Author Topic: Червено - зелено - черно !!!  (Read 14405 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Сидхарта

  • Historian
  • *****
  • Posts: 887
Re: Червено - зелено - черно !!!
« Reply #15 on: October 07, 2009, 21:54 »
Аскет,не означава непременно  продажен,нали така.
А аз мога  да
 кажа същото и за теб,какво те държи в сайта?но да не задълбаваме.

Shumarov

  • Guest
Re: Червено - зелено - черно !!!
« Reply #16 on: October 07, 2009, 22:05 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Този бюджет ,този бюджет Шумаров, дали той не ви прави национален аскет.
Разтълкувай ми този твой цитат, както намлоумен помак, плиииййййзз!

Offline Сидхарта

  • Historian
  • *****
  • Posts: 887
Re: Червено - зелено - черно !!!
« Reply #17 on: October 07, 2009, 22:13 »
Може и да почна да тълкувам, ама не съм сигурен че си помак.

Shumarov

  • Guest
Re: Червено - зелено - черно !!!
« Reply #18 on: October 07, 2009, 22:20 »
Не знам какво общо има моята етническа принадлежност!?

Offline Сидхарта

  • Historian
  • *****
  • Posts: 887
Re: Червено - зелено - черно !!!
« Reply #19 on: October 07, 2009, 22:26 »
Етническата принадлежност няма нищо общо, разбира се
но и не бива да се представяме за други все пак, нали.

Shumarov

  • Guest
Re: Червено - зелено - черно !!!
« Reply #20 on: October 07, 2009, 22:34 »
Разбрах, че не искаш да ми разтълкуваш това с националния аскетизъм! Опитваш се да изместиш темата! Утре ще изчистя спама, който написахме с тебе, ves.K. А това с представянето за други....моя ник е бащината ми фамилия, а не някоя хлъзгава абревиатура!

Offline Сидхарта

  • Historian
  • *****
  • Posts: 887
Re: Червено - зелено - черно !!!
« Reply #21 on: October 07, 2009, 23:33 »
Не че не искам- просто смятам че няма нужда от тълкуване.
Но наистина спамим темата.

Offline clearly

  • Member
  • **
  • Posts: 44
Re: Червено - зелено - черно !!!
« Reply #22 on: October 08, 2009, 15:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Доколкото разбирам от постовете ви, PNK2003, и clearly-вие дежурите тук в сайта да не вземе някой нагъл помак да поиска да си спретне помашка етнос, помашка автономия, или помашки език! :) Не си ли давате сметка, че това не зависи от вас? Не знам с какво се занимавате, но ако насочите енергията с, която зорко пазите, и изписвате по сума мозъчни мастурбации тука-сигурно тава ще се отрази много благотворно на бюджетите ви! :)
Шумаров трябва да ти е ясно ,че не дежуря в сайта ,първо защото  СЪВСЕМ СЛУЧАЙНО КАТО СЕ РОВИХ ИЗ НЕТА ГО НАМЕРИХ.Второ не съм членка  на никоя партия и не гласувам .Трето  нямам никаква цел за да ви агитирам кой каква религия да изповядва и както какъв  да се самоопределя.Четвърто според мен тук трябва да се изнася  истина  която трябва да се знае от някои потребители на които мозъкът им се манипулира за някой неща?И в заключение  за знамето на Тъмръшката република да те запитам Шумаров ,би ли ми дал инфо за да се уверя ,че оно време е съществувало такова знаме и такава република?                        

Offline PNK2003

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 668
  • Gender: Male
  • Ius Est Ars Boni Et Aequi...
Re: Червено - зелено - черно !!!
« Reply #23 on: October 08, 2009, 16:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Доколкото разбирам от постовете ви, PNK2003, и clearly-вие дежурите тук в сайта да не вземе някой нагъл помак да поиска да си спретне помашка етнос, помашка автономия, или помашки език! :) Не си ли давате сметка, че това не зависи от вас? Не знам с какво се занимавате, но ако насочите енергията с, която зорко пазите, и изписвате по сума мозъчни мастурбации тука-сигурно тава ще се отрази много благотворно на бюджетите ви! :)

Шумаров,

Дори и да ми се иска да дежуря в сайта, времето не ми позволява, тъй като съм достатъчно зает с основните си ангажименти.  Влизам тук, защото темите, които обсъждаме считам за интересни, а и все пак това е форум.  Това, че мнението ми не съвпада с твоето не е предпоставка за горните ти умозаключения.  Ако ти в качеството си на модератор и администраторите на сайта считате, че "дежурствата" ми тук са вредни за вас, то бъди напълно сигурен, че ще прекратя участието си в този форум. 

А за бюджета ми не се притеснявай... ;)


Offline muti6

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 927
Re: Червено - зелено - черно !!!
« Reply #24 on: October 08, 2009, 18:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Второ не съм членка  на никоя партия и не гласувам .Трето  нямам никаква цел за да ви агитирам кой каква религия да изповядва и както какъв  да се самоопределя.
Admiraciii!!!Nai posle neshto smisleno da chuem!

Shumarov

  • Guest
Re: Червено - зелено - черно !!!
« Reply #25 on: October 08, 2009, 22:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Шумаров трябва да ти е ясно ,че не дежуря в сайта ,първо защото  СЪВСЕМ СЛУЧАЙНО КАТО СЕ РОВИХ ИЗ НЕТА ГО НАМЕРИХ.Второ не съм членка  на никоя партия и не гласувам .Трето  нямам никаква цел за да ви агитирам кой каква религия да изповядва и както какъв  да се самоопределя.Четвърто според мен тук трябва да се изнася  истина  която трябва да се знае от някои потребители на които мозъкът им се манипулира за някой неща?И в заключение  за знамето на Тъмръшката република да те запитам Шумаров ,би ли ми дал инфо за да се уверя ,че оно време е съществувало такова знаме и такава република?

Явно сме обречени да понесем този твой порив за изясняване на истината за помаците,clearly! Ще го понесем стоически-можеш да бъдеш спокойна! Ние понесахме много по-арогантни, и коварни паразити през годините!Истини са ни изнасяли по читалища, площади( а на неподдаващи се на истината помаци, и в милицията с бой, или в затвора).Можеш спокойно да ни изкараш каквото пише из киберпространството! Ние носим! А за Търмъшката Република ме изненадва, че искаш инфо от лаик, като мене! Ти пишеш с авторитета на "историк" от исполинския размер на Антон Дончев, и искаш инфо от мене!!!??? Аз нямям такова инфо, защото не ме интересува! А ми е интересно на какво дължи помашкото съсловие интереса, който проявяваш(освен внезпния ти порив да ни изнесеш истините за помаците)? Дали се радват на същото твое внимание зулусите, или ескимосите, примерно!!!!???? Трябва да се поразровя в нета за техни сайтове, и да те препоръчам, ако има такива :)

десс

  • Guest
Re: Червено - зелено - черно !!!
« Reply #26 on: October 11, 2009, 10:35 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Червено - зелено - черно, аз мисля, че някога знамето на република Тъмраш е било в  тези цветове . Открих този сайт, You are not allowed to view links. Register or Login  където това знаме се показва като представляващо помаците. Според вас това знаме предатавлява ли помаците? Или може ли да представлява помаците? Моля нека само помаците да отговорят на въпроса.


Първо трябва да си изясним какво означава знамето за българите-трите цвята в България се използват от много отдавна и обозначават кастовото разделение в българското общество - бялото е символ на духовенството,зеленото е символ на основното население-работници,занаятчии,селяни,червеното -на войниците.При мирно време знамето се подрежда бяло,зелено,червено(Духовенство има ръководна роля)-при война червено,зелено,бяло(войниците имат ръководна роля).Канът е бил и върховен жрец и върховен главнокомандващ-с тези си функции той обединява и двете върховни функции на войнишката и жрецешката каста ,които му отреждат водачеството и в мирно и във военно време.

Бяло-черно-са характерни за българското светоусещане-Този дуализъм характерен за българите е едно от потвържденията за това,че Зороастризма,а не Тангризма е върховната религия на прабългарите(другото доказателство е богомилството и нестинарството)-Бяло море-Черно море,бели българи-черни българи,добро-лошо,господ-дявол,свободен-роб(черните българи-българите на боян попаднали под власта на хазарите).Тъй като родопите и македония не са били през цялото време в пределите на българската държава черния цвят става сакрален цвят на самото население,като несвободно-Оттук в Македония се налага червено-черно,а в Търмъш-червено,зелено и черно.
Оттук можем да предположим,че черния звят характерен за ахряните и юга не е характерен за севера-там на повечето места е заменен с бял.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42