Author Topic: GERMEN DEDU (RİTÜEL)  (Read 19682 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline bello

• Adviser
  • Göçler, göçler, göçler...
Re: GERMEN DEDU (RİTÜEL)
« Reply #15 on: July 06, 2009, 10:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Ya şimdi ben buna bişey desem bana kızacaklar;
Anlatmaya çalıştığım budur efendim tam olarak insan ırkı bu kadar ortak paydalara sahipken birbirimizi yemenin pek bir anlam ifade etmediğini görün artık ve gerçek olanı ne kadar kabul edersek süreç o kadar acısız olur...
Neyse bu susup bu kapağı yanıma alayım ben.  :)

Yok, yok kimse kızmaz kuzen, dediğin gibi madalyonun tek tarafındaki minicik çan kısmına takılmayalım sadece, kocaman, kocaman faklı görüntüler varken neden minikleri görelim benim  hayretim budur...

Offline iskeceli

• iskeceli
  • Adviser
« Reply #16 on: July 06, 2009, 15:50 »

Anlatmaya çalıştığım budur efendim tam olarak insan ırkı bu kadar ortak paydalara sahipken birbirimizi yemenin pek bir anlam ifade etmediğini görün artık ve gerçek olanı ne kadar kabul edersek süreç o kadar acısız olur...
Neyse bu susup bu kapağı yanıma alayım ben.  

hangi gercekcten bahsediyorsun ve  neyi kabul edelim de surec acisisz olsun sayin daylek
aciklik getirirmisin lütfen okadar karisik yazmisinki anlasilmayacak sekildedir  benim türkcem pek iyi degilde
ondan sordum .yada baska arkadas konuyu anlayan aciklik getirsin iyi olur diye düsünüyorum  .sayin daylek
böyle istilahi yazmana gerek yok biz okumus ve bilgili degiliz ilkokulu bile bitiremedik  sonra benim ana dilim
pomakca dir türkceden pek haberim yok saygilarimi sunarim

Offline bello

• Adviser
  • Göçler, göçler, göçler...
« Reply #17 on: July 06, 2009, 16:06 »
?

Offline daylek

• Adviser
  • pomakinka gorda sam jena... SorguluYorum
« Reply #18 on: July 06, 2009, 16:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Neyse bu susup bu kapağı yanıma alayım ben. 

hangi gercekcten bahsediyorsun ve  neyi kabul edelim de surec acisisz olsun sayin daylek
aciklik getirirmisin lütfen okadar karisik yazmisinki anlasilmayacak sekildedir  benim türkcem pek iyi degilde
ondan sordum .yada baska arkadas konuyu anlayan aciklik getirsin iyi olur diye düsünüyorum  .sayin daylek
böyle istilahi yazmana gerek yok biz okumus ve bilgili degiliz ilkokulu bile bitiremedik  sonra benim ana dilim
pomakca dir türkceden pek haberim yok saygilarimi sunarim

Çok basit; Bütün toplumlar Pomak kültürünün tarihi süreçteki değişimlerinin bir kısmını yok saymaktadır, "siz kesinlikle şu değilsiniz siz kesinlikle bu olmadınız" Bulgaristan için hiç Türk olmadınız, Yunanistan için keza öyle Türk değilsiniz, Türkiye için hiç Bulgar yada Yunan olmadınız yani tarih sahnesinde ki yerlerimizden bazı parçalar hep alındı ve yok sayıldı. O yüzden bugün Pomak olanlardan müslümanlar; hristiyanlardan nefret ediyor, hristiyan bir pomakta müslüman bir pomaktan nefret ediyor. Aslında ikiside Pomak varmı başka ötede bir tanımlama olmaması gerekiyor. Bahsettiğim pekçok kişiyi kızdıran sıkışmada budur efendim. Ne olursan ol Pomak'sın işte varmı ötesi...

Offline Тоска

• Charter member
  • % 100 + POMAK
« Reply #19 on: July 06, 2009, 17:01 »
Velhasıl tercih meselesini sorgulumak değil başkalarının bizler için kurguladığı tarihe ve nefret tohumlarına karşıdır. Çünkü başka devletler için pomak yoktur konu kapanmıştır. Kültürel bir konuyu lütfen suistimal etmeyin.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42