Author Topic: Моля за подкрепа всички жени в сайта  (Read 18823 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline dudunia

  • Member
  • **
  • Posts: 43
  • Gender: Female
  • Привет на всички :)
Привет на всички жени в този сайт.Имам проблем и следвайки съвета на член на форума от този сайт се обръщам към Вас за подкрепа-Моля,проследете линка, който ви изпращам на писмото ми-"Омъжена съм за помак",както и на придружаващите ги други там,за да не копирам информацията тук- Нуждая се от помощта ви!

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline dudunia

  • Member
  • **
  • Posts: 43
  • Gender: Female
  • Привет на всички :)
Моля за подкрепа всички жени в сайта
« Reply #1 on: August 05, 2009, 15:50 »
Ето и линка:

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline bella

  • Member
  • **
  • Posts: 27
You are not allowed to view links. Register or Login
Привет на всички жени в този сайт.Имам проблем и следвайки съвета на член на форума от този сайт се обръщам към Вас за подкрепа-Моля,проследете линка, който ви изпращам на писмото ми-"Омъжена съм за помак",както и на придружаващите ги други там,за да не копирам информацията тук- Нуждая се от помощта ви!

You are not allowed to view links. Register or Login
Защо се притесняваш толкова, че не си наясно с всички навици и порядки от живота на помаците. Щом сте се харесали и сте заедно, защо е нужно ти да се променяш. То съвместното съжителство цял живот учи.
Замисли се! Щом те е харесал такава, може би любимият ти не иска ти да се променяш.

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Аз не съм жена, но мога да те посъветвам да изгледаш филма "Датската снаха". Не знам обаче дали го има в мрежата.

Offline Amina

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 51
  • Gender: Female
Аз бих те посъветвала това, което бих казала и на дъщеря ми един ден:

Подкрепяй съпруга си, уважавай близките и роднините му, посещавай ги и им покажи че си част от тях. Може би при нас помаците роднинските взаимоотношения и връзки са по-силно изразени. Обичай и ще бъдеш обичана.
Но преди всичко бъди себе си. Все пак той те е харесал такава каквато си.
Поздрави и успех!

Offline djemile^^^

  • Member
  • **
  • Posts: 14
Здравей! Мисля че разбирам твоето положение и знам, че никак не ти е лесно.Трябва голяма смелост да приемеш човек с раслична религия от твоята. Според мен ти нетрябва да се променяш, просто го обичай, уважавай семейството и традициите на съпруга си и всичко ще е наред.

Shumarov

  • Guest
dudunia, dopuskam, che ne si naqsno "what the love is"   :) Ne bqhte li naqsno kakvi ste, predi da se vzemete?Ne se li haresahte?I,ako da-zashto se nalaga da se modelirate, prevyzpitavate?Prosto se obichaite takiva, kakvito ste se zalubili!Az se uchudvam ot neobhodimostta da stavash pomakinq!Bydi sebe si!

Offline saleika

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 455
  • Gender: Female
Dobre do6la v saitani dudunia
Da rzbirase taka ste se zalubili opoznali s maja ti,toi taka te e priel kakvato si
Ako sama si re6ila,bez toi da te opatva kam tvoeto jelanie
Moga ot sarce da te pozdravq
Mislq 4e jelae6 za semeistvoto ti nai nai nai ogromnata lubov
                  Selamlar 

Tralala

  • Guest
You are not allowed to view links. Register or Login
Привет на всички жени в този сайт.Имам проблем ...

И разбирам и не! Какъв е проблемът... ти си решила, че трябва да се самовъзпиташ в "помашки" традиции и обичаи или и още нещо, не разбрах, за да бъде по-лесен съвместния ви живот? Трябва да се превърнеш в някоя друга, в която всъщност той не се е влюбил първоначално.
Ако си го решила... може и нещо да понаучиш от сайт-а, но по-скоро ще се дообъркаш изцяло, както аз :)   Добре дошла в клуба ми  /а! има и още един нов член този мой клуб/ :)


Питаш и за нрава на "помакините"... т.е. ти като вода можеш да приемеш формата на съда... тепърва ще формираш нов характер ли? Има нещо сбъркано в тази концепция, макар на пръв поглед да изглежда  "любов" и "най-доброто за семейството", според мен.

EVROPOMAK

  • Guest
"Dudunia", извинения, че като лица от противоположният пол се опитваме да даваме съвети, но това, че имаш до себе си близък човек и то Помак, приеми го за най-голямото богатство в съвместния живот на едно семейство!
Това, че тези хора Помаците, са една малка и почти непозната и неразгадана част на човечеството, може само  да радва всеки, който иска да се чувства и като изследовател на човешкия дух, характер, нрави, обичаи, поведение и стремежи да опознава Помака!
Доколкото знам, Помака може почти да се сравнява като една хубава загадка за всеки друг непознаващ го достатъчно, ако човек се изолира от всички неверни неща и глупости които се пишат по разни други форуми за тези хора!
Ами, то не е нужно да хвалим много Помаците, но с две думи може де приемеш, че те почти най-хубавия, най-работния, най-грижовния, най-шеговития, най-духовития, най-красивият малък народец в голямото разнообразие!
И, почти можем да бъдем сигурни, че твоят избранник е един от тези хубави за теб неща! Виж, отвреме на време, може да има и някои несгоди и неудачи, но приеми, че това е привнесен резултат от общуването с много други интересни и различни народи на Балкана!
Затова, наслаждавайте се и радвайте на живота и хубавите неща в живота и общуването си!
Късмет, здраве и много хубави дни и много-много безоблачни съвместни години!  :)

Offline dudunia

  • Member
  • **
  • Posts: 43
  • Gender: Female
  • Привет на всички :)
Привет на всички отворили душата и разума си за проблема ми.Благодаря ВИ!
   Не разбирайте угоднически въпроса ми-за жена на 36 г не смятам, че и при най голямо желание мога да постигна метаморфоза на 100% в живота си -И не го желая, и няма да го направя ! Защото това е поза на мекотело и безхарактерност.Благодаря на всички,но най вече на тези който ми казаха "Бъди себе си-той те обича такава",най вероятно сте прави??? Аз обаче не съм сигурна !
  Но приятели,вие знаете ли какво означава Еманципирана жена,зодия лъв ,на 36г.,бивш мениджър на холодинг,с 4 висши образования(не не искам да ви звучи като хвалба,искам само да опиша що за птица съм,за да разберете правелно въпроса ми,и колко ми е трудно,заради което съм и тук-(P.S.-snimkata mi e istinska)).
   Вие жените тук(доколкото съм наясно,а то не е много,сте премерени в държанието си,кротки и усмихнати, в резултат на възпитанието и религията си - АЗ ИСТИНСКИ ВИ СЕ ВЪЗХИЩАВАМ ЗА ТОВА). А Аз съм отгледана в един матриархат,в който моята религия е поставила майка ми на пиедестал-уви ! Не уважавам това,за съжаление,защото смятам,че: ВСЕКИ ОТ ДВАТА ПОЛА ТРЯБВА ДА СИ ЗНАЕ МЯСТОТО НА ТОЗИ СВЯТ,да знае защото е тук,какви са функциите му , и както аз казвам: Не искам да бъда жена с топки !!!!   Sorry :) Адски ми е трудно,да не кажа невъможно да премълчавам,да не избухвам, когато ми се крещи,да се усмихвам,защото така е правелно,да не ходя разголена-защото така е правелно, да вдигам масата след него-защото така е правелно ! :), а моите крака са смазани. Не искам да бъда друга-искам да бъда за него,защото това е човек с характер,който знае ясно какво иска , и ако на него му прилича да бъде мъж на мен -НЕ ! Ето за това говорех,надявам се да сте ме разбрали по правелно вече. Ще очаквам всяко ваше писмо . Поздрави за всички Вас!   Десислава

Offline mustafa_b

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2359
  • Gender: Male
    • Всичко за село Корница
Благодаря за откровеността ти, макар че в един форум всеки може да се представя за какъвто си поиска, включително и от противоположния пол, аз съм склонен да ти вярвам. За теб разбрахме много от предишния ти пост, но не знаем нищо за съпруга (приятеля) ти. Той държи ли на това да станеш мюсюлманка (казвам мюсюлманка, защото помакиня няма как да станеш, тъй като това е свързано с произхода)? Или предпочита да останеш такава каквато си?

ПС - Не съм съгласен с твърдението ти, че промяната на 36 г. е "поза на мекотело" и израз на "безхарактерност" . Тъкмо обратното е. Именно за този вид промяна се изисква изключителна воля и много твърд характер.

Offline dudunia

  • Member
  • **
  • Posts: 43
  • Gender: Female
  • Привет на всички :)
Здравей Мустафа, не съм тук за да се "представям" някак си, да си правя собствено шоу или както искаш разбирай вид "театро",защото имам време за губене . Аз съм искрена жена ,която има нужда от съвет,подкрепа и разбиране ,а ако трябва дори да я наритат ако греши-но със сигурност не съм фалшива във нито една написна дума тук !!!!!!!!!!!!   Съжалявам ,че съм рязка,но ми прозвуча обидно! Наистина, Моля за вашите искрени съвети !
 На въпроса дали искам да стана мюсюлманка, си отговори така : Кое е важно за теб-дали твоят генетичен носител,или твоето възпитание,което си получил т.е. В превод звучи така дори и да стана мюсюлманка,което аз не изключвам, моето възпитание и характер нямат нищо общо с мюсюлманските жени-Където е и проблема ми ! За да получиш нещо,трябва да си го заслужил!
 Не той не иска да ставам мюсюлманка,той ме иска дакава каквато съм,но това не означава, че моят остър характер(който както казах не е редно да е такъв,но уви...) не е повод за чести "кромоли".

Offline Тодора

  • Member
  • **
  • Posts: 22
  • Gender: Female
Уважаема dudunia, на мен ми се струва, че имаш проблем с характера, а не с религиозното възпитание. Аз не съм помакиня, но нямам проблем с това да замълча, когато ми се крещи, да вдигам масата след мъжа си и т.н. Не ни разказваш, какво точно те е подтикнало да търсиш съвет в нет-а, може би тогава по-лесно момичетата от сайта, които са помакини или живеят с помаци ще могат да те посъветват. Ако си живеете добре и нямате проблеми, които се отнасят до твоето поведение, най-добрия съвет са ти го дали вече, наистина остави нещата такива каквито са. Ако това, което разказваш за себе си е вярно, мисля, че всеки опит да се пречупиш ще бъде временен и когато отмине стастта и трябва да отстъпи място на приятелството и търпимостта (това са все пак различни фази в любовта) има опасност от насъбрания гняв в теб да му счупиш главата  ;)

user1

  • Guest
Како, мисля, че никой не е в състояние да ти помогне...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42