Author Topic: В Родопите масово се сменят имена  (Read 260454 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline BG POMAK

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 239
Re: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #555 on: February 08, 2012, 20:57 »
Здравей ефенди Субиги Курт аз съм минал покрай товарищите, но нейсе. Отговарям ти на твоите въпроси по реда както си ги поставил, същите са копнати от твоя линк и ако изглеждат за другите съфорумици глупави отговорноста е твоя.
-1 Какво е това наши ПОМАЦИ и ваши ПОМАЦИ да не би да искаш да кажиш български ПОМАЦИ и нормални или естествени ПОМАЦИ.
+Помаците в България са български не са китайски.Пиша наши не помня да съм писал ваши помаци, защото всички помаци в България сме си наши хора от едно тесто замесени. Независимо от това дали се казва Иван или Хасан. А помаците са си и нормални и естествени. Ти ако мислиш, че са ненормални и неестествени това е твое мнение и аз не се ангажирам с това.
-2 Кой са тези които връщат ПОМАЦИТЕ в среновековието ти не правиш ли номера които правеха комунистите от вътре посяй връждата и си гледай сейр ама тук не минава.
+Не виждам в написаното от мен предишно изложение да проповядвам такива идеи, че да всявам вражда. Напротив аз твърдя, че за мен помаците с български имена и арабски са си помаци от един сой. Всички които работят против развитието и просперитета на помаците ги връщат в средновековието. Не съм бил никога комунист, напротив репресиран съм от тях по време на изселването на турците през 1989, защото освободих две турчета от четвърти курс за да си изкарат международни паспорти за Турция.Тогава ДС ме уволниха дисциплинарно без право на преподаване.
-3 Ти не си човека кадето ще хвърляш лаф на господин проф Али Палов не можиш да се доближиш дори до периферията му.
+Точно аз съм човека, който организираше 8 срещи на професор Адриан Палов в Кърджали, Момчилград, Ардино и Кирково по време на миналите парламентарни избори. На тези срещи присъстваха професор Сарачев тогава завеждащ коремно-гръдна хирургия в Пловдив д-р Орце Орцев от Велинград. Аз съм и един от хората, които осигуряваха финанси за кампанията. Аз съм и един от организаторите за провеждане на национална среща на помаците в Юндола, на която присъстваха и помаци с български имена и помаци с арабски имена. Аз съм и един от организаторите за провеждане на учредително събрание в залата на театъра в Пловдив. На която участваха над 600 помаци от цялата страна с български и арабски имена. Аз съм човека , който организира пресконференция на професор Палов в Кърджали. С професор Палов сме в близки отношения. Всички тези мероприятия сме организирали съвместно с професора. Лично аз съм лобирал пред него за помощ на наши студенти в Медицинска академия.
-4 Ти не си човека които ще ми казва какво разбирам и какво не защото не ме познаваш а пък в медицинският ги познавам всички и се разбирам перфектно с тях да не ти ги изброявам.
+В Медицинска академия не твърдя, че познавам други освен Палов, това никога не съм писал. Познавам много в УАСГ и ако, някой твой познат студент се нуждае от помощ се обади. Радвам се, че ти познаваш "Перфектно" много хора там и още повече ще се радвам, ако си помогнал на някой наш студент в затруднено положение.Не ми е необходимо да "изброяваш"твойте познати там.
-5 Бре бре цели 70/процента как ги преброй, извиняваи ама ти каде живееш или искаш да се харесаш на някой .
+За процентите съм сигурен, ако искаш може да се пробваш и да направиш допитване или анкета. А в момента аз живея в България, гр. Кърджали и съм постигнал всичко и не ми е необходимо да се харесам на някой.Между другото не знам на коя възраст си, но ако някой от Кърджали прочете твоите разсъждения във форума ще ти се изсмее. Тези неща за които ти пишеш са отпреди демокрацията в България.
-6 Отговори ми какви са ПОМАШКИТЕ цености на мен простият, какво определя нашият етнос, и името не е ли едно от тях, за да се възползваме от твоите проповеди и знания имаше един такъв поп Събев.
+Помашките ценности са просперитет и развитие във всякакво отношение и аспект. Другото е регрес.Този регрес не вярвам,че ти го искаш и също желаеш като мен да се развиват помаците, било то с български или арабски имена. Определящото при помаците е, че сме от едно тесто замесени независимо от именната система. А попа се казва Боян Саръев и за мен той е вреден за помаците. Същият не сменя имена, а се опитва да сменя религия. 
-7 И не чети само българска история а се одай и на други трудове там се крие истината
+Това за което аз пиша няма нищо общо с историята. Историята предполагам, не съм сигурен дали се изразявам правилно, е наука за миналото, а аз пиша за настоящето и настоящите проблеми на помаците с български и арабски имена. АНАДЪНМА/не съм сигурен дали съм го написал правилно заь което се извинявам/

Offline BG POMAK

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 239
Re: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #556 on: February 08, 2012, 21:56 »
Извинявам се на Субиги Курт предишното обръщение е към Ибрахим65,просто съм сгрешил с имената

Offline BG POMAK

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 239
Re: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #557 on: February 08, 2012, 21:58 »
Здравей ефенди Ибрахим65 аз съм минал покрай товарищите, но нейсе. Отговарям ти на твоите въпроси по реда както си ги поставил, същите са копнати от твоя линк и ако изглеждат за другите съфорумици глупави отговорноста е твоя.
-1 Какво е това наши ПОМАЦИ и ваши ПОМАЦИ да не би да искаш да кажиш български ПОМАЦИ и нормални или естествени ПОМАЦИ.
+Помаците в България са български не са китайски.Пиша наши не помня да съм писал ваши помаци, защото всички помаци в България сме си наши хора от едно тесто замесени. Независимо от това дали се казва Иван или Хасан. А помаците са си и нормални и естествени. Ти ако мислиш, че са ненормални и неестествени това е твое мнение и аз не се ангажирам с това.
-2 Кой са тези които връщат ПОМАЦИТЕ в среновековието ти не правиш ли номера които правеха комунистите от вътре посяй връждата и си гледай сейр ама тук не минава.
+Не виждам в написаното от мен предишно изложение да проповядвам такива идеи, че да всявам вражда. Напротив аз твърдя, че за мен помаците с български имена и арабски са си помаци от един сой. Всички които работят против развитието и просперитета на помаците ги връщат в средновековието. Не съм бил никога комунист, напротив репресиран съм от тях по време на изселването на турците през 1989, защото освободих две турчета от четвърти курс за да си изкарат международни паспорти за Турция.Тогава ДС ме уволниха дисциплинарно без право на преподаване.
-3 Ти не си човека кадето ще хвърляш лаф на господин проф Али Палов не можиш да се доближиш дори до периферията му.
+Точно аз съм човека, който организираше 8 срещи на професор Адриан Палов в Кърджали, Момчилград, Ардино и Кирково по време на миналите парламентарни избори. На тези срещи присъстваха професор Сарачев тогава завеждащ коремно-гръдна хирургия в Пловдив д-р Орце Орцев от Велинград. Аз съм и един от хората, които осигуряваха финанси за кампанията. Аз съм и един от организаторите за провеждане на национална среща на помаците в Юндола, на която присъстваха и помаци с български имена и помаци с арабски имена. Аз съм и един от организаторите за провеждане на учредително събрание в залата на театъра в Пловдив. На която участваха над 600 помаци от цялата страна с български и арабски имена. Аз съм човека , който организира пресконференция на професор Палов в Кърджали. С професор Палов сме в близки отношения. Всички тези мероприятия сме организирали съвместно с професора. Лично аз съм лобирал пред него за помощ на наши студенти в Медицинска академия.
-4 Ти не си човека които ще ми казва какво разбирам и какво не защото не ме познаваш а пък в медицинският ги познавам всички и се разбирам перфектно с тях да не ти ги изброявам.
+В Медицинска академия не твърдя, че познавам други освен Палов, това никога не съм писал. Познавам много в УАСГ и ако, някой твой познат студент се нуждае от помощ се обади. Радвам се, че ти познаваш "Перфектно" много хора там и още повече ще се радвам, ако си помогнал на някой наш студент в затруднено положение.Не ми е необходимо да "изброяваш"твойте познати там.
-5 Бре бре цели 70/процента как ги преброй, извиняваи ама ти каде живееш или искаш да се харесаш на някой .
+За процентите съм сигурен, ако искаш може да се пробваш и да направиш допитване или анкета. А в момента аз живея в България, гр. Кърджали и съм постигнал всичко и не ми е необходимо да се харесам на някой.Между другото не знам на коя възраст си, но ако някой от Кърджали прочете твоите разсъждения във форума ще ти се изсмее. Тези неща за които ти пишеш са отпреди демокрацията в България.
-6 Отговори ми какви са ПОМАШКИТЕ цености на мен простият, какво определя нашият етнос, и името не е ли едно от тях, за да се възползваме от твоите проповеди и знания имаше един такъв поп Събев.
+Помашките ценности са просперитет и развитие във всякакво отношение и аспект. Другото е регрес.Този регрес не вярвам,че ти го искаш и също желаеш като мен да се развиват помаците, било то с български или арабски имена. Определящото при помаците е, че сме от едно тесто замесени независимо от именната система. А попа се казва Боян Саръев и за мен той е вреден за помаците. Същият не сменя имена, а се опитва да сменя религия.
-7 И не чети само българска история а се одай и на други трудове там се крие истината
+Това за което аз пиша няма нищо общо с историята. Историята предполагам, не съм сигурен дали се изразявам правилно, е наука за миналото, а аз пиша за настоящето и настоящите проблеми на помаците с български и арабски имена. АНАДЪНМА/не съм сигурен дали съм го написал правилно заь което се извинявам/

Offline EvroPOMAK

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 1410
  • Gender: Male
  • POMAK - POMAKY
Re: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #558 on: February 08, 2012, 22:14 »
Да се чуди и мае чилякь, що са тез много кавги за нищо и никакви ненужни разправии между смели все бабаит Помаци, зерь не могат да си резделять, наследствено бубайково иманье и мижьови алтънье !?!  ??? ::) 8)
Доколкото разумехме, като начало "Серьожката",  е адинь свестен Помак и нито е "родинец", нито е "саръевец", че пък за киньа е това стремглаво нападение връз чилякьа, да се не начудишь?  ;D
А, пък за десерт изненада, където хич да ни допада е отгорешно сведение на наш "Вологез", че много мразел турците и е бил противорелигиозен, но с неква вера, та да ма извенува "Вологезето" за въпроса неуместен, може би - ти Помак ли си , или не си?!?
Не, че нещо де, но всеки има право да си мрази който и щото си иска и да не верва в нищо дори и в нещо, ама, та затуй е това туй - ти, аркадшье - Помак ли си, или не си, ама тук в сойья сайять, хич не е задължително да биде човек Помак или некав друг подобен - пак кать гост или кать мусафиринь?  8) :) ;)

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Ynt: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #559 on: February 08, 2012, 23:41 »
Таварищ  sergei от това което каза излиза че се познаваме доста добре и причината за това е партията на прф. Али Палов затова искам да те питам защо се стигна до там с партията след като си бил в първите реденици и не носиш ли някаква одговорност за неиното и състояние.
Казваш че Дружба "Родина" отдавна не съществува  мислиш ли че някой тук ти вярва на това.За пръв път виждам ПОМАК така да се гордее с християнското си име и да се натрапва на какво дължиш тази патриотичност, изглежда в училище та са подготвели доре но за похлупак ти препоръчвам една калимявка а за окраса едно кандило повярваими само това ти куца.Това че името ми е едно от най-ползваните от мюсюлманите не ме прави нито арап нито турчин но си помисли за твоето.Иди в което и село и кажи аз искам да гласувате за Сергей и стой та послуши ама пак ти казвам това си е твоя работа но не говори от името на 70 80 процента че ако бяха толкова нямаше да батърдисате тази прекрасна партия.Гледам че от арабските имена се срамуваш кажи още от какво се срамуваш та да допълниш картината си кажи та се успокой. Ние стеб майче сме на различно мнение за демокрацията според твоите разсъждения не аз а ти си караш по старо му аз си върнах името защото имам това право но ти продължаваш да се нагадаш и не преимаш че нещата са се променили та трябва тези за който говориш от Кърджали да се смеят на теб а не на мен.


Offline Marlboro

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1355
Re: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #560 on: February 09, 2012, 02:17 »
Вологез, ti ne samo turcite mrazish,ti mrazish i vuzduha kojto dishash,shtoto IQ ti e mnogo chaprashuk . Ti si predstavqsh ,che si neshto poveshe ot nqkoi s drugi etnosi.  Mnogo dobre znaesh ,che  hilqdi "bAlgari"milioni rusnaci i evropejci poseshtavat Tyrciq vsqka godina. Jivota v Tursiq e prekaleno dostupna  i privlekatelna za vseki i ima tolkova prekrasni mesta da se vidi. Vseki v Tyrciq  priema edin dryg ednakvo. A vie Nacistite si stojte v samotnite  koshenca  za da ne vi otkradnat ili izgybite nqkoq prashinka ot izmisleniq ti etnos "bAlgar" .

Offline Marlboro

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1355
Re: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #561 on: February 09, 2012, 06:46 »
Изтрито от модератор

Offline BG POMAK

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 239
Re: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #562 on: February 09, 2012, 08:34 »
Изтрито от модератор

Offline Turas

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 640
  • Gender: Male
Re: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #563 on: February 09, 2012, 08:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
разправии между смели все бабаит Помаци,
Турците и те ли си помаци? Виж ги само как наскачаха като ги издрзних! :) Относно религиите всичко което мисля за тях съм го казал в темата ''за религиите''!
Кажете ми поне една причина - защо да обичм турците!

Offline Turas

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 640
  • Gender: Male
Re: Ynt: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #564 on: February 09, 2012, 08:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
За пръв път виждам ПОМАК така да се гордее с християнското си име
Името му не е християнско бе тъпчо - де си видял да има свети Сергей!? :) :) :)
И мойто - Емил не е турско и бащино и дедово нв са турски и какво от Това, Що да сме по долу от теб? Вие турците все сте голяма работа, все да поучавате, все да контролирате,  а ние робски да ви слушкаме!!! Дядо ми се е бил срещу вас, ако имам възможност и аз ще го сторя! 

Offline Marlboro

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1355
Re: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #565 on: February 09, 2012, 09:20 »
ser gej4o e oburkal saitovete  tuk hamali i stroiteli nqma.
ser gej4o i toj se okaza inat katъr kato drugite s izmislen etnost i izmislen kopski ezik prez 9 vek "abAlgarski "
 Ne iska da se izvini na po "nisшi " koito sa po visшi ot nego ,tova ne my pre4i da e stroitelen hamalin s visшe  kopirano obrazovanie.



Offline Marlboro

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1355
Re: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #566 on: February 09, 2012, 10:35 »
Турците и те ли си помаци?
-----------------------
 Sigurno spored vashite pisateli i istorici.
Shtoto  bulgarite-turki koito  sa osnovali Tuna-Bulgar sa turki i turkite na Seljuk  koito sa osnovali Imperiqta sa turki, ostavat pomacite koito gi nari4ate turci  v knigite i stihotvoreniqta  na Vazov." kato turcite v Batak"

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Ynt: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #567 on: February 09, 2012, 11:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Името му не е християнско бе тъпчо - де си видял да има свети Сергей!? :) :) :)
 Дядо ми се е бил срещу вас, ако имам възможност и аз ще го сторя! 

Вологез, аз ли ще те уча за вашите светци бе всезнайко. Във вашето село може и да няма но погледни малко и наоколо, излез от бърлогата си и чете бе човек; и престани да обиждаш хората тук и да всяваш етническа вражда. Щял си да се биеш с Турците ако си имал възможност. Не знаеш ли че Турци има навсякаде; вземи ножа и тръгвай да колиш бе лумпенски ксенофоб. Вместо да се правиш на герой действай ако имаш тази смелост. Дай си адреса и ще дойда сам при теб за да ме заколиш ако си толкоз смел.  8)

Манастир на Свети Сергей- Света Тройца
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline BG POMAK

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 239
Re: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #568 on: February 09, 2012, 13:40 »
Към ibrahim65. Пак ще  направя същото както миналия път и ще копна твоите въпроси така както си ги задал към мен. Въпреки всичко ти не отговори на нито един мой въпрос с който да обориш моята теза за помаците с български и арабски имена. Дори не ми отговори на един малко личен въпрос, но елементарен: На каква възраст си?, за да знам как да се обръщам към теб с "Аго" или "Чоджум". Защото аз съм възпитан да уважавам старите хора и да помагам на младите. Както искаш го приемай. Сигурен съм, че пак няма да си доволен, защото сигурно те гони "параноята" с твоите "Товаришчи", "Редници", "Комунисти", "Родинисти","Килимявки", "Кандила". И така да започваме Ибраиме /Имам братовчед, който е със същото име и ние в нашия край така го изричаме/ с твоите въпроси.

1. Таварищ  sergei от това което каза излиза че се познаваме доста добре и причината за това е партията на прф. Али Палов.

+ За наречието"Таваришч" няма да ти обеснеявам, защото в предишния постинг ти обясних и щом не си го разбрал, сигурно и сега няма да разбереш. То и другото което ти пиша не го разбираш, но не знам кина ищиш ра да ти думам /Това е част от моя роден диалект, да не се обидиш нещо/.
От къде се познаваме и защо се криеш. Ти за мен вече знаеш много неща. Ти твърдиш, че причината за да се познаваме е партията на професор Палов, значи си бил на някои от срещите с мен и с професора и не ми казваш Кой си ? и какво искаш? , За какво се бориш? и За какво иде реч?   
 
2. затова искам да те питам защо се стигна до там с партията след като си бил в първите реденици и не носиш ли някаква одговорност за неиното и състояние.

  + Щом твърдиш, че си навътре в отношенията си с професор Палов мисля, че ти по добре знаеш от мен защо не бе регистрирана такава партия.
За моята отговорност ще ти обясня за пореден път въпреки, че ти продължаваш с твоето твърдоглавие.
Три бяха сдруженията в Кърджали, които желаеха да се обединят и да подкрепят Професора. И това продължи и на националната среща в Юндола и на учредителното събрание в Пловдив, където групата от област Кърджали беше най-голяма. Това беше и последната среща с професора, от тогава с него само сме се чували по телефона. Разговорите бяха свързани с хода  на делото по регистрация на партията. За което разбрах, че в Софийски градски съд има регистрация, но се е получило обжалване. От къде е то, за него  не получих отговор. И до там бяха нещата. На една почивка във Велинград се срещнах с д-р Орце Орцев и него попитах, но и той не ми даде смислен отговор.
Каква е моята роля в тази история? Аз наистина бях в първите редици и не се страхувах, въпреки тогавашния натиск от всички политически субекти и помагах с каквото можех.  С мен в първите редици бяха много хора от област Кърджали, всички председатели на сдруженията на помаците, представители от Благоевградския край, Смолянския, Пазарзжишкия, Тетевенския и т.н. Можеш да попиташ Професор Палов, че дори не съм и в списъка приет на учредителното събрание за ръководството на партията. Защото по това време нямах право поради това, че работех в държавна структура. Работех за създаване на тази партия, въпреки риска от увълнението ми.
Не нося никаква отговорност за това, че не се създаде партия, създадох си само проблеми в последствие и в бизнеса и в работата, за което не съжелявам. Преодолях ги защото ние помаците с български и арабски имена сме такива  борбени, падаме ставаме и продължаваме да вървим напред. И сега пак съм стъпил на крака и просперирам.
За неуспеха да се регистрира партията се обърни, към професор Палов, д-р Орцев и адвоката на партията Трендафилов. Както веждаш всичките са с български имена и няма лошо в това.

3. Казваш че Дружба "Родина" отдавна не съществува  мислиш ли че някой тук ти вярва на това.

+ Господа съфорумци, аз не съм историк и ви моля от мое име да обяснете на господина за Дружба "Родина", за нейната ролята и дали още съществува. Ако господина има в предвид буквалния смисъл. Кога е закрита, доколкото аз знам тя е забранена от Комунистите в началото на соца.

4.За пръв път виждам ПОМАК така да се гордее с християнското си име и да се натрапва на какво дължиш тази патриотичност, изглежда в училище та са подготвели доре но за похлупак ти препоръчвам една калимявка а за окраса едно кандило повярваими само това ти куца.

+ Някъде по моите писания да си прочел, че се гордея с това име. Обяснил съм ти подробно защо принудително го нося. Това, че ти четеш това, което на теб ти харесва е друго. Не знам дали и нещо ти харесва на теб, защото си пропит с негативизъм.
Да в училище съм бил добър ученик за това съм постигнал всичко в живота си. Един ученик с лош успех знаеш какво място заема в обществото.
А за килимяфката. Дай тогава, тури на всички помаци с български имена килимявки, на помаците с арабски имена  сложи фесове/Феса е вид арабска шапка не турска, така мисля аз/ и тогава ти ще решиш въпроса на всички помаци. Кандилото се чудя къде да го сложа, а да кандилото е ползвано от всички етноси за осветление. За да задоволя любопитството ти, ще ти кажа, лично аз съм го ползвал, като малък за четене, защото в моето село по това време нямаше прокарана ел.мрежа./А може би имаш в предвид кадило, не знам аз все още не разбирам за како се зяждаш, като инатов помашки катър на кюприя/

5.Това че името ми е едно от най-ползваните от мюсюлманите не ме прави нито арап нито турчин но си помисли за твоето.

+ Не помня да съм засягал твоето име, аз също имам арабско име. Сигурно знаеш, че всички помаци с български имена имат и арабски, но се правиш на китаец, да не се обидиш, ако е така предварително се извинявам. Това, че съм с християнско име също и мен не ме прави християнин, напротив аз си почитам мюсюлманската религия. Тази теза за името ти я лансираш прочети погоре.
Аз не се гордея с това име аз го нося принудително. Обяснил съм ти защо, няма да се повтарям. Уважавам всички имена и много мои приятели и роднини са с арабски имена, включително и баща ми и майка ми, вече рахметлия. При тези факти мислиш ли , че аз не обичам арабските имена и се гордея с християнското. Пък това никъде на съм го подчертавал. Ти от къде го измисли да ти се чуди човек.

7. Иди в което и село и кажи аз искам да гласувате за Сергей и стой та послуши ама пак ти казвам това си е твоя работа но не говори от името на 70 80 процента че ако бяха толкова нямаше да батърдисате тази прекрасна партия. Гледам че от арабските имена се срамуваш кажи още от какво се срамуваш та да допълниш картината си кажи та се успокой. Ние стеб майче сме на различно мнение за демокрацията според твоите разсъждения не аз а ти си караш по старо му аз си върнах името защото имам това право но ти продължаваш да се нагадаш и не преимаш че нещата са се променили та трябва тези за който говориш от Кърджали да се смеят на теб а не на мен.

+В което село да ида на община Джебел, защото аз отговарям в сдружението  на помаците "Развитие", гр. Кърджали,, конкретно за този район /забележи не съм дори и председател, а районен отговорник-отговора на това е за натегачеството в което ме обвиняваш/ ще ми обърнат нужното внимание. Ти за това не се грижи. Ние помаците и с арабски и християнски имена в област Кърджали водим организационен живот и не се делим. Напротив помагаме си взаимно.
А за срама ще ти кажа, че бих се срамувал от такива които са  със средновековно мислене и не виждат по далече от носа си. Сега времената са други, технологиите са напреднали, ние трябва да мислим да се развиваме, да не изоставаме от другите етноси. Младите хора това ги вълнува.
Ние ще сме им полезни с това да ги възпитаме да тачат религията, която са ни оставили дедите, да уважават помашката ценностна система.
С тези разсъждения, които излагам някой освен теб ще каже ли, че аз я карам по старому.
А за демокрацията поне ти не говори.
 Накрая ще ти кажа, че не одобрявам всичко което пречи на помаците с арабски и християнски имена и спъва тяхното развитието, включително и атрибутите които ползват като облекло. Дори в Турция някои атрибути не се ползват. Да не би турците в Турция да са по малко мюсюлмани от нас.
Да не говорим за турците в България. Те са далече напреде от нас в развитието си.

Offline Turas

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 640
  • Gender: Male
Re: В Родопите масово се сменят имена
« Reply #569 on: February 09, 2012, 13:58 »
Изтрито от модератор

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42