Author Topic: Мюсюлманите по света  (Read 65995 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Пламен Пасков

  • Guest
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #30 on: February 12, 2010, 19:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Тъй,тъй-нека всеки си прави изводите сам!Ама да не се правим на ощипани булки, оти се знаем вейке! А за да копира някой от теб, или от когото и да било, трябва да е без грам собствена идея! Копирането си е плагиатство!
Шумаров, копи-пейста е толкова разпространен в този и в други форуми, че под етикета ти "плагиатство" попадат не само несимпатичните ти Фотакиев и Пасков, но и маса народ, в това число и близки твои приятели, да не споменавам конкретни имена.
Когато някой споделя мнението по даден въпрос, ползва статия, цитат, есе, разсъждения, и ги слага.
Фотакиев е копирал 1 или 2 пъти, като минимум единият, ако не и двата случаи бяха на материали, които публикувах аз, но всъщност бяха от други автори и статии, които съм посочил коректно. Копирал съм и аз от него. И това засяга само нас двамата.
Защото споровете се водят между идеи, а не между личности.
Нищо забранено от тези или други правила, нищо престъпно или неприлично.
И пак ти повтарям: преди да насочиш обвинителен пръст към някого за нещо, и да го захвърлиш с камъни, помисли си: къде ще паднат те и дали няма 10 обвинителни пръста да се насочат със същото основание към тебе и близки ти приятели и другари.

Предлагам ти нещо съвсем просто, логично и човешко: дай да прекратим с тези личностни атаки и контраатаки, защото са нарушения на правилата, спам за темата и контрапродуктивни.

Аз ти предлагам мир, самообладание, и взаимно уважение и зачитане.
Спор по темите и идеите, а не по личностите.
Съгласен ли си?

Shumarov

  • Guest
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #31 on: February 12, 2010, 19:50 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Предлагам ти нещо съвсем просто, логично и човешко: дай да прекратим с тези личностни атаки и контраатаки, защото са нарушения на правилата, спам за темата и контрапродуктивни.

Аз ти предлагам мир, самообладание, и взаимно уважение и зачитане.
Спор по темите и идеите, а не по личностите.
Съгласен ли си?

Този назидателен тон.....не на мене! Някак си не ми се види нормално да ме учи на форумни правила човек, който ни нарича "потуранци"! Някак си не ми се види нормално да ме учи на ред човек, който не си е платил билета, за да види Перперикон(грешка-историческа находка в село Татул)!Когато израстеш морално, можем да намерим общ език!А за продуктивността...би било чудесно, ако се отучиш да наричаш "потуранци"!Но се боя, че е безвъзвратно късно за това и такъв интелектуален продукт не може да се получи при тебе!

Offline isa71

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1022
  • Gender: Male
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #32 on: February 12, 2010, 21:35 »
Джамиите в Москва не са достатъчни за мюсюлманите, които се молят

Москва, както и други Руски градове са пример за завръщането на мюсюлманите към религията си. В Москва има четири джамии, които са крайно недостатъчни за желаещите да се молят в тях. За Рамазан Байрам в една от четирите джамии  е имало над 60 000 хиляди  посетители, като хиляди от тях са изпълнили празничната молитва на улицата и тротоарите.

Посещението на джамиите от голям брой мюсюлмани, е дало повод кмета на Москва Юрий Лучков да направи изказване по необходимостта от нови джамии в Москва.

Мюсюлманите  успяха да си възвърнат историческата джамия в Москва, която  е строена през 1823 година. Същата бе превърната в склад по време комунистическия режим.

Реислямизацията покори  Руските мюсюлмани и най-вече в Москва надмина всички очаквания и предположения – заяви Мухаммед Карачай, заместник мюфтия на мюсюлманите в Европейска Русия и председател на Ислямската фондация „Дару- еркам”.

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline rcn

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 195
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #33 on: February 12, 2010, 21:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Джамиите в Москва не са достатъчни за мюсюлманите, които се молят ...

You are not allowed to view links. Register or Login

Скоро гледах кмета на Москва Лужков как говори пред ислямски духовни водачи. Беше впечатляващо с какво уважение говореше за религията ни.

Offline muti6

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 927
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #34 on: February 13, 2010, 23:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Мутиш, статистиката, която привеждате, не е картина на Рембранд или Пикасо, за да ми харесва или не. Тя или отразява действителното положение на нещата в цифри, или не. Когато е "не", значи, не е статистика.
Против тази статистика аз приведох една цифра, която е важна, и която води до драматични промени: хората бъркат даже количеството на регионите, федералните окръзи, за другото мога да си представя как са нещата.
А чувствата ми за или против "матушката" предлагам да ги оставим настрана.
Аз живея в тази страна 10 години и няма ден да не мечтая или мисля кога и как да се върна завинаги за постоянно в България. Дотук успявам на 30-50% от времето. Иска ми се да е над 90%, и работя по въпроса.
Така че, по-добре от мен добрите и лошите страни на Русия като държава едва ли някой друг във форума може да знае, за да бързате и вие да ми лепите етикети "любов към матушка".
Оставете личността ми настрана, дайте да се придържаме към темата.
Пасков,
До колкото знам думата"мерак"е мнгозначна и жалко,че я тълкуваш еднозначно.
Виждам,че конфронтацията ти е слабост.Като цяло гледаш много избирателно и едностранно на нещата. Би ти било от полза да си създадеш сам опозиция на личното си мнение, да влезеш в дебат със самия себе си, и да разбереш,че ние не търсим само истината,а "ЦЯЛАТА ИСТИНА" Защото ничие мнение не тежи повече от това, до което си достигнал сам.Искате да живеем в мир и съгласие и взаимно зачитане, а постоянно твърдите(натяквате),Кои сме?Какви сме?Това мога да го кажа най-смело, че си е доста сериозна заигравка с нашето нескончаемо търпение.Защо не оставяте самите хора,сами да се самоопределят,а насилствено ги вкарвате в някакво си ваше измислено клише???
ИСТОРИЯТА Е ГЕО-ПОЛИТИЧЕСКИ инструмент за ментална манипулация на людете!!!


Пламен Пасков

  • Guest
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #35 on: February 13, 2010, 23:27 »


You are not allowed to view links. Register or Login
Пасков,
До колкото знам думата"мерак"е мнгозначна и жалко,че я тълкуваш еднозначно.
Виждам,че конфронтацията ти е слабост.Като цяло гледаш много избирателно и едностранно на нещата. Би ти било от полза да си създадеш сам опозиция на личното си мнение, да влезеш в дебат със самия себе си, и да разбереш,че ние не търсим само истината,а "ЦЯЛАТА ИСТИНА"
Защото ничие мнение не тежи повече от това, до което си достигнал сам.
Мутиш, ще ви повторя и на ваc същото, което казах и на други:
Моля ви, оставете личността ми на мира.
Аз не съм най-важното нито в сайта, нито в темата.

Наистина е губене на време да се занимате с мислите, желанията, намеренията, подбудите ми и Бог знае още колко страни на личността и плановете ми.
Нито ви се отдава, нито съм толкова важен, нито е по темата.
Дайте по такива въпроси на лични или в чата, става ли?
Нямам тайни и ще ви отговоря на всички подобни въпроси, но не в публичната част на дискусиите.
Нарушаваме правилата, а наистина не го искам.

Quote
Искате да живеем в мир и съгласие и взаимно зачитане, а постоянно твърдите(натяквате),Кои сме?Какви сме?
Има голяма разлика между дискутирането и натякването.
Дискусия има тогава, когато се вадят аргументи и факти.
Натякане има, когато някой ти казва нещо, без да го доказва. И то нещо, което ти е неприятно и знаеш, че не е така.
Ако моето мнение за вас наистина е натякване, опровергайте го. Това е форум - затова са тези теми и дискусии.

Quote
Това мога да го кажа най-смело, че си е доста сериозна заигравка с нашето нескончаемо търпение.Защо не оставяте самите хора,сами да се самоопределят,а насилствено ги вкарвате в някакво си ваше измислено клише???
Ще повторя това, което вече писах: доказателствата за българският произход на помаците по никакъв начин не ограничават правата им на самоопределение днес.
Не ограничават и правата им на вероизповедание или на липсата на такова, ако искат.
Не ограничава и правата им на смяна на религия, ако пожелаят.
Всички тези права следва да бъдат уважени, защото са защитени от закона.
И моето мнение или моите доказателства в този форум по никакъв начин не пречат на всеки да се самоопредели както и за какъвто си пожелае.
Даже и да е на база прищевки или политическа обида, а не историческа истина.
Негово право си е.
Но неговото право на самоопределение не би трябвало да означава, че аз нямам право да си изкажа мнението и да си дам аргументите по въпроса.
Особенно ако не нарушавам правилата на добрия тон и правилата на форума, съгласен ли сте?
Правата и свободите са за всички, не само за някои, така ли е?
Или греша?

Offline muti6

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 927
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #36 on: February 14, 2010, 08:24 »
Пасков,разсмя ме истински тази сутрин, за което ти, Благодаря!
Целта ми не е да се занимавам с твоята личност ,но да не си надценяваме вазможностите и  да не си придаваме важности ,нали.Доказателствата ,коиото представяш са като българската история.Демек,силно фалшифицирани(изопачени) ,с една дума- научна фантастика.
Никой, който е запознат с историята, не трябва да твърди, че ВСИЧКИ помаци са потомци на българи, които НАСИЛСТВЕНО са приели исляма. Господа, кога ще изживеете този пет вековен комплекс? Смешно е!Да попитам, ние като сме били държава на три морета, да не сме разнасяли пасти?....Светът отдавна се е променил, момчета.
Историята трябва да се знае, но реваншизмът си е отвратителен отвсякъде.

Всъщнoст чел ли си „Грешки в Българската история“-Ясен Кавада?

Пламен Пасков

  • Guest
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #37 on: February 14, 2010, 08:36 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Пасков,разсмя ме истински тази сутрин, за което ти, Благодаря!
Целта ми не е да се занимавам с твоята личност ,но да не си надценявамае вазможностите и  да не си придаваме важности ,нали.Доказателствата ,коиото представяш са като българската история.Демек,силно фалшифицирани(изопачени) ,с една дума- научна фантастика.
Когато някой твърди, че нещо е фалшификат (в случая, представяните от мен данни) значи, претендира, че знае каква е истината. Тоест, разполага с други, достоверни свои доказателства, които смята за истинни. Ако това е така, покажете ги - готов съм да ги обсъдим.

Quote
Никой, който е запознат с историята, не трябва да твърди, че ВСИЧКИ помаци са потомци на българи, които НАСИЛСТВЕНО са приели исляма. Господа, кога ще изживеете този пет вековен комплекс? Смешно е!Да попитам, ние като сме били държава на три морета, да не сме разнасяли пасти?....Светът отдавна се е променил, момчета.
Аз никога не съм твърдил, че ВСИЧКИ помаци са приемали исляма насилственно.
Аз твърдя, че има предостатъчно доказателства за съществуването И на този сценарий, не само доброволният. И че доброволният е основан на базата, ако не на физическото насилие, то на силна икономическа принуда.
И за това говорят самите османски архиви, голяма част от които (над 1 млн документа) лежат в раздела по османистика в "Народната библиотека Кирил и Методий" в София. При това, със свободен достъп.
За другото: дали ВСИЧКИ помаци са наследници САМО на българи. Докато някой не ми ДОКАЖЕ, а не да ПРЕДПОЛАГА (на базата, че всичко било възможно), че има и други по произход помаци, освен с български, аз лично съм убеден, на основавайки се на исторически извори, че те са именно с български произход.
Без да им отнемаме правото на когото и да е днес да се самоопределят както им харесва.

Quote
Историята трябва да се знае, но реваншизмът си е отвратителен отвсякъде.
Съгласен.
Сега остава да посочите къде конкретно в моите постинги сте видяли реваншизъм, и да го определите - за какъв точно тип реваншизъм говорите.
Защото, откровенно казано, според мен има реваншизъм именно от страна на възражданите преди 20 и нещо години. И то, на политическа основа (политическа обида и реваншизъм), а не толкова от не-мюсюлманите.
Но това е политика, така че, спирам, можем да го обсъдим в съответните раздели, ако пожелаете.

Quote
Всъщнст чел ли си „Грешки в Българската история“-Ясен Кавада?
Чел съм доста автори, които разобличаваха грешки в българската история, визирайки главно българската комунистическа история. И Ясен Кавада често попадаше като цитати и библиография. Но, честно казано, не си спомням дали съм чел точно негов труд.
Какво е казал той в своите трудове?

Offline pomakos_ a

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 75
  • Gender: Male
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #38 on: February 14, 2010, 08:46 »
Имам въпрос г-н Пасков!
Във почти всеки ваш постинг не спирате да твърдите,че помаците имат ясно изразен български произход,демек според вас са българи на които е бил наложен исляма.
Питам ви-Ако е така,тогава защо майката България насила 5-6 пъти преименува насилствено имената на тези помаци,нали са техни чеда потомственици наследници на българи,питам ви ЗАЩО!

Пламен Пасков

  • Guest
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #39 on: February 14, 2010, 09:55 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Имам въпрос г-н Пасков!
Във почти всеки ваш постинг не спирате да твърдите,че помаците имат ясно изразен български произход,демек според вас са българи на които е бил наложен исляма.
Питам ви-Ако е така,тогава защо майката България насила 5-6 пъти преименува насилствено имената на тези помаци,нали са техни чеда потомственици наследници на българи,питам ви ЗАЩО!
pomakos_ a, много хубав въпрос.
Аз също на времето съм го задавал и на себе си, и на помаци, и на историци, и даже и на политици.
Кратко на този въпрос не може да се отговори.
Не може да се отговори и в тази тема без нарушение на правилата, защото неизбежно ще стане дума за политика. Затова ще приема преценката на ръководството: дали да оставят този постинг тук, дали да го трият, или да постъпят, както намерят за добре.

Първо: корените.
Корените на процеса са в двойният стандарт, който османската империя е практикувала към поданниците си.
За мюсюлманите, без разлика от род и етнос, са били отворени всички пътища за кариерен ръст, вкл. и до Велик везир (само на трона са могли да сядат единственно преки кръвни наследници на първия Осман).
За гайримуслимите нещата са изглеждали много по-нерадостно: като се започне от You are not allowed to view links. Register or Login, се мине през You are not allowed to view links. Register or Login, премине се през You are not allowed to view links. Register or Login, и се стигне до всякакви законодателно закрепени You are not allowed to view links. Register or Login
Във връзка с войните, които османската империя е водила, и които далеч не винаги са били успешни (мога да ви представя подробен списък с дати и владетели кои битки са губили, ище видите, че те са даже повече от спечелените), османската империя обезкървява силно войската си. Възниква силна нужда от пушечно месо, както и от укрепване на всички проходи, транспортни артерии и граничните региони на царството си.
Това стига своята кулминация при битката при Кандия (сега Ираклион, Крит), сравнявана с Троянската войня (също 10 години), където империята е загубила над 180,000 войници. За ранените, осакатените и извадените от строя нямам данни, можем само да предполагаме.
Успоредно с това по време на тази война атаките на венецианската, генуезката и другите средиземноморски държави, противници на империята в тази битка, са стигали до южните склонове на Родопите, обстрелвали са с оръдия султанът, който е ловувал по беломорието (Мехмед Ловджията), нанесли са поражение при Лепанто (унищожили са целия османски флот) и даже в Дарданелите, и са се готвили за атака на Константинопол.
Изобщо, натискали са европейските граници на империята всячески и са му показвали колко незащитена и уязвима е тази негова част от империята.
При тези акции поробеното християнско население естественно е оказвало съдействие на противниците на империята, което няма как да се е харесвало на султаните.

Идва времето на You are not allowed to view links. Register or Login, син на Баязид и баща на Сюлейман Великолепни. Той убива баща си (който му е отстъпил доброволно трона си, въпреки че във войната с него е победил сина си, но, мир да има, му отстъпил трона) избил всичките си братя и роднини по мъжка линия (фратерницида е бил традиция при султаните), избива 40,000 перси-шиити, напада Мека и Медина, избива хиляди араби (даскали по ислям), превзема попътно Сирия, Палестина (1516 г.) и египет (1517 г.), свещенните градове, взема регалиите и реликвиите на Пророка Мохамед и се обявява за халиф.
Именно той You are not allowed to view links. Register or Login по Балканите, You are not allowed to view links. Register or Login.
Синът му Сюлейман Великолепни продължава "традицията".
По-късно тази вълна спира и се усилва епизодично според султаните, като на моменти, 16-17 век, има You are not allowed to view links. Register or Login, че хазната отънявала от по-малко плащачи на джизие и другите гайри-муслимски данъци.
През този период тези, които приемат You are not allowed to view links. Register or Login или по икономическа принуда, или по убеждение, получават нещо много важно: СТАТУС и ПРИВИЛЕГИИ в сравнение с довчерашните си братя и роднини.
И не само това, но и БЕЗНАКАЗАНОСТ, ако им се замъти главата и им хрумне да правят келешлъци, каквито често са се случвали тогава. Главното е било да не натискат мюсюлмани, защото статуса на двама мюсюлмани пред кадията е бил равен.

Когато тези процеси са вървяли близо 220-250 години, между двете групи хора, макар и с общ род, език и история на Балканите се формиар политкио-икономическо напрежение, родено от двойния стандарт на империята.
Резултат на този двоен стандарт са всички въстания, Априлското в това число, руско-турските войни в края на 19 век. При тези сблъсъци потомците на ислямизираните българи са лоялни и воюват на страната на империята, първо, защото са длъжни, и второ - за да си запазят статуса.
Такива примери на политически разделени компоненти на един и същи народ има по много други места в историята на народите. Българите в това отношение изобщо не са прецедент.
Когато идва последната, 12-тата руско-турска освободителна за българите война, раните от потушаването на Априлското въстание са още кървящи. Минали са има-няма 2 години, и всеки оцелял добре помни и знае: кой е заклал баща му и брат му, кой е ограбил къщата, обезчестил майка му, отвлякъл сестра му.
Тогава настъпват за Родопите и Македония най-кървавите и черни страници на Балканите в относително новата ни история: гърци срещу българи и турци, You are not allowed to view links. Register or Login, мюсюлмани: срещу който могат (защита-нападение, нещата са били шарени), или, ако не могат: по корабите и керваните са се изнасяли към малоазийска Турция.

Сега идва интересен момент: вие питате: защо "майката България" насила преименува...
Първо, за да отговорим на този въпрос, трябва да обърнем внимание: кой управлява в тази държава и кой взема такива решения?
Ще ви кажа нещо, което до преди няколко години аз не си давах сметка, но е вече проверен факт: България от Иван Александър насам нито веднъж не е имала не само независим български владетел, но даже и етнически българин начело на страната, като изключим Георги Димитров, донякъде Жельо Желев и още 1-2.

Следосвобожденска България, колкото и да е искала, изобщо не е била в състояние да генерира и взема самостоятелни решения, непродиктувани от интригите или даже от заповедите на т.н. Велики сили.
И Въпреки това, в залата, при приемането на Търновската Конституция, където депутати са били именно вчерашните участници във всички тези войни и сражения, е имало 35 турци!
Толкова, колкото и днес!
Стояли са си хората с чалмите и фесовете като депутати и са гласували наред със другите, и гласовете им прилежно са се брояли в законотворчеството на младата възродена България! Опитайте се да намерите макар и един българин с българско име в османската империя или в Република Турция в Парламента за депутат, да видим, дали ще успеете, и тогава ще си говорим за етническа толерантност!

Идваме до преименуванията: насилственни и всякакви други.
Далеч преди България да предприеме тези репресионни мерки, тон за песен е дала османската империя, а след това и Турция и Гърция.
В Турция не остава "неинтегриран", разбирай, не преименуван нито един българин, (питайте You are not allowed to view links. Register or Login) в Гърция също. Там репресиите са категорични, жестоки и еднократни.
България е преименувала 5-6 пъти своите мюсюлмани, вярно е. По чие нареждане, друг въпрос.
Но защо 5-6 пъти?
Ами защото точно толкова пъти някой, пак от същото ръководствто на страната, им ги е връщал!  И днес са върнати и 20 и кусур години никой не ги пипа!
Такова нещо да знаете да се е случвало в южните ни съседки?

Накратко: възродителните процеси и другите репресии, на които бяха подложени българските мюсюлмани, са зло. Но зло, което беше реакция, което беше следствие на:
- политиката на двойни стандарти на османската империя;
- политиката на южните ни съседки, които по категоричен и жесток начин дадоха тон за песен за тези процеси;
- по силата на геополитическите реалии: България и Турция бяха в два враждебни военно-политически блокаи въпросът за лоялността на гражданите стоеше с гоялма острота.
А за никого не е тайна лоялността на много от българите мюсюлмани към Турция, най-малкото което е, защото повечето от тях имат роднини там от близо 100 години.
Тази лоялност в условията на комунистическата доктрина, варшавският договор и геополитическите интереси до края на 1990 година бяха непростим и неприемлим "дефект" за доктрината.
И нарежданията на целият този блок, идващи от Москва, бяха: този въпрос да се реши най-после категорично, за да се смятат външните гарници на Варшавският договор за надеждни и стабилни.
България фактически за тези 45 години, както и в следосвобожденския и период почти никой не я е питал: какво иска тя или какво смята за правилно.

Управниците и бяха не-българи до един, политиката и се диктуваше извън България и против интересите на страната и народа и.
Така е и днес, за съжаление.
Отговорих ли на въпроса ви?

Offline rcn

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 195
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #40 on: February 14, 2010, 10:18 »
Извинявайте ама темата е за муслимите по света, а не за ветеринарни доктори, болни от ислямофобия и туркофобия.

Пламен Пасков

  • Guest
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #41 on: February 14, 2010, 10:22 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Извинявайте ама темата е за муслимите по света, а не за ветеринарни доктори, болни от ислямофобия и туркофобия.
Темата е за мусюлманите, и една голяма част от тях са в България, която е част от този свят. Или са тръгнали от България по целия свят.
Аз отговорих на въпроса: как това е станало.
Така че, моят отговор си беше по темата.
За вашия с болните там от нещо си ветеринарни лекари да преценят модераторите.

rcn, моля ви, нека прекратим с междуличностното заяждане, лепенето на етикети - кой от какво болен и какъв фил или фоб бил, а да се придържаме към темите и идеите, а не към личностите.

Много ви моля!

Нека се уважаваме и зачитаме.
Толкова ли е невъзможно?

Offline rcn

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 195
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #42 on: February 14, 2010, 10:38 »
Не мисля че те обиждам. Според мен ти се гордееш с тези си черти на характера, маскирани като "борба за българщината".

Пламен Пасков

  • Guest
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #43 on: February 14, 2010, 10:44 »
rcn, пак за личността ми...
Уважаеми опоненти, в то
You are not allowed to view links. Register or Login
Не мисля че те обиждам. Според мен ти се гордееш с тези си черти на характера, маскирани като "борба за българщината".
В този форум, за разлика от други, има не само ЛС, но и You are not allowed to view links. Register or Login (вижте горе).
Личните квалификации и пререкания в публичната дискусионна част са забранени.

Толкова ли е трудно да се правят нещата на правилното им място?!

Личното (всичко за личността ми): на лични или You are not allowed to view links. Register or Login, моля!

rcn, още веднъж ви моля - нека прекратим с обсъждането на личността или междуличностните ни отношения в публичната част.
Предлагам ви да ползвате ЛС, чата на сайта, моите e-mail и други контакти от подписа ми.
Дал съм всички средства за връзки и контакти, които са известни и достъпни в 21 век.
Защо непременно трябва да го правите винаги на единственното забранено място: публичните дискусии?
При положение, че съм ви дал такъв богат набор от алтернативи, а Правилата ясно указват: кое къде и как трябва да се пише?

Още веднъж: МОЛЯ ВИ!

Offline rcn

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 195
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #44 on: February 14, 2010, 10:48 »
Съвета ми беше към другите съфорумци, които се занимават с твоята личност в тема посветена на муслимите по света. Не ми е известно да се станал муслим.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42