Author Topic: Les origines des Pomaks de Lofça (in French)- Kemal Gözler  (Read 67362 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline fotakiev

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 707
Re: Les origines des Pomaks de Lofça (in French)- Kemal Gözler
« Reply #60 on: August 29, 2009, 02:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Един мой приятел от Македония познат и на аго Шериф, вчера ми заяви, че торбешите не помнели по свирепи агресори от българите.
Тук, във форума има торбеш: Шериф Айрадиноски. Този уважаван човек е и модератор.
Не е ли по-добре той да ни разкаже: що за свирепи агресори са били гадните българи, и в какво точно са се изразявали зверствата им?
Ако може: конкретно - с дати, събития, населени места...
Quote
Той казва, че дядо му и баба му разказват, че през войната, когато ги окопирвали немци и италианци влизали в къщите им да търсят оръжие нищо друго, докато пак по време на войната, когато влезел българина в къщите им той взимал де що види.
Коя точно война?
В 20 век на Балканите има няколко войни, доста различни по характер и резултати за всички воюващи страни.
И къде точно е ставало това?
Quote
Аз му заявявам, че тези им прояви към нас в продължение на вековете са били не еднократни. В Родопите са били заличавани дори цели помашки села.
В Родопите, а и из цяла България, са заличавани не само помашки села.
Християнските са неизмеримо повече.
И, понеже г-н Хюсеин Мехмед се затвърждава като представител на анти-българската позиция - демек, българите са зверове, да попитам:
Ако вие извадите примери за насилие и страдания над помаците, българите не-мюсюлмани винаги ще са в състояние да извадят неизмеримо повече.
От тази излишна фалометрия какъв трябва да е извода?

1. Да се насъскваме едни срещу други?
2. Да си вменяваме колективна вина за тези събития?
3. Или да извлечем поуката от горчивите уроци на историята и да се постараем съвместно това да не се случва никога повече?

Аз лично държа на последното.
Но ако другите продължават да настояват на демонизацията и сатанизирането на българитте християни или даже и просто не-мюсюлманите, нямам никакъв избор, освен да ви "цакам" с вашите карти, и да ви доказвам, че медалът винаги има две страни и крушата си има опашка, и дим без огън няма.
Това ли искате?
Това ли е мисията на сайта?
Или познанието, добруването и разбирателството?

Г-н Мехмед?
На това ли ви учиха в медресето в Томбул Джамия в Шумен?
Или това го изискват работодателите ви и спомоществователите на построяването на дома ви?

Offline fotakiev

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 707
Re: Les origines des Pomaks de Lofça (in French)- Kemal Gözler
« Reply #61 on: August 29, 2009, 03:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Az smqtam, che Metka e glasyt na pomacite.Poradi fakta, che e pomak.Kakto i ti si glasyt na pomacite, vypreki che ne sym siguren, che si pomak.Stranno tebe koi te upylnomoshtqva da konstatirash koi e glasyt na pomacite!?
При цялото ми уважение към модератора, настоявам, че Метка е един глас на един помак.
Толкова.
Не на всички помаци.
Не и на помаците изобщо.
И същото важи за всеки един, включително и членовете на администрацията, докато не се пусне анкета с гласуване по някои спорни и дискусионни въпроси. Тази анкета, ако ще има такава, трябва да повиси поне половин година и да набере поне няколкостотин гласа от тия почти 5000 регнати членове, за да има някакви претенции за представителност.
Защото става дума именно за това: за представителност.
Точно това е съдържанието на логото: "Гласът на помаците".
То от само себе си подразбира, ако щете, и "Лицето на помаците", и "Мнението на помаците"
Quote
Ne mislish li, che trqbva da preosmislish tona si?Ne e zadyljitelno da se obichate sys Metka, no dobriq ton e priznak na civilizovanost.
Съгласен, но тонът ми с Метка си има предистория, за която вие вероятно не знаете. И, съзнавайки, че тонът ми е остър и емоционален, бих искал да ви обърна внимание на следното:
1. Този тон не нарушава правилата на форума, а е строго в техните рамки. Персонални обиди (за разлика от Метка) не съм използвал.
2. Тонът ми е следствие и реакция на обидни, клеветнически и оскърбителни квалификации, които Метка си е позволявал към мен лично и към българската не-мюсюлманска общност, което не може да ме остави равнодушен.
Пресния пример е в предпоследния ми постинг.
Ако искате колекция от такива изказвания на Метка, мога да ви дам, но тогава дискусията вероятно наистина ще се разлюти.
В крайна сметка, моля ви да ми повярвате и да разберете, че въпросът е принципен и концептуален, а не толкова личен.
Сатанизиране и демонизиране на българите-не-мюсюлмани, вменяването им на колективна вина е основен лайтмотив на Метка и малката група от съмишленници-радикали.
Когато има такова едностранно обвинение, отговорите за крушата и опашката са неизбежни.
Ако такива провокации (защото те са точно такива) няма, тонът ми никога нямаше да е такъв.
Прочее - колеги сте с Метката: по-добре си уточнете мисията на форума и прилагането на правилата помежду си. Защото той честичко обичаше да прекалява и злоупотребява с прилагането на административните лостове, които му доверяваха тук.

Offline Serif mkd

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 337
  • Gender: Male
Re: Les origines des Pomaks de Lofça (in French)- Kemal Gözler
« Reply #62 on: August 29, 2009, 04:29 »
 
You are not allowed to view links. Register or Login
Тук, във форума има торбеш: Шериф Айрадиноски. Този уважаван човек е и модератор.
Не е ли по-добре той да ни разкаже: що за свирепи агресори са били гадните българи, и в какво точно са се изразявали зверствата им?
Ако може: конкретно - с дати, събития, населени места...Коя точно война?
В 20 век на Балканите има няколко войни, доста различни по характер и резултати за всички воюващи страни.
И къде точно е ставало това?В Родопите, а и из цяла България, са заличавани не само помашки села.
Християнските са неизмеримо повече.
И, понеже г-н Хюсеин Мехмед се затвърждава като представител на анти-българската позиция - демек, българите са зверове, да попитам:
Ако вие извадите примери за насилие и страдания над помаците, българите не-мюсюлмани винаги ще са в състояние да извадят неизмеримо повече.
От тази излишна фалометрия какъв трябва да е извода?

1. Да се насъскваме едни срещу други?
2. Да си вменяваме колективна вина за тези събития?
3. Или да извлечем поуката от горчивите уроци на историята и да се постараем съвместно това да не се случва никога повече?

Аз лично държа на последното.
Но ако другите продължават да настояват на демонизацията и сатанизирането на българитте християни или даже и просто не-мюсюлманите, нямам никакъв избор, освен да ви "цакам" с вашите карти, и да ви доказвам, че медалът винаги има две страни и крушата си има опашка, и дим без огън няма.
Това ли искате?
Това ли е мисията на сайта?
Или познанието, добруването и разбирателството?

Г-н Мехмед?
На това ли ви учиха в медресето в Томбул Джамия в Шумен?
Или това го изискват работодателите ви и спомоществователите на построяването на дома ви?
             Pozdrav za fotakiev ! Eve nesto po prasanje na terorot vo MK .Nema da komentiram samo eden link ,koj slucajno go najdov .You are not allowed to view links. Register or Login

Offline fotakiev

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 707
Re: Les origines des Pomaks de Lofça (in French)- Kemal Gözler
« Reply #63 on: August 29, 2009, 05:19 »
You are not allowed to view links. Register or Login
 
Quote
Поредна Фотакиева пропагадна митология. И то за да бъде убедителен - направена с километрична дължина.
Ако дължината на репликата ти е гаранция за истинност и убедителност то одавна не целия свят щеше да се управлява от българите ами цялата галактика досега одавна  щеше да я побългариш.
Метка, напомням ти и ти подчертавам още веднъж нещо, което панически заобикаляш като голям камък:
Това не е, цитирам: "Фотакиева пропагадна митология", а You are not allowed to view links. Register or Login
Айде стига зорлен котешки каваци и квалификации!
Поне веднъж бъди мъж и погледни истината в очите!

Quote
Песента която си позволяваш да цитираш е най добре да я чюеш цялата за да си позволиш какъвто и да е било цитат.
Чул съм това, което е пуснато 2 пъти във филма: в началото и на 26 минута.
Ти пусна темата, ти анонсира клипа.
Какво повече искаш от мен?

Quote
Според тази непомашка народна песен , която се пее от Караахмед, главната героиня е отвлечена не от турчин , ами от арабин или негър -"Църно арапче" - "Арапча , църно манафча".Очевидно е бил от манафитската школа попаднал в бандата която е опожарила селото.Събитията са станали по време на най мрачната част от историята на османската империя периодът -Бунтът на Аяните или тъй наречените "размирни кърджалийски времена"
Айде пак измислици и чупки в кръста!
Абе Метка, какви араби те гонят! Човека си пее ясно и кристално чисто:

когато турци дойдуха, леле
във нащо селу гулемо
цялото село вързаха
всичко йот селу избега

и брат ми Георги избега
баща ми жив го заклаха
майка ми в огън фърлиха


Ти ли не си наред със слуха, или по вашия край казват на арапите турци?
Пък за араби от манафската школа...да се произнасят други специалисти...за мен това е комично, а за теб: драматично или трагично.
Че и песента веднага курдиса за непомашка!
Непомашка песен от Караахмет в Брезница?!?!? 2 пъти пусната във филм за помаците, от който ти беше толкова доволен?!?!
Не усещаш ли, че ставаш меко казано не последователен...

Quote
Тогава са страдали и мюсюлмани и не мюсюлмани.
А тези банди от разбойници са действали когато Османската власт е била слаба, като състава на самите банди е бил разнороден - църни арапи,джелляти и какви ли не, даже е имало и християни.така че не бързай с антитурските си негативни стереотипи.
Аз за никъде не бързам.
Аз чух песента.
Там за християни не стана дума.
Казаха си ясно, 2 пъти, в 4.24 и на 26 минута:
когато турци дойдуха, леле
Само че ти веднага спретна едно мултиетническо размножаване, и естественно, закарфичи и християните там.
Де що е зверство, според теб там без християните не може, така ли?

Quote
Тогава се е казвало османска империя.И като тя е била мултикултурна и мултирелигиозна, така и бандите които са били насъсквани от размирните валий са били мултикултурни и мултирелигиозни.
Естественно!
От 9 дерета вода ще донесем, само и само да не признаем първия ред на първия куплет, да мажем, докле мастар има, нали така?

Quote
Имало е случай когато валий - дерибей са изселвали цели помашки или нашенски села .
за това и до ден днешен има във всяко помашко село БОШНАКОВИ или АРНАУТИНОВИ, което е доказателство за преселването на босненци и албанци сред нашите села.
Разбира се и очевадно доказателство за небългарския ни произход.
Разбиа се! Иска ли питане!
вечните няколко семейства Бошнакови и Арнаутови са категорично доказателство за не-българския произход на ВСИЧКИ помаци.
Желязна логика. Само дето ръждата и в повече май.

Quote
Та след като успава да избяга от него , главната геройня от горната песен по мистериозен начин преплува сама цялото средиземно море ,може би в стил "бътерфлай' Ухилен, тя достига брега.
Там сяда под сянката на едно дърво да си почине
.
Метка, или паметта ти изневерява, или географските познания на твоя автор са осакатени: от другия край на Средиземно море има главно пустини. В най-добрия случай малки оазиси с палмички.
Quote
Под това дърво бива открита от цяла шайка комитаджий които я изнасилват групово.
И, пак да ти напомня: от другия край на Средиземно море е имало, има и сега, главно араби и бербери. Нашенските комитаджии са били хора чевръсти, верно, ама ей така и те да прескачат Средиземно море като махленска локвичка едва ли са успявали. Колкото и да е била гиздава момата.
За такива цели хората от хилядолетия ползват кораби, даже и на големи лодки не вярват, колкото и да са загорели за млади моми.
Quote
След като я изнасилват и се гаврят с нея  по време на почивката , войводата на престъпната група решил да я разпита да си разкаже за нейната история.
И тя почва да разказва, като всъщност самата песен е нейн разказ..
Естественно!
Щом има комити и войвода, те, за разлика от английските си събратя от Шерудския лес, са се занимавали само с гадости и зверства, като например да изнасилят героичната плувкиня.

Quote
Оказало се обаче че войводата които пръв я е изнасилил е бил нейнят брат - Гьорги.
Метка, ти пак се оплете като пате в кълчища.
Ама Караамет Рахметлията пее:

и брат ми Георги избега
баща ми жив го заклаха
майка ми в огън фърлиха
...

Как така брат Георги хем спасява живота си с бягство от турците (които се оказват според теб манафи-араби, ама нейсе) и в същото време ще им се окаже начело и ще рипне да догони сестра си (която явно не е познал, преди да я изнасили, според тебе).
Те и в Холивуд по ги премислят нещата, въпреки, че освен за ядене и пиене бозите им не стават и за гледане?
Ама ти надмина всички, бе човек!
Желанието ти да сатанизираш на всяка цена комити, войводи и християни те докарват до гротеска!

Quote
Тази песен Караахмет рааметлията я е научил от някакво село в пернишкия регион, когато беше интерниран от престъпния комунистически режим след кървавите Корнишко-Брезнишки събития през 1973 година.
Благодаря ти Фотакиев че ми припомни за тази уникална песен
.
Няма защо, винаги на помощ!
Ти искаш да кажеш, че Брезница е толкоз бедна на свой фолклор, че хората специално ви идват коскуджамти професори на крака да правят специално филм за вас, помаците от Брезница, и от висчки песни, на които е пребогата вашата Брезница, са намерили да изпеят (или запишат и пуснат) двукратно само тази не помашка, не местна пернишка песен ли, бе, Метка?
Ей, язък!

Quote
Но ще си позволя да ти копирам една истинска Брезнишка песен разказваща за достоверни събития в началото на 20 век:

Шукри паша

Шукри паша на Стамболъ,
на Стамболъ, джанам, на стол седи
на стол седи, каве пие,
каве пие, джанам, сълзи рони,
сълзи рони, люто калне:
– Проклят да е, джанъм, кьорав да е,
кьорав да е, Енвер ходжа
що продаде, джанъм, турскай земе
що продаде на йоруменбия.

Издойдоха, мори, българето,
българето, душмането,
пристигнали, джанам, душмането.
Та фърлили на жените,
на жените, леле, фереджето,
а па мъжето, горки, фесовето.
Стари йора изгубили,
изгубили, горки, потопили.
Малинки моми излюбили,
мальки моми, млади жени.
Мальки деца покърстили
покърстили, горки, поробили,
поробили, всичко потопили.

Та подунал долян вятър
издойдоха, леле, гърчотия,
престигнали в Ниврокопа,
от Ниврокопа, леле, я в Лажница,
от Лажница, я в Корница,
от Корница, леле, във Брезница.
Избягали душмането,
надянали, жени, фериджето,
а па мъжето, горки, фесовето.

Тая случка сай случилъ,
през 12-та, брей, годинъ.
И до днеска, горки, турци си са
турци си са, горки, зордан турци.
от последните сто години
Ама естественно!
Автентична брезнишка песен, която пее за истински събития (другите песни това не го умеят, нали?) е само тази, където се пее за лошите българи, които са тормозили местните, как щяло да е иначе! Всъщност: в тази песен, която ти сега ни представяш за автентична помашка, пише за зордан турци, а не за помаци.
Ти да не си решил да спретнеш нов Възродителен процес на помаците и да ги убеждаваш, че са турци? Това ли ти е тънката идея?
Интересно, кой тогава се оказва нео-възродител?

Що не я записахте тогава тази песна, бе, Метка?
Нали сте дружки с Асен (Николов) Балъкси? Ей на - на гости ти е бил - в това поне вярвам, че верно снимки си постнал.
Що така обърквация?

Offline daczo

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 524
Re: Les origines des Pomaks de Lofça (in French)- Kemal Gözler
« Reply #64 on: August 29, 2009, 11:10 »
ZA priiatelia Serif mkd.Ima i drugi fakti.Posle se govori za gadna armiia.                   Събитията, които се развиват във Вардарска Македония от 1944 г. насам, където великосръбските комунисти поставят българската националност, език и история извън законите, както и стремежът на местната интелигенция с цената на своя живот да ги защитава, представляват изключително важен научен и актуален политически проблем.
Основната цел на настоящата студия е да се хвърли бегьл поглед на тези трагични събития, които се оказват със съдбовно значение не само за няколко поколения българи, оставени десетилетия наред (след 1944 г.) сами да бранят българското име и език, българската история и национално-културната същност на Македония, а в известна степен и на цялата българщина.
Драматичните страници, посветени на героизма и саможертвата на интелигенцията в Македония, застанала след 1944 г. начело на борбата срещу великосръбското комунистическо потисничество над българското население в Македония, трябва да станат достояние не само на българската, но и на международната обществена съвест.
Студийното изследване е изградено изцяло върху изворова база. Използвани са главно документалните за- писки на най-видни участници в новата борба. Взети са също данни и факти от периодичния печат, засягащи разг- лежданите събития, както и публикуваните документални спомени и материали у нас и в чужбина.
Казаното в тази студия (която е част от по-голямо научно изследване), е само бледо отражение на жертвите, които дават, и трагедията, през която преминават българите във Вардарска Македония под сърбокомунистическата власт в разглеждания период.


***

След новото завръщане на великосръбските шовинисти през октомври и ноември 1944 г. Вардарска Македо- ния, макар и вече със статут на „федерална единица" в създадената югославска федерация, отново се превръща в долина на сълзите, кръвта и смъртта.
За да принудят българското население да се примири с наложеното отвън великосръбско комунистическо решение за Вардарска Македония, новите властници начело със Светозар Вукманович-Темпо, Лазар Кулишевски, Александър Ранкович и др. предприемат масови репресии и убийства над видни и по-будни патриоти в Македония, обявявайки ги за „великобългарски шовинисти", „фашисти", михайловисти, ВМРО-вци и пр., все „смъртни грехове", за които великосръбските шовинисти и техните слуги в Македония жестоко преследват и убиват.
Само през 1945 и 1946 г. със или без присъда са убити или безследно изчезват повече от 4700 българи. Масови избивания има в Прилеп, Битоля, Скопие, Велес, Куманово, Щип, малешевските села, Кавадарци и пр. В същото време са арестувани и хвърлени в затворите и лагерите над 15 хил. души, обвинени като „сътрудници на българския окупатор", за „обида" на „македонската чест" и че работят срещу единството на нова Югославия. Всъщност това са хиляди македонски патриоти, които открито се противопоставят на връщането под каквато и да е форма на Вардарска Македония към сръбска Югославия. Те не приемат македонското име да се противопоставя на българската същност на Македония, нито да се култивират омраза и ненавист към България като основен критерий за „македонски" патриотизъм.
[Начало] [Напред]   

--------------------------------------------------------------------------------

Offline daczo

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 524
Re: Les origines des Pomaks de Lofça (in French)- Kemal Gözler
« Reply #65 on: August 29, 2009, 11:19 »
Tova niama nishto obshto s pomacite od Lovech,no sled kato sa vlezli vsichki sili na antibylgarska propaganda,oshte prodylzhenie.                       ВОЙНИШКИЯТ БУНТ
Първата сериозна съпротива срещу връщането на Вардарска Македония към Югославия е въоръженият бунт на „македонската войска" в Скопие през декември 1944 г. Получавайки заповед да заминат на „Сремския фронт" в Сърбия, няколко хиляди войници и офицери от всички райони на Вардарска Македония, които в по-голямата си част са току-що уволнили се от българската армия, се вдигат на въоръжен бунт. На 16 декември 1944 г. те се отправят към Главния щаб на Националноосвободителната борба (НОБ), намиращ се в Офицерския дом в Скопие, с лозунги: „Не искаме Срем! Искаме Солун!", „Не искаме нова Югославия! Искаме свободна и независима МакедонияГ Тези лозунги изплашват до смърт Главното командуване в Скопие. Виждайки море от въоръжени войници около Офицерския дом и чувайки техните възгласи, Св. Вукманович Tемпо заявява на офицерите около него, повечето сърби, че това са „бугараши", „ВМРО-вци", „ванчомихайловисти", „фашисти". Те трябва да бъдат спрени, а водителите им - разстреляни. Такова указание Темпо получава и от Белград. Всички местни войници и офицери, които не се подчиняват на върховното командване на НОБ и издигат лозунга за „независима Македония", да бъдат разстрелвани на място, се казва в заповедта на Върховното командване на югославската армия в Белград. Тогава Темпо изпраща щипянина ген. Михаил Апостолски, който „най-учтиво" моли всички офицери, които не са съгласни със заповедта на Щаба за заминаване за Срем, да се съберат в залата на Офицерския дом и заедно да обсъдят този въпрос, а войниците да се върнат в казармите до второ нареждане. Оглавяващите бунта офицери приемат поканата, без ни най-малко да се усъмнят, че това е измама. Всички влезли в Офицерския дом по най-груб начин са обезоръжени и с вързани ръце са вкарани в подземията. Там Темпо лично ръководи краткия разпит и разстрела на място с думите: „Хочеш Солун, еве ти га! По този начин на 16 декември 1944 г. само за няколко часа, по още не напълно уточнени данни, са убити около 70 офицери, млади македонски патриоти, които отиват със съзнанието да се бият за освобождението на Македония не само от германските фашисти, но и да не допуснат ново поробване от Сърбия и Гърция. Около хиляда войници, разбирайки, че става нещо с техните командири, тръгват отново към центьра на Скопие. Те обаче са посрещнати от сръбски партизани и четници, които започват безмилостна картечна стрелба по тях. Няколко десетки войници падат убити на място, други са ранени и умират без да им бъде оказана помощ. Около 900 души са обезоръжени, арестувани и хвърлени в старата турска крепост „Калето". Оставени и „забравени" там повече от месец без храна, вода, завивки и пр., почти всички умират от глад и студ в тьмните долапи.
Това героично събитие, с голяма историческа и национална стойност в новата история на българите в Македония, тепърва ще бъде изследвано и оценявано. Сведенията, които сега излизат за него, разказите на очевидци, включително на ген. Апостолски пред научни работници в Скопие, говорят категорично, че този бунт е дело на офицери и войници, членове или привърженици на идеите на ВМРО, които като македонски патриоти първи оказват съпротива и стават жертва в борбата срещу връщането на сръбското робство в Македония, осъществявано този път от ЮКП под маската на македонизма.
[

Shumarov

  • Guest
Re: Les origines des Pomaks de Lofça (in French)- Kemal Gözler
« Reply #66 on: August 29, 2009, 13:21 »
Stava mi smeshno, kato vi cheta! :) Ot Loveshkite pomaci huknahte po moreta, iznasilstva,voini, askeri! Fotakiev napravi si truda da potyrsish vyv nqkoi rechnik online kakvo znachi ``PAJA MENTAL``.Opitvash se da mi obqsnish nedobronamereniq si ton, kato go narichash emocionalen.Pozovavash se na narodni pesni za da dokajesh kolko gadni sa bili turcite.Smeshno e, hora!Predstavqte li si sled vreme Azize, ili druga silikonova zvezda da byde dokazatelstvo za neshto v Bg istoriq? :) Vsyshtnost moje i taka da stane-znae li chovek do kade moje da se padne moralno!?? :)

Offline pomak BG

  • Historian
  • *****
  • Posts: 1280
  • Да си помак звучи гордо.
Re: Les origines des Pomaks de Lofça (in French)- Kemal Gözler
« Reply #67 on: August 29, 2009, 19:50 »
Фотакиев само в църквите и семинариите се говори против мюсюлманите, примера е с онова кръщене, кадето този който щял да приеме християнството трябвало да заплуе Мухаммед. В нито един храм и училище по света не се учи и не се извършват ритуали против другите религии.

Направи си труда да отидеш в селата на Шериф Мкд и попитай тамошните стари торбеши, какво им е впечетлението от българската армия от Втората световна война и ти сам ще се увериш за това което пиша. Колкото до мойто мение, то е свързано най-вече с Тъмръш, Тисово и пр.  

И аз съм на тойто мнение, че трябва да си взимаме поука и да се стараем да не повтарвяме събитията, но проблема е че ви нямаме доверие и това го показва историята не еднократно.

Offline fotakiev

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 707
Re: Les origines des Pomaks de Lofça (in French)- Kemal Gözler
« Reply #68 on: August 30, 2009, 13:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Фотакиев само в църквите и семинариите се говори против мюсюлманите, примера е с онова кръщене, кадето този който щял да приеме християнството трябвало да заплуе Мухаммед. В нито един храм и училище по света не се учи и не се извършват ритуали против другите религии.
Г-н Мехмед, отговарям, и ще ви моля да внимавате, защото всеки един пукт е важен:
Лъжа, клевета и обида за всички християни е You are not allowed to view links. Register or Login или каквито и да е подобни дивотии.
Единственното, което свещенникът е длъжен да попита (а не заставя!) е трикратното:
- Отричаш ли се от Сатаната?
- Отричам се!
- Отричаш ли се от Сатаната?
- Отричам се!
- Отричаш ли се от Сатаната?
- Отричам се!

Сатаната, г-н Мехмед!
Не Мохамед, не ислям, не мюсюлманство!
Сатаната!
Запомнете добре това!
Това, което Метка беше писал като You are not allowed to view links. Register or Login (Джунин, ако не ме лъже паметта), има точно три обяснения:
1. Метка лъже
2. Метка са го излъгали
3. Човекът не е разбрал, за какво става въпрос, и си го е украсил по стар навик (зер, християните са гадни копелета, нали така?), а Метка с удоволствие е преразказал You are not allowed to view links. Register or Login.
Няма такъв поп, който да отслужи такова кръщене!
Няма такъв, на който да му дойде даже в главата това нещо!
Идете и питайте!
Ако искате, лично ще ви заведа в колкото кажете и където кажете църкви, да говорите със свещенниците и да видите ритуала!

Сега внимавайте, защото нещата стават сериозни!
Дайте точни данни за този случай, и ще направя собственно разследване, в което обаче всеки ще отговаря за думите си, защото този форум е публична медия!
Кое е името на свещенника?
В коя точно църква в или до Гоце Делчев?
Как точно се казва фотографа Джунин?
Ако г-н познатия фотограф на Метката (Джунин) е излъгал, искам му имената, не само фамилията, за да бъде привлечен под отговорност!
Искам и имената на младоженката от Беслен, и датата на тази сватба, за да бъде проверено в църковните регистри!
Ако свещенникът е направил каквото и да е близко до това, което You are not allowed to view links. Register or Login, ще поискам същото за попа и ви гарантирам, че до една седмица ще бъде отлъчен от църквата и заклеймен!

Щом You are not allowed to view links. Register or Login, че всичко това било записано на видео, значи, фактите са документирани и ще бъдат верифицирани!
И ако на този запис свещенникът си казва "Отричаш ли се от Сатаната" и не заставя никого да плюе и заплюва когото и каквото и да е било, гответе се да си понесете отговорностите за тиражирането на тази лъжа, клевета и оскърбление към всички християни!
В края на краищата не само мюсюлманите имат право да се засягат на религиозна основа!

Защото именно на база You are not allowed to view links. Register or Login се "крепи" антибългарската и анти-християнска позиция, която поддържат някои хора тук. Позиция, която води до конфронтация, конфликти, които от своя страна е ясно до какво водят и ще доведат.
И ако го правят умишленно и съзнателно (а то е ясно, че Метката не пише тука ей така, без да иска), това означава, че те системно и нарочно се занимават с разгаряне на между религиозно напрежение.
Което вече не е безобидно и безнаказано, а се инкриминира даже от сега действащите закони на страната.
Съзнавате ли го това, г-н Мехмед, когато повтаряте You are not allowed to view links. Register or Login, което е Харам?

Quote
Направи си труда да отидеш в селата на Шериф Мкд и попитай тамошните стари торбеши, какво им е впечетлението от българската армия от Втората световна война и ти сам ще се увериш за това което пиша. Колкото до мойто мение, то е свързано най-вече с Тъмръш, Тисово и пр.
Г-н Мехмед, за Тъмраш и неговата ислямизация прочетете в книгата "Лилково - богове, камъни и руни" На Левчев: там си пише: кога, как и при какви обстоятелства е станала ислямизацията на това многострадално село.
Иначе, ясно е откъде идва тази твоя информация с този твой познат торбеш: най-вероятно е от регистрирания преди тук ГОРАНЕЦ, на който от 3 постинга 3.5 бяха с призиви и пропити от омраза към българи и християни, и не си поплюваше в попържните, въпреки, че никой не го предизвикваше.
Като ще си говорим за зверства, дай да се обърнем към езика на цифрите, пък дано поне нормалните хора тук проуцмеят - каква е истината.
А истината е следната: Шериф пусна едно 4-минутно клипче на великосръбската антибългарска пропагандна машина, където ставаше дума за 300 пострадали (репресирани) и 75 или 95 избити.
Заявления без доказателства, просто си го написали хората в 4 минутното клипче, с надеждата да хване декиш сред наивните, невежите и всеядните.
Даже и тези цифри да са верни (въпреки че имам големи съмнения за това!), аз ще ви кажа още няколко цифри, които може да ви потвърди също един регистриран тук член, също от Македония - Сисипатор. От него знам, че в комунистическите югославски времена великосръбската репресивна машина е избила, внимавайте и осмислете цифрата: 120,000 за "българеене"!
Избити, унищожени!
За просто пребиваните и репресираните даже бройка не се знае!
При такива репресии и тормоз, съотнесени към 2 милионна Македония, ще повярваш на всичко! Ще се съгласиш, че "бугарите" били "монголоидни татари", и че по-лошо и по-скверно от тях няма на света! Че днешните "славяни-фиромци" били преки, ама съвсем преки кръвни наследници на Сашката Мегало, от ония, античките македонци от Пела! И резултата днес е налице! За това дървено желязо странно земноводно хем македонци, хем славяни никой не се замисля!
Айде стига глупости от Фиромия, дайте нещо сериозно!

А истината е, че за времето, когато Македония е била присъединена към България, българската армия и българската полиция там е избивала партизани, в които са влизали както местни, така и сърби. И в това няма нищо необичайно: ако се сложи чертата, ще стане ясно, че в България има многократно повече избити български партизани, отколкото в Македония! Тук няма защо да се измества плоскостта на един проблем, и да се етнизира или да се представя за религиозен, когато става дума за политика на времето и за нищо друго!
Ама на вас мед ви капе на душата плюене да пада по българското и християните, нали?
Щото тия, които са ви платили обучението в Томбул Джамия, и които са ви помогнали да имате къща в двора на джамията, го изискват от вас! И ако не спазвате единственно правилната спусната от политкомисарите на мюфтийството линия, оставате в чуждо село без работа и без хляб, така ли е?
Вие сте зависим човек, и вашата позиция тук няма как да бъде различна от тази на спонсорите и работодателите ви!
Quote
И аз съм на тойто мнение, че трябва да си взимаме поука и да се стараем да не повтарвяме събитията, но проблема е че ви нямаме доверие и това го показва историята не еднократно.
Г-н Мехмед, ще ви кажа същото, което писах на Метка: научете се най-после като нормални хора да говорите строго и единственно само от свое име!
Дали вие персонално имате или нямате доверие на някого или на някои, въпросът е личен!
Може да сте ходжа в Галата, но, както стана ясно от стари дискусии във форума, изобщо не се радвате на популярността на целокупните галатяни. Има си и хора, даже и регистрирани тук, които не са съгласни с вас.
Освен това, за разлика от кметовете (които имат право да говорят от името на земляците си, защото са избрани) вие, като ходжа, сте назначен!
То ест, никой не е подлагал на гласуване в Галата имате или нямате право да бъдете техен представител или говорител.
И нещо много важно: с този опит и с тази мания да говорите "ние" от името на всички помаци, правите много лоша услуга на сайта и на реалното мнозинство от помаците в България!
Хората остават с впечатлението, като надзърнат или се зачетат в сайта, че за помаците по-лошо от българите и християните няма и че единственния добър българин-християнин за вас е мъртвият българин.
Мрънкане, преиначаване, изкълчване на исторически факти, хули срещу не-мюсюлманите или даже срещу несъгласните с тази антибългарска позиция хора, негативизъм, злоба, агресия, двойни стандарти...това виждат посетители на сайта отстрани!

И не само не-помаците придобиват тази представа от вашите и на Метка радикални и антибългарски позиции!
Много помаци просто се отвращават и не пишат, защото не искат да бъдат хулени! Направил си е регистрацията, позачел се е, направил си е изводите и повече не се е вяснал! Админите могат да прегледат статистиките и да видят от 5000 регистрирани члена колко учавстват не само в дискусиите, но и колко проседяно време имат във форума!
И ще видят (ако не са видяли досега) че огромното мнозинство, над 70% от регнатите, са постъпили именно така!
И отговорността за тази неправилна представа на обществото към помаците, за остатъчната дискриминация или предубеждения на битово ниво е именно на вас и на такива като вас с Метката!
Осъзнавате го или не, признавате го или не, но така стоят нещата!
Носете си отговорностите!

Offline pomak BG

  • Historian
  • *****
  • Posts: 1280
  • Да си помак звучи гордо.
Re: Les origines des Pomaks de Lofça (in French)- Kemal Gözler
« Reply #69 on: August 30, 2009, 14:08 »
Г-н Фотакиев не се убиждайте като гледате на нещата от другата им старана. Винаги има такава и ние като обикновени хорица трябва да я приемаме, тъй като това е нещото което е отминало и е било някога факт. Говоря в множествено число не поради факта че съм ходжа, а поради факта, че съм историк и то дипломиран. Иследвал съм историята на помаците и съм стигнал до извода, че на вас неможе да се има доверие. Като последен пример затова са Скат и Атака. Вие като анти ислямист винаги искате да намерите слабост в религията ни за да узаконите онази политика която е още от преди комунизма отнасяща се против ходжите и исляма. За ваша изненада имам тази възможност да ви упровергавам ден и нощ. Колкото до християнството запознати сме и с измислени жития и летописи, които не потвърждават историчерската истина. Що за свещенник ще е този дето ще пише лъжи и клевети против друговерците. Има една причина и тя пак е посочена в историята, но това е друга тема.  

musov

  • Guest
Re: Les origines des Pomaks de Lofça (in French)- Kemal Gözler
« Reply #70 on: August 30, 2009, 15:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login

1.Метка лъже
2. Метка са го излъгали
3. Човекът не е разбрал, за какво става въпрос, и си го е украсил по стар навик (зер, християните са гадни копелета, нали така?), а Метка с удоволствие е преразказал извратената му версия.
Няма такъв поп, който да отслужи такова кръщене!
Няма такъв, на който да му дойде даже в главата това нещо!
Идете и питайте!
Ако искате, лично ще ви заведа в колкото кажете и където кажете църкви, да говорите със свещенниците и да видите ритуала!

Сега внимавайте, защото нещата стават сериозни!


Дайте точни данни за този случай, и ще направя собственно разследване, в което обаче всеки ще отговаря за думите си, защото този форум е публична медия!
Кое е името на свещенника?
В коя точно църква в или до Гоце Делчев?
Как точно се казва фотографа Джунин?
Ако г-н познатия фотограф на Метката (Джунин) е излъгал, искам му имената, не само фамилията, за да бъде привлечен под отговорност!
Искам и имената на младоженката от Беслен, и датата на тази сватба, за да бъде проверено в църковните регистри!
Ако свещенникът е направил каквото и да е близко до това, което Метката тук преразказа, ще поискам същото за попа и ви гарантирам, че до една седмица ще бъде отлъчен от църквата и заклеймен!

Щом фотографа Джунин твърди, че всичко това било записано на видео, значи, фактите са документирани и ще бъдат верифицирани!
И ако на този запис свещенникът си казва "Отричаш ли се от Сатаната" и не заставя никого да плюе и заплюва когото и каквото и да е било, гответе се да си понесете отговорностите за тиражирането на тази лъжа, клевета и оскърбление към всички християни!
В края на краищата не само мюсюлманите имат право да се засягат на религиозна основа!


Фотакиев, обвиняваш Метка в лъжа, без да посочваш необходимото доказтелство за това! Освен това отправяш и заплаха.



Quote
ИЗНАСИЛЕН С КОЛ ОТЕЦ СТАНА СВЕТЕЦ вестник ШОУ, №29, 21 юли 2005, с. 54
3 години от смъртта на затрития в църковните битки Стефан Камберов
Съдят свещеник за убийство на разколник

Тези дни в новата църква в Банско "Св. Георги" беше изнесена тържествена литургия в памет на отец Стефан Камберов - намерен мъртъв гол и осквернен от привърженици на митрополит Натанаил насред полето край с. Добринище. Мъченикът, който погина в църковните борби между двата синода на 21 юли 2002 г., беше обявен за светец, а присъда по обвинение в убийството му чакат свещеникът Малин Сакарев и мирянинът Борис Еринин. Ден преди това самият Натанаил, давал навремето телефонни инструкции на отците си след касапницата, смирено чакаше пред съдебната зала в Благоевградския окръжен съд, за да свидетелства по дивашкото убийство, потресло България. Разказът му бе отложен, защото адвокат Рени Цанова не се яви.

Според обвинителния акт Стефан Камберов е починал бавно и мъчително от тежки наранявания, сред които и пет счупени ребра.
Обстоятелствата около смъртта на благия старец, имал неблагоразумието да застане на страната на алтернативния синод на Инокентий, наследил Пимен, са доста деликатни, а култовото убийство още тъне в мистерия.
Свещената война между двата синода прекрачи скубането на бради с плюене и анатемосване и мина във фазата на бойните действия през лятото на 2003 г. Наместникът на Бога и патриарх Максим в Пиринско - митропополит Натанаил, като същински Левски измитка епархията си и изгради манастирски комитети, т.е. бойни единици за бързо реагиране от по 8 души. Комитетските хора защитаваха правилния синод и митрополит със сопи и колове из манастири и църкви в цяло Пиринско.
Всъщност убийствените страсти на свещениците в района на Банско се разпалиха от 70-годишната монахиня Калина. В бурния си живот сестрата неведнъж е прокуждана от превзети от врага манастири и през юни 2002-ра пуска котва в женската обител "Св. Панталеймон" край Банско с благословията на Натанаил. Там, след смъртта на последната игуменка, са останали само иконом и прислужница. И двамата от лагера на Пимен-Инокентий.
Дирещата покой Калина търси помощ от Натанаил и поредната наказателна единица на Неврокопския митрополит е сформирана и приведена в бойна готовност. Щурмоваците атакуват, разбиват вратата и настаняват в божията обител монахиня Калина заедно с болната й сестра. След броени дни обаче свещениците на Инокентий се връщат и многострадалната Калина пак е натирена навън. Тя отново се жали на дядо Натанаил и той пак праща момците си. Манастирските порти отново са разбити и монахинята е реабилитирана за пореден път. Този път до нея остават двама свещеници със семействата си, за да я вардят от нови набези.
Вместо въоръжена контраатака от страна на врага, в 10 часа вечерта на 21 юли пред залостените манастирски порти се кютнал отец Стефан Камберов от лагера на Инокентий. Благият старец обявил гладна стачка срещу превземането на обителта. Бодигардовете на сестра Калина обаче заподозрели капан в мирния протест и веднага звъннали на една от ударните групи за подкрепление.
Според един от щурмоваците - отец Николай, дружината му се метнала на два джипа и полетяла към "Св. Панталеймон". Там заварила отец Камберов кротко да си седи на пейката пред манастира, но за миг разкрила пъкления му замисъл - коварният старец уведомил полицията в Банско за протеста си, чакал мутрите на Натанаил да го натикат
в манастира и да го потрошат от бой, а той да се разкрещи за помощ, та ченгетата да довтасат и да върнат манастира на Инокентий.
Да, ама номерът не минал и отец Камберов бил оставен жив и здрав да си гладува пред вратите, зад които хората на Натанаил си спретнали софра и захванали юнашки запой.
В два през нощта обаче пияните юначаги били разбудени от викове и веднага се хванали за сопите. Помислили си, че от лагера на Инокентий контраатакуват. Вместо това, заварили един от своите - Малин Сакарев, яко да налага стареца. Бил го натикал в аязмото до църквата. Юначагите се кълнат, че само разтървали поповете. Стефан Камберов поел към съседното с. Добринище. Сподирили го обаче Малин Сакарев и Борис Еринин, баща на един от натанаиловите свещеници. Настигнали го, понабили го пак, върнали се в манастира и си легнали.
Общо взето, такава е версията според чистосърдечните признания на натанаиловите сопаджии. Ранобудни местни селяни обаче се натъкват на смразяваща гледка, като в холивудски екшън за канибали.
Близо 80-годишният отец Стефан Камберов е намерен напълно гол сред житата между манастира "Св. Панталеймон" и с. Обидим. На натрошеното му тяло са нахлузени само боксерки. До него грижливо са скатани едно върху друго бельото, расото и калимявката му. Даже коравите ченгета извръщат глава при гледката. Според рутинната терминология на съдебните лекари по тялото на отец Камберов са установени множество кръвонасядания между краката, по корема и задните части. Взет е секрет, за да се провери евентуално изнасилване. Делото за убийството на Стефан Камберов е към своя край, но досега официално не е потвърдена или отхвърлена мълвата, според която, преди да бъде потрошен до смърт, отец Камберов е изнасилен с кол.
Веднага след ритуалното убийство из Банско и областната синя централа плъзна слухът, че един от близките на убития - колоритният свещеник и кандидат-депутат Румен Калайджиев, седесар до мозъка на костите си, намиращ се по това време в САЩ, бил готов да хване самолета и да долети, за да сее мъст. Слава Богу, това не стана и сега именно отец Калайджиев бил човекът, призоваващ към смирение и край на кръвопролитията.



Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
Re: Les origines des Pomaks de Lofça (in French)- Kemal Gözler
« Reply #71 on: August 30, 2009, 15:18 »
Вестник Шоу си е сериозен вестник

Фотакиев казва, че ако това се е случило наистина тои отец трябва да бъде отлъчен и прокълнат, защото е срам не само за християните, а за хората изобщо. Но ако не се е случило значи е клевета. И се опитва да разбере кой е източника на клеветата. Кое точно не е ясно?

Със втория пост не си ясен какво целиш?


Offline pomak BG

  • Historian
  • *****
  • Posts: 1280
  • Да си помак звучи гордо.
Re: Les origines des Pomaks de Lofça (in French)- Kemal Gözler
« Reply #72 on: August 30, 2009, 15:41 »
Втория цитат на Мусов показва че има добри и лоши попове.
Едните изнасилват и убиват с кол а другите са вярващи добри хрситияни. И има съответно и лицемери, които пращат едните, а после правят светец другия.

musov

  • Guest
Re: Les origines des Pomaks de Lofça (in French)- Kemal Gözler
« Reply #73 on: August 30, 2009, 15:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Вестник Шоу си е сериозен вестник

Фотакиев казва, че ако това се е случило наистина тои отец трябва да бъде отлъчен и прокълнат, защото е срам не само за християните, а за хората изобщо. Но ако не се е случило значи е клевета. И се опитва да разбере кой е източника на клеветата. Кое точно не е ясно?

Със втория пост не си ясен какво целиш?



Нямахме нужда от твоите пояснения. Фотакиев, каквото е сикал да каже, си го е казал-то си се вижда от поста му.Обвинил е Метка в лъжа, без да посочва доказателство. А пък за втория ми пост прочети внимателно първо поста на Фотакиев, тогава ще разбереш сам.Или и на теб ти се виждат прекалено дълги :D

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
Re: Les origines des Pomaks de Lofça (in French)- Kemal Gözler
« Reply #74 on: August 30, 2009, 16:06 »
musov може би няма нужда и от твоите постове, но не ми е работа. Въпроса ми е, ако се окаже НЕИСТИНА изнесеното от Метка имаме няколко вариянта, че са го подвели или че си го е измислил. Но щом твърди, че има видеозапис лесно ще се докаже. Но ако не се докаже? Ще се извиниш ли, че си поддържал клевета?

Прочетох внимателно първия пост на Фотакиев и не намирам пряка връзка с втория освен доволството, че си оплюл християни. Това е криминално престъпление и той се решава в съд. Съгласен, несъгласен или държиш да го обърнем на селска седянка и да ти отвърна с подобен за мюсюлмански свещеник?

Да оставим сарказма настрани. Ако пък нещеш нямам нищо против.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42