Author Topic: От блога на Дилмана!  (Read 204148 times)

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

EVROPOMAK

  • Guest
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #15 on: July 03, 2009, 10:02 »
Ей, добре, че пуснахте тази информация за "Дилмана", та малко се поизясниха некои неща в спора с наш "Българинчо"!  :o
Иначе, в техния спор, бех тръгнал да сбирам парички да му платя съдебното дело, за което ставаше въпрос!  ;D
Ама, сигя, след тази раздумка , сас събраните от мен "грошчета" за адвоката по делото на "Българина", без да ми се сърди, като наш чувякь, шъ си купя некво от нейното списание на "Дилмана", оти ми аресаха нейните статии!  8)   ::)
То, невгашь и наш "Българинчо", можье да се реши да писува по-неква убава дума за Помаклъка, но за тува, требва да поживее чувекьа измежду Помаците, за да почне да ги разбира по-отблизко, а не да слуша само клюкьите за Помаците, от мегданья!  ;D
То, светь с чужди очьи, ньи са вижда, имаше неква подобно скорословица!  8)  ;)

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #16 on: July 03, 2009, 10:20 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Крайно време е някои хора тук да разберат, че сайтът си има политика, част от която е разбулването на мистификациите и митовете на "псевдо родолюбците" относно формирането на помашката идентичност.

Всъщност за това иде реч - за формиране на помашка идентичност. Нахално е да бъде иронизиран като псевдородолюбец всеки несъгласен с произхода и история създаваща се на база стари митове и легенди. Историята си е история. Другото са импровизации на които за жалост се връзват. Не знам в Корана няма ли накакво наказание за лъжата. Не може да няма...

А за Дилмана... Има истини, но има и преиграване. Държи се като жена с гадже мюсюлманин. Което разбира се не е лошо, но я прави субективна на моменти. Което пък любовта оправдава ;)

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #17 on: July 03, 2009, 11:39 »
абс,в интерес на истината,ми посочи един друг такъв журналист,дето да е отразил доста неща около помаците,освен Дилмана!

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #18 on: July 03, 2009, 11:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
А за Дилмана... Има истини, но има и преиграване. Държи се като жена с гадже мюсюлманин. Което разбира се не е лошо, но я прави субективна на моменти. Което пък любовта оправдава ;)

abc, време е да се пробудиш! Това не ти е чат секция. Мнението ти е регистрирано. Отново сипеш клевети по адрес на Дилмана, а после ще кажеш, че не си спомняш.

Помашката идентичност не се сформира сега, тя отдавна е формирана. Само дето някои "родолюбчета" се опитват да я разформират. И точно тези не би трябвало да се толерират тук.

Offline shaban

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 712
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #19 on: July 03, 2009, 12:30 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Добре, като за начало ще пусна един коментар във в. "Дума" от 04.02.2009 г. на една от живите легенди в българската журналистика Тодор Коруев. Изключително достоен човек и голям патриот. Човек, от когото съм се учил на занаята. Сигурно малцина от вас знаят, че той е родопчанин. Роден е в село Чокманово, Смолянско.

Учудвам се, Назми, че досега никой не го е поканил в този сайт, а той може да разкаже страшно много истории за помаците в Смолянско и в Кърджалийско. Отдавам този пропуск по-скоро на незнание, а не на нещо друго. Учудвам се и на факта, че досега не е бил даден на съд за клевета от госпожа Горчева... Извинявайте, забравих - "Дилмана". ;D ;D ;D

Ето какво пише в редовната си колонка в "Дума" учителят Коруев:


Гласувайте за българското!

Тодор Коруев

Народът няма грешка: "Време разделно" на Антон Дончев влезе в дванайсетте на "Голямото четене". Гласувайте за българското!
Тодор Коруев - в."Дума"- "Антон Дончев"- "Време разделно"-"челната десеторка" -"Гласувайте за българското, дори и да е менте,щото няма да сме патриоти"- чиста проба шовинизизъм.
You are not allowed to view links. Register or Login

П.П. - Познавам още една жива легенда в българската журналистика от Родопите. Казва се Петър Бочуков, родом е от Широка лъка. Обиколил е целия свят като кореспондент на БТА. И той като Коруев е пенсионер и повечето време прекарва в родното си село, но още продължава да публикува международни анализи в пресата. След изборите ще кажа и на двамата за сайта и ако пожелаят - няма проблем да пишат разни истории за Родопите и за родопчани. Със сигурност имат много за разказване, а и вече са на възраст - трябва да си оставят спомените някъде.
Тодор Коруев от Чокманово - село известно с бандата на катила, разбойник ,комитата Лакудата ,които  в периода 1912 г.избиват цяло едно мирно село и подпалват къщите.Избиват част от хората и помашката махала на П. Серафимово ,а останалите прогонват .Същият ,Лакудата ,за заслуги е е назначен на висок полицейски ранг, ас лед като положението се нормализира е съден по "Закона за разбойничеството" като му отнемат заграбените имоти от едни почти безпомощни хора.
Тодор Коруев-кореспондент на "Работническо дело"в Москва и Прага и бивш зам. глав. редактор на в."Дума" ,автор на сборника с интервюта на изтъкнати български писатели "Горещи думи" и книгата "Тодор Генов. Литературна анкета", в която са включени разговорите между Тодор Коруев и издателят и редакторът на вестник "Вик" Тодор Генов, който поема публичната защита на Георги Димитров по време на Лайпцигския процес.
Един от стоте български интелектуалци които са против признаването на Косово.

Петър Бочуков, родом е от Широка лъка, кореспондент на "Работническо дело"също журналист на компартийна ясла.

Ето го шаблона "Родно място -Реваншисти- Комунисти -Журналисти - Работническо дело - Шовинисти"

Тук шовинисти не са желани,Българино.

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #20 on: July 03, 2009, 13:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
абс,в интерес на истината,ми посочи един друг такъв журналист,дето да е отразил доста неща около помаците,освен Дилмана!

Не се сещам Назми. Животът на помаците според мен не е коренно различен от живота на останалите, но е непознат в детайлите си за голямата част от хората. В детайлите е съвършенството. Няма какво да те лъжа, че има особено онтошение, но смятам, че то е заради непознаватето ни. Ние не знаем за ежедневието ви и затова имаше случая Рибново, вие също не ни знаете толкова колкото си мислите и затова във форума помаците май по са податливи на расизъм. Както и да е. Сега ще потърся един пост...
 
Намерих го. Постът според мен е от ония, които са от категорията "в десятката"

You are not allowed to view links. Register or Login
Ето защо:

Просто ми е неудобно публично да си призная че съчувствам на хората,
който демонстративно отричат греховете на своята част от човечеството,
и същевременно искат чуждото съчувствие за своите нещастия.

Примерно ти отричаш Баташкото клане по принцип. Затова, колкото и да искам,
ми е неудобно да изразя открито съчувствието си към твоите проблеми.
С това си поведение, пораждаш у мен съмнения дали реално заслужаваш
открито да изразя демонстративно каквото и да е съчувствие, за нещата, за които искаш.
Тези неща трябва да бъдат двустранни или многостранни, когато е необходимо.


Всички глупости между хората биха се изчистили по-лесно,
ако те станат по-склонни взаимно да си признават греховете.
Качественото признание винаги е двустранно. Винаги.
Въпросът е дали помак.еу е място, където това може да се случи.



За Дилмана - чел съм отдавна блога и. Добавил съм я в предпочитани, значи съм я харесал. Като пишещ човек. Когато обаче човек излезе от средата представите и спомените му се променят. Обичайно към идеализиране.

You are not allowed to view links. Register or Login
abc, време е да се пробудиш! Това не ти е чат секция. Мнението ти е регистрирано. Отново сипеш клевети по адрес на Дилмана, а после ще кажеш, че не си спомняш.

Помашката идентичност не се сформира сега, тя отдавна е формирана. Само дето някои "родолюбчета" се опитват да я разформират. И точно тези не би трябвало да се толерират тук.

Мустафа пробуден съм, даже толкова работа ми се стовари от сутринта, та нито съм закусвал, нито кафе пил, нито пък почивал. Не знаех, че това не е чат секция и ти благодаря за напомнянето че следиш изкъсо правилата. Това да се пошегувам, повтарям - пошегувам не е ръсене на клевети по нечии адрес. Това да предположа, че гаджето на Дилмана е мюсюлманин не е обида нито клевета, а шега. Може и да не е. Може би си има съпруг - атеист. Незнам. Хипотетично обаче връзката между мюсюлманин и християнка или обратното не знаех, че е клевета и обида. На теб обаче шегите може би не ти се отдават. Здраве да е.

Помашката идентичност може би е формирана отдавна и така е нормално да бъде. Тук борбата обаче е за друго. Затваряне в помашката идентичност и ескалиране до помашки народ, заобиколил няколко етапа на развитие и вкопчил корени директно в траките.

Непрекъснато натрапваш толериране, адмириране, забрана, ограничения... Готов си за комсомолски секретар.

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #21 on: July 03, 2009, 14:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Непрекъснато натрапваш толериране, адмириране, забрана, ограничения...

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Българин

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 417
  • Gender: Male
  • "Аз не търся, аз намирам" - Пабло Пикасо
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #22 on: July 03, 2009, 15:28 »
abc, не си прав - Мустафа се изживява не като комсомолски секретар, а като секретар на pomak.eu. Има много голяма разлика. Въпреки настървението му към инакомислещите в сайта, все пак ми е симпатичен, защото е доста интелигентен и грамотен човек. Вероятно особеностите в характера са в резултат от политическите травми в детството му. Затова му влизам в положението.

Offline PETER

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1028
  • Gender: Male
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #23 on: July 03, 2009, 17:05 »
...

Колкото до нежеланите "шовинисти" - то и талибаните и сепаратистите.....












Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #24 on: July 03, 2009, 17:44 »
Българино, вземи си смени аватара.
Това не е сайт за ексибиционисти нито за  "духовни нудисти".Дразнещ е..
Ако искаш да бъдеш забелязан като човек с "най красивото ,най мъжественото и най хармонично тяло" има други способи за това.Понякога переодично някои устройват специални конкурси и паради за това.
Или пък си отвори специална тема в която си направи собствена фотосесия за тялото ти.


 ПЕТЕР , тука няма нито "талибани", нито "сепаратисти", но има шовинисти които на практика ни помагате с провокацийте си и ефекта е здравословен и консолидиращ за нас.
Тоест ефекта от клеченето ви тука  е обратен.
И това кое се чете най много и кое не,  решаваме ние, не ти.Това че модераторите преди проявиха великодушие към тебе, не означава че  трябва да ни лазиш по главите отново.

 

Мустафа има лидерски качества  и това е факт.
Мотаенето около него на мухи без глави който си мислят че плетът мрежи, не е добра идея за тях.


Дилмана е достйна българка  за която всяка помашка къща е с отворени врати за нея и
нейните приятели.Гордея се че в България има хора като нея.


Останалото е празно лаене срещу луната.


Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #25 on: July 03, 2009, 17:45 »
You are not allowed to view links. Register or Login има претенциите да бъде виртуален дом на помаците, а не разграден двор и свърталище на ислямофоби и шовинисти.

Ако те интересува нещо от културата и религията на помаците, питай! Ако се вживяваш в ролята на "облагородител" и си тук да ни натрапваш възгледите си - определено си объркал сайта. Въпрос на време е докога ще те търпим тук.

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #26 on: July 03, 2009, 17:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Тодор Коруев - в."Дума"- "Антон Дончев"- "Време разделно"-"челната десеторка" -"Гласувайте за българското, дори и да е менте,щото няма да сме патриоти"- чиста проба шовинизизъм.Тодор Коруев от Чокманово - село известно с бандата на катила, разбойник ,комитата Лакудата ,които  в периода 1912 г.избиват цяло едно мирно село и подпалват къщите.Избиват част от хората и помашката махала на П. Серафимово ,а останалите прогонват .Същият ,Лакудата ,за заслуги е е назначен на висок полицейски ранг, ас лед като положението се нормализира е съден по "Закона за разбойничеството" като му отнемат заграбените имоти от едни почти безпомощни хора.
Тодор Коруев-кореспондент на "Работническо дело"в Москва и Прага и бивш зам. глав. редактор на в."Дума" ,автор на сборника с интервюта на изтъкнати български писатели "Горещи думи" и книгата "Тодор Генов. Литературна анкета", в която са включени разговорите между Тодор Коруев и издателят и редакторът на вестник "Вик" Тодор Генов, който поема публичната защита на Георги Димитров по време на Лайпцигския процес.
Един от стоте български интелектуалци които са против признаването на Косово.

Петър Бочуков, родом е от Широка лъка, кореспондент на "Работническо дело"също журналист на компартийна ясла.

Ето го шаблона "Родно място -Реваншисти- Комунисти -Журналисти - Работническо дело - Шовинисти"

Тук шовинисти не са желани,Българино.


Шабан - велик си!

Незнам от къде го намери това , ама е удар в десетката както казва абеце!
Материалът ти показва класически пример за различните трансформаций на българският социалнационализъм.
Слава богу че в България не стана война както в бивша Югославия,Армения,Чечения..

Именно тези войни са пример за рецидив осъществен от социалнационализма, като ерозивна форма на   социализма и комунизма.




Offline PETER

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1028
  • Gender: Male
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #27 on: July 03, 2009, 18:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Въпрос на време е докога ще те търпим тук.
Колко си далеч от толерантноста на Западната цивилизация. Твоето мяза на "Няма човек - няма проблем".
И то само защото имаме някакъв спор за религията ти. Спор Мустафа, не война. :)
Отново повтарям че два монолога не значат диалог.

Метка, какво има тук решава всеки сам за себе си. Аз показах какво има според мен.
Нито те карам да ме четеш, нито да ми пишеш.
Ако не ти харесвам може да се върнеш при Сербест. :)

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #28 on: July 03, 2009, 18:24 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Колко си далеч от толерантноста на Западната цивилизация. Твоето мяза на "Няма човек - няма проблем".
И то само защото имаме някакъв спор за религията ти. Спор Мустафа, не война. :)

Метка, какво има тук решава всеки сам за себе си. Аз показах какво има според мен.
Нито те карам да ме четеш, нито да ми пишеш.
Ако не ти харесвам може да се върнеш при Сербест. :)

Ти не предлагаш никакъв проект на помаците.
Изглежда че ти доставя удоволствие да дразниш модераторите.

Аз мога да ида където си искам и когато си поискам.
Но когато аз искам , а не ти.

Offline PETER

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1028
  • Gender: Male
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #29 on: July 03, 2009, 18:28 »
Проекта е общ, не само за помаците, а за всички нас - светска Европа, единна и многообразна.
На този проект религията заради безкомпромисноста си само пречи.

Изразът "докога ще те търпим тук" e показателен. :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42