Author Topic: Произход на българите !  (Read 700370 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

десс

  • Guest
Произход на българите !
« on: October 11, 2009, 09:58 »
...

Isyankar

  • Guest
Отговарям:

Българите (като етнос в пределите на Р България към момента) са колкото тюрки, толкова и иранци. А за древните българи - важно е да се уточни кои точно древни и да се уточни също колко % от тези гени техни текат гените на съвременния български етнос и дали изобщо има смисъл да им търсим потеклото в крайна сметка...

Offline osoitza

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 51
Re: Прабългарите-тюрки или иранци
« Reply #2 on: October 11, 2009, 19:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Откривам тази тема,защото в много други теми обсъждаме този въпрос без въобще да са на място.

за мен теорията че са ираноезични с силно влиянине от тюрките  ми се струва най вероятно. Разбира се в различна степен.Тези които са поели повече от тюрксия език и култура са отишли към Волга а тези. които по-малко към Дунав.. Още повече не мисля прабългарите са били хомогенно общество.
Аргументи няма да излагам. Но искам да кажа нещо друго.

Мен не ми пука какви са били. Аз съм българин по смисъла по който в моята родова памет хората са оформили и задържали българското си самосъзнание в последните 200 години. Търсене на предци от преди 1500 години може да има само научна стойност..

Isyankar

  • Guest
Re: Прабългарите-тюрки или иранци
« Reply #3 on: October 11, 2009, 19:26 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Мен не ми пука какви са били. Аз съм българин по смисъла по който в моята родова памет хората са оформили и задържали българското си самосъзнание в последните 200 години. Търсене на предци от преди 1500 години може да има само научна стойност..

Точно това искам и аз да кажа. В гените ми тече вероятно по-малко от 1/3 от кръвта на древните българи - което значи, че повече трябва да ме интересува произхода на съвременните етнически и етнографски групи в България - тъй като имам повече общо с техните гени, отколкото с тези на древните българи.

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
Re: Прабългарите-тюрки или иранци
« Reply #4 on: October 11, 2009, 19:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Мен не ми пука какви са били. Аз съм българин по смисъла по който в моята родова памет хората са оформили и задържали българското си самосъзнание в последните 200 години.


Razbiram te.
No nas nikoj ne ni razbira kogato iskame da go napravime tova.I to imenno v tozi sayt.Koito e syzdaden imenno s tazi cel.
Zashtoto ogromni populacij pomaci jiveem izvyn Bylgariq - v Turcia,Makedoniq, Kosovo, Gyrcia i naposledak po Evropa i sveta.
I tozi sajt e imenno za tova - da se svyrjim edin s drugi, rodnini priateli ot specifi4nata ni obshtnost.
No za razlika ot tebe, Nie ne mojem dori da si spodelime i rodovata pamet bez da bydem obvineni v Separatizym, zaradi tova 4e imame naglosta da kazvame otkroveno tova koeto znaem ot roditelite ni za nashiq ni proizhod.


You are not allowed to view links. Register or Login

Точно това искам и аз да кажа.


Az ne ti vqrvam Isyankar 4e to4no tova iskash da kajesh.
Zashtoto ako beshe taka , to tova po dolu e imenno protivopolojnost na tova koeto kazvash 4e iskash da go kajesh:

You are not allowed to view links. Register or Login

 В гените ми тече вероятно по-малко от 1/3 от кръвта на древните българи - което значи, че повече трябва да ме интересува произхода на съвременните етнически и етнографски групи в България - тъй като имам повече общо с техните гени, отколкото с тези на древните българи.


Isyankar

  • Guest
Re: Прабългарите-тюрки или иранци
« Reply #5 on: October 11, 2009, 19:53 »
Не разбирам къде видя противоположността. Но не бих и се наел да споря - ти винаги ще виждаш лошото в християнина.

Offline osoitza

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 51
Re: Прабългарите-тюрки или иранци
« Reply #6 on: October 11, 2009, 20:00 »
Isyankar и гените нямат кой знае какво значение. На практика за идентичност най голямо значение има твоето възпитание, това което усещаш в сърцето си  и към кое общество самия ти принадлежиш и съответно приема ли те то.  И най важното ти самия да си уверен в принадлежността си към сответното общество/идентичност.

останалото е за чешене на езиците и егото. Не съм сигурен защо но много народи с цел да бетонират идентичността си търсят корени в древността - македонци , албанци , гърци...
айде сега и ние да търсиме някой прди 2-3 хил години знаменит наш предшественици. Това е безмислено, Много по-важно е сегашната обществено-икономичесака  да вдъхва самочуствие.

Isyankar

  • Guest
Re: Прабългарите-тюрки или иранци
« Reply #7 on: October 11, 2009, 20:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Isyankar и гените нямат кой знае какво значение. На практика за идентичност най голямо значение има твоето възпитание, това което усещаш в сърцето си  и към кое общество самия ти принадлежиш и съответно приема ли те то.  И най важното ти самия да си уверен в принадлежността си към сответното общество/идентичност.

останалото е за чешене на езиците и егото. Не съм сигурен защо но много народи с цел да бетонират идентичността си търсят корени в древността - македонци , албанци , гърци...
айде сега и ние да търсиме някой прди 2-3 хил години знаменит наш предшественици. Това е безмислено, Много по-важно е сегашната обществено-икономичесака  да вдъхва самочуствие.

Осоитца,

Така е. Но тогава излиза, че пък хептен няма смисъл да търсим гените на хора живели преди хиляди години, щото едва ли имат кой знае колко отношение към моето възпитание :) Но пък си прав - може да станем като македонците - да се зарием в миналото, а бъдещето да мине покрай нас...

Offline osoitza

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 51
Re: Прабългарите-тюрки или иранци
« Reply #8 on: October 11, 2009, 20:14 »
има смисъл да знаеш чия азбука позлваш, от кой си наследил езика си. От къде идват традициите които имаш. Не ме разбирай погрешно има смисъл да изучаваш историята защото тя ще ти покаже бъдещето и ако имаш акъл ще те предпази от стари грешки. Но именно защото познавам проблемите на Македония твърде добре не искам да крача напред с извита към миналото глава... Искам да съм горд с това, което правя туки сега.

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
Re: Прабългарите-тюрки или иранци
« Reply #9 on: October 11, 2009, 20:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login

 На практика за идентичност най голямо значение има твоето възпитание, това което усещаш в сърцето си  и към кое общество самия ти принадлежиш и съответно приема ли те то.  И най важното ти самия да си уверен в принадлежността си към сответното общество/идентичност.

Da.
Tova e zalojeno vyv ustava na Obedinenite nacij i v evropejskoto zakonodatelstvo.
Evropa shte stane  nova, SUPER dyrjava i ideata za nacii stava demode.Koeto donqkyde prepolaga renesans za sblijavane kulturno i tradicionno na izolirani etni4eski malcinstva kato pomacite.


You are not allowed to view links. Register or Login

 Много по-важно е сегашната обществено-икономичесака  да вдъхва самочуствие.


Sto procenta sym syglasen s teb.
Bezuslovno.
No spored shovinistite i provokatorite tuka, tova nemoje da se slu4i zaradi - ¨skapanqcite Mangali¨,¨gadjalite Turci¨, ¨poturnacite Pomaci - separatisti¨, ¨Islqmski fundamentalisti¨ i red drugi otrodnici i inoverci vklyu4itelno ¨Jidite¨.
Eto vij naprimer tuka uvajavaniqt i ot dvamata ni forumec Isyankar me izkara na byrza ryka - Antihrist, bez absoliutno nikakvo osnovanie -  
You are not allowed to view links. Register or Login

- ти винаги ще виждаш лошото в християнина.


Ot tova sledva da se zaklyu4i 4e za tazi misiq , koqto da ni vdyhva samo4ustvie sa predopredeleni samo - 4istite Bylgari.
Sega ti kato socialen rabotnik mi kaji s kakvo mojem da ti bydem polezni.


Offline PETER

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1028
  • Gender: Male
Re: Прабългарите-тюрки или иранци
« Reply #10 on: October 11, 2009, 21:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
...
Аз ...

You are not allowed to view links. Register or Login
...
nas ...


Открийте 10-те разлики.  :)

А Европа като стане супер държава ще си създаде европейската нация и всякакви общности като помаци, че и българи лека полека ще изчезнат и ще се разтопят. ;)




Offline rcn

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 195
Re: Прабългарите-тюрки или иранци
« Reply #11 on: October 11, 2009, 21:36 »
Проблема с произхода на българите е малко като обяснението на един съсед, защо не разбърква картите при игра на белот.

Лично на мен най ми харесват трудовете на един историк с хубавото славянско име Веселин и прекрасната турска фамилия Бешевлиев.

Петър Добрев ще прочета и от него някоя от десетките му книги, но като гледам каква плодовитост е развил по тази тема, а работи в Института по Икономика на БАН, сигурно ще е нещо, което няма да ме впечатли особено.

Според мен до 2-3 години иранската теория ще се утвърди, докато историците ни не се обърнат за пореден път по посоката на вятъра.

Offline PETER

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1028
  • Gender: Male
Re: Прабългарите-тюрки или иранци
« Reply #12 on: October 11, 2009, 21:41 »
Я иранска, я автохонна, я тюркска, я някоя друга ...

Теории всякакви и за всички.

Важното е щом има предлагане на нещо да има и търсене.  ;)

Offline Metka

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1696
  • Gender: Male
Re: Прабългарите-тюрки или иранци
« Reply #13 on: October 11, 2009, 21:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login

А Европа като стане супер държава ще си създаде европейската нация и всякакви общности като помаци, че и българи лека полека ще изчезнат и ще се разтопят. ;)


Eto kakvo misli edin drug bylgarin:

You are not allowed to view links. Register or Login

Малките етнонационални общности, които искат да избегнат доминирането на по-големите си съседи, откриват в разтварянето на границите от процесите на глобализация и евроинтеграция възможност за обособяване. Не е случайно поради това, че сепаратистите например в Каталония или Баския в Испания са силни поддръжници на европейската интеграция. Но населението и в едната, и в другата област е склонно да мисли за себе си като за нация, а не като за жители на региони. Така дезинтеграцията на държавите получава нови възможности благодарение на разгръщането на наднационална интеграция. Отваряйки границите си в процеса на интеграция, всяка от държавите, включващи се в ЕС, получава възможности да действа на равна нога с останалите. Това важи обаче и за отделните им провинции и региони, които са етнически специфични. Държавите, които са започнали да се регионализират или са федерализирани в определена степен, откриват как отделни техни региони изпитват по-силни симпатии към евроинтеграцията, отколкото към единна национална идентичност. Уелсците, шотландците, каталонците са силно проевропейски настроени, откривайки в европейското равнище нови възможности за идентифициране, различни от класическата национална обвързаност. По-рано например баските имаха само испански паспорти и можеха да работят само в Испания, докато сега носят европейски паспорти и могат да работят навсякъде в Европа. И ако решат да създадат своя държава, това няма да им струва скъпо, защото няма да се създават нови митнически граници, нови валути, няма да се губят работни места, търговски отношения и прочее. Във Франция бретонци, баски и елзасци говорят за самоопределение, в Корсика има сили, настояващи за независимост и право да говорят на своя език; в Италия съществува Лига, която не би имала нищо против да раздели страната на Северна и Южна, а във Венеция по едно време бе образувана партия, мечтаеща за отделяне на този град от държавата. Движения на сепаратисти има не само в Италия, но и в Шотландия, Уелс, Бавария, Баския, шведската област Скан, в Белгия и на редица други места. Това се подсилва и от факта, че в политиката и дейността на ЕС регионите играят важно място и голяма част от неговите закони се прилагат към области, които са в компетентността на регионалните власти. Така допълнително се стимулира културното разнообразие.


Taka 4e PETER, majkata mu e tormoz,totalen kontrol i agresivno pripomnqne na pomacite kakvi sa im ¨korenite¨.

Offline PETER

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1028
  • Gender: Male
Re: Прабългарите-тюрки или иранци
« Reply #14 on: October 11, 2009, 22:22 »
Метка,

да си чувал че най-голямата далавера е да си имаш собствена държава? ;)

Косово е пресен пример. Туй е мерака на малките общности.
Повече федерализация - повече власт. Да ама не.
Туй беше мерака и на южните щати, ама Вашинтгот навремето им затвори кепенците.
Аналогично ще направи Брюксел. Може по друг начин,не с гражданска война, но ще го направи.
Та, колкото в САЩ сега има сиукси, поляци, мексиканци и африканци толкова в Европата след 2 века ще има българи, немци, франки и прочие.
И турци няма да има. ;)

Ще се омесим, ще втасаме и онова дето ще остане от нашата идентичност ще е само история.

Бадева се напъваш. ;D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42