Author Topic: 21години от клането в Сребреница!- 11.7.1995г.  (Read 80804 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Nedim Mehmedoski

• Moderator
  • Torbesh

Offline Nedim Mehmedoski

• Moderator
  • Torbesh

Offline Nedim Mehmedoski

• Moderator
  • Torbesh

Offline Тоска

• Charter member
  • % 100 + POMAK
Da taka e. Snimkite samo govorqt....nqma nujda ot komentar. Dano ne se zabravim!

Offline Nedim Mehmedoski

• Moderator
  • Torbesh
"MARSH NA MIROT 2009"
PO PATOT NA SMRTTA DO SLOBODATA

Offline abc

• Forum fan
Много мъка се е събрала. Не съм написал нищо защото наистина снимките са достатъчни.

Offline nezir_9

• Advanced member
Аллах да пази! Никъде по света повече да не се случва такъв геноцид!

Offline Gelina

• Forum fan
Започва делото срещу Караджич
26 Октомври 2009 | 09:28 ч.

Процесът срещу бившия политически лидер на босненските сърби Радован Караджич ще започне в международния съд за бивша Югославия в Хага.

Той обяви, че ще бойкотира делото. През миналия месец Караджич поиска то да бъде отложено с 10 месеца.

Караджич твърди, че се нуждаел от време, за да подготви защитата си.

Бившият лидер на босненските сърби е обвинен във военни престъпления, геноцид и престъпления срещу човечеството.

Той и военният ръководител на босненските сърби - генерал Ратко Младич, са обвиняеми за избиването на 8000 мюсюлмани в Сребреница през 1995 година. Караджич отхвърля всички обвинения.
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Сидхарта

• Historian
Коментара след тези снимки наистина е излишен,дай Боже ,никога повече да не се случват подобни безумства.

Offline sultan selim

• Forum fan
наи   добре  е  даги   сьдят   роднините  на   избитите   хора   

Offline sunny

• Member
  • **
Във всеки конфликт както винаги става жертва стават най-вече невинни хора.Лошото е че хората забравят и забравят и подобни ужасии се случват постоянно в човешката история.Когато виждате подобни снимки нека си пожелаем да няма такива събития и да се стремим да не ги допускаме.Нека да осъзнаем че всички сме най-вече хора а след това турци,българи,мюсюлмани.християни или каквито се приемаме.

Offline daylek

• Adviser
  • pomakinka gorda sam jena... SorguluYorum
YANLIŞ ! Sözün bitmemesi gereken yerler bu görüntüler. İnsanlar tarih boyunca güçlü olanın baskısıyla yine güçlü olanın iktidarında yaşadı. Susturuldu ve sustu. Bu garip bir kısır döngüdür, güçlü olan gelir susturur, susmazsa öldürür. Peki güçsüz olan güçlenip iktidara geldiğinde ne yapar ? İntikam alır, susturur ve susmazsa öldürür. Bunu kötü niyetle söylemedim; sadece tarihsel kısır döngü böyledir... Tahammülsüzlük böyledir işte insan denen yaratık çoğu zaman kendine bile tahammül edemiyorken(İntaharların nedeni) başkasına tahammül etmesi ne kadar zordur dimi ? Biz insanlar hep böyleydik. Karşımızdakini dinlemek için bile sabredemedik. Peki ne sanıyorlardı acaba ben onu merak ediyorum bu ölen insanların hiçmi yakını yoktu? bu yakınlar tarihsel süreçte bu savaşın arkasından yokmu olacaklardı ? Ne Hitler Ne Musolini bunu başaramadıysa (Yaptıkları insanlık dışı o kadar kıyıma rağmen) hiç kimse başaramazdı bunu bilmiyorlarmıydı ? Peki o zaman ne istiyorlardı ? (Yada acaba başlattıkları sürecin kontrolü ellerinden mi gittmişti?)

Neydi insanlığı yada insansızlığı bu noktaya getiren ?

Daha vahim tarafı hala benzer kıyımlar dünyanın pek çok yerinde sürdürülmekte ama aleni ama örtük şekilde... Hemde tarihi okumadan ders almadan bu yapılmakta!

Bize yani insan soyuna düşünme yetisi boşu boşuna verilmiş, hiç dünyada en akıllı yaratılan insandır diye geçinip kendimizi kandırmayalım.

Her birimiz birer yalandan ibaretiz... :(

Offline ficinka

• Adviser
Няма думи  , снимките са потресаващи, дано никъде не се случва  такова  нещо вече,Аллах рехмен елесин или поклон пред паметта на жертвите.Ужас е това нямам думи.

Offline @xmet

• Senior member
Шокиращ материал, които наистина несе нуждае от коментар. :(

EVROPOMAK

• Guest
Не, само Караджич, всички сръбски убийци и боклуци на съд!  >:(

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42