Author Topic: От блога на Дилмана!  (Read 204954 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Gelina

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1487
  • Gender: Female
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #75 on: July 10, 2009, 11:29 »
Длъжна ли съм да ти отговарям?Защо трябва да пиша за Иран,Ирак,Афганистан,като навсякъде бъка от информация? Ако искаш можеш да засегнеш и темата за Китай,в момента е актуална! ;)

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #76 on: July 10, 2009, 11:32 »
Пиши по Темата за Дилмана и постинга на Беглик за двата случая.. :)

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #77 on: July 10, 2009, 11:34 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Ако това се отнася и към негърките не те разбирам


Не правя разлика между негрите.

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #78 on: July 10, 2009, 11:37 »
Беглик, струва ми се, че отдаваш прекалено значение на едно убийство, само защото е извършено на (уж) "религиозна основа". Както и на (уж) преследваната "кукла на конци" - либералната фундаменталистка Аян Хирси Али.

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #79 on: July 10, 2009, 11:47 »
Ами аз освен да извадя от записите как напушени ученици влизат в училища и стрелят наред.Как да си го обясним.В случая Мустафа си го каза в прав текст,дай да виним всички за такива случаи,Дилмана съвсем точно и кратко е отговорила на постинга. Повече какво да го коментирам! Ако е така да вземем всеки ден в Израел или Ирак,Афганистан да се коментира кой какъв е убил!!! Моля.съсредочете вниманието върху заглавието на темата,за Даниела/Дилмана/ която е обикаляла калните пътища по Родопите/ Корница,Брезница,Лъжница.../ и що годе има представа от живота на помаклъка,в случая не виждам пристратност,а нужда от един такъв човек като Дилмана тук в помашкия ни Форум,така мисля...

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #80 on: July 10, 2009, 12:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Беглик, струва ми се, че отдаваш прекалено значение на едно убийство, само защото е извършено на (уж) "религиозна основа". Както и на (уж) преследваната "кукла на конци" - либералната фундаменталистка Аян Хирси Али.
   В случая отговарям на Беглик! Когато един човек изрази интерпретация на лично мнение е едно,приема се като тълкуване и мислене! В случая от Беглик за посочени два случая и отдаване на толкова важност е редно да се посочи източник и факти от Беглик! Дори и да има такива случай,което е всекидневно по света не бива да се интерпретира и слага всичко под един кантар.Аз участвам и в много други сайтове,и съм се научил да правя разлика между лично мнение и дадено събитие случило се. Винаги когато цитирам посочвам източник на copy and paste,..когато е мое мнение аз казвам мое,нееангажиращо.Все гледам като Модератор и част от Екипа да съм разбран,не винаги обаче съм разбран.

Offline Беглик

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 448
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #81 on: July 10, 2009, 12:31 »
Мустафа,
никакво значение не му отдавах на това убийство, защото Холандия малко ме вълнува, до момента, в който тя бе дадена за хубав пример. Не знам защо казваш на уж религиозна основа, след като убиецът е написал "мъченическо писмо", в което това го е посочил изрично, както и че Аян ще бъде следващата. Всичко това беше толкова на (уж), че даже падна и правителството им. Може пък и аз да не ги разбирам тия работи, но засега съм сигурен, че в този светъл холандски пример нещо куца. Цялата тази история на времето ме заинтересува не заради Холандия, а заради един български Аян, на който съм фен от 1978г. Той е жив и здрав и може да служи за пример във футболно отношение.

Назми,
двата случая не съм ги дал по света, а за Холандия, защото тя ни  бе дадена за пример от Дилмана. Тя не спомена нищо за Ирак, Афганистан и Садам Хюсеин, не ги е давала за пример и затова не съм взел отношение по тях. Не съм обвинявал и няма да обвинявам никого, защото това означава аз самия да съм идеален, а не съм. Казах, че Холандия се е прочула, защото съм го чул. Ако не бях го чул, нямаше да се е прочула. Тези два случая, считам, че я правят неудачен пример, но ако ти считаш, че е удачен, ще уважа мнението ти.

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #82 on: July 10, 2009, 12:35 »
Въпроса ти е към Дилмана и Мустафа_b ,не към мен!

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #83 on: July 10, 2009, 12:44 »
Виж, Беглик, отново допускаш същата грешка. Едно писмо не трябва да се използва за вменяване на колективна вина (на религиозна основа). Това се опитва да ти отговори и Дилмана. Убиецът си е получил присъда, която излежава. Не виждам нищо добро за обществото в медиите да се дискутират "мотивите" на убиеца - това е работа на съдебните органи, не на нас.

Казваш, че е паднало правителство. А пропускаш факта, че "холандския Волен Сидеров" - Вилдерс стана политик №1 именно поради заиграването с "посланието" на това убийство.

Уточнението "уж" за убийството на Тео Ван Гог се използва и от Юлияна Методиева - You are not allowed to view links. Register or Login

Offline muti6

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 927
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #84 on: July 10, 2009, 13:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ами тогава Гелина да се затворим тук в сайта и да сложим надпис."Строго забранено за християни,журналисти,медии,ТВ.." ???
Може да се напише,но с едно уточнение:
Които не са толерантни и не уважават помашкиат етнос и вяра на хората от сайта!!!

Защто Назми,поради едничката причина, да има хора и от други религии, се навъдиха разни елементи(които си позволяват да обиждат уважавани членове)и Вие, Модераторите
носите основната вина за това отношение към нас.
Мисля ,че е време вече да започнете ,да  изпълнявате задължениятя си както трябва.
Сайта е (уж)Помашки.
Абсолютно не сам съгласен всеки ден да се пишат обиди по отношение най- вече за "Исляма",а ние да се правим че не виждаме.
Моите уважения но.........


Offline Беглик

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 448
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #85 on: July 10, 2009, 13:46 »
Мустафа,
не само едно писмо, нищо не трябва да се използва за вменяване на колективна вина, независимо на каква да е основа, тъй като тя е несправедлива.
Ти считаш, че използвам писмото за вменяване на колективна вина (на религиозна основа). Но писмото го споменах, само защото ти изрази съмнение, че е на религиозна основа. Преди теб обаче Дилмана зорко видя или по-скоро прозря, че вменявам колективна вина и на цяла една страна и всички нейни граждани. Явно не мога да се изразя точно, но ще направя последен опит и ще кажа, че смисълът на примерите ми бе не да обвинявам някой (на религиозна, национална или гражданска основа), а да покажа, че страна, в която стават тия работи не може да служи за пример на страна, в която не стават, поне засега. В други отношения - да, като правенето на качествени диги, но не и в това.

Ако и сега не е ясен смисълът на изказването ми, явно толкова мога и ще спра опитите, защото вмених достатъчно колективни вини за един ден. Още повече, че се намесиха Иран, Ирак, Афганистан, Садам Хюсеин и Волен Сидеров, които не са много приятна компания.

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #86 on: July 10, 2009, 13:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Може да се напише,но с едно уточнение:
Които не са толерантни и не уважават помашкиат етнос и вяра на хората от сайта!!!

Защто Назми,поради едничката причина, да има хора и от други религии, се навъдиха разни елементи(които си позволяват да обиждат уважавани членове)и Вие, Модераторите
носите основната вина за това отношение към нас.
Мисля ,че е време вече да започнете ,да  изпълнявате задължениятя си както трябва.
Сайта е (уж)Помашки.
Абсолютно не сам съгласен всеки ден да се пишат обиди по отношение най- вече за "Исляма",а ние да се правим че не виждаме.
Моите уважения но.........


Здрасти Мутиш,напротив Модераторите се стремим да защитим да запазим сайта,особено главата с тема" Религия" винаги нашите уважавани Модератори Салейка и Ади на момента ни пишат,за което Благодаря на Салейка и Ади.Друг е въпроса,че всеки от нас е на работа и се изисква време да реагираме.НЕ виждам причина тук в сайта нашите съфорумници дълбоко  религиозни ние Модератори да сме дали право да са обиждани,посочете ми поне един пример..,стремим се,борим се,все пак това е Помашки сайт!

EVROPOMAK

  • Guest
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #87 on: July 10, 2009, 13:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Абсолютно не сам съгласен всеки ден да се пишат обиди по отношение най- вече за "Исляма",а ние да се правим че не виждаме.

Вижь, чье сьа сетихь нещьу с теья обидьи!  ???
Тьо, можье дьа сьа пробвьа, дьа сьа отворьи отдельна тема за обиди, псувньи, злоба и т.н. към Помаците и Исляма!  :o
Такь, поне шьа сьа изчистять другите темьи, и боклукьа ша влазья само в един кошь!  :D
Но, не е много правилно да се гонять от тук, дори и най-големите "душмани" и "неверници", интересно е да се чуе и техното мнение, кво да се прави, такъв е народа!  :(
Иначе, за сега, изглежда, че този Помашки сайят е доста бедничък и не може изведнъж, за разни глупости които се ръсят, да се въведе, отделно "сметосъбиране", един кош за убавитье ора, друг за боклуците!  >:(  :D
Шье, требувать, бая млогьу жольтьи жалтицьи, ама Помаклъка гьи  нема, отьи има само златньи душицьи!  ;D  ;)

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #88 on: July 10, 2009, 14:30 »
  На този етап  сме на мнение с Дилмана най добре за сайта ще е октомври,тогава всеки ще се е върнал от работа,ще има Правителство,и така мисля да не бързаме да слагаме каруцата пред коня,поне така се разбрахме с Дилмана..!Поздрави.

Offline Dilmana

  • Editor
  • ***
  • Posts: 535
Ynt: Даниела Горчева- " Dilmana"!
« Reply #89 on: July 10, 2009, 14:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Дилмана, благодаря за отговора. Силно съм изненадам какво си прозряла в моите 2 прости въпроса. Досега нямах самочувсвието, че мога да вкарам толкова голямо съдържание в толкова малко думи, от което една българка тръпки да я побият.

Ако си направиш малкия труд (отнема 25 секунди) да ми прочетеш въпросите пак, може би ще видиш, че не говоря общо, а по конкретен повод, това че даваш за пример страна където има такива престъпления на религиозна основа. България, може да бъде всякаква, особено в очите на собствените си граждани, аз може да съм по-бавно развиваш се от 12 годишно холандче, но все пак съм забелязал един малък детайл, че поне в последните 10 години няма такива престъпления у нас, така че не ми прозвуча нормално страна с такива прояви да бъде давана за пример на страна без.

Държа да забележиш, че не обвинявам никого, но ти спокойно го правиш спрямо мен. На базата на какво? На базата на твоите прозрения. Забележи, че никъде не говоря за колективна отговорност, никъде не обвинявам страната, още по-малко всички нейни граждани само казвам, че тя не може да бъде за пример. Скоро Англия обяви за персона нон грата друг холандец и то пак поради религиозна нетърпимост. Не е ли малко множко всичко това да го имаме за пример? На кой българин му е отказана английска виза по тази причина?

По отношение на твоите въпроси ще ти потвърдя, че в България стават страшно много убийства, по сред бял и чер ден, включително показни. Хората по улиците се движат на прибежки и залягат при първия подозрителен шум. Колко са осъдените и излежаващите нямам представа, но точно поради това не давам България за пример на никого, особено пък на Холандия, където дори 12 -годишните деца са на много по-високо ниво от нас. Така че и тук, прозренията ти са неточни, тъй като според мен България не е за пример. Моето мнение е че за да бъде давано нещо за пример, то трябва да е безупречно в това отношение.

Надявам се да съм разсеял страховете ти, че обвинявам цялата една страна и всички нейни граждани и дано тръпките да спрат да те побиват. Благодаря, че ми отговори какво е станало с убиеца, но не ми отговори какво е станало с бившата сомалийка, сега холандка. Още ли продължава да се крие, емигрира ли или се успокоиха нещата?

Сега се сетих, че за съжаление вече сме взели Холандия за пример. Гледай филма "Кукла на верига", който е сниман в Амстердам и от него ще ти стане ясно, че челният холандски опит от 70-те години, сега се прилага у нас. Това е още една причина да съм алергичен към холандския пример.

Беглик,
 Наистина не разбирам как може да смесваш в една обща чорба всичко:
изкуство (като един игрален филм) и действителност;
 конкретни престъпни действия и цели процеси и явления.
Има разлика.
Убийства и побоища, предизвикани от нетърпимост в България има много. Това че ти не си чувал, не значи, че ги няма.
Прочети статията на Емил Коен за жестоко пребития възрастен човек, който отивал на джамия. Има я на сайта на БХК.
Прочети за наръганото с ножове нигерийско момче от наши момчета, българчета (мразели чернокожите, мюсюлманите, ромите и т.н.). Затова тръгнали да го убиват(поради своите убеждения, забележи!). По една случайност, животът на момчето бе спасен. Късмет, че  е било младо и силно. Не се знае дали няма да остане инвалид обаче.
А за убития Аспарух, още дете, което бе убито в центъра на Самоков също ли не си чувал? Убили го, както си ял сладоледа. Защото бил „мръсен циганин”.
 По-лошото е, че за разлика от Холандия у нас е огромно изключение някой да бъде осъден за такива действия. Ей тия убийците на нигерийското момче бяха осъдени на по 5 години, ако не ме лъже паметта. За опит за убийство по особено жесток начин.
Питай помаците дали не е имало убийства и тормоз на религиозна основа. Попитай турците дали не е имало убийства и репресии на религиозна и етническа основа. Извършвани от българи, одобрявани от българи, дирижирани от българската държава! Хайде, да не си търсим извинения за всичко и все ние да сме целите в бяло.
Сега какво излезе според теб? Че днешните наши мафиоти, докато скучаели и чоплели семки, взели, та изнамерили един стар филм от 70-те години, изгледали го и взели пример от него:)) какво да правят. Не ми разказвай смешки, моля те.:).
Апропо, "Кукла на верига" не е холандски, а английски филм.

Що се отнася до човекът, който уби Тео ван Гог, той е мюсюлмански фанатик и терорист. По произход не е холандец, а мароканец. От което пак не трябва да се вадят генерални изводи. Луди хора има всякакви и навсякъде. Терористи и фанатици има всякакви и навсякъде. Има и фанатици - вегетарианци, които стават убийци. Преди Тео ван Гог, който бе убит от този мюсюлмански фанатик и терорист, имаше едно друго убийство - на Пим Фортайн. Той пък беше убит от холандски еко- фанатик - вегетарианец и левичар. Но да обобщаваш така на едро от 2 случая  за цяла една 16 -милионна страна, каквато е Холандия, е доста пресилено.
Поздрави!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42