Author Topic: "Mlogu dumash, mlogu plachesh" - филм за помаците в Гърция.  (Read 46270 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Snake

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 501
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Snake

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 501
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Snake

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 501
Ubiicite na pomacite -VMRO Ruse sezdade filma ,Mnogo dumash,mnogo pla4esh.a drugite ni dushmani At..a suzdadoha fima Zad isnora.You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Dobrev

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 500
  • Gender: Male
На света има два вида хора - такива, на които целият живот минава в мрънкане, оплакване, критикарстване, плюене срещу другите и търсене на конспирации и на оправдания за това колко бил неспрадлив живота срещу тях.

Други се хващат в ръце и въпреки трудностите се справят сами.

Всеки сам избира от коя група хора да е.


Създателите на "Млого думиш, млого плачеш" са:

You are not allowed to view links. Register or Login

Режисьор: Димитрис Китсикудис
Изследователи: Никос Коккас и Анастасиа Балездраву
Директори фотография: Алкис Сотириадес, Костас Потамианос, Григорис Теодоридис
Редактори: Костас Антонопулос, Серафим Контос
Редактор - консултант: Джордж Дидимиотис
Музика: Периклис Килас
Музикален редактор: Тасос Каракатсанис
Текста четат: Янис Воглис, Янис Карадзоянис, Йосиф Маринакис, Артемис Апостолопулу

Научни консултанти: Фотеини Дзибириду, Домна Михаил, Маргарита Карамихова, Ифигения Вамвакиду, Ефстратиос Зегинис, Марина Томопулу

Продуцент: Аркадиагруп, Гръцкият филмов център

 

Offline Marlboro

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1355


:D g-n Dobrev tova e mnogo smeshno da opredelqte horata na  2-va vida.
1-vo
-mrunkashti
-kritikuvashti
-oplakvashti
-opluvashti i t.n.
2-ro
hvashtashti se na ruce , da zapretnat rukavite i da rabotqt bez da( mrunkat,kritikuvat ,da se oplakvat ...............)

Tova sum go vijdal na mnogo forumi da se povtarq.

S edna duma vie kazvate ima 2-vida hora dobri i loshi.
Dobre de g-n Dobrev da predpolojim ,4e vie ste ot dobrite a az ot loshite.

Primeri mnogo hilqdi v (semeistvoto,s priqteli ,na ylicata,v zavedenie.......)

Naprimer az vi zabiq shamar ei taka na kef i si pozvolqvam svoevoliq ,narugavam te gavrq se s teb po4ti vseki den kudeto i da te vidq.Kolko li 6te izdurjish ti dobriq 4ovek,ti nqma li da trugnesh sreshty men da si pazish dostoinstvoto.

Spored men nqma 2-va ,3-ri  ili nqkolko vida hora na tozi svqt.
Vsi4ki hora sa ednakvi s nravite si.
Nezavisimo ot rasata i etnosa.
 lek den na vsi4ki

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
You are not allowed to view links. Register or Login
На света има два вида хора - такива, на които целият живот минава в мрънкане, оплакване, критикарстване, плюене срещу другите и търсене на конспирации и на оправдания за това колко бил неспрадлив живота срещу тях.

Други се хващат в ръце и въпреки трудностите се справят сами.

Всеки сам избира от коя група хора да е.
 

Спомням си една подобна мисъл :
"По света има две групи хора - умни и разумни. Разумните се приспособяват към средата, в която живеят. Умните приспособяват средата към себе си."

Считам, че когато въпросът опира до идентичността /народностна, религиозна или етническа/ нагаждайки се според средата, в която живее, човек едва ли постъпва разумно. Тъкмо обратното - вид хамелеон.

Offline Marlboro

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1355
Gledaite tezi seriali koito ima vreme  razbira se ,Suvremenen film s 80 epizoda .Tyk se razpravq za li4nosti kude vseki izminat den moje da si s razli4en harakter i nrav.Mnogo e hubav filma  jine yspehi v Tyrciq i v momenta go davat po NOVA Tv.Horata v BG ne spqt da ne ispusnat nqkoi epizod.
Binbir gece (1001 noshti).Jena mi reve vuv vseki epizod. Vijte kvo pishat fenovete na tozi film  tuk: You are not allowed to view links. Register or Login

tyk mojete da go gledate na tyrski:Diziizle.net
                                        
                                               nai ot doly e tursa4kata napishete  Binbir gece

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Marlboro,
В тази тема се обсъждат филмите за помаците, за "Шехерезада" си има друго място. Освен ако не посочиш някой помак - артист в този сериал.

Offline Chechliya

  • Ace
  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 322
  • Gender: Male
  • Flight instructor
    • Pomak Leaks
Тук подкрепям Снейк. Наистина е обидно антипомаците (като Боян) да ги хвалят и прехвалят, а към пропомаците (като Снейк) да има такова отношение. Филмът иначе горе-долу става, като цяло е обективен, но има какво още да се желае. Това, че екипът е все с гръцки имена, не го прави непоръчков. Все пак водещата е българка, ако не се лъжа. А ти Бояне пак не си си научил урока по история. Разправяш ги едни... мани мани. Всички били наследници на траките... Много българска (т.е. менте) история чтеш. Трябва да си разнообразяваш малко източниците. Моля ти се, хвърли едно око на книгата "Byzantium and Bulgaria" на Robert Browning, издадена през 1975 година от Temple Smith в Лондон. Има я по библиотеките. След варварските нашествия в периода 3-7 век цяла Мизия била обезлюдена моето момче. Между Балкана и Дунав почти не е останал жив човек. Само колониите на Черно море са останали. Има случаи аварите и славяните са отвеждали по над 100 000 човека пленници само на един рейд. Прочети някъде за нашествията им и опустошенията, които са нанасяли. Освен това населението на север от Бакана е било силно романизирано и наследниците му днес се наричат аромъни (малкото останали траки и ветерани от Дунав на юг) и ромънци.

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
You are not allowed to view links. Register or Login
Тук подкрепям Снейк. Наистина е обидно антипомаците (като Боян) да ги хвалят и прехвалят, а към пропомаците (като Снейк) да има такова отношение. Филмът иначе горе-долу става, като цяло е обективен, но има какво още да се желае. Това, че екипът е все с гръцки имена, не го прави непоръчков. Все пак водещата е българка, ако не се лъжа. А ти Бояне пак не си си научил урока по история. Разправяш ги едни... мани мани. Всички били наследници на траките... Много българска (т.е. менте) история чтеш. Трябва да си разнообразяваш малко източниците. Моля ти се, хвърли едно око на книгата "Byzantium and Bulgaria" на Robert Browning, издадена през 1975 година от Temple Smith в Лондон. Има я по библиотеките. След варварските нашествия в периода 3-7 век цяла Мизия била обезлюдена моето момче. Между Балкана и Дунав почти не е останал жив човек. Само колониите на Черно море са останали. Има случаи аварите и славяните са отвеждали по над 100 000 човека пленници само на един рейд. Прочети някъде за нашествията им и опустошенията, които са нанасяли. Освен това населението на север от Бакана е било силно романизирано и наследниците му днес се наричат аромъни (малкото останали траки и ветерани от Дунав на юг) и ромънци.
  Chechliya  Здравей ,Назми съм! Гледам последните ти постинги,радвам се наистина че си тук! Забелязвам в теб/вас/ един негативизъм за всичко,и ще се обоснова с факти! Вчера в постинга ви споменахте,че не ви харесва сайта тук и изброихте причини,Ок ваше право е да избирате,Рахмие ви отговори донякъде.Сега днес тук виждам че изразявате едно нетипично определение,че Snake e бил пропомак,а Боян Добрев"антипомак"!!! Не се ли срамувате вие да определяте хората,имах по друго мнение за вас и наистина ме разочаровахте,само толкова.Не знам откъде пишете,знам едно-и двамата споменати от вас Snake i Боян са тук при мен в една държава живеем Америка,и затова много държа да чуете мнението ми понеже и с двамата потдържам отношения,имам им тел и по всяко едно време на ден може да се чуем.Моето мнение-ДА Снаке е един истински POMAK в сърцето му е,бори се за народа ни  така истински както П.Пасков за неговия,хора с характер !Снаке аз го уважавам най-дълбоко,селски сме,малко ми се сърди понеже е по емоционален понякога и се трият постинги не само на него,нека не го приема лично отношение.!Спора ми е за Боян,наричате го "антипомак' ПИТАМ? Познавате ли го или само от ей така че е Боян а не Хасан.Името не прави човека,а вярата в душите ни,кому е нужно Боян да се доказва какъв е,той се е самоопределил ,и щом е тук сред нас помаците значи душата му иска и се радва.Спрете моля ви да самоопределяте хората,оставете това на тях!Споделям това със силата на разума ми понеже познавам и двамата,повече Боян който е тук и не минава ден да не се обади или драсне за сайта помак когато има време.Много съм искрен и такъв съм бил досега,моля ако някои съзира филма като поръчков ще кажа-Да може и така и да е,България има интерес да представи този помашки народ в Гърция като свой,но не Боян Добрев или други  са поръчители или тем подобни хипотези,бъдете разумни все пак!

Offline Chechliya

  • Ace
  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 322
  • Gender: Male
  • Flight instructor
    • Pomak Leaks
Аз съм реалист и рядко си затварям очите. Боян прокарва комунистическите и пробългарските идеи в сайта, докато Снейк се бори за истината. Тези двамата не са равни. Именно тези, които се борят за истината относно помаците, носят най-голямото бреме на гърба си. Нямате представа колко критика съм отнесъл и в колко спорове съм влизал с цели общности само и само да изкарам истината на яве. Блокирали са ме, изхвърляли са ме и не съм се отказал. Питайте Хюсеин Мехмед и Мехмед Дорсунски да ви кажат какво е. На вас ви е лсено само да четете и да сочите пръст към нас, дето се опитваме да направим нещо. За нас, дето хвърляме усилие, борещите се по пътя на истината и тези по пътя на заблудата не са равни. В моите очи Снейк е степени над Боян. В началото и аз бях като Снейк - по емоционале и с по-малко знания, но чувствах нещата и имах насока, която следвах през годините. Добил съм по-голямата част от знанията си (във всички области), защото винаги съм подлагал нещата на критика. Когато нещо се критикува, се определят нови критерии и то се подобрява. Не може всички да си затваряме очите и да казваме "а форумът е без грешка, супер е". Как тогава ще се подобрява? Трябва някой да излезе отпред и да каже "т'ва не ми харесва, онова не е хубаво...", за да може да се подобри. Но на вас, ръководителите на форума, това ви се вижда като обида, а не като покана за повишаване на качеството му.

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
You are not allowed to view links. Register or Login
Аз съм реалист и рядко си затварям очите. Боян прокарва комунистическите и пробългарските идеи в сайта, докато Снейк се бори за истината. Тези двамата не са равни. Именно тези, които се борят за истината относно помаците, носят най-голямото бреме на гърба си. Нямате представа колко критика съм отнесъл и в колко спорове съм влизал с цели общности само и само да изкарам истината на яве. Блокирали са ме, изхвърляли са ме и не съм се отказал. Питайте Хюсеин Мехмед и Мехмед Дорсунски да ви кажат какво е. На вас ви е лсено само да четете и да сочите пръст към нас, дето се опитваме да направим нещо. За нас, дето хвърляме усилие, борещите се по пътя на истината и тези по пътя на заблудата не са равни. В моите очи Снейк е степени над Боян. В началото и аз бях като Снейк - по емоционале и с по-малко знания, но чувствах нещата и имах насока, която следвах през годините. Добил съм по-голямата част от знанията си (във всички области), защото винаги съм подлагал нещата на критика. Когато нещо се критикува, се определят нови критерии и то се подобрява. Не може всички да си затваряме очите и да казваме "а форумът е без грешка, супер е". Как тогава ще се подобрява? Трябва някой да излезе отпред и да каже "т'ва не ми харесва, онова не е хубаво...", за да може да се подобри. Но на вас, ръководителите на форума, това ви се вижда като обида, а не като покана за повишаване на качеството му.
Chеchliya, за да ви отговарям веднага за мен значи че имам уважение и рeспект от труда ви и постингите ви,признавам си,ценя хората като вас! Сега кой за кого се бори между Снейк и Боян  тук във Форума не му е мястото.Ваше право си е да преценяте и вземате страна по спора им,аз не съм адвокат а само доброволен участник който иска да сме тук и да има дискусия! Писах по горе за Снейк и Боян,ваше право е да вземете позиция,аз само казах че познавам и двамата понеже  са тук в Америка.За Форума и Сайта-благодаря за критиките,имаме нужда и се учим в движение признавам това! Мога да ви уверя в едно-Сайта е помашки,наш дом.Ръководителите,Екипа,Модераторите са избрани по качества и се намираме по света заради сайта и по всяко време някой е тук,за да си помагаме заедно! Поздрави и живи и здрави.

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Братко, Chechliya,

"Mlogu dumash - mlogu losh stavash... mlogu s'ta triyat!"

Offline Dobrev

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 500
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Аз съм реалист и рядко си затварям очите. Боян прокарва комунистическите и пробългарските идеи в сайта, докато Снейк се бори за истината. Тези двамата не са равни. Именно тези, които се борят за истината относно помаците, носят най-голямото бреме на гърба си. Нямате представа колко критика съм отнесъл и в колко спорове съм влизал с цели общности само и само да изкарам истината на яве. Блокирали са ме, изхвърляли са ме и не съм се отказал. Питайте Хюсеин Мехмед и Мехмед Дорсунски да ви кажат какво е. На вас ви е лсено само да четете и да сочите пръст към нас, дето се опитваме да направим нещо. За нас, дето хвърляме усилие, борещите се по пътя на истината и тези по пътя на заблудата не са равни. В моите очи Снейк е степени над Боян. В началото и аз бях като Снейк - по емоционале и с по-малко знания, но чувствах нещата и имах насока, която следвах през годините. Добил съм по-голямата част от знанията си (във всички области), защото винаги съм подлагал нещата на критика. Когато нещо се критикува, се определят нови критерии и то се подобрява. Не може всички да си затваряме очите и да казваме "а форумът е без грешка, супер е". Как тогава ще се подобрява? Трябва някой да излезе отпред и да каже "т'ва не ми харесва, онова не е хубаво...", за да може да се подобри. Но на вас, ръководителите на форума, това ви се вижда като обида, а не като покана за повишаване на качеството му.

Благодаря за коментарите!  ;D
Досега не бяха ме обявявали за прокомунист, но явно и това доживях. Първо ме направихте християнин, после съботянин, сега и комунист. Явно много неща не съм знаел за себе си.
Тук има явно разграничение на два лагера. Тези, които са получили религиозно образование в арабски страни, с арабски стипендии и кръга им от приятели се опитват да прокарват проарабски идеи и позовавайки се на емоции и омраза, се изкарват жертви на гадните и конспиративни българи и мразят всичко, което по някакъв начин навежда на мисъл за връзка между помаците и българите. Всичко що не им оттърва се заклеймява като комунистическо, великобългарско, възродителнопроцесно и т.н и т.н

Останалите, които сме получили светско образование в нормални университети се позоваваме на признати исторически източници в търсене на нашите корени и истината за помаците.

Добре дошли са всякакви гледни точки, документално и фактологически обосновани.
Всички знаят, че не съм съгласен с изложените хипотези от Дорсунски и Мехмед относно произхода ни от араби, тъй като досега не са предоставили никакви преки доказателства.
Но никъде няма да видите да критикувам нещата, които са писали и които са документално обосновани.

Всички сме тук за да се учим един от друг и да споделяме различните си мнения.
 




Offline Беглик

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 448
Бояне, не гледай към Въча, гледай към Тилкили.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42