Author Topic: Помашки език - (Поматски език) - Pomak language - Pomakcha !  (Read 260714 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline митко

  • Member
  • **
  • Posts: 22
       Защо  помаците  не  искат  да  признаят  българският  си  корен??  Защо  помаците  мразят  българите  като  и  те  са  българи?    Ето  това  е  въпроса  -  ЗАЩО?   Същото  се  отнася  и  за  македонците  и  сърбите?

Offline Адель

  • Member
  • **
  • Posts: 49
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Rasate

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2173
  • Gender: Male
  • Българите носят произходът си- в своето име.
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Чист архаичен български-ако отидете при българите католици в Словакия,Румъния или Унгария,ще чуете още по архаичен език-близък до рупския.

Как те зоват(бг) -Как тебя зовут(рус)-това е пряк потомък на кекащият старобългарски.

В Средновековието в България е имало две основни наречия по линията север-юг- на Север ,както и сега са Чекащите диалекти,а на юг Кекащите.
От северният Чекащ език се формират Щекащите(щокащи) като босненските-от които е формиран Сръбският съвременен книжовен език.

Какво(к'во-Ко)-Чево(чо)-Що(шо).Интересното е ,че във съвременият български език съществуват и трите форми.

Българският език включва в себе си - не само българскят книжовен език,но и всички свой диалекти( Добруджанските,Мизийските,Торлашките,Шопските,Македонските,Мървашките,Рупските,Тракийските,Загарските,Балканджийските,както и Павликянските и Католическите на българите в Румъния,Украйна,Словакия,Унгария)

Offline Адель

  • Member
  • **
  • Posts: 49
You are not allowed to view links. Register or Login

Расате, специален поздрав за теб с една песен, която също е българска.

Offline Адель

  • Member
  • **
  • Posts: 49
You are not allowed to view links. Register or Login
 
или пък тази, тя е по-автентична.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Превод на песента: Народ изгубил езка си се люшка като падащ лист от там на там и е обречен на мизерия. Братя Булгари бдете  и пазете езика си за да не се изгубите както много народи в историята.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Расате, специален поздрав за теб с една песен, която също е българска.

Превод на песента: Стара Велика България е наша во век и веков.!!! Хан Курт е наш велик хан.

Offline Rasate

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2173
  • Gender: Male
  • Българите носят произходът си- в своето име.
Виж Гагаузките песни-български фолклор на турски език,така е станало и със сърбите,гърците,власите и белите турци- при които има българско влияние-някъде по силно,някъде по слабо.

Като в тая песен се вижда силно руско влияние.

Offline Mariana

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1078
Езикът на волжските българи не е като този на дунавските. Не и след 9 век.

Така че не е нужно да се правят елементарни спекулации и внушения, чиято цел е да се убедят помаците, че техният майчин език е тюркски, както и на българите, родени на Балканите - поради което те трябва да забравят едва ли не своя майчин език /а специално при помаците - ако забравят майчиния се език и говорят само турски примерно, те няма да има по какво се различават от хората с турски етнически произход/.

Откакто са се обособили като общност през 15-16 век, майчиният език на помаците е този, на който говорим и пишем и днес. Този, на който и аз включително пиша това съобщение. Така че престанете с евтините спекулации по отношение на езика.




Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Езикът на волжските българи не е като този на дунавските. Не и след 9 век.

Така че не е нужно да се правят елементарни спекулации и внушения, чиято цел е да се убедят помаците, че техният майчин език е тюркски, както и на българите, родени на Балканите - поради което те трябва да забравят едва ли не своя майчин език /а специално при помаците - ако забравят майчиния се език и говорят само турски примерно, те няма да има по какво се различават от хората с турски етнически произход/.

Откакто са се обособили като общност през 15-16 век, майчиният език на помаците е този, на който говорим и пишем и днес. Този, на който и аз включително пиша това съобщение. Така че престанете с евтините спекулации по отношение на езика.


Мариана, нима си компетентна по този въпрос колкото Расате.
Наистина голям цирк се развива в съзнанието на някои, които казват че помаците са булгари, но то излиза че предците им са говорели на Турски език. Ха сега кой ми ся в гащите.
Ни в клин, ни в ръкав. Така е когато се манипулира с историята. Нека сега ви се смee цял свят, защото се мислите за бголеми бабаити.

Offline Svetlina

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1160
  • Опознай родината, за да я обикнеш!
Помаците не са "булгари/болгари", а "българоезични мюсюлмани",  приели исляма насила или доброволно.

Offline Адель

  • Member
  • **
  • Posts: 49
Мариана, аз всъщност с този поздрав към Расате не съм искал да казвам, че помаците трябва да говорят на турски като майчин език, виж като втори е добре да се владее в предвид икономическото благоденствие на съседите. Поздравът целеше да внесе нотка разколебаване у Расате по отношение на неговото желание да хиперболизира влиянието на българския език /говорен  в дунавска България/ и да покаже относителността на това кое всъщност е български език.

Offline Mariana

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1078
You are not allowed to view links. Register or Login
Мариана, нима си компетентна по този въпрос колкото Расате.
Наистина голям цирк се развива в съзнанието на някои, които казват че помаците са булгари, но то излиза че предците им са говорели на Турски език. Ха сега кой ми ся в гащите.
Ни в клин, ни в ръкав. Така е когато се манипулира с историята. Нека сега ви се смee цял свят, защото се мислите за бголеми бабаити.


Драги Субиги, аз не съм историк, но по отношение на езика разбирам достатъчно.

Ти обаче, боя се, и езика, и историята, ги гледаш през твоята си добре позната пропагандна призма.

А пропагандата не е разбиране, така че не давай оценки за това от какво разбирали другите.






Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Драги Субиги, аз не съм историк, но по отношение на езика разбирам достатъчно.

Ти обаче, боя се, и езика, и историята, ги гледаш през твоята си добре позната пропагандна призма.

А пропагандата не е разбиране, така че не давай оценки за това от какво разбирали другите.


Да беше писала и малко по темата. Булгарският език е от тюркската група и това не се спори, защото е факт. Според вас излиза че помаците едно време са говорели на тюркси език. Виж гагаузите си признават че са булгари и си са запазили езика. Волжските българи също. Всичко е налице като бял ден, но вие предпочитате да отричате за да не излезете роднини с турците. Сега е на мода да сте богоизбрани арийци.   Хайде честито!!!

Offline Svetlina

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1160
  • Опознай родината, за да я обикнеш!
Българският език, Субиги, бЪлгарският,  а не булгарският.
Булгарският е друг език, от друго време, на други бЪлгари, с които нямаме общо, за съжаление.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42