Author Topic: Етнос и Религия- дали разбираме разликата  (Read 136621 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline isa71

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1022
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Аз може да кажа,че съм марсианец.Несериозно е това,но щом за тебе е,нямя пр Лека от мен Ибраимка и спорен утрешен ден ти желая:)

Imahme edin marsiqnec ot Elenskoto carstvo,da ne ste priqteli s nego che na kvo sa poizgubi,mnogo vze da smenq nikovete. :D ;D ;D ;D

Offline Борис

  • Candidate member
  • *
  • Posts: 3
      Различията, каквито и да са те, когато и да е, където и да е, винаги са повод за разделение между хората. Но и различията са различни. Едните са естествени – лични, а другите изкуствени – групови.
      Естествените, личните могат да се градират в пирамидална структура.   
                                                              1
                                                            2  3
                                                          4  5  6
                                                        7  8  9 10
      Номер едно е фактът, че сме родени хора, човеци. Ние нямаме нито заслуга нито вина за това, че сме хора.
      Две и три са мъжът и жената. Ние нямаме нито заслуга нито вина за това, че сме родени мъже или жени.
      Четири, пет и шест са децата, зрелите хора и старците. Ние нямаме нито заслуга нито вина за това, че за определено време сме на определена възраст.
      Седем, осем, девет и десет са четирите човешки раси, според цвета на кожата. Ние нямаме нито заслуга нито вина за цвета на нашата кожа.
       Ако използвам религиозната символика трябва да кажа, че до тук всичко е от Бога дадено (от природата), но от тук надолу всичко е от лукавия (от човека). Религии, идеологии, политически партии, етноси, езици и т. н. и т. н.


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42