Author Topic: ПОМАЦИТЕ И ТОРБЕШИТЕ В МИЗИЯ, ТРАКИЯ И МАКЕДОНИЯ  (Read 183044 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Serif mkd

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 337
  • Gender: Male
 Fotakiev ,me interesira za kakov kral go smetas Marko ? srpski,bulgarski ili makedoski?
 Dali go smetas za pomak=pomagach na turcite (sto toj de fakto i de iure toa e)
  Znaes li kade i kako zaginal?
      Se seguvam malku no toa e paradoksot brate koga stanuva zbor za Balkanot!

Offline pomak BG

  • Historian
  • *****
  • Posts: 1280
  • Да си помак звучи гордо.
Четох в един зборник с документи за Македония, какво правели Кубер и Мавър с местното славянско населени, а и не само с него. Никака не може да се съвмести твоета теориа с побликувания документ. Ако приемем, че местното населени е било в поданичество на образувалиъа се вече Български хаганат и хрониките ги споменават като българи само заради това че живеят в тази държава, ще се окаже, че ние независимо дали сме христиъани или мюсюлмани никак няма да може да се съвместим с тази българска нация, за която се говори секи ден. Според реалноста, съдя по местоположението на тогаващните български столици Плиска и Преслав и по исказването на Митхат паша, ще излезе че българите са онова тюрко езично население, което живее в този район и то ще е по специално турското население с видимите европеидна пигментни черти, показващи пътя през който е дошъл за да се засели на балканите, като по този начин то ще се съпостави с бившото юрушко население живеещо на Балканите, което също е туркоезично, но видимите му черти са азиятски, които показват пътя през който са минали за да дойтат на Балканите. И до ден днешен двете ощности едната която е съсредоточена главно в Лудогорието и Руенска община, а другата която е главно по Кържалийско, се разграничават. 
Когато говорим за черпински войводи трябва да споменаваме имена. Склонен съм да приема становището ти за Чепенското корито в първите периоди на завоеванията, но когато за това цитираме Беловската хроника съм с много големи резерви, тъй като и до дне днеше на нея не и е открит оригинала, подобно и на другите подобни, които описват периода свързан с насилсвеното помюсюлманчване и пр.    

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
pomak BG четене му е майката. Турците са под под под група на тюркските племена. Тюрки - западни тюрки - огузка група - огузо-селджукски народи - турци. Къде сложи каруцата пред коя?

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
yavno si pisal po vreme na maça  ili sled nego, otdavna ne byah se smyal tolkova, a koi sa nad nad nad  ;D  ;D ;D , da si çel nyakade çe bulgarite spadat kım zapadnite türk-i ( Mahmud ot Kaşgar 1100 g. )

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
===
« Reply #19 on: May 09, 2009, 23:29 »
Чел съм subigi kurt. Думата ми е за друго. Напоследък непрекъснато се туря знак на еднаквост между тюрк и турчин.
Не може човек да е дядо на баща си ;)

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
vıprosa koy e dyado ili koy e başta sıvsem ne promenya deystvitelnostta çe sa edno semeystvo. V turskiya ezik se upotrebyava edna duma za tyah TÜRK

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
Това не променя историята. Ти ми говориш за граматика. Думите се пишат различно. В англииския пък Турция знаеш дели името си с птица, но това не прави историята и живота на двата субекта сходни.

А за бащата и дядото явно не си ме разбрал.

Offline pomak BG

  • Historian
  • *****
  • Posts: 1280
  • Да си помак звучи гордо.
Toska kitabima turkce tercemesi icin izin veriyorum. Para icin konushmayaceyiz. Maksad kitabim Turkiyede ve Unanistanda pomaklara yayinlasin.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Това не променя историята. Ти ми говориш за граматика. Думите се пишат различно. В англииския пък Турция знаеш дели името си с птица, но това не прави историята и живота на двата субекта сходни.

А за бащата и дядото явно не си ме разбрал.
Mnogo dobre me razbiraş no ne ti otırva. Grubo presmetnato Turcite sa 150 000 000, ako podostrim kalema stavat 200 000 000. İmat si Turski Kurultay ( i Bulgarite si imaha Kurultay edno vreme) i vsyaka godina se sıbirat i obştuvat bratski. İ Gagauzite idvat razbira se. Ako edin den Bulgarite v BG pojelayat da uçastvat nikoy nyama da go usporva zaştoto si e estestveno.

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
Не, ти не ме разбираш. Ще ти пиша бавно - умишлено се слага знак за равенство между турци и тюрки. Така се пренаписва редове от историята, заличава други и в мечтите на авторите на тази стратегия вероятно влиза след финала да е пълно с вярващ, че всъщност Османската империя е била империя на ангелчета и херувимчета.

На тебе не ти отърва, защото умишлено се неглежира отвращението на християните от тази мрачна империя, отричат се кланета, убииства, беззаконие. В Тракия българите включая и децата сами са се ръгали, арменците също.

За късогледите ТУРЦИТЕ СА ЧАСТ ОТ ТЮРКИТЕ. Внукът не може да бъде баща на дядо си.

fotakiev

  • Guest
You are not allowed to view links. Register or Login
Четох в един зборник с документи за Македония, какво правели Кубер и Мавър с местното славянско населени, а и не само с него. Никака не може да се съвмести твоета теориа с побликувания документ. Ако приемем, че местното населени е било в поданичество на образувалиъа се вече Български хаганат и хрониките ги споменават като българи само заради това че живеят в тази държава, ще се окаже, че ние независимо дали сме христиъани или мюсюлмани никак няма да може да се съвместим с тази българска нация, за която се говори секи ден. Според реалноста, съдя по местоположението на тогаващните български столици Плиска и Преслав
Документи и данни има, но проблема е че през различните системи на оправление се изваждат само част от тях и се представят за цялата истина.
дeйствително е имало България на Балканите преди идването на българите-оногундури с кан Аспарух.И това е за общо е Куберова България.Изключително голяма грешка е като се споменава думата "славяни", защото е изключително хлъжаво понятие.

Фактa е че Берсула, се появява между 6-8 век във региона на Македония под византииски-изкривеното име Берзити, а Кан Телегиг е първият наш владетел, заел се с задачата да обедини България и Берзитите(Смоляни, Струмци, Тимочани, Браничевци и Моравци-Куберовите Българи) За това потвърждава тяхното споменава в Легендата за Свети Димитър относно обсада над Солун, а както се знае, такава обсада е била проведена от Кубер и Мавър. За берзитите имаме и едно сведение от времето на Кан Телериг, написано от Теофан споменаващо следното:

А през месец Октомеи на 13 индикт, императорът получил съобщение от България от тайните си приятели, че Господарят на България изпраща 12-хилядна войска и боили за да пороби Верзития и да пресели в България.

Очевидно не е ставало дума за поробване а византииците представят българите като агресори, и посегатели над Византииската териториална цялост. Любопитно е обаче че според Теофан, веднага щом императорът чул за 12-те хиляди воиска и боили, който явно са били пратени да изгонят гръцките гарнизони, то гръците събрали 80 хилядна армия. Докато събирали армията във Константинопол имало български пратеници, който тайно трябвали да донасят сведения относно византииските деиствия. Теофан пише:

 Той за да не го познаят, че предприема поход срещу българите, защото били дошли при него пратеници на Господарите на България, се престорил че предприема поход срещу Арабите. И потеглили със знамената и прислугата... и като поттеглил направил ги 80 хиляди. Императорът се завърнал триумфално в града с много плячка и пленнци, а като влязъл в свита нарекла тази война благородна, понеже никой не му се противопосавил и не станало клане и проливане на християнска кръв.

Според Лъв Граматик: "А императорът се отправил срещу българите и като ги ограбил и победил, върнал се".

За времето между Паган и Телериг Теофан веднъж заявява в единствено число "Господарят на България", а малко по-късно говори за пратеници на "Господарите на България". Всичко това навежда на мисълта че е възможно през онзи период да е управлявал и Боилският Съвет, до избирането на нов Кан. Това също обяснява и защо година преди това:

През тази година в месец май Индикт 12, Константин изпратил флота от 2000 хеландрии срещу България, и когато се качил и той сам на черните хеладрии потеглил на реката Дунав. Той оставил стратезите на конните отреди извън клисурите ако могат някак да нахлуят в България, докато българите са заети с него. Но когато дошъл до Варна, той се уплашил и замислил да се завърне. Българите, пък като го видели... изпратили Боил и Чигат с молба да бъде сключен мир. Императорът като ги видял много се зарадвал и сключил мир. И те взаимно се заклели...

 

Offline pomak BG

  • Historian
  • *****
  • Posts: 1280
  • Да си помак звучи гордо.
Като студент съм се запознавал с две или три славянски племена на североизток, който били в полизрението на Българското ханство и заради които то си съперничело със Франската държава. Едното от тях имаше подопбно наименование, но за това толкова.

Да погледнем в Гръцките извори за българската история, ІІІ, , стр. 158-159.



Там за Кубер и Мавър пише следното. "За междуособната война, замислена тайно срещу нашия град (Солун) от българите Мавър и Кубер.
Както знаете, христолюбци, в предишните глави ние разказахме отчасти за славяните, т. е. за така наречения Хацон, и за аварите. Припомня съвмеснтото нападение на славяни начело със славянскя вож Хацон и аварите надападение над Солун трето по ред за славяните. Разказахме и за това, че те опустошиха целия Илирик, именно провинциите му: двете Панонии, също двете Дакии, Дарадания, Мизия, Превалитана, Родопа и всички други провинции, а още и Тракия, и земите при Дългата стена край Константинопол, както и останалите градове и селища. Те (аварите) завладяха цялото това население в отвъдната земя към Панония, до река Дунав (вероятно в началото на VII в.). Главен град на тази провинция беше някогашният Сирмиум (дн. Сремска Митровица). И тъй там, както се казва, споменатият хаган настани целия племенен народ (в мнозинството си славяни), вече като подвластни нему. Именно от тогава те се смесиха с българи и авари и с останалите племена, родиха им се деца от това смешение и станаха огромен и много голям народ. Всяко дете наследи от баща си вродените качества и влечение на рода към ромелйските предели....
... И тъй Кубер премина победоностно казаната река Дунав с целия споменат народ, който беше ц него, дойде в нашите земи и завладя Керамийското поле (вероятно дн Битолско поле). те (славяните) като се настаниха там, поискаха да се върнат в родните си градове, главно защото запазиха православната си вяра: едни в нашия пазен от мъченика град Солун, други пък в прещасливия град и царица на градовете, а трети в останалите градове на Такия.

Както виждаш въпреки кръвосмешенията накрая племената славяни, които приели християнството се разграничават от аварите и българите. Поради подобни кръвосмешение голяма част от днешните турци в Бг са русоляви със сини очи.

Също така прави впечетление и превода на Библията от братята Кирил и Методий, който език в църквата се води като църковно славянски, тъй като бил на езика на лсавяние в Моравия и по цялата територия на Европа заселена с такива. Историята на Паисий била също с подобно наименование Славянобългарская. Ако предположим че през Първото И Второто Българско царство Киевското царство (т.е.) Русия не е била такава сила като днес и не играла голяма роля в европейската политика и на балканите не е жънела съществени успехи, той и славянството не е било толкова прочуто и е нямало такава ръководна функция в управлението на страната ако изключим няколкото жупани васали на хана, на които им били дадени оправленчески длъжности. Когато говорим за славяни, ние трябва да си представяме едно население, което е подобно на германското в пегментноста си. Знаем също, че за разлика от туркито тези племена не вярвали в Тангра, дн. Танръ (бог), а във върховния бог Перун и неговия пантион, включващ Даж бог, Лада и пр. Освен това за времето си тези хора за разлика от тюрките като всеки един европейски народ били предимно пехотинци и по рядко използвали конете. Има също така много отличителни черти които ги разграничават от тях и не можем с лесна ръка да кажем "ето нещете ли и тези са българи като другите".

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
цитат от pomak BG -    "тези племена не вярвали в Тангра, дн. Танръ (бог), а във върховния бог Перун и неговия пантион"

pomak BG , аз не съм професионален историк, ама това ми стана много интересно.
Може би името на този бог Перун има нещо общо с днешната планина Пирин.
Някаде бях чел че в древни гръцки хроники има написано за тази велика планина, че в нея живеят прочутите сатири.
сатирите са били някакви митични същества със космато тяло и големи фалоси.
Пак според гръцката митология те са били предпочитани като любовници на тогавашните неверни съпруги на гръцките велможи.....Поправи ме ако греша..

Днес ситуцията е почти същата само че обратно - неверните гръцки мъже идват по хотелите на Сандаски и Неврокоп за да изневеряват на любимките си.... ;D

Offline pomak BG

  • Historian
  • *****
  • Posts: 1280
  • Да си помак звучи гордо.
Няма съмнение Метка.

От посоченото от мен и посоченото от теб се вижда, че тези племена (авари и българи) наитина поробили т. нар."берзити" славяни , част от които били вече православни.

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
Ок, ама яз искам оща информация за сатирите....Моля те :D ;D
Виждал съм сред иманяри по наша край, статуйки на Сатири ;D ;D ;D,
Някои от тях се продават на античния пазар в София.
Гледал съм и по гръцката телевизия на в някакво грацко село и до днес там си имат култ към фалоса и имат даже специален празник..
Скъсах се от смях като го гледах :D ;D


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42