Author Topic: "Помашката железница"  (Read 48761 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline husein

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 237
Ynt: "Помашката железница"
« Reply #30 on: April 22, 2009, 23:19 »
tova e edna snimka koqto e napravena ot 4ujdenci i q otkrih na google earth,tova e vlak4eto pred djamiqta v selo 4erna mesta,na izlizane posoka avramovo!

Offline husein

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 237
Ynt: "Помашката железница"
« Reply #31 on: April 22, 2009, 23:22 »
utre 6e doide komisiq da razglejda sudbata na gara belica,ot koqto se prodadoha 3 sgradi i 10 dka zemq e obqvena na targ!

Offline ЖАРКО ЖЕГЛЕВ

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 1480
  • Gender: Male
Re: "Помашката железница"
« Reply #32 on: July 02, 2009, 12:30 »
Може ли някой да отговори на въпроса.
Кой етози окръжен град в България които няма железопътна гара и защо?

Offline ЖАРКО ЖЕГЛЕВ

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 1480
  • Gender: Male
Re: "Помашката железница"
« Reply #33 on: July 02, 2009, 12:45 »
Така му изнася на някого. Но и този район не заслу жава ли. Нали и там е България.

EVROPOMAK

  • Guest
Re: "Помашката железница"
« Reply #34 on: July 02, 2009, 15:41 »
През "фашистко" време е било планувано и до Помаците в Смолян да се прекара железница от гара Бук (Паранести), но "братушките" са ни оборкьали плановете!  :o  ;D
Виж, онея Помаци дето са строили Добринищката железница за Септември, са избързали и са спечелили, пред да дойде "освобождението"  от "браточките"!  ;D  ;)

Offline Българин

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 417
  • Gender: Male
  • "Аз не търся, аз намирам" - Пабло Пикасо
Re: "Помашката железница"
« Reply #35 on: July 03, 2009, 01:19 »
Пътуването с теснолинейката от единия до другия й край е истинско приключение. Никога няма да го забравя. За съжаление преди няколко години закриха другата теснолинейка у нас - Червен бряг-Оряхово и релсите й отдавна са отишли за скрап.

Колкото за влака до Смолян, мисля, че много по-лесно би се изградила такава жп линия по долината на Арда в посока Кърджали, отколкото в посока Чепеларе, Асеновград и Пловдив.

Offline Българин

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 417
  • Gender: Male
  • "Аз не търся, аз намирам" - Пабло Пикасо
Re: "Помашката железница"
« Reply #36 on: July 03, 2009, 01:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
utre 6e doide komisiq da razglejda sudbata na gara belica,ot koqto se prodadoha 3 sgradi i 10 dka zemq e obqvena na targ!

Ако имаш информация, можеш ли да съобщиш какво е решила комисията? Темата е интересна.

Isyankar

  • Guest
Re: "Помашката железница"
« Reply #37 on: July 03, 2009, 10:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Пътуването с теснолинейката от единия до другия й край е истинско приключение. Никога няма да го забравя. За съжаление преди няколко години закриха другата теснолинейка у нас - Червен бряг-Оряхово и релсите й отдавна са отишли за скрап.


Интересно ми е преждеговорещия да коментира този факт. А именно, че имаше 2 губещи теснолинейки и се закри едната - "непомашката" , ако мога така да я нарека.

Или когато не е прокарана линия до планинския град и район Смолян - това е "антипомашка" кампания, а когато "най-губещата" линия в държавата е оставена да функционира, а е закрита другата идентична теснолинейка в чийто район не живеят помаци, но пък е доста по-населен - това не е ли "пропомашка" кампания.

Защо и тука пак се намеси "Великия антипомашки заговор" ????









Да ви предупредя, че има голяма вероятност гара Белица да бъде закрита и да придобие друг статут - най-вероятно на спирка, но преди някой да избърза и да го обяви за "поредната антипомашка кампания" бих искал всички да се поинтересуват през последната 1 календарна година колко жп гари бяха закрити и преобразувани в жп спирки и то по главните ни жп линии.

Аман вече с тези "Велики антипомашки заговори" ....

Впрочем освен за железница до Смолян от Асеновград е имало проект и за продължаване на теснолинейката до Гоце Делчев и границата, както и за свързане на Гоце Делчев с Подкова с пандоропска жп линия, но естествено "Великия антипомашки заговор" не го позволява...

Започвам да съжалявам, че съм открил такава тема...

EVROPOMAK

  • Guest
Re: "Помашката железница"
« Reply #38 on: July 03, 2009, 11:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Започвам да съжалявам, че съм открил такава тема...

Абре, темата си много хубава и интересна, ама не мога да видя нещо, посоченият "голем антипомашки заговор", дето другите го виждат!  ???  :o
Чакай, да прочета отново, че не схванах, хватката!  8)  ;)

Isyankar

  • Guest
Re: "Помашката железница"
« Reply #39 on: July 03, 2009, 11:31 »
EVROPOMAK,

Ами така разтълкувах няколко мнения в които се обяснява защо нямало железница до Смолян - едва ли не, защото там имало помаци .... А никой не се сеща да обясни, че Смолян е първо най-високият областен град в България и освен това е най-малкият по население областен град в България, който е по-малък дори от някои необластни градове...

EVROPOMAK

  • Guest
Re: "Помашката железница"
« Reply #40 on: July 03, 2009, 11:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ами така разтълкувах няколко мнения в които се обяснява защо нямало железница до Смолян - ....

Абре, човек, аз тук мярнах, по-скоро интереса, най-вече на България, по-малко на Гърция и най- малко на Русия!  :o  ;)

Isyankar

  • Guest
Re: "Помашката железница"
« Reply #41 on: July 03, 2009, 11:52 »
Ако Смолян беше с размерите на Пловдив, а Родопите равни като Софийското поле - повярвай ми, независимо от интересите на Гърция или България - до сега щеше да има поне двойна жп линия до Смолян...:)



Offline ismetaga

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 52
Re: "Помашката железница"
« Reply #42 on: July 03, 2009, 12:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Възможно е жп-линия да свързва Смолян с Пловдив
 ;)

Offline husein

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 237
Re: "Помашката железница"
« Reply #43 on: July 03, 2009, 19:19 »
Гара Белица беше спасена 6 дни преди официалната дата за нейното закриване(1 юли),благодарение  на общината и някои други хора!
Линията Сп-Дщ е построена с цел извоз на дървесина,след кризата в която попада страната след 1 вата световна война. Даже много инженери са се отказали и са обявили, че е невъзможно построяването и.Построена с по малко м/урелсие понеже радиусите на кривите са много малки.Има възстановен парен локомотив полско производство 1949г. а също и вагони които могат да се наемат за атракционни пътувания.

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Re: "Помашката железница"
« Reply #44 on: August 09, 2009, 06:47 »
Може ли някой да сподели,какви са намеренията на новото правителство за Теснолинейката- Добринище-Септември,или казано Помашката железница през Велинградско. Последно знаех ще се закрива!??? Има ли проект или решение.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42