Author Topic: Мюсюлманите по света  (Read 65938 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline muti6

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 927
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #15 on: February 12, 2010, 13:51 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Мутиш, бъди хуманен! Не публикувай такива тревожни данни тука! Достатъчно грижи си има хайванД-р Пасков със сепаратистите помаци! Ти сега го тревожиш с бройката на мюсюлманите в Москва и в Русия! Причиняваш му дисгусто, а човека е на възраст-щади го, защото преживява такива дани много тежко!
Shumarov,
Тук, в това изследване-статистика фактите са представени и посредством числа,а те винаги са най-безпристрастни и красноречиви.
Тази статистика е добре да се разгледа и хубаво проумее от разните русофили,атеисти,комунисти.
Но както се казва па рускии:"Паживиом,увидим!!!

sirrio

  • Guest
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #16 on: February 12, 2010, 16:21 »
Не мога да разбера какъв е тоя зор ислямът на всяка цена да се разпространява поголовно?! По презумция всеки има право сам да избира религията си, но в повечето случаи човек приема тази на родителите си, което според мен е нормално, а в много малки случаи някой променя религията си на зряла възраст. По пътя на логиката всяка религия се разраства с увеличаването на раждаемостта на нейните последователи. Другият естествен начин е миграцията на хора от даден етнос или религиозна общност от едно място на друго и точно тук обикновено възникват проблеми, когато въпросните емигранти започват (или се опитват) да налагат своите религиозни разбирания и щения. За да няма религиозни конфронтации просто всеки трябва "да си гледа в канчето", а не да казва на различния какво да прави. Или с други думи - да бъдем толерантни ;)

Пламен Пасков

  • Guest
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #17 on: February 12, 2010, 16:23 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Данните Пасков са от  списание "RBC"(№ 11, 2007)
 Националният и етнически състав на Москва е, както следва:
Руснаци - 31%
Азери - 14%
Татари, Башкири, чуваши - 10%
Украинци - 8%
Арменци - 5%
Таджики,Казахи,Узбеки, Киргизстан - 5%
Корейци,китайци,виетнамци- 5%
Чеченци,Дагенстанци,Ингуши- 4%
Беларуси(Литвани) - 3%
Грузинци - 3%
Моладавци - 3%
цигани - 3%
Евреи - 2%
други - 4%
В Москва, реално живеят над 12 милиона,от тях руснаци - 3.200.000.В столицата на руската държава руснаците са малцинство.
Това списание не знам да е някакъв сериозен източник.
Пък и преброяванията в Москва са пълен бошлаф.
Бях на 2 от тях. И на двете не преброиха нито жена ми и родителите и, нито познати. И резултатите бяха съответно: 13.5 милиона преди 8 години. Което е пълен майтап, защото камерите на полицията преброяват средно 2.5 млн коли да влизат всеки ден в Москва, а колко е имало без влезлите, никой не знае.
В Москва живеят между 20-22 млн народ, това са реалните екстраполации. Които, естественно никаква статистика никога не може да ги хване.

You are not allowed to view links. Register or Login
В началото на 2004 г. в Русия постоянно живеят повече от 4 милиона китайци.
За развитието на исляма в Русия от държавния бюджет бяха отпуснати през 2007, 800 милиона рубли, заяви съветник от управлението на администрацията на президента на Русия Алексей Гришин.сътрудничеството на държавата с мюсюлманските организации е комплекс от няколко направления" Главен сред тях е подкрепа за ислямското образование, за което в последните години държавата е заделила и разпределила 400 милиона рубли.
Възможно е, но не съм го срещал никъде, освен тук.

Quote
Русия е единствената немюсюлманска страна,която е признала победата на "Хамас" на изборите в палестинската автономия през 2006 г.и лидерите на тази терористична организация два пъти са посещавали Москва на официално държавно равнище, по покана през 2006-2007 г.
Терористична за САЩ, но за Русия няма защо да е такава.

Quote
Според представителите на Националната организация на руските мюсюлмани, всеки петък в Санкт Петербург, най-малко трима руснаци приемат исляма.Огромен е броят на неофитите (новоприелите исляма)-студенти.
За 6.5 млн Санкт Петербург това са 0,000000471% от населението седмично. Сами изчислете колко време ще трябва, за да станат поне 25%.

Quote
Но, да се върнем на населението.Русия сложи кръст на демографията си.
Да се направи подробен анализ на демографската ситуация и да се разберат причните, поради които постоянно намалява раждаемостта е невъзможно.От 1997 г. и до днес не е възстановен сборът на самите базови показатели.
В 79-руски региони, раждаемостта е намаляла,в 60 е повиешена смъртността
В Русия се правят по 8 милиона аборта на година .
Първо, интересен е източникът на тези цифри.
Второ, веднага виждам една груба грешка в цифрите: Регионите на Русия (областите, федералните субекти) са 89, а не 79. Разликата е чувствителна.
Някой е преписвал цифри едно към гьотере.

Quote
Това е само една извадка от статистиката на черната руска действителсност, който желае да прегледа цялостно данните за всички други показатели ,то нека проследи връзката

You are not allowed to view links. Register or Login
Истина ли е Пасков,че Москва е най-скъпия град в света??
Истина е, че редовно си сменят короната с Хелзинки и Токио.
Мога да ви засипя с цифри, но накратко: храната е от 2-4 пъти по-скъпа от България, недвижимостите също, по-евтини са само енергийните източници. Но за сметка на това на ден под 200 км зад волана в Москва няма как да направиш. Като сметнеш, че колата гори градско, от което задръстванията са 60-80% от времето, става ясно, че няма никаква икономия за гориво. Аз карам на газ, и въпреки това съм стигал до 200 евро на месец само за гориво. Но обикновенно е 100-150.

Пламен Пасков

  • Guest
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #18 on: February 12, 2010, 16:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Мутиш, бъди хуманен! Не публикувай такива тревожни данни тука! Достатъчно грижи си има хайванД-р Пасков със сепаратистите помаци! Ти сега го тревожиш с бройката на мюсюлманите в Москва и в Русия! Причиняваш му дисгусто, а човека е на възраст-щади го, защото преживява такива дани много тежко!
Наборе успокой се, стига се гъбарка с мене.
Аз поне се старая да не събуждам "кучия син" в тебе... Тъй че, остави етикетите настрана, моля те. Празно място не ми остана по мене: целият съм в етикети, вече няма защо да си обличам дрехите - на боди-арт ме докарахте.

Offline Kaplan

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 752
  • Gender: Male
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #19 on: February 12, 2010, 16:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Не мога да разбера какъв е тоя зор ислямът на всяка цена да се разпространява поголовно?!...

Няма нищо такова, няма никакъв зор, то нещата стават с разбиране, а не със даване на зор !!!

Offline muti6

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 927
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #20 on: February 12, 2010, 16:54 »
Пасков,
Едва ли истината за Русия се изчерпва с горната статистика.Ще ми се да кажа, че тази инфомация сигурно дава представа за много процеси , и могат да се правят и различни изводи.Очевидно е ,че данните от нея(статистиката)не са ти по мерак.
Можеш ли да предоставиш доказателства,че статистиката е неточна или да представиш контра-статистика?
Нищо не е само черно, нито само бяло.Целият диалог идва да покаже, че каквато и информация да предложиш, каквито и данни да дадеш наготово...., любовта към "матушка" остава непоклатима. 

Offline muti6

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 927
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #21 on: February 12, 2010, 17:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Не мога да разбера какъв е тоя зор ислямът на всяка цена да се разпространява поголовно?! По презумция всеки има право сам да избира религията си, но в повечето случаи човек приема тази на родителите си, което според мен е нормално, а в много малки случаи някой променя религията си на зряла възраст. По пътя на логиката всяка религия се разраства с увеличаването на раждаемостта на нейните последователи. Другият естествен начин е миграцията на хора от даден етнос или религиозна общност от едно място на друго и точно тук обикновено възникват проблеми, когато въпросните емигранти започват (или се опитват) да налагат своите религиозни разбирания и щения. За да няма религиозни конфронтации просто всеки трябва "да си гледа в канчето", а не да казва на различния какво да прави. Или с други думи - да бъдем толерантни ;)
Сириио,спокойно бе човек,той, Ислямът си се разпространява поголовно без никакъв зор.

Феноменалното разпространение на исляма.

 Може би е подходящо да посочим важен признак за истинността на исляма. Добре известно е, че ислямът е най-бързо разпространяващата се религия в Съединените Американски щати. Следват няколко наблюдения на този феномен:                                                                              Ислямът е най-бързо разпространяващата се религия в Америка, напътствие и опора за стабилност за много хора от нашия народ…“                   (ХилариРодманКлинтънЛосАнджелисТаймс).„Мюсюлманите са най-бързо разрастващата се общност в света…“ (The Population Reference Bureau, USA Today…Ислямът е най-бързо разпространяващата се религия встраната“ (Жералдин Бом, Newsday Religion Writer, Newsday).
• „Ислямът е най-бързо разпространяващата се религия в Съединените щати…“ (Ари Голдман, New York Times).

Този феномен показва, че ислямът е наистина религия от Господ. Неразумно е да се смята, че толкова много американци приемат исляма, без да преценят внимателно и дълбоко да обмислят, преди да решат, че ислямът е истинната религия. Тези американци произлизат от различни класи, раси и професии. Сред тях има учени, професори, философи и журналисти. Въпросите, споменати тук, са само част от доказателствата, поддържащи мнението, че Свещеният Коран е истинното Божие Слово, че Мухаммед е Пророк Божий, и че ислямът е истинната религия на Бог.

Пламен Пасков

  • Guest
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #22 on: February 12, 2010, 17:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Пасков,
Едва ли истината за Русия се изчерпва с горната статистика.Ще ми се да кажа, че тази инфомация сигурно дава представа за много процеси , и могат да се правят и различни изводи.Очевидно е ,че данните от нея(статистиката)не са ти по мерак.
Можеш ли да предоставиш доказателства,че статистиката е неточна или да представиш контра-статистика?
Нищо не е само черно, нито само бяло.Целият диалог идва да покаже, че каквато и информация да предложиш, каквито и данни да дадеш наготово...., любовта към "матушка" остава непоклатима. 
Мутиш, статистиката, която привеждате, не е картина на Рембранд или Пикасо, за да ми харесва или не. Тя или отразява действителното положение на нещата в цифри, или не. Когато е "не", значи, не е статистика.
Против тази статистика аз приведох една цифра, която е важна, и която води до драматични промени: хората бъркат даже количеството на регионите, федералните окръзи, за другото мога да си представя как са нещата.
А чувствата ми за или против "матушката" предлагам да ги оставим настрана.
Аз живея в тази страна 10 години и няма ден да не мечтая или мисля кога и как да се върна завинаги за постоянно в България. Дотук успявам на 30-50% от времето. Иска ми се да е над 90%, и работя по въпроса.
Така че, по-добре от мен добрите и лошите страни на Русия като държава едва ли някой друг във форума може да знае, за да бързате и вие да ми лепите етикети "любов към матушка".
Оставете личността ми настрана, дайте да се придържаме към темата.

Shumarov

  • Guest
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #23 on: February 12, 2010, 17:25 »
Любовта към "матушка", "батушка", или към когото и да било, не е лоша! Проблема идва, когато любовта към един е за сметката на омраза към друг! Патриоти, като Пасков смятат, че не може да се обича и Русия и Турция едновремено, и етническото самоопределение  на някои буди тревоги в него! И разбира се всичките тези психични отклонениния се оцветяват с попмпозно родолюбие, любов към истината, и други подобни лакърдии!
А що се отнася до темата-аз не вярвам на статистиките! Не само на тези за увеличението на мюсюлманите.Увеличението на едни вярващи, или на други го приемам, като нещо положително! Религиите са нещо положително и проповядват мир и любов към ближния!

Пламен Пасков

  • Guest
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #24 on: February 12, 2010, 17:32 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Любовта към "матушка", "батушка", или към когото и да било, не е лоша! Проблема идва, когато любовта към един е за сметката на омраза към друг! Патриоти, като Пасков смятат, че не може да се обича и Русия и Турция едновремено, и етническото самоопределение  на някои буди тревоги в него!
Шумаров, остави етикетите по личността ми настрана и намери къде съм казал, че не може да се обичат тези или други две страни едновременно.
Намери и къде съм писал, че едно или друго етническо самоопределение буди тревоги у мен.
Аз казвам, че това са твои свободни съчинения.
Quote
И разбира се всичките тези психични отклонениния се оцветяват с попмпозно родолюбие, любов към истината, и други подобни лакърдии!
Кой е с психични, кой с физически и други отклонения предлагам да не обсъжда човек без нужната за това квалификация, а именно: висше медицинско образование и специалност психиатрия и психология след това.
Ти такива нямаш, нали?
Прочее, нарушаваш правилата, да напомня на бившия и на действащите модератори.
Quote
А що се отнася до темата-аз не вярвам на статистиките! Не само на тези за увеличението на мюсюлманите.Увеличението на едни вярващи, или на други го приемам, като нещо положително! Религиите са нещо положително и проповядват мир и любов към ближния!
Най-после се съгласихме с тебе.

Shumarov

  • Guest
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #25 on: February 12, 2010, 17:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Намери и къде съм писал, че едно или друго етническо самоопределение буди тревоги у мен

Тези думи написани от ника fotakiev съм сигурен, че са или написани от тебе, или преписани от тебе!
You are not allowed to view links. Register or Login
г-н Дорсуски, това което сте написали е поредно свободно съчинения!Доказателства пак няма!!!
Продължаваме да чакаме ДОКАЗАТЕЛСТВАТА с нетърпение.

Това , което ме учудва ,е че има хора като Хат,Хадж,Европомак и не само ,които ви се връзват на измислиците ,а това е слабо казано обезпокоително. Просто показва нивото и познанията на аудиторията ви....

П.С.Аз лично ще изчакам да постнете всичко което имате да ни кажете и тогава,ще пиша конкретно

Да не се правим на Ибрямбашии, както се казва на francais! Да ти припомня ли, че в изблик на внезапна близост с мене ми беше доверил, че фоти копира от тебе и пейства тука?

Пламен Пасков

  • Guest
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #26 on: February 12, 2010, 17:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Тези думи написани от ника fotakiev съм сигурен, че са или написани от тебе, или преписани от тебе!
Да не се правим на Ибрямбашии, както се казва на francais! Да ти припомня ли, че в изблик на внезапна близост с мене ми беше доверил, че фоти копира от тебе и пейства тука?
Шумаров, за да копира някой нещо от мене, това нещо трябва да го има някъде другаде.
Ако на Фотакиев нещо му е харесвало от мои постинги и го е копирал, то той го е вземал само от моя сайт и е питал предварително преди това. Аз съм постъпвал по същия начин към него. И това е въпрос между нас двамата, който не виждам как и кого следва да засяга тук.
Это ти линка за сайта: You are not allowed to view links. Register or Login
Намери приведения от тебе цитат на Фотакиев като мой запис където и да е в моя сайт или другаде с мое авторство.
Аз твърдя съвсем отговорно, че приведения от тебе горе цитат си е чисто мнение на Фотакиев и аз към него нямам никакво отношение. Надявам се Фотакиев да го потвърди.
Твоите думи обаче едва ли ще можеш да ги докажеш по какъвто и да е начин.
Изводите ги оставям за тебе и форумците

Shumarov

  • Guest
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #27 on: February 12, 2010, 17:57 »
Тъй,тъй-нека всеки си прави изводите сам!Ама да не се правим на ощипани булки, оти се знаем вейке! А за да копира някой от теб, или от когото и да било, трябва да е без грам собствена идея! Копирането си е плагиатство!

Shumarov

  • Guest
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #28 on: February 12, 2010, 18:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Кой е с психични, кой с физически и други отклонения предлагам да не обсъжда човек без нужната за това квалификация, а именно: висше медицинско образование и специалност психиатрия и психология след това.
Ти такива нямаш, нали?
Прочее, нарушаваш правилата, да напомня на бившия и на действащите модератори.

Нали е отвратително и дразнещо да ти постави диагноза, игнорант в областта на психиатрията? Същия ефект има и факта, че ти си ветеринарен лекар, а се изживяваш, като историк!!!Надявам се да осмислиш това! А за нарушениете правила, да - сезирай органите и нека бъдат предприети мерки срещу поведението ми!

Offline rcn

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 195
Ynt: Мюсюлманите по света
« Reply #29 on: February 12, 2010, 18:11 »
1:1 В името на Аллах, Всемилостивия, Милосърдния!:
Бисмилляхи р-рахмани р-рахим
1:2 Хвала на Аллах ­ Господа на световете.
Ал хамду лиллахи рабби л-'аламин 1:3 Всемилостивия, Милосърдния,
Ар рахмани р-рахим
1:4 Владетеля на Съдния ден!
Малики яуми д-дин
1:5 Само на Теб служим и Теб за подкрепа зовем.
Йякка на'буду уа йякка наста'ин
1:6 Насочи ни по правия път,
Ихдина с-сират ал мустаким
1:7 пътя на тези, които си дарил с благодат, а не на [тези], над които тегне гняв, нито на заблудените!
Сират ад-диина ан'амта 'алейхим уайрил магдуби 'алейхим уаляд даллин


Сигурен съм, че някой от потомците на налазилите ни тука атеисти ще направи един ден друга още по-добра интерпретация на майчиния си език на Свещения Коран.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42