Author Topic: В името на помак.еu !  (Read 7727 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
В името на помак.еu !
« on: June 17, 2009, 06:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Метка,
Наясно съм много добре, че старите песни са отразявали събитията, които са ставали и то от гледна точка на засегнатите от тези събития хора.
Едно нещо обаче не ми е ясно - защо трябва поколения наред да се насажда злоба към всичко, което ви заобикаля? И при нас е имало препирни между помаци и християни, също така е имало открита вражда между нашето и съседното село. Стигнало се е до масов бой (помаци срещу турци) и години наред връзките между двете села не са били в добри отношения. Но това са минали и заминали неща, които не засягат нашите поколения. В момента сме си много добре - ходим си на гости, радваме се на хората като идват от там.

Злобата е като огън - подхранваш ли я и тя се разпалва.
И ако твоето минало е белязано с травматични изживявания, помисли дали искаш да продължаваш да се автотравмираш ден след ден и да травмираш и бъдещите поколения, които идват след теб. Не мисля, че е честно да ги лишаваме от щастие.

Християните имат един много добър празник, в който прощават и молят за прошка.
Ти ще поискаш ли прошка от тези, които неусетно травмираш?


Бояне, доста популистко изказване правиш. Гледаш нещата от едната им страна, а претендираш за обективност. И кажи ми, моля ти се, къде съм се ровил в миналото, че не мога да загрея нещо.

Айде да те попитам и аз нещо. Защо трябва да ни прожектират по националната телевизия филми като "Време на насилие" и "Козият рог", да изучаваме и пеем в училище песни като "Стани, стани юнак балкански", творби като "Даваш ли даваш Балканджи Йово" и "Три синджира роби"? На какво ни учат тези неща освен на злоба и омраза  към значителна част от нашите съграждани. Ако кажеш, че ни учат на родолюбие ...

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
В името на помак.еu !
« Reply #1 on: June 17, 2009, 07:28 »
Mustafa_b, какво общо има Боян Добрев с прожектирането на " Козият рог" или " Балканджи Йово" питам.!Не се ли уморихте да търсите под вола теле-цитирам визуално! С какво толкова снощи се нахвърлихте срещу него.Питам?.Това,че помаците наистина сме преживели и страдали много е факт,но не означава да не погледнем реално на нещата.Защо не си зададем въпроса-защо помаците нямаме държава,и до днес се лутаме в произхода ни какви сме! Избиваме го на Религия,да в болшинството ни помаците изповядваме Ислямската религия,но тя НЕ е фактор за произхода ни! Аз съм описал всичко което съм преживял през 72-73 година в Темата за моето село Туховище.Много ми е интересно как така ти,Метка,селския Снаке и досега човъркате стари рани вместо да се погледне реално.Никой не защитавам,но не мога да разбера вместо да се погледне с приоритет напред да ровим стари рани,както и да си го изкарваме на 10та тук наши Форумисти християни,те стават отдушник на болките ни,реално погледнато те са малцинство и напук на нас НЕ са разединени,те си казват Обичаме си държавата,нима ние не обичаме България! Питам? Една ДЪРЖАВА за да я има пред света е дала стотици хиляди жертви,къде сме ние,къде е помашката държава.Или дай като не ни отърва да се прикриваме.С това аз не омаловажавам труда и мъката на народа ни,но недейте да приемайте болката ни капсулирана в едно,на помаците това е за 6 път смяна на имената преди Царско 3 пъти и след комунизма пак отново.Кой казва,че Помаци Няма,самите хора в БГ си признават че има помаци.Тогава за какво да се борим? За нас си да се търсим,да споделяме,да видим къде е произхода на този народ,какъв е.В тази насока аз виждам контекста за Дискусии,дайте да не се прикриваме зад Религията,която е нещо свято и лично и да спомогнем на себе си,и сайта помак.еu пред света поне туквъв виртуалния ни  дом ни да сме единни!

Offline mirvam

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 327
  • Gender: Male
  • Помакът си е помак!
    • Ислям
В името на помак.еu !
« Reply #2 on: June 17, 2009, 07:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Тогава за какво да се борим?
Трябва да се борим да ни броят за нормални хора, а не да ни смятат за втора категория. Това е първото. А второто е да внушим на нашите хора помаци, че не е срамно да си помак и не е срамно да си с мюсюлманско име. Срамното е да лицемериш с две или повече имена.

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
В името на помак.еu !
« Reply #3 on: June 17, 2009, 07:36 »
Назми, доста си разтроен нещо. Аз отговарям на нападките на Боян Добрев, че се ровя в миналото с цитиране на ксенофобски песни. И моля те, когато се обръщам към друг участник, ако може да се въздържаш от мнението на адвокат

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
В името на помак.еu !
« Reply #4 on: June 17, 2009, 07:38 »
mirvam, трябва да се борим да не сме 2 кат хора-?-Та ние помаците самите не правим това! Известно ли ти е помаците в повечето се прикриват с християнски имена.Например в с Кочан,Смолянско,значи ние самите се прикриваме зад имената ,ами виж постингите на Ficinka за Ловешките помаци по Градешница и с.Галата дето се прикриват,за какво да говорим. П.С-Постингите Не са по Темата и ще бъдат преместени в друга тема!

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
В името на помак.еu !
« Reply #5 on: June 17, 2009, 07:42 »
Мустафа,ти си одговаряй на постингите на Боян Добрев на лични,за мен той е наш член тук и съм длъжен да се намеся в качеството ми на Ръководител на сайта. За мен е без значение след като е даден наш член и с постингите си се е доказал толерантен към сайта!А за проповядване на сепаратизъм най малко от мен може да очакваш това,това е залегнало само в главите на теб и Метка.Спирам и всички постинги НЕ по Темата ще бъдат преместени в подходщята тема,писах преди малко ,че никои няма да се толерира ТУК!

Offline mirvam

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 327
  • Gender: Male
  • Помакът си е помак!
    • Ислям
В името на помак.еu !
« Reply #6 on: June 17, 2009, 07:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
mirvam, трябва да се борим да не сме 2 кат хора-?-Та ние помаците самите не правим това! Известно ли ти е помаците в повечето се прикриват с християнски имена.Например в с Кочан,Смолянско,значи ние самите се прикриваме зад имената ,ами виж постингите на Ficinka за Ловешките помаци по Градешница и с.Галата дето се прикриват,за какво да говорим. П.С-Постингите Не са по Темата и ще бъдат преместени в друга тема!
Назми, затова споменах, че трябва да внушим на нашите хора, че не е срамно да си помак. За прикриването ми е познато до болка. И прикриването си има причини.

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
В името на помак.еu !
« Reply #7 on: June 17, 2009, 07:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Мустафа,ти си одговаряй на постингите на Боян Добрев,за мен той е наш член тук и съм длъжен да се намеся в качеството ми на Ръководител на сайта,а за проповядване на сепаратизъм най малко от мен може да очакваш това,това е залегнало само в главите на теб и Метка.Спирам и всички постинги НЕ по Темата ще бъдат преместени в подходщята тема,писах преди малко ,че никои няма да се толерира ТУК!

Но в случая толерираш някого. И аз спирам, че се уморих..

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
В името на помак.еu !
« Reply #8 on: June 17, 2009, 07:49 »
  Не толерирам никого,и съм го доказал с години! Членовете на сайта pomak.eu вярват на нас Админи и Модератори,и затова ни пишат всеки ден,и затова Модераторите ни тук бдят за нашите членове на сайта.Пак казвам всичко Не по темата на лични,и няма да се позволи на една малка групичка 2-3 да допуснем разединение в Сайта!

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Re: В името на помак.еu !
« Reply #9 on: June 17, 2009, 10:12 »
В скоро време предстоят Административни промени в Ръководството.В името на сайта You are not allowed to view links. Register or Login  пред света ще бъдат отнети и наложени Модератори,Адвайзери които наистина милеят за сайта помак.еу!

Offline Тоска

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 2347
  • Gender: Male
  • % 100 + POMAK
Re: В името на помак.еu !
« Reply #10 on: June 17, 2009, 12:43 »
Мисля, че някой приятели от форума, испитват дискомфорт от личните виждания и изказвания на един от наще членове, чието различно мненеие е споделяно във форума ни. Доколкото разбрах някои от тези реакций са били заявени публично чрез лични нападки тук към съфорумеца ни.  Всъщност, дори и името на даденият съфорумец се критикува, но в даденият случаи ние много добре знаем, че този член на сайта ни, както и семеиството му са също истински помаци. Най-важният проблем на хората тука е, че искаме да виждаме една хомогенна структура, но за съжаление в момента не сме в състояние да кажем, че е така. Ако можеме при разговорите и обсъжданиаията на темите да толерираме и различията между нас, това ще допринесе за доброто на цялото помашко общество. Не хората, а мненията трябва да се сблъскват.
 
 
Поздрави от Тоska.
Önder

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Re: В името на помак.еu !
« Reply #11 on: June 18, 2009, 02:06 »
  В предвид запазване и популязиране името на сайта помак.eu по света,и в името на спокойствието и толерантност на нашите съфорумници тук - Админите-Ръководители на сайта   Няма да взимат участие в Дискусиите по теми или Форума.Оставяме това право на Модераторите ни тук. Право на Админите е да преценят сами кога активно искат да се включат в Дискусии,което не означава ,че няма да има контрол Така е по света,проверил съм в Активните Форуми.Напротив ще се намесваме винаги когато има нарушение или провокации към наши членове,тук е помашки сайт и наш дом по света.Пишете ни ако имате нужда! От Ръководството на Сайта помак.еu

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42