Author Topic: bu kelimeler ne anlama geliyor ?  (Read 14371 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline yasin931

• Member
  • **
bu kelimeler ne anlama geliyor ?
« on: April 03, 2009, 09:45 »
...

Offline jeksan

• Member
  • **
Re: bu kelimeler ne anlama geliyor ?
« Reply #1 on: July 01, 2009, 03:42 »
herkeze selamlar..bir kaç konudan yardim istediğinde bulunacağım.....koyto,koqto,koeto,koito .pri koyto vb....bunların cümle içinde kullanımı ve türkçe  karşılığı nedir...baya zaman geçmesine rahmen bunların kullanımını öğrenemedim..ve cümlede türkçe karşılıgını çıkarmada baya zorluk cekiyorum..ve cümleden herhangi bir anlam çıkaramıyorum anlayamiyorum bunlar kullanılgığı zaman ......yardımınızı bekliyorum.teşekkür ediorum.....

Offline saleika

• Advanced member
« Reply #2 on: July 01, 2009, 10:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
herkeze selamlar..bir kaç konudan yardim istediğinde bulunacağım.....koyto,koqto,koeto,koito .pri koyto vb....bunların cümle içinde kullanımı ve türkçe  karşılığı nedir...baya zaman geçmesine rahmen bunların kullanımını öğrenemedim..ve cümlede türkçe karşılıgını çıkarmada baya zorluk cekiyorum..ve cümleden herhangi bir anlam çıkaramıyorum anlayamiyorum bunlar kullanılgığı zaman ......yardımınızı bekliyorum.teşekkür ediorum.....
koyto=tek birşeyi tarif eiyo

koito= çoğul anlamında da kullanılabilir

Nali ima6e edin telefon koyto as go haresvah vzemi go
Hani bir telefon vardı ben  beğeniyordum onu al

Nali ima6e  mnogo telefoni koito as gi haresvah vzemi tqh
Hani beğendiğim telefonlar vardı onları al

ancak bukadar aklıma geldi  ;)
devamı gelir inşallah

Offline jeksan

• Member
  • **
« Reply #3 on: July 01, 2009, 14:27 »
teş.ederim  :) çok güzel kurmuşusunuz cümleleri ama :) 2 sene oldu bulgaristanda ookuyorum..herşeyi anlamama rahmen benim canimi sıkan gramer budur...konuşurken bunları nereye koyacağımı bilmiorum......bilemiorum .........az gi haresvah.(ben onları begendim)...koito az gi haresvah (...........) koito koymasak ne oluyor bunun hiç bir anlamı  yok ben koymadanda anlatıyorum..takıldım şu koytolara :) bilmiorum nasil olucak ....gene hiç bir anlam çıkmıyor koydun mu koytoyu.. koytonun anlamı  yok.....gramerde yan cümlenin temel cümleye bağlanmasıdır bu yazıyor kitaplarda...

Offline iskeceli

• iskeceli
  • Adviser
« Reply #4 on: July 01, 2009, 18:51 »
nali imashe edin telefon koyto as go haresvah vzemi go.  hani bir telefon vardi onu begeniyordum onu al
neli imesho edin telifon ko ti sa haresava zömi go

nali imashe mnogu telefoni koito as gi haresvah vzemi teah .  hani begendigin telefonlar vardi onlari al
neli imesho mlogu  telifonove ko ti  so haresovot zömi gi
benim bildigim pomakca bu sekilde dir braz farkli degilmi

Offline jeksan

• Member
  • **
« Reply #5 on: July 03, 2009, 00:05 »
pri koyto  ne demek ???

Offline jeksan

• Member
  • **
« Reply #6 on: July 03, 2009, 14:49 »
hala  cevap gelmedi     hiçkimseden ??? pri koyto ne demek  ?? arkadaşlar bilen var mi ?

Offline saleika

• Advanced member
« Reply #7 on: July 03, 2009, 18:24 »
 ;)

Offline jeksan

• Member
  • **
« Reply #8 on: July 03, 2009, 18:29 »
en basitini yazmisiniz ama türkçesini yazmamasiniz..yardımınıza tes.ediorum ama yaptınığınız en saçma açıklamalardan biri...bazi seyleri bilmek bulgaristanda yasamak deil...gramer bilmeyebilirsiniz ama ...bir cümlenin bulgarcasini verip türkçe açıklamasını vermeyip  burada bana yapilan ayıpi  gösterir..(saleika).

Offline saleika

• Advanced member
« Reply #9 on: July 03, 2009, 18:38 »
en basitini yazmisiniz ama türkçesini yazmamasiniz..yardımınıza tes.ediorum ama yaptınığınız en saçma açıklamalardan biri...bazi seyleri bilmek bulgaristanda yasamak deil...gramer bilmeyebilirsiniz ama ...bir cümlenin bulgarcasini verip türkçe açıklamasını vermeyip  burada bana yapilan ayıpi  gösterir..(saleika).
Sana gerçekten yardım etmek istedim ne yazıkki yanlış anlaşılmışım
Pari hodqt pri pari = para paranın yanına gider veya para parayı çeker
Otivam pri tozi pri koyto me 4aka=Beni bekleyenin yanına gidiyorum
Bende düşünmüştüm ki bu arkadaş iki senedir BG mutlakka biliyodur para ne anlama geldğini

Sygılar

Offline jeksan

• Member
  • **
« Reply #10 on: July 03, 2009, 19:08 »
para diosun... 1 ci si ben pri koyto demistim ... sen yazmisin pari hodyqt pri pari...saçma bir cevap .. 2i ci verdiğin örnek çok güzel benim  demek istediğim 2 ci örnektir.. 2 senedir burdayiz ama hiçbirşey bilmeden geldik..güzel seyler öğrendik... 2 ci senin bu ana dilin..kolay olucaktir ..konuşmayi deil is yapmayi seven birisiyim sende öyle ol.....baska türkcen cok güzel..  2 sinide güzel konuyosun ve bire bir yaklasık ceviriosun bunu takdir ediorum...güzel olan ve doğru olan hersey doğrudur.... 2 ci cümlede verdiğin örnek te anlamadiğim tek sey   pri koyto me 4aka :beni bekleyen yanına .otivam:gidiyorum pri tozi:arkadasına ....pri tozi:: ne demek bunu anlayamadim ??? tam türkçe karsılıgı nedir..cevirdiin zaman bu yanina oluyor ...tam anlamı nedir biliormusun ?

Offline saleika

• Advanced member
« Reply #11 on: July 03, 2009, 19:28 »
2 ci cümlede verdiğin örnek te anlamadiğim tek sey   pri koyto me 4aka :beni bekleyen yanına .otivam:gidiyorum pri tozi:arkadasına ....pri tozi:: ne demek bunu anlayamadim ??? tam türkçe karsılıgı nedir..cevirdiin zaman bu yanina oluyor ...tam anlamı nedir biliormusun ?
Okudum arkadaşım  ;)

evet doğru çeviriyorsun ''bunun yanına''
M:bu elmanın yanına bir portakal koy =sloji pri taq qbalka o6te edin portakal
o şekilde de kullanılabilir
1cisi sana bu yuzden yardım etmek istiyorum çünkü bende TR geldğimde hiç birşey bilmiyordum ve ekmek almaya gitğimde iki gözüm iki çeşme olmuştu çünkü türkçeyi bilmiyordum daha doğrusu ekmeğin bile ne oldğunu bilmiyordum
Şimdi işimize bakalım ve lütfen birbirimizi kırmadan
sana yarıdımcı olabilirsem ne mutlu bana  ;)

Offline jeksan

• Member
  • **
« Reply #12 on: July 03, 2009, 19:35 »
çok güzel çeviriyorsun :) :) bana baya bi yardımcı oldun...konunun dışına çıktık galiba iş muhabbete gidiyor. :) :):) .muhabbetinde başka oluyor.. çok güzel skype veya msn verebilirsen bu essiz güzel bulgarcandan  faydalanmayı isterim...1 kere deilde temenni faydalanmıs olurum :)  iyi bir dost kazanmıs olurum :)  (saleika)

Offline Тоска

• Charter member
  • % 100 + POMAK
« Reply #13 on: July 03, 2009, 20:51 »
@jeksan
Yardım talebinizi mümkünse özel mesaj yöntemini kullanarak dile getirin. Konu kilitlenmiştir.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42