Author Topic: Страх ме e от света извън Рибново  (Read 49016 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

feggaria

  • Guest
Какво толкова е написано? Чудо голямо,няма да учи! Ами така е решила, избрала е друг път,който й носи спокойствие и хармония.
Нали все пак ще завърши средно! ;)

Мисля, че в горния цитат се крият някои от отговорите, възникнали във връзка с публикуваната статия. И докато се разсъждава в този стил:Чудо голямо,няма да учи, нали все пак ще завърши средно ще ги има въпросите: защо няма помак журналист, прокурор, инженер и др.

Mai tova s инженериte si preuveli4il a tova dali namirat rabota va Bylgariq si e drug problem, pyk za drugite dve spomenati ot vas profesii da ne govorim.

feggaria

  • Guest
Ако трябва да се говори честно у нас има успели хора от помашки произход и то доста известни. Преди много време в друга тема изброих имената на тези, които ми дойдоха наум като например: Йълдъз Ибрахимова, Юксел Кадриев, Нери Терзиева, Т. Наимова, М. Чаушев, Есил Дюран, В. Рашидов, Орхан Мурад и др. Ако се замисля по-сериозно ще се сетя за още. Обаче някои от помаците във форума не харесаха моя списък и заявиха, че те били успели по линия на ДС. Само че какво общо има Т.Наимова например, дето е по-млада от мен сигурно с ДС не знам. Вероятно и сега ще има възражения. Колкото до намирането на работа Севиммикс в друга тема пише, че работници -помаци направо превзели София, както казва, и работодателите им били много доволни от тях.

Mnogo dobre znae6 za kakvo mi be komentara ne obijdai zavyr6ilite vis6e obrazovanie pomaci koito po edna ili druga pri4ina ne sa na rabota.

Prez 1989 g. kato student bqh v Dobrudja da spasqvame selskostopanskata ikonomiq na Bylgariq i dobre znam 4e nejdu nas ima6e mnogo pomaci kandidat injeneri i drugi profesii.
Ta togava jurnalisti i jurnalistki ot televiziqta brodeha sred nas za da ni razpravqt vreli ne kipel haide da ne ti davam primer s imen.
 Prolet i esen sym bil da pomagam po tova vreme i nie pomacite dobre se poznavame sled nas vinagi e imalo broditel da ni "pazuvat".
 Ako se 4uvstvate zakysali v tozi bran6 pak 6te doida da vi pomagam ot vse syrce kolkoto i da vi e stranno nie obi4ame rodinatta si moje bi pove4e ot vas no po svoemu ili s nqkolko duma - nikoga ne bihte ni razbrali.

feggaria

  • Guest
Mnogo dobre znae6 za kakvo mi be komentara ne obijdai zavyr6ilite vis6e obrazovanie pomaci koito po edna ili druga pri4ina ne sa na rabota.

Prez 1989 g. kato student bqh v Dobrudja da spasqvame selskostopanskata ikonomiq na Bylgariq i dobre znam 4e nejdu nas ima6e mnogo pomaci kandidat injeneri i drugi profesii.
Ta togava jurnalisti i jurnalistki ot televiziqta brodeha sred nas za da ni razpravqt vreli ne kipel haide da ne ti davam primer s imen.
 Prolet i esen sym bil da pomagam po tova vreme i nie pomacite dobre se poznavame sled nas vinagi e imalo broditel da ni "pazuvat".
 Ako se 4uvstvate zakysali v tozi bran6 pak 6te doida da vi pomagam ot vse syrce kolkoto i da vi e stranno nie obi4ame rodinatta si moje bi pove4e ot vas no po svoemu ili s nqkolko duma - nikoga ne bihte ni razbrali.

А какво ще ми кажеш за завършилите висше образование българи, които също не са на работа? Или мислите, че всеки втори българин е директор. И като че ли българи не са следени от ДС например навремето.Каквото е за помаците, такова е и за българите. Никой не е с привилегии. Всъщност не очаквах по-различна реакция. Изглежда не се радвате, когато се казват имена на хора от помашки произход, оставили следа в изкуството, политиката, спорта. Наистина това трудно се разбира.

Quote
: защо няма помак журналист, прокурор, инженер и др.
Pak provokira6 stava6e vapros za gorespomenatiq postig 4e nqmalo (помак журналист, прокурор, инженер) koeto dokolkoto znam bylgarski se podrazbira nito edi.
Pak tova 4e nqkoi завършилите висше образование българи, които също не са на работа, kakto kazvate vie ozna4ava malka 4ast a ne kato cqlo vsi4ki zavyr6ili.

Quote
Изглежда не се радвате, когато се казват имена на хора от помашки произход, оставили следа в изкуството, политиката, спорта. Наистина това трудно се разбира.

Neka izblikat na radost otnosno vyprosnite li4nosti si byde po mai mantalitet prosto razli4ni hora razli4ni ideal.
Neka vse pove4e vzaimno se radvame na takiva uspehi

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Ако трябва да се говори честно у нас има успели хора от помашки произход и то доста известни. Преди много време в друга тема изброих имената на тези, които ми дойдоха наум като например: Йълдъз Ибрахимова, Юксел Кадриев, Нери Терзиева, Т. Наимова, М. Чаушев, Есил Дюран, В. Рашидов, Орхан Мурад и др. Ако се замисля по-сериозно ще се сетя за още. Обаче някои от помаците във форума не харесаха моя списък и заявиха, че те били успели по линия на ДС. Само че какво общо има Т.Наимова например, дето е по-млада от мен сигурно с ДС не знам. Вероятно и сега ще има възражения. Колкото до намирането на работа Севиммикс в друга тема пише, че работници -помаци направо превзели София, както казва, и работодателите им били много доволни от тях.

С една лястовичка пролет не става. Всеки знае че в БГ има не само дискриминация но и фашизъм, религиозна и етническа нетърпимост. Възможно е това да е станало поради икономически причини, защото именно по този начин политиците  отклоняват вниманието на лумпените. Случая Хитлер и световната икономическа криза от 1929 г е ярък пример за това.

Offline botev

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 643
    • Истинските майни!
Всеки знае че в БГ има не само дискриминация но и фашизъм, религиозна и етническа нетърпимост.
За разлика от ТР, дето има такава - особенно религиозна! :D :D :D :D Ей стига си ме размивал! :D

feggaria

  • Guest
С една лястовичка пролет не става. Всеки знае че в БГ има не само дискриминация но и фашизъм, религиозна и етническа нетърпимост. Възможно е това да е станало поради икономически причини, защото именно по този начин политиците  отклоняват вниманието на лумпените. Случая Хитлер и световната икономическа криза от 1929 г е ярък пример за това.

Виж, тия глупости ги разправяй на някой, който не е идвал в България, иначе няма кой да ти повярва.

Kogato bqh na brigada prez 1989 g. pri nas studentite doide bylgarskata jurnalistka Маргарита Михнева da ni razkazva kolko prosti i lo6i sa bili turcite. Kolegite tolkova se upa6iha 4e gi be strah da otidat v centara na naselenoto mqsto.

Do togava si misleh 4e vaprosnata jurnaÅŸistka e mnogo obektivna 6to ima6e edno takova predavane po Panorama s Kevor Kevorkq.
No do kolkoto gledam tezi jurnalistki prodaljavat da vi budalkat s " obektivnosta" si.
Легендите за Маргарита Михнева

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Виж, тия глупости ги разправяй на някой, който не е идвал в България, иначе няма кой да ти повярва.

На тези дето не са идвали в БГ им казвам че е имало 12 опита за насилствена кръстилка, което означава че сега е затишие пред поредната 13., а това си е нормално да се очаква. Като им пусна нападението в Софийската джамия и като видят как им текат бесните лиги на фашизираните лумпени, всичко им става от ясно по-ясно.
Нагледните факти говорят повече от всякакви думи.

feggaria

  • Guest
На тези дето не са идвали в БГ им казвам че е имало 12 опита за насилствена кръстилка, което означава че сега е затишие пред поредната 13., а това си е нормално да се очаква. Като им пусна нападението в Софийската джамия и като видят как им текат бесните лиги на фашизираните лумпени, всичко им става от ясно по-ясно.
Нагледните факти говорят повече от всякакви думи.

Какви 12 опита, фантазията ти е пребогата наистина. Пускаш им единственото нападение, защото друго не е имало, логично е, само да не им омръзне, че то едно и също да се гледа в един момент втръсва. Но по-добре недей да разсейваш хората с филмчета и измислени историйки, защото те си имат работа, нали трябва да носят багажа на бълг. туристи, дето посещават Мармарис, Анталия и др. Нагледните факти говорят повече от всякакви думи.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Какви 12 опита, фантазията ти е пребогата наистина. Пускаш им единственото нападение, защото друго не е имало, логично е, само да не им омръзне, че то едно и също да се гледа в един момент втръсва. Но по-добре недей да разсейваш хората с филмчета и измислени историйки, защото те си имат работа, нали трябва да носят багажа на бълг. туристи, дето посещават Мармарис, Анталия и др. Нагледните факти говорят повече от всякакви думи.

Горката мегаломанка. Нима е срамно да се носят куфари. Колко сте жалки мегаломанки. Бегайте по Европа тогава да печелите много и то по най-леснийе начин. А за кръстилките тук във форума ги има, стига да можеш да броиш до 12.
Тук ще намериш и много растреляни когато са излезли на мирна демострация. Не искам да те наричам лумпенка, но така изглеждаш. Чети бе чадо!!!

Offline Svetlina

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1160
  • Опознай родината, за да я обикнеш!
Колко "много" Куртев? Би ли уточнил.

А ти вече си "турчин", нали? Спи си спокойно в Турция и носи куфари, ама не се прави на български гражданин - видно е, че действуваш винаги против България.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Колко "много" Куртев? Би ли уточнил.

А ти вече си "турчин", нали? Спи си спокойно в Турция и носи куфари, ама не се прави на български гражданин - видно е, че действуваш винаги против България.

Аз не нося куфари, но уважаваме тези които носят, защото това е нормалното. Ненормалното е твоето че не уважаваш труда на хората и ги подценяваш. А по-лошото е че такива като тебе не са малко и за това сте цъфнали. Гражданството ми е юридическо право и никой не е в състояние да го успорва. Против БГ са тези като гледат през розови очила като тебе и не виждат несправедливостите. Живеят откъснато от народа си и се правят на ужким убидени, когато се говори за несправедливост и се критикува. Накраце -лумпенска работа!!!   

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42