBLECHEN S POTURI I CHALMA .TOVA E MYJKATA NOSIYA PRI POMACITE OT STARO VREME....AZ SE NAVIH DA GO SNIMAM, RODNOTO SELO NA MAIKAMI SLAVSHTICA TETEVENSKO E BLIZO DO BG IZVOR I GALATA.POMACITE OSHTE OT DETSTVOTO MI SA MI BILI  INTERSNI....HUSEIN MEHMED SIMAI I HORAAS MYJKA NOSIYA AKO TI SE OTDADE....

pomag

  • Guest
Re: Помаците от Ловешко
« Reply #71 on: September 01, 2009, 22:17 »
Каравели, оня ден случайно видях дядо Алиман рано сутринта към 7,00часа. Небеше облечен в носията, която искаш да го снимаме, ивнтересното беше, че се бе облякъл в чисти дрехи като че ли ще пътува. Към 12,30 часа също го видях със същите дрехи на същото място. Попитах го какво чака толкова време. Той ми каза, че ще ходи в Черни Вит на събора където има и надпяване с народни песни от региона и както е наречен събора от "ТИМОК ДО ЧЕРНИ ВИТ" Голяма душа има този човек, той си живее в неговия свят и се наслаждава на годините си както на него му харесва и така си и живее. Аз съм сигорин, че като малко дете не е спал през ноща за да стане рано и да не испусне автобуса за събора. Все обещавам да го снимам при първа възможнжст ще го направя.

Offline Rasate

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2173
  • Gender: Male
  • Българите носят произходът си- в своето име.
Re: Помаците от Ловешко
« Reply #72 on: November 22, 2012, 22:02 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Кукерството и нестинарството са тракийски обичаи. При нас почти не се практикуват, с някои малки исключения споменати от Снаке. Колкото до гайдата тя не е свързана с нас помаците, тя е при българите от Родопите, а в Смолянско и Девенско сред помаците особенно пополярна била байламата.

Гайдата е от 5 000 години на нашата територията и е свързана с траките- основно с бесите.Смята се,че е възприета от пеласгите,и е характерна за Овчарските краища-т.е. Родопите,където овцете са били основният поминък на населението.

Поздрави

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42