Author Topic: akrabalarımı arıyorum yardım lütfen / Търся роднини - моля  (Read 44184 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline FenerbahceLiatakaN

• Candidate member
  • *
Nekadar güzel bi olay köklerini bulması..darısı başımıza :D

musov

• Guest
You are not allowed to view links. Register or Login
Мерxаба Мусов, баща ми на една година се е преселил в ТР от с Вълкосел. Дядо ми се помина. Баща ми е добре. Той е бил само едно дете в семейството. Дядо ми е имал двама братя,единия умрял на война, втория се отделил от тях и до сега не се знае къде е. Чух че нашите роднини са били във Вълкосел но досега не можах да се свържа с тях. Когато видях този форум да знаеш само колко се зарадвах.
Баща ми се казва Хасан Караоглу, Дядо ми- Халил Караоглу,обаче името му в БГ е било Халил Мусов, застото баща му се е казвал Муса. Сега живeeM в Маниса. В началото дедето ми са живeeли в Чанаккале и оттам в Акхисар ( Маниса). Инşаллах да си намеря роднините там.
Доколкото съм разбрал и ти си живэл във Вıлкосел. Познаваш ли моите роднини

Дайте ми малко време да проуча нещата.Моля някой да преведе!

Offline Subeyi Kurt

• Forum fan
MUSOV MERHABA BENIM BABAM DAHA BIR YASINDAYKEN GOCMUS BULGARISTAN NEVROKOP UN VALKOSEL KOYUNDEN. DEDEM RAHMETLI OLDU. BABAMIN SAGLIGI COK SUKUR YERINDE. BABAM TEK COCUK. DEDEM DE TEK COCOKMUS. ASLINDA 3 KARDESMISLER AMA BIRISI BIR SAVASTA OLMUS. IKINCISI DE KUCUKKEN ONLARDAN AYRILMIS VE BIR DAHA SES YOK. TABI O ZAMANLARI DUSUNMEK GEREKIYOR. IZDIRAP YILLARI. SAVASLAR. V.S. BIZIM AKRABALRIN HALEN VALŞKOSEL DE OLDUGUNU DUYDUM AMA MAALESEF IRTIBATA GECEMEDIM. BU SITEYI GORUNCE O KADAR MUTLU OLDUM Kİ....
BABAMIN ADI HASAN KARAOGLU, DEDEMIN ADI HALİL KARAOGLU ANCAK BULGARİSTAN DAKI ADI HALIL MUSOV IMIŞ. CUNKU ONUN BABASININ ADI DA MUSA IMIS. BIZ SU AN MANISA DA OTURUYORUZ. BULGARISTAN DAN ILK GELDIGINDE DEDELER KISA BIR SURE CANAKKALE YE YERLESMISLER ORADAN DA MANISA AKHISAR'A..
INSALLAH BIR AKRABAMIZI BULABILIRIM. SEN DE VALKOSEL DE OTURUYORSUN HERHALDE BIZIM AKRABALARI TANIYORMUSUN
MUSOV MERHABA BENIM BABAM DAHA BIR YASINDAYKEN GOCMUS BULGARISTAN NEVROKOP UN VALKOSEL KOYUNDEN. DEDEM RAHMETLI OLDU. BABAMIN SAGLIGI COK SUKUR YERINDE. BABAM TEK COCUK. DEDEM DE TEK COCOKMUS. ASLINDA 3 KARDESMISLER AMA BIRISI BIR SAVASTA OLMUS. IKINCISI DE KUCUKKEN ONLARDAN AYRILMIS VE BIR DAHA SES YOK. TABI O ZAMANLARI DUSUNMEK GEREKIYOR. IZDIRAP YILLARI. SAVASLAR. V.S. BIZIM AKRABALRIN HALEN VALŞKOSEL DE OLDUGUNU DUYDUM AMA MAALESEF IRTIBATA GECEMEDIM. BU SITEYI GORUNCE O KADAR MUTLU OLDUM Kİ....
BABAMIN ADI HASAN KARAOGLU, DEDEMIN ADI HALİL KARAOGLU ANCAK BULGARİSTAN DAKI ADI HALIL MUSOV IMIŞ. CUNKU ONUN BABASININ ADI DA MUSA IMIS. BIZ SU AN MANISA DA OTURUYORUZ. BULGARISTAN DAN ILK GELDIGINDE DEDELER KISA BIR SURE CANAKKALE YE YERLESMISLER ORADAN DA MANISA AKHISAR'A..
INSALLAH BIR AKRABAMIZI BULABILIRIM. SEN DE VALKOSEL DE OTURUYORSUN HERHALDE BIZIM AKRABALARI TANIYORMUSUN
Merhaba İbrahim Cihangir,
Musov, durumu araştırması için biraz vakit istiyor.
Selamlar

Offline gulsumercan

• Candidate member
  • *
arkadaşlar ben bulgaristandaki halamları arıyorum.elimde sadece bi kaç bilgi var.lakap olarak KAŞARCIOĞULLARI ve ADEM PEHLİVAN olarak bilinirmiş.bilgisi olan var mı?yardımcı olursanız çok sevinicem.

musov

• Guest

Съвсем бях забравил за това, докато не се появи тая мома. Скоро ще дам един телефон на човек с фамилия Мусов, който живее в Ченакале. С него ще можете да се разберете на турски език.

Offline Тоска

• Charter member
  • % 100 + POMAK

Съвсем бях забравил за това, докато не се появи тая мома. Скоро ще дам един телефон на човек с фамилия Мусов, който живее в Ченакале. С него ще можете да се разберете на турски език.

От Български на Турски
Bulgarca'dan Türkçe'ye

Bu kız cevap yazana kadar unutmuştum. Yakında çanakka'lede musov ailesinden bir adamın telefonunu vereceğim. Onla türkçe olarak anlaşabilirsiniz.

Offline Тоска

• Charter member
  • % 100 + POMAK
arkadaşlar ben bulgaristandaki halamları arıyorum.elimde sadece bi kaç bilgi var.lakap olarak KAŞARCIOĞULLARI ve ADEM PEHLİVAN olarak bilinirmiş.bilgisi olan var mı?yardımcı olursanız çok sevinicem.

Sayın gulsumercan,

Soyadları ve lakaplar ile aradığınız akrabalarınızı bulmanız zor. Biraz daha bilgi verebilirmisiniz ? Bulgaristanda yaşadıkları yeride belirtirseniz daha sağlıklı olur.

Offline bogutevolu

• Charter member
Bulgaristandaki akrabalarını bulmak isteyen arkadaşlar mutlaka hangi köyden geldiklerini ve hangi sülale ismini taşıdıklarını bilmek zorundadırlar. Bilindiği üzere Pomaklarda soyadı yerine hem sülale ismi hemde köy ismi birlikte kullanılır.

Mesela Hamit Pantuski Bugutski
Yani Bogutevo köyünden Panta sülalesinden Hamit gibi..

Başka türlü bulmak imkansız gibi bir şey. 

Offline IBRAHIM CIHANGIR

• Member
  • **
TOSKA MERHABA

AKRABALARINI ARAYAN BIR KIZ ARKADASA
"Çanakka'lede musov ailesinden bir adamın telefonunu vereceğim. Onla türkçe olarak anlaşabilirsiniz." DEMISSIN 

BENIM BABAM DAHA BIR YASINDAYKEN GOCMUS BULGARISTAN NEVROKOP UN VALKOSEL KOYUNDEN. DEDEM RAHMETLI OLDU. BABAMIN SAGLIGI COK SUKUR YERINDE. BABAM TEK COCUK. DEDEM DE TEK COCOKMUS. TABI O ZAMANLARI DUSUNMEK GEREKIYOR. IZDIRAP YILLARI. SAVASLAR. V.S. BIZIM AKRABALRIN HALEN VALŞKOSEL DE OLDUGUNU DUYDUM AMA MAALESEF IRTIBATA GECEMEDIM.

CANAKKALE DE BULUNAN MUSOV AILESI DEYINCE ACABA BIZIM AKRABALAR MI DIYE DUSUNUYORUM. ILGINE SIMDIDEN TESEKKURLER.

IBRAHIM 0 532 4544003
              0 505 3518250

Offline aretlim17

• Candidate member
  • *
Herkese selam,

Ben Turgay İNAN 42 yaşındayım, babamın tavsiyesiyle bi araştırmaya başladım hayırlısı artık.

Karacaova Kapina köyünden gelmeymiş bizimkiler.

Çanakkale Lapseki de aynı soy adı taşıyan ve ilçede Pomak Sülalesi olarak tanınan İNAN lardan ım.

İnşallah tanıdıklar bulunur burada.

Offline bello

• Adviser
  • Göçler, göçler, göçler...
@aretlim17
Benim Dedelerde ilk önce Çanakkale daha sonra Gürsu'ya yerleşmişler, Dedemler Karacaova Kapinalı, akraba olurmuyuz bilmem fakat ortak alanlarımızın çok olduğu kanaatindeyim...

Offline aretlim17

• Candidate member
  • *
@aretlim17
Benim Dedelerde ilk önce Çanakkale daha sonra Gürsu'ya yerleşmişler, Dedemler Karacaova Kapinalı, akraba olurmuyuz bilmem fakat ortak alanlarımızın çok olduğu kanaatindeyim...

Selam, adım turgay geliboluda çalışıyorum aslen lapseki liyim. Tüm sülalem lapsekide, lapsekinin pomakları aynı soyadı tasıyan 110 kişi kadarız.

Kurcalasak biraz, akraba çıkabiliriz.

Offline bello

• Adviser
  • Göçler, göçler, göçler...
Selam, adım turgay geliboluda çalışıyorum aslen lapseki liyim. Tüm sülalem lapsekide, lapsekinin pomakları aynı soyadı tasıyan 110 kişi kadarız.

Kurcalasak biraz, akraba çıkabiliriz.

:) İnanın Lapseki'de Karacaovalı'ların olduğunu sizden öğrendim,hani Gelibolu , Yeniköy, Tayfurlar, ve Değirmendüzü köylerinde olduklarını biliyordum, Lapseki'ye onlarca kez gitmiş olmama rağmen bu durumu bilmemek beni şaşırttı.

Bizimkilerin lakapları Momçeler miş (delikanlılar) belki büyükleriniz bu lakaptan bir şeyler çıkarırılar.

Offline aretlim17

• Candidate member
  • *
Bize kapinya da Tıllalar derlermiş babam öyyle söylüyor, 80 yaşında  bi amcam var, bayramda onun bilgilerini de alıcam bakalım ne anlatacak.

Offline Ghan

• Candidate member
  • *
Merhabalar, Haskova dan Musaoğlu sülalesindenmişiz. Var mı tanıyan

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42