Author Topic: Неизследваният произход на помаците.  (Read 78515 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

десс

  • Guest
You are not allowed to view links. Register or Login
Dess, историческата наука е като всяка една наука. Тя се развива.
Някой казват че историята се пише от победителите.
Много често някой бъркат например една спечелена битка със спечелена война.Историята показва че битките не решават крайният резултат във войните.
Ти си присвояваш правото да защитаваш историята  по която си обучаван.
Но ние не сме нито изпитна комисия , нито пък университет. Нито пък сме малоумници които имат нужда от ограмотяване.
Одговорът е прост.
- Обмен на информация, толериране и споделяне на устна традиция която е подтискана от официалните дъжавни институции на Балканите.
Това че не се приема от националистите не означава че не съществува такава материя наречена алтернативна история.По този начин би могла да се развива , глобално и цялата балканска история , която досега се дирижираше от Москва, тайните служби - КГБ и ДС.

Аз го казах някъде , сега пак ще го повторя.
Екип от български историци от Софийският университет имат спечелен европейски проект.
Разбрали са от сайта за това което пишем и преди две седмици ми бяха на гости .
Поканиха ме заедно с още няколко родолюбци да участваме символично в този проект.
Това е добра индикация , като отношение на научен институт към нашата устна традиция.
Но те за разлика от теб и останалите крайни националисти, предубедени към произхода ни , подхождат към нас - европейски, цивилизовано.
Не се държат дори и като онези социални инжинери които спадат към
онази журналистическа констатация - "феодални старци".
Но нека да видим...
За кой ли път се повтарям,че не дебелите книги на нашите историци,а хрониките ме интересуват.А за устната традиция е достатъчно да разкажа историята на част от рода от който произхождам-затова Метка,аз се позовавам на няколко неща-устна историография + хроники от късната античност и средновековието..
Ще ти кажа нещо честно-колкото и важни да са устните легенди също търпят развитие и се видоизменят с времето в зависимост от разказвачите-затова най -добрия метод е съпоставянето на историческите хроники и документи от даденото време с родовите истории.

п.с.Ще ти дам една баварска легенда за образуването на Бавария-и дошъл княз Боемунд заедно с хората си от Армения.- You are not allowed to view links. Register or Login

edmon

  • Guest
You are not allowed to view links. Register or Login
:"Езика си даваме но вярата никогаш!"
А как така като са си давали езика, а вярата не - в обширни райони на родопите цялото население говори на един и същ език в няколко разновидности?
ЯРЪК пример за това е виден след отварянето на границата при Златоград, оказва се че опита на гърците да накарат българите изповядващи ислям да мислят, че са турци работи много добре!
НО тези хора продължават да говоря в дома си и между тях си на български, бил той и диалек! Всички знаем, че турците в България говорят в домовете си на турски, така нареченият майчин език!
Как едините се определят за турци по майчиният език, а другите пак по майчиният език се определят за помаци?
На разумните хора е ясно, че това е плод на политиката на Турция и Гърция спрямо българоговорящото населени!
Много по-лесно е тези хора да бъдат наречени  помаци, ахряни, турци и какви ли не други, НО не и българи!

Offline Svetla

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 364
  • Gender: Female
В Гърция отдавна вече 60 процента от помаците са с турско съзнание... А пък в Турция никога не са били ромаци, а турци, защото не им е бил даван избор. Да си бъдат каквито искат, ама стига с тия лозунги.

Offline Mihluzin_87

  • Member
  • **
  • Posts: 17
You are not allowed to view links. Register or Login

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42