Author Topic: Клането в Жижево - Да не се забравя.  (Read 69199 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Re: Клането в Жижево
« Reply #15 on: September 01, 2009, 07:55 »
 От казаното по горе и публикуването на исторически документи се вижда какво е било в периода през 1912 година в Чеча.Въпреки това хора като Фотакиев и до днес се държат арогантно и демонстративно и неуважение към съфорумниците,главно помаци наследници на тези събития.Бих могъл да пиша много,но в качеството ми на Администратор и част от Екипа на сайта съм безпристрастен и ще спомена това което наблюдавам в последните две седмици. Г-н Фотакиев- въпреки поднесените исторически факти от Мусов за кланетата,от мен за справката от Архива  в Гоце Делчев,на Ерол,на Джемал по горе вие ми публикувате това което сте взели от Униклопедия,а както се знае там всеки може да пише каквото си иска.На вас ли да вярвам дето ми цитирате или на посочените по горе исторически документи.Питам ви-били ли сте поне веднъж във въпросните села- Жижево,Абланица,Вълкосел,Туховище... да погледнете старите хора в очите и ги попитате.По възрастните помнят всичко.И въпреки това вие не спазвате и елементарна етика и уважение в сайта на  помаците. Отговорете и на Хюсеин....5.Къде са източниците с които ти обвиняваш Помаците в участие в Априлското въстание.
3.Къде видя в тези "източници" ислямизация и то толкова масова ,че аз нищо не видях, освен един ред в БГУикипедия написан без посочен източник на информация?
  4.Какъв е този emir-kj,с цели 5 постинга,и 2 висши образования,които може би ти си му издал,и който наричаш многоуважаван от нас съфорумник и който много силно те подкрепя?
  помаците.Не се ли срамувате! 6.С какво право вменяваш вина- цитирам "Насилието ражда само насилие","родители на тези епизоди"и едва ли не определяш,че помаците сами са си виновни за събитията случили се след 1878,1912,1939 и т.н.?7.Не мислиш ли,че поне една дума трябва ше да кажеш като съболезнование за избитите наши деди?    
8.За каква истина говориш,след като всичко казано от теб е лъжа?
9.След арогантното и заплашително написано от теб-цитирам"Ако не ви харесва ваш проблем",За да не преживеят децата ни втора Босна" -не трябва ли да се извиниш на помаците в сайта?

 Подкрепям въпросите на Хюсеин по горе
 От прочетеното по горе искам да задам няколко въпроса на господин Фотакиев.
 1.Какво общо има Султан Селим с убийствата 1912г?
 2.Защо използваш източници с лъжлив произход като Уикипедия,многоуууважавания от нас д-р П.Пасков, които ни мисли само доброто(ножа),и многуууважавания от теб emir-kj?- край на цитата!
  Назми-  И друго след като сте в една къща на помаците как така не виждате че сме толерантни.Досега търпях нападките ви с цел да се усетите,виждам че не виждате.Заради вас спряха да пишат уважавани тука наши членове упреквайки нас Ръководството че сме толерантни,да така е но всичко си има граници.Няма да позволим да обиждате наред и не се съобразявате,нападнахте Метка един форумник общественик дето винаги защитава помаклъка,обвинихте Шумаров,не гледате фактите на Мусов,на Джемал. Очаквам да се извините,и разберете толерантноста на помаците. Както и ви предупреждавам да си припомните правилата на Форума т.1 че сайта е помашки и сте длъжен да се съобразявате с чувствителноста на нас. От тук натам ще следя поведението ви!

Offline Zoro

  • Member
  • **
  • Posts: 6
Re: Клането в Жижево
« Reply #16 on: September 01, 2009, 08:29 »
Do Fotakiev -vij kakvo 6te kaja az tezi gluposti deto si gi drankal za Yavuz Sultan Selim 4ista izmislitsa laja napadki na edin (evliq)sled proruka Muhammed s.a.s sa nai uvajaemite hora ot Allah c.c ne iskam hora joito ne zapoznati dobre s istoriq  da vqrvat  na napisanoto ot tebe zaştoto (.......... kogato nevernitsite iskaha da izvadqt proroka Muhammed  s.a.s     od groba mu to4no togaz se vsani v sanq na Yavuz Sultan Selim da otide nezabavno v Meka   i da go spasi  sa6tiqt Yavuz  s vqtarna barzina otide i se tam i 2 nevernika kopaeha pod zemqta za da izkarat tqloto na proroka hvanagi i gi obesi publi4no za nazidanie a pokrai groba ot vsi4ki strani izkopaha golqm kanal i go zalqha s kalai nikoi da ne moje da stigne do tam ....)tova neşto sledvaştiqt  pat 6te go dokaja s dokument poneje sega barzam da dam otgovor i te molq nedei plüs po Osmankite sultani poneje ako iska6 da zna6 te pove4eto sa hora i izvanredni darbi dadeni ot Allah cc

Offline fotakiev

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 707
Re: Клането в Жижево
« Reply #17 on: September 01, 2009, 15:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
От прочетеното по горе искам да задам няколко въпроса на господин Фотакиев.
1.Какво общо има Султан Селим с убийствата 1912г?
Има даже много общо!
1. Той първи започва да ислямизира Родопите с насилие по сценария на "Време разделно".
2. Той, и всички султани след него (а и преди него) създават системата на двойните стандарти между мюсюлманите и немюсюлманите, която поставя не-мюсюлманите в крайно унизително положение: Я си представете как са изглеждали нещата за християните за тези 486 години, и на какво са били подложени::

- "църквите да са вкопани в земята"
 - "в съда думата на един мюсюлманин да тежи повече от думата на сто християни";
 - "християните да плащат данъци, които мюсюлманите не плащат".
 - "всички момчета - християни да бъдат подлагани на кръвен данък девширме"
 - "когато мюсюлманин се храни в дома на християнин - християнинът да му плаща зъбен данък - заради това че си е хабил зъбите докато му яде храната";
 - "Християните да носят дрехи , които да подчертават че са презрени"
- имало е такава заповед от времето на султан Осман II (1618 - 1622).
И ред подобни дивотии, които султаните и тяхната администрация е прилагала спрямо християните ?
Нима тези всички действия на османската администрация са нещо друго освен робство ?

И всичко това при положение, че са били наричани даже неверници (кяфири, кафири, гявури, каури), докато в самия Коран, (сура Трапезата,82) е казано:

Най-близки в обичта си към вярващите [в Аллах] са онези, които казват: "Ние сме християни"

Към всичко това се прибавя, че мюсюлманите като пълноправни участници в управлението на страната (до ниво Велик Везир) са били под оръжие, и са учавствали не само във всички войни на империята, но и във всички репресивни акции срещу местното не-мюсюлмнаско население, най-вече по време на и след Априлското въстание.

Това чия вина е?
На християните в Родопите ли?


Ако Селим I, сина му Сюлейман Великолепни и още няколко султана не бяха ислямизирали Родопите насила, не бяха заредили двойните стандарти и напрежението между двете групи население по религиозен признак, и не бяха дали нареждане на Ахмед Ага Барутинлията и на Ахмед Ага Тъмръшлията например да съберат въоръжени хора и да бастисат Батак, Перущица и други села и градове, щеше ли да се натрупа тази жажда за отмъщение?
Ако османската империя не беше организирала и подготвила Сенклер с неговите радикални банди, които са подложили на физическо унищожение не-мюсюлманите в Средните и Източните Родопи, щяха ли хората да се наострят и овълчат срещу част от мюсюлманите?

Quote
2.Защо използваш източници с лъжлив произход като Уикипедия, многоуууважавания от нас д-р П.Пасков, които ни мисли само доброто(ножа), и многуууважавания от теб emir-kj?
По ред на номерата:

1. Докажете, кой от източниците лъже!

2. В Уикипедия нарочно ви дадох данните за Селим I не само на български, а на на You are not allowed to view links. Register or Login, на You are not allowed to view links. Register or Login, на You are not allowed to view links. Register or Login, на You are not allowed to view links. Register or Login, и на You are not allowed to view links. Register or Login за въпросния владетел. Освен това ви дадох и допълнителни, също доказуеми и проверяеми източници, като You are not allowed to view links. Register or Login, в документи, You are not allowed to view links. Register or Login, и в книгата "Лилково - богове, камъни и руни", и в You are not allowed to view links. Register or Login.
Всичките ли лъжат според вас? И турския, и арабския в това число?
Ако лъжат, каква според вас е истината за този владетел и тези събития и кои и какви са вашите източници?

3. "многоуууважавания от нас д-р П.Пасков, които ни мисли само доброто(ножа)". Докажете, ако обичате, с цитати и линкове твърдението си.
Иначе ставате клеветник.

4. "многуууважавания от теб emir-kj".
Поправка: Емира беше многоуважаван не толкова от мене, колкото от You are not allowed to view links. Register or Login, You are not allowed to view links. Register or Login, и още няколко други членове на форума. Така че, претенциите си ги отправяйте към тях. И той наистина е с 2 образования по ислям - проверете, ако не вярвате.

Quote
3.Къде видя в тези "източници" ислямизация и то толкова масова ,че аз нищо не видях, освен един ред в БГУикипедия написан без посочен източник на информация?
Повтарям:
You are not allowed to view links. Register or Login, на You are not allowed to view links. Register or Login, на You are not allowed to view links. Register or Login, на You are not allowed to view links. Register or Login, и на You are not allowed to view links. Register or Login за въпросния владетел. Освен това ви дадох и допълнителни. също доказуеми и проверяеми източници, като You are not allowed to view links. Register or Login, в документи, You are not allowed to view links. Register or Login, и в книгата "Лилково - богове, камъни и руни", и в You are not allowed to view links. Register or Login.
Има и още много.
Да ви ги давам ли?

Quote
4.Какъв е този emir-kj,с цели 5 постинга,и 2 висши образования,които може би ти си му издал,и който наричаш многоуважаван от нас съфорумник и който много силно те подкрепя?
Емира имаше много повече постинги тук.
Не е моя работа да правя анализи и предположения: кой и защо му ги е изтрил.
Дадох ви справка с линкове: натиснете, да видите от кого беше уважаван.
За глупостите, че аз съм му издавал образованията, даже не виждам смисъл от коментар: питайте него, ако толкова силно искате.

Quote
5.Къде са източниците с които ти обвиняваш Помаците в участие в Априлското въстание.
Карате ме да правя нещо крайно неприятно за мене, защото не в този дух трябва да бъдат обсъждани и решавани проблемите на помаците. Но щом питате, а и нещата наистина са взаимно-свързани, принуждавате ме да ви напомня:
You are not allowed to view links. Register or Login, Перущица и други християнски пунктове от кого са бастисани?
Какъв е бил състава на въоръжените формирования на Сенклер в Родопите?
С какво техните действия са се отличавали от действията на комитите по неврокопския край?
Заставяте ме да ви отговарям с крайно неудоволствие, защото предпочитам да извлечем поуката от тези горчиви уроци, а не да ги чоплим.
Отговарям ви само защото упорито гледате само на едната страна на медала, само на един фрагмент от причинно-следственната верига на истината за тези събития, което изкривява отношението на помаците към останалите българи и днес.
Повтарям: предпочитам да се знаят двете страни на медала, само за да се направят правилните изводи и да се прекрати този конфликт и братоубийственно разделение.

Quote
6.С какво право вменяваш вина- цитирам "Насилието ражда само насилие","родители на тези епизоди"и едва ли не определяш,че помаците сами са си виновни за събитията случили се след 1878,1912,1939 и т.н.?
С правото на историческата истина.
Не обвинявам помаците. Соча причините.
Това са различни неща.
Които вие обаче упорито игнорирате.

Quote
7.Не мислиш ли,че поне една дума трябва ше да кажеш като съболезнование за избитите наши деди?
Не само съм казал, но съм и писал.
Сега няма да се повтарям, и да се самоцитирам, защото вашето става изпросено и натрапено, в случая.

Quote
8.За каква истина говориш,след като всичко казано от теб е лъжа?
За каква лъжа говориш, когато съм привел толкова много източници, турски, арабски, европейски в това число?
Цитати и описания на свидетели на събитията?
Къде са твоите "опровержения"?
За да твърдиш, че нещо е лъжа, значи, заявяваш претенция, че знаеш истината. Само че истината, за да стане такава, трябва да се докаже.
Е, аз моите доказателства ги изложих.
Твоите къде са?

Quote
9.След арогантното и заплашително написано от теб-цитирам"Ако не ви харесва ваш проблем",За да не преживеят децата ни втора Босна" -не трябва ли да се извиниш на помаците в сайта?
Кое е арогантно и къде видя заплашително: читателите форумци виждат по-добре.
Заплахата иде от агресията, озлоблението, българомразието, което се тиражира необезспокоявано в този форум. От тази агресия и от тези конфликти вече са се напатили и двете страни, и то - не само през последните 130 години.
Когато обаче ровичкането, чопленето на стари рани и системного сатанизиране на другия и соченето с обвинителен пръст станат навик, става това, което стана в Босна.
В случая аз смятам, че ако вие продължавате с тази линия на вменяване на колективна вина на всички българи за тези изминали събития, и продължавате да сипете лъжи, You are not allowed to view links. Register or Login, вие правите много лоша услуга на болшинството помаци.
Назми, обръщам се и към ръководството:
Сам знаеш, че на сайта му предстои да излезе и да бъде представен в официалните медии.
Това талибанско лице на помаците, което някои демонстрират тук, дали ще помогне на многото помаци да се справят с дискриминацията на битово и работно ниво в България? Когато всеки, влезнал в сайта, ще види крещящо българомразие, You are not allowed to view links. Register or Login, и постоянно мрънкане?
Кой ще носи после отговорността за тези мъки от предубежденията, които ще срещнат помаците, когато кажат на външни хора: помак съм?
Тия, които талибанеят, или тия, които грам вина нямат за това?
Защото когато всеки средно грамотен човек влезе и види, как не само се изопачава, но и се пренаписва и се измисля несъществуваща история като оправдание за това българомразие и за тези хули към християните, няма как да не погледне след това помак с 3 наум, ако изобщо иска да си има нещо общо с него: по работа или по какъвто и да е въпрос.
Защото от това, което се представя, търпи и преподнася тук от някои като "помашкия глас" и "помашкото лице", ще загубят само помаците! Понеже това са настроенията и гласовете, лицата на броени хора!
Ха пуснете една анкета и я оставете за 6 месеца, да видим какъв ще е резултата?
Искате ли да ви подготвя вариантите на анкетите, пък вие си решете: дали те отразяват концептуални и принципни въпроси за помаците?
За да няма после хър-мър, кой бил официалния или неофициалния изразител и спикер на помаците?
Искате ли?
Нали има 5000 члена! Това е сериозна цифра, ей!
Готови ли сте да поемете истината за помаците от самите помаци в статистически вид?
Ако от тях не се намерят и 500 гласуващи, значи, има нещо не наред в цялата тази работа.
И аз знам какво е.
Замислете се и вие - вече ви давах подсказки на тази тема.

musov

  • Guest
Re: Клането в Жижево
« Reply #18 on: September 01, 2009, 16:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Кое е арогантно и къде видя заплашително: читателите форумци виждат по-добре.
Заплахата иде от агресията, озлоблението, българомразието, което се тиражира необезспокоявано в този форум. От тази агресия и от тези конфликти вече са се напатили и двете страни, и то - не само през последните 130 години.
Когато обаче ровичкането, чопленето на стари рани и системного сатанизиране на другия и соченето с обвинителен пръст станат навик, става това, което стана в Босна.

Г-н Фотакиев,
 Тези неща се тиражират от вас християните и то съвсем официално и безнаказано. Докато ние тея неща сега трябва да си ги събираме сами от тук от там, без помощта на учени, баташките ви мили християни си ги знаят и имат официалното право, дадено им от държавата, да ни презират. Това не е ровичкане. Това е изкарване на ИСТИНАТА, която трябва да ви се набие в главите и да се признае официално и нещата да спрат до тук. Търпяли сме едностранно нападки от ваша страна, докато вие сте стояли отстрани с чиста съвест. Избиването на невинни хора не е геройство и за него причина не същестува.А ти, щом като си толкова загрижен, защо не помагаш, ами пречиш?

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
Re: Клането в Жижево
« Reply #19 on: September 01, 2009, 16:33 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Избиването на невинни хора не е геройство и за него причина не същестува.

Абсолютно си прав.

Offline alaeddin

  • Member
  • **
  • Posts: 33
  • Gender: Male
Re: Клането в Жижево
« Reply #20 on: September 01, 2009, 17:51 »
Селям на всички, участващи във форума. Аз също искам да напиша няколко реда по темата. Аз съм родом от Фъргово- село, което е съседно на Жижево и също е засегнато в значителна степен от безчинствата през 1912 година. За разлика от жижевци, моите съселяни разбират какво става в Кочан, Сатовча, Марулево и масово се изнасят по коритото на фърговската рекичка към Гърция и така се спасяват от кланетата и покръстването, но селото е ограбено и опустошено. Всичко това става по време на жътва, а се връщат обратно през зимата на 1913 година.Тези гаври с нашия народ продължават до началото на Междусъюзническата война.Българските историци обаче винаги премълчават тази срамна страница от историята на България. Някои от участниците във форума тук се опитват да прехвърлят вината за тези безчинства на Султан Селим І и на кой ли не. Ако следваме логиката на г-н Фотакиев, то вината е изцяло на княз Борис І, който покръсти насила българи, славяни, траки, а даже стигна дотам, че ослепи най-милото си- първородния си син Расате, който се отвърна от Христовата вяра. Едва ли Султан Селим е бил по-жесток, но и можем ли да сравним времената, в които са ставали тези събития с нетолкова далечната 1912 година, когато България е ,,демократична" страна.

Offline husein

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 237
Re: Клането в Жижево
« Reply #21 on: September 01, 2009, 18:07 »
1.Значи вината Султан Селим за кланетата през 1912 е голяма и вие набързо я доказахте с уикипедия,само той е виновен и никой друг!- аз не обвинявам никой,а и г-н Мусов не обвинява,само се казва история която да се помни,а на вас това ви пречи и казвате,че помаците са си го заслужили!
2.Не съм защитник на османската империя и няма да бъда,но да попитам колко манастира са построени преди 1878 и след това в България,с кои манастири се гордее България и кога са построени,и как като твърдите че Българите са роби,доклко знам роб е човек който няма имущество,а как е плащал данъци ?????
3.Значи през Априлското въстание лошите помаци отиват ей така в Батак и Перущица и почват да колят?-това са глупости и лъжи и за тях нямаш доказателства!
4.Пак не изказа съболезнование към избитите?
5.Изкарай други източници не уикипедия,за която твърдиш,че е арабски ,турски и не знам какъв си източник.Уикипедия е смешна работа както и твойте писаници!
6.Продължавате да клеветите и да плюете по членове на сайта,кажи кои са талибани,къде е талибанското лице на помаците?
7.Този сайт е за култура,за приятелство и не мога да търпя обвинения които са безпочвени,аз не съм историк и не се изказвам по такива теми,но да изкарваш такива доказателства като исторически факти е направо нагло и обидно спрямо нас!
8.Къде видя оскърблние на християнски ритуал,от тази история с момичето и попа,която си цитирал е точно обратното оскърблението е спрямо нас!
9.Не сте толко хитър и интелигентен,че да можете да направите варианти на анкета,но пък сте нагъл!
10.Престанете да създавате изкуствено интриги и напрежение в сайта.Този сайт е нашият дом,той е нашето най прекрасно място където да се срещаме и споделяме и никой няма право да ни унижава и дели!
     След като не получих един удовлетворителен отговор от г-н fotakiev,а още по голяма порция лъжи и клевети,мисля,че няма какво да говоря с теб !



Offline Ерол

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 172
  • Gender: Male
  • Туховища
    • Страница на с. Туховища
Re: Клането в Жижево
« Reply #22 on: September 01, 2009, 19:23 »
Чета и не вярвам на това което чета, как може да има толкова злоба в думите на повечето хора които са писали коментари в тази тема.

Аз ако съм помак или християнин не мисля че би ме накарало да се чувствам някакси по различно от както се чувствам сега, за разлика на тези хора християни които се правят на голямата работа и се гордеят максимално със себеси, аз не съм такъв. И хубаво че имам приятели християни заради които знам че не всички са такива, както повече християни се представяте в форума.

Дразни ме това че вие като видите думата "помак" веднага я свързавате с религията. Да вярно че думата е такава, но самата дума не иде от "религия" а произходът и е съвсем друг.

Разбирам че това е форум и всеки има право да си изразява мнението, но това което до сега съм прочел са пълни глупости и излагации от страна на хората които ги пишат, а това което най-много ме дразни е да започнете да се делите на "Помаци", "Християни", "Българи" и "на баба ви краката"

Не съм много религиозен, но имам респект към религята ми, но това което вие правите е срамота, да зпаочнете да се длите на различни хора, и на всичкото отгоре да си поставяте ваши рангове, за колко велики сте и какво ли още не.
Разберете едно нещо поне, че религията, расара, езика или националноста не прави един човек по добър, голям, нито могъщ.

Като чета тези коментари се чувтвам като негрите бяха преди време в Америка, дали ще доиде деня и България да напредне толко колкото Америка е напреднала, не искам да го признавам но Българите СМЕ много, ама много адски много рацистки народ. В България, една огромна част от жителите нямат респект към ромите, към турците, към помаците... Те нямат респект към роднините им как ли да имат респект към други раси. Мъчно ми е да го призная, но България е най-затънтената даржава в Европа, и едвали в следващите 100 години ще напредне. За нас американците са само нещо за което можем да им завиждаме как са постигнали толкова много. А за България, в този смисъл за които в момента говоря, само и еиднствено се срамувам, и то много.

Offline ЖАРКО ЖЕГЛЕВ

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 1480
  • Gender: Male
Re: Клането в Жижево
« Reply #23 on: September 01, 2009, 19:48 »
Като чета коментарите виждам че приятелите ми от тях спрямо другите са твърде малко.

Offline Сидхарта

  • Historian
  • *****
  • Posts: 887
Re: Клането в Жижево
« Reply #24 on: September 01, 2009, 23:34 »
Гледам, разгорещил се е спора, но предлагам да не се стига до прекалено разгорещяване защото всеки защитава тезата си без да взема под внимание тезата на опонента си -нещо като да си говорим без да слушаме какво говори другия.
Една помашка поговорка гласи -Нема дим без огинь-мисля че е много права, защото всичко си има причини ,защото няма действие без противодействие.но разбира се ако се направи задълбочен анализ на проблема, отношенията и причинно-следствените връзки трябва много да се пише и макар че автора на това би имал претенциите за обективност, и дори да е така, това надали би разчупило стереотипите изградени под влияние на новите реалности и отношения конкретно.

musov

  • Guest
Re: Клането в Жижево
« Reply #25 on: September 02, 2009, 00:40 »
Ами до тук резюмето е така:

1. Помак публикува много добре написан разказ, който отговаря на действителността, и предлага на вискчи да се запознаят, тъй като официални документи няма.
2. Помаците отговарят  радушно и поздравяват автора, тъй като те самите постоянно търсят подобни неща.
3. Националистите обаче все едно в тея комити видяха себе си и се втурнаха стремглаво да ги защитават . Нагазиха в дълбоки води и изкараха че помаците сами са си виновни.

Е да де, добре. Ам че и батачини да ни би да са сидели утях кротко на топло. Ама сега не пропускате при всяка възможност да ни напомняте за милите, невинните. А пък доказателства че помаци са ги клали НИКАКВИ!!! Само няколкко реда в един разказ.. Вие искате да си спомняте, оставете ни и ние да си спомняме. Тука в тая тема сме решили да дадем почит и уважение на хората загинали за своята вяра И понеже аз съм автора, от мен се изисква да помоля д асе придържате към темата и ако някой има нещо да сподели за тези събития или да публикува подобни неща за други села, тук е мястото.

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
Re: Клането в Жижево
« Reply #26 on: September 02, 2009, 01:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ам че и батачини да ни би да са сидели утях кротко на топло. Ама сега не пропускате при всяка възможност да ни напомняте за милите, невинните. А пък доказателства че помаци са ги клали НИКАКВИ!!!

Не бъди циничен.

Ако искаш да уважим твоите жертви уважи нашите.

Offline husein

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 237
Re: Клането в Жижево
« Reply #27 on: September 02, 2009, 01:04 »
Така е Мусов,мисля,че целта им  е да се развали всяка тема сварзана с нас !Но ние трябва да не се поддаваме много на провокациите им!Трябва да отдадем почит и да споменем тези хора!а не да ги оставим в забрава!Аз не сучайно написах село Курудере,което в момента не съществува,и от което са останали 2,3 фамилии,като едната е в мойто село!От тази фамилия е останало дете което е било пеленаче и е било покрито с дървено корито от майка му и така оцелява след поголовната сеч!Ако има някъде архив може да има някакви данни за това село!

Offline Hashashin

  • Defendor of the Truth
  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2013
  • Gender: Male
  • Has odabaşi
Re: Клането в Жижево
« Reply #28 on: September 02, 2009, 09:04 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Чета и не вярвам на това което чета, как може да има толкова злоба в думите на повечето хора които са писали коментари в тази тема.

Аз ако съм помак или християнин не мисля че би ме накарало да се чувствам някакси по различно от както се чувствам сега, за разлика на тези хора християни които се правят на голямата работа и се гордеят максимално със себеси, аз не съм такъв. И хубаво че имам приятели християни заради които знам че не всички са такива, както повече християни се представяте в форума.

Дразни ме това че вие като видите думата "помак" веднага я свързавате с религията. Да вярно че думата е такава, но самата дума не иде от "религия" а произходът и е съвсем друг.

Разбирам че това е форум и всеки има право да си изразява мнението, но това което до сега съм прочел са пълни глупости и излагации от страна на хората които ги пишат, а това което най-много ме дразни е да започнете да се делите на "Помаци", "Християни", "Българи" и "на баба ви краката"

Не съм много религиозен, но имам респект към религята ми, но това което вие правите е срамота, да зпаочнете да се длите на различни хора, и на всичкото отгоре да си поставяте ваши рангове, за колко велики сте и какво ли още не.
Разберете едно нещо поне, че религията, расара, езика или националноста не прави един човек по добър, голям, нито могъщ.

Като чета тези коментари се чувтвам като негрите бяха преди време в Америка, дали ще доиде деня и България да напредне толко колкото Америка е напреднала, не искам да го признавам но Българите СМЕ много, ама много адски много рацистки народ. В България, една огромна част от жителите нямат респект към ромите, към турците, към помаците... Те нямат респект към роднините им как ли да имат респект към други раси. Мъчно ми е да го призная, но България е най-затънтената даржава в Европа, и едвали в следващите 100 години ще напредне. За нас американците са само нещо за което можем да им завиждаме как са постигнали толкова много. А за България, в този смисъл за които в момента говоря, само и еиднствено се срамувам, и то много.
Ероле, брат. Много си прав. И аз не мога да разбера какво има толкова да се дели, че тука хората се карат за всичко. Каквото и да напишеш става кавгата. Но Ероле, за едно не си прав. Не сме расисти. Тук има хора- пълни с комплекси които ги избиват правейки се на интересни в сайта, скрити зад екрана на компютъра. Мислят се за велики и много начетени, и се самодоказват във виртуалното пространство. Такива хора има както сред християните, така и сред мюсюлманите. Но брате, искам да знаеш че те са малцинство, но поради това че вдигат шум до небесата ги забелязваме. А кротките и нормални хора си седят и не вдигат шум. Брате недей да се чустваш като негрите в Америка. България е родина на всички, независимо от вярата им! Знаеш ли през средновековието и турското владичество България е била убежище за всеки гонен и онеправдан. Куманите разбити от татарите намерили убежище у нас, също и аланите, после евреите от Испания и много много други. Но след освобождението на чело на държвата ни застават чужденци- немци. Именно немския ни цар и неговите блюдолизци заповядват жестокостите и кланетата от 1912. После ни поеха безродниците комунисти и така до ден днешен. Опитват се да скарат народа и да го разединят, управниците и техните слуги. Нека не се поддаваме и останем единни. Нека кучетата си лаят, а кервана да си върви, и най много когато някоя камила много се изнерви на някое куче да го срита. Помни брате, че камилата е много по- силна от кучето!

Offline daczo

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 524
Re: Клането в Жижево
« Reply #29 on: September 02, 2009, 09:45 »
Az syshto se sramuvam za bylgarite rashisti.Samo niakolko novini od drugi demokratichni dyrzavi.Kanada nalozhila vizi,mnogo cheski cigani ia navodniavat.V Ungariia zabivat cigani.Chehiia ,Slovakia,Ungariia sa dignali ryce od cygani.A tuk na tova miasto e druga civilizovana dyrzhava.You are not allowed to view links. Register or Login

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42