Author Topic: СНИМКИТЕ ОТ БРЕЗНИЦА - II / BREZNİTSADAN RESİMLER - II  (Read 43331 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Поздравление Mustafa_b ,тези снимки ме връщат в детството ми ,за смяна на имената и в моето родно село Туховище,имам много какво да споделя.Нека нашите деца знаят и разберат,да оценят ,съхранят всичко помашко останало,и да не се предаваме а да съхраним всичко от нас!!!

Offline butterfly

  • Member
  • **
  • Posts: 5
  • Gender: Female
bukovqnoglu_s hubava snimka. Na momi4enceto i otivat tezi drehi. Mnogo e sladka.  :)

Offline yusu

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 602
  • Gender: Male
    Зимна разходка до м.ЧАЛА  , с. Брезница -2009г.



ще има продължение.

Offline yusu

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 602
  • Gender: Male
     малка грешка -  извинения......







     дружбата м/у съветската и японска техника -  накъде без тях?



    You are not allowed to view links. Register or Login

Offline ficinka

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 567
  • Gender: Female
Страхотни снимки , благодаря ти yusu , все едно си в нашият балкан , супер е браво . :)

Offline Rahmie

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 1981
  • Gender: Female
На красотата на природата, какво можеш да кажеш, освен да се възхищаваш... Тая зима и ние тука се насладихме на красивия сняг, бол, бол...
Просто беше като бяла приказка, както е и по Пирина
 
:D

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Прекрасни снимки, yusu! В домашния компютър имам подобни, направени от Шабан (banee) - ще се опитам да ги кача по-късно.

А това Бъги на самоход ли го откарахте на Чала или го метнахте в ЗИЛ-а?

Offline @xmet

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 215
You are not allowed to view links. Register or Login
Прекрасни снимки, yusu! В домашния компютър имам подобни, направени от Шабан (banee) - ще се опитам да ги кача по-късно.

А това Бъги на самоход ли го откарахте на Чала или го метнахте в ЗИЛ-а?
Мустафа тъй като снимките бяха предоставени от мен а уси само ги качи, аз щети отговоря на въпроса,Бъгито излезе на самоход без никакви проблеми, и то преди зила, докато руската техника  се наложи да спушва гумите за да се измъква от преспите по пътя. :) 

Offline yusu

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 602
  • Gender: Male
    Няколко снимки на сватба в Брезница!


















Offline Hat

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1059
  • Gender: Male
Супер са снимките,като от едно време. При нас вьв Велинградско се позагубиха зурните.

Offline isuf

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 296
  • Gender: Male
Адаш  при вас във Брезница кои оркестри свирят на свадбите или още със зурни ги правите

Offline yusu

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 602
  • Gender: Male
    При нас зурните са трдиционна и много популярна музика все още,но и ние търпим промяна разбира се.
Значи може да се каже ,че сватбите стават на два етапа в рамките на 1 ден.  Тръгва се от къщата на младоженеца и се отива за булката и прекята, и заедно се играят хора на площада ,през това време свирят зурни.
  След това двата рода и гостите се събират на едно място ,(обикновено при нас в един голям стол) там вече свири оркестър, и празненството продължава докато издържат.

Offline Rahmie

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 1981
  • Gender: Female
Massalah, Massalah Allah mesut etsin, pa i kocha kav ubav vapcan... Oshta li gi nosyat na ramo...?

Offline bogutevolu

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 1000
  • Gender: Male
Yusu
Tvoite avatar e muhur ot Osmancki era kato (vmesto) podpis.


YUSUF
MUSTAFA
1325



1325  Rumi godina e 1909

Offline yusu

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 602
  • Gender: Male
    Да Мустафа ага, това е личен печат на моя бюко Юсуф от османската армия. Знам какво пише на него, но не знам за какво се е използвал в армията. Той се казваше Юсуф Мустафа и на печата е неговото име, и аз мн. се радвам ,че сме успели да го запазим до сега.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42