Author Topic: Турска кръв в българите / Българска кръв в турците  (Read 53333 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Isyankar

  • Guest
Ştom si diplomiran geograf da beşe ni obyasnil pone koi sa kriteriite za da bıdeş geografski v Evropa. Bosfora li e preçka ili tvoite povırhnostni poznaniya?
Vij kakvo spodelya edin prof. geograf:  Za da razberem dali TR geografski e v Evropa tryabva da poglednem v rastitelnata pokrivka, v raznorodieto na jivotnskiya svyat i v klimata. Posle obyasnyava çe Anadola e estestveno udıljenie na Evropa.
Faktıt çe TR politiçeski e v Evropa se priznava dori i ot Sarkozi. TR e çlenka vıv poçti vsiçki evropeyski institucii.
Kulturno poglednato na vıprosa, ako se vizira çe kulturata = hristiyanstvoto to TR ne e ot tazi kultura. No ako se govori ( govori se )çe ES e mozayka ot razni kulturi togava neştata stavat po razliçni.
Oçakva se Gruziya i Armeniya da podadat molba za vlizane v ES. Oçakva se sışto çe nyama da ima nikakvi vızrajeniya çe ne sa evropeyski ( po geografski kriterii)
A sega tuk v zadaçata se pita ey taka: Ako TR naprimer beşe Armenia ili Gırciya şteşe li da ima takiva glupavi tvırdeniya çe Armeniya/Gırciya uj ne sa v Evropa ( geografski).
Nyama çovek v TR koyto da ne znae za dvuliçieto i dvoynite standarti na Evropeyskite dırjavi.
TR graniçi s tri kontinenta i ima golyama manevrennost i ya dokazva s aktivnata si vınşna politika no vijdame kak nyakoi ''evropeyci'' vednaga se smutiha i obvinyavat v smyana na rotata. Eee, drugo si e da si golyama dırjava, pa si dırji i goreşto. Da mu mislyat malkite satelitni takiva.
A sega isyankyar pak ÅŸte popita '' zaÅŸto se butate da vlezete v ES'' Togava ÅŸte mu otgovorya
''za da se vızpolzvame ot satelitite'' ( şeguvam se razbira se)


Грузия и Армения в по-голямата си част също са в Европа. Учи 4 години география в престижен европейски университет на територията на Европейския континент и поне на 100 години и тогава ми обяснявай какво казал еди кой си. Турция може по растителната си покривка да е в Европа, а Испания по климата си в Африка. Териториално географски Турция не се намира в континента Европа и никъде по никакви статистики на база континент тя не се включва в този континент. Тъй, че мен на география не учи. Като представител на един от най-старите географски факултети в ЕС (заради Отоманите можеше и много по-стар да бъде, ама науката и академизма не бяха приоритет по тези земи преди 1878 г - може би и това е европейско явление ?? ) държа да те уверя, че Турция не е и няма да бъде част от моя континент.

А ЕС е политически съюз и, ако реши може да приеме страна в която живеят бръмбари каквито в Германия и затова е европейска. Т.е. в близко бъдеще може и Украйна и Казахстан да влезнат в ЕС, но за Турция не сме решавали подобно нещо. Просто европейците не го искат, не разбираш ли, че това е проблема. Нито турците, нито европейците желаят Турция в ЕС. Там е проблема. А европейците избират своите политици и те диктуват в крайна сметка бъдещето на своя съюз. Похвално е, че европейските политици все повече се съобразяват с мнението на европейските граждани - а срамно, жалко и неевропейско е, че турските политици не се съобразяват с мнението на своите избиратели (КОИТО НАД 50% НЕ ЖЕЛАЯТ ТУРЦИЯ В ЕС) ! Направо срамно. Хич не е европейско това да не се съобразяваш с желанията на електората си. Ако ли растителната ти покривка да е европейска :))))

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
 Ð´ÑŠÑ€Ð¶Ð° да те уверя, че Турция не е и няма да бъде част от моя континент.
Gledam çe si se hvanal geografski za edin kontinet i ne vijdaÅŸ sveta. Razbiram ti psihologiyata da se zadovolyavaÅŸ s kontinet. Drıj si se za nego no sveta dosta umalya i koyto ne iska da razbere tazi realnost neminuemo ÅŸte se samoizolira. Tazi izolaciya vodi do mizernost. Pouçete se ot minaloto i se otırvete ot balkansliya mentalizam. Pojelavam vi go no tryabva da podçertaya çe ÅŸte vi e dosta trudno. Dano tozi balkanski ÅŸovenizam oÅŸte ne vi e vlyazal v genite / Amin  ;D

Isyankar

  • Guest
Да ти кажа - хем сме изолирани в ЕС - хем наплива от имигранти не спира, хем сме най-голямата световна икономика, хем не живеем в мизерия. Тъй, че не ни е зле - не ни мисли нас. Европейците никога не са мизерствали, а от 2-3 хилядолетия владеят света. :)

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Predpoçitam da ti povyarvam çe nyama mizeriya v BG ( malko se sımnyavam). Ot gladen komşiya fayda nyama ;) Bog da dava ta da stanete kato Germania ta da ne hodim tolkoz nadaleku. Neka togava naşite gasarbayteri da rabotyat za komşiite :-*

Isyankar

  • Guest
Аз имам по-висок стандарт от повечето германци и не искам да ставаме като Германия. Но пък  България и Германия са част от една голяма световна държава наречена ЕС в която няма граници и всеки е свободен да избере най-доброто място за живеене. Тъй, че както има нисък стандарт в Кърджали и висок в София, така има и нисък в България и висок в Германия, но пък нали сме една държава - от Кърджали до Берлин .... Всеки да си избира ... Граници няма от Капитан Андреево до Дъблин :)

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
Тя и Италия принадлежи и на Балканите с 1/10000 от територията си, ама е ясно, че нищо балканско няма в италианците ;)

Moje da si diplomiran Geograf no ne si nito kultorolog nito etnolog, nito pyk istorik.
No i da si kvo ot tva, ti za tova mnenie gore vyv vseki Evropeyski universitet bi polu4il dvoika. ;D
Osoitca e prav - Turciq prinadleji na Evropa.
Znam, znam 4e ne ti iznasq no sled kato tozi sayt se poddyrja ot grajdani na Turciq i osven tova sayta e svetoven rekordior po tolerantnost kym provokaciite ti.

Otnosno kulturniqt obmen i  vryzka v minaloto i sega, mejdu Italiq i Balkanite , maykata mu e 4etene.
Myrzi me da ti tyrsq podhodqshti zaglaviq...


Isyankar

  • Guest
Метка, аз следвам в 3 европейски университета, на територията на континента Европа и най-вече на конфедерацията (след Лисабонския договор) наречена ЕС. И двойки нямам да ти кажа - пак си в грешка както винаги.

А за клутурен или растителен обмен към момента не се интересувам - а чисто териториално географски. Според който - Турция е преди всичко азиатска страна. Но не това е причината европейското население да не я желае за свой член, както впрочем желае същото и турското.


Offline gece yolcusu

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 297
Европейците никога не са мизерствали, а от 2-3 хилядолетия владеят света. :)

Когато човек много говори, винаги ще изтърси някоя глупост!!!
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ми то никога не е късно да станеш за резил - особено когато си с претенций за високообразован и знаещ!!!


Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
Тя и Италия принадлежи и на Балканите с 1/10000 от територията си, ама е ясно, че нищо балканско няма в италианците ;)

Neka da si jiv i zdrav.
Radvam se 4e si tolko u4enoliubiv.
AZ imam zavyrsheno - selskostopansko sredno obrazovanie.
Specialnost - Tyutunoproizvodstvo.
  Tova koeto si pisal za mene e glupost.
 Vij oshte edin pyt pisanieto si koeto e eftina manipulaciq.
pyrvata mu 4ast se sytoi ot proslovutite ti geografski poznaniq -
Тя и Италия принадлежи и на Балканите с 1/10000 от територията си

 Vtorata 4ast e tova -
, ама е ясно, че нищо балканско няма в италианците ;)

Posle tuka kazvash tova :
А за клутурен или растителен обмен към момента не се интересувам - а чисто териториално географски.

Az kazvam 4e tvyrdenieto 4e v Italiancite nqma nishto Balkansko e glupost.
Dokaji mi 4e gladiatoryt ot drevna Makedoniq , ot nashiqt krai - Spartak ne e ot Balkanite.
Tova e samo edin mnogo skromen primer koito ti davam.

Isyankar

  • Guest
Метка - възможно е да съм се изразил малко неясно и неточно дори, която си грешка признавам. Имам предвид, че чисто териториално никой не брои Италия географски към Балканите. Камо ли пък да се води за Балканска държава.

И полека със скромността. 12 години съм низал тютюн - не ме подценявай. В Сакар също е широко разпространен...

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
İsyankyare,deleneto na horata e mnogo lesno. Evropeyci-neevropeyci, balkanski - nebalkanski, rodopski-nerodopski i pr. NATO e severoatlantiçeski pakt no kakto TR taka i BG sa tam ;). Znaçi nyama nujda da se peniş izlişno i da izrazyavaş otkrito ksenofobstvo. Otnoşeniyata na TR s ES sa oşte ot 1959 g.; kogato ti oşte ne si bil roden. Prisıedinyavaneto na TR kım Evropa se bazira na sumati sporazumeniya i nikoe pravitelstvo ne se e obyavyavalo protiv evropeyskata rota na TR imenno poradi podpisanite mnogobroyni sporazumeniya vklyuçitelno svobodnoto bezmitovo preminavane na tırgovskite stoki. Prezidenta na TR vçera pita ( sigurno vizira Sarkozi) '' Nima tezi sporazumeniya byaha samo şega'' ;D ;D ;D.
A premiera çesto podçertava ''Pravila po vreme na igra ne se smenyat''. Ştom kato si tolkoz uçen ne ti li pravi vpeçatlenie çe nyakoi evropeyci igrayat neçestno. Doblestnite evropeyci sezirat tova krışkane i prikanvat za çestna igra. TR otkrito e zayavila çe ES tryabva da reşi nay-posle iska li ili ne. Yavno çe hem boli hem sırbi. Nyamali dostatıçno pari za da priemat takava golyama strana. İ razberi nay-posle çe TR ne se natiska, iska samo otkrita politika a tova e osnoven princip vıv vınşnata politika.
To po-dobre za teb da si çeteş geografiyata çe i tam neşto kucaş.

Isyankar

  • Guest
Курте, ти не разбра ли, че стратегията да е лъжем и забаламосваме, че ще ви приемем, за да може да имате стимул за демократични промени и реформи, че иначе тотално ще се ислямизирате. За вашето добро мислим, а вие пак недоволни. Ей, няма угодия на вас ! Скоро ще приключим играта, спокойно. Явно е, че не може вечно да ви лъжем и трябва да ви кажем истината в очите -  гражданите на Турция не желаят ЕС...

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
Инджи, къде си!
« Reply #42 on: November 10, 2009, 10:11 »
Но пък на мен Инджи ми харесва! Нямам нищо против да влезе в ЕС. Ако има приятелки нека ги доведе.

Shumarov

  • Guest
Курте, ти не разбра ли, че стратегията да е лъжем и забаламосваме, че ще ви приемем, за да може да имате стимул за демократични промени и реформи, че иначе тотално ще се ислямизирате. За вашето добро мислим, а вие пак недоволни. Ей, няма угодия на вас ! Скоро ще приключим играта, спокойно. Явно е, че не може вечно да ви лъжем и трябва да ви кажем истината в очите - гражданите на ЕС не ви желаят, нито гражданите на Турция не желаят ЕС...

Не знам кои сте вие, които лъжете и забаламосвате Исянкар, но аз не искам да съм част от никаква лъжа!Прави ми впечатление, че ти доставя много голямо удоволствие  да бъдеш част от тази лъжа, или главния лъжец на Европа.Слава Богу, че си един от малцината лъжци в Европа! Струва ми се, че твоето болестно състояние не може да се излекува във този форум и обръщам вниманието на ръководството на сайта да бъдат предприети мерки за ограничаване на достъпа ти до този сайт!

Isyankar

  • Guest
абц, Инджи влиза. И гражданство ще и дадем. Още няколко млн има такива като нея. И в бъдеще ще има. Просто няма да стане всичките 70 млн на куп. Внимателно ще отсяваме истинските европейци и тях ще допускаме и правим част от ЕС както се случва от 50-60 години, въпреки, че според немците новите турски европейци в родината им има още накъде да еволюират в тази посока, но нали сме толерантен съюз. Просто няма да стане 70 млн накуп. По отделно ще е...Както до сега...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42