Author Topic: Стремеж към съвършенство - правилен българ�ски език  (Read 45641 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

musov

  • Guest
На кой му пука дали пишем правилно или не. Това е като темата ми "Да пишем на кирилица", която беше заключена.

Offline Kaplan

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 752
  • Gender: Male
м`па дьо врут да издиризмим бираз по бешонтене саро на нашенски бря! ;)

        какво ще кажете Вие?
...колко е хубаво да пишем по наше му...

Shumarov

  • Guest
Немойте, да не къздърдисаме мюдюреса! ;D

Offline abc

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1415
Да пишеш правилно е като да не миришеш на чесън на събеседника си. И двете не са фатални, но са въпрос на добър тон.

Offline nezir_9

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 316
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Правописът и правоговорът са хубави умения, но не всички присъстващи във форума имат академични титли и калиграфски умения.Поради тази причина аз мисля, че не е толкова фатално, ако някой не се изразява по всички правила на науката.Кое е по-важно как се говори и пише, или какво се говори и пише!!!????

Правилно отбелязваш, не е изобщо фатално, но нали смисълът на живота е вечния стремеж към по - добро.

You are not allowed to view links. Register or Login
Допускам, че автора на тази тема се е добрал до мечтаната от много хора диплома за висше образование и изразява мение от кулата на високия интелект, какъвто предполага тази диплома....

Надявам се това "добрал" нямаш пред вид "купил", нали?

Дипломата не прави човека и притежаването на каквато и да е диплома не го прави интелектуалец.

Висок интелект и диплома не са еднакви неща.

Теста за интелигентност, примерно е наднационален.

You are not allowed to view links. Register or Login
Всички присъстващи, обаче не можем да бъдем на тези висоти, или поне аз не съм на тези висоти.Надявам се това да не ме прави негоден за членство в този форум!

На няколко пъти апелирах и молих да няма обидени!

Не е необходимо, човек непрекъснато да търси поводи да се сърди или самоподценява.

P.S. Първият път, когато ми изтри пост, въпреки че тогава и двамата бяхме Модератори, си замълчах, но сега вече не! Ако има да ми казваш нещо лично, го направи на "Лични съобщения", не е необходимо да занимаваме публиката!

Shumarov

  • Guest
Уважаеми Nezir_9!
Нямам предвид "купил", като пиша "добрал"! Не съм допускал, че можеш да бъдеш чувствителен на тема диплома, защото от постингите ти разбирам, че тя не е единствената ти добродетел.Мисълта ми беше, че не всички можем да имаме такива добродетели и идеята ти да се стремим към правилно писане е добра, но е неприложима, защото има много помаци, които отдавна не живеят в България и не контактуват нито писменно, нито говорейки на български език, и малкото знания, които са имали по правопис и правоговор са забравени.Съжалявам, че приемаш постинга ми, като лично адресиран към тебе.
Пък ето сега, когато ти си модератора, а аз не съм-имаш прерасна възможност да изтриеш постинга ми, ако сметнеш за необходимо.Така ще ми го върнеш "тъпкано" за изтрития от мене твой постинг!

Offline nezir_9

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 316
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Уважаеми Nezir_9!
Нямам предвид "купил", като пиша "добрал"! Не съм допускал, че можеш да бъдеш чувствителен на тема диплома, защото от постингите ти разбирам, че тя не е единствената ти добродетел.

Чувствителен съм, защото усещам иронията!

Като много други съм се е явавал на какви ли не конкурси, включително на кандидат - студентски изпити.

"Добрал" ми звучи като нещо придобито не по регламент!

Иначе образованието няма значение само за такива, които го нямат. Въпрос на приоритети...

You are not allowed to view links. Register or Login
Мисълта ми беше, че не всички можем да имаме такива добродетели и идеята ти да се стремим към правилно писане е добра, но е неприложима, защото има много помаци, които отдавна не живеят в България и не контактуват нито писменно, нито говорейки на български език, и малкото знания, които са имали по правопис и правоговор са забравени.Съжалявам, че приемаш постинга ми, като лично адресиран към тебе.

Идеята ми е абсолютно приложима за тези, които имат воля и желание да се развиват.

Човек се учи докато е жив!

Тези извадки, които публикувах тук съм ги изпращал през годините на всички мои приятели и роднини навсякъде по света. Вярвай ми по цял свят - вкл. и Испания.(Апропо: Твърде е вероятно да имаме общи познати!)

Между другото тези мои познати не са само мюсюлмани...
 
You are not allowed to view links. Register or Login
Пък ето сега, когато ти си модератора, а аз не съм-имаш прерасна възможност да изтриеш постинга ми, ако сметнеш за необходимо.Така ще ми го върнеш "тъпкано" за изтрития от мене твой постинг!

Това последното го оставям без коментар!


Offline rcn

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 195
You are not allowed to view links. Register or Login
Вместо "6", ako напишеш "Ш" какво ще ти стане? За 4 се отнася същото!

You are not allowed to view links. Register or Login
Споко, Незир, не виждаш ли, че се подиграва  ;)

(не подиграва, а 6егувa)

Offline Шали

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 487
  • Gender: Female
You are not allowed to view links. Register or Login
(не подиграва, а 6егувa)

Някои шеги са си чиста проба подигравка. В това число спадат всички такива с българския език.
Пожелателният характер и много добрата инциатива на Незир не бяха разбрани правилно, уви.

Shumarov

  • Guest
Като стана дума за подигравки:

Quote from: Шаляля
Е "вие" още не сте се освободили от българския тормоз и подтисничество... Трябва първо да организирате това мероприятие (с оръжие, разбира се, иначе няма да се разчуе за "помашкия етнос" и Бг).

musov

  • Guest
Затвотретя я тая тема. Безсмислена е. На никой не му пука дали се пише на кирилица или правилно граматически. Това е форум, а не литтературно произведение. Някой си че завършил някаква специалност с български език и сега може да пише по-равилно - ами добре. Ама останалите защо да се връщат назад в началното училище за да запълват пропуските си. Тоя език ни е наложен насила, сега пак ще ни призоваваш на всичкото отгоре да го пишем правилно. Я стига. Затворете темата!

Offline nezir_9

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 316
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Затвотретя я тая тема. Безсмислена е. На никой не му пука дали се пише на кирилица или правилно граматически. Това е форум, а не литтературно произведение. Някой си че завършил някаква специалност с български език и сега може да пише по-равилно - ами добре. Ама останалите защо да се връщат назад в началното училище за да запълват пропуските си. Тоя език ни е наложен насила, сега пак ще ни призоваваш на всичкото отгоре да го пишем правилно. Я стига. Затворете темата!

"Този език", ако визираш българския, ни е майчин и никой не ни го  е налагал насила!

Насила са ни налагали други неща...

musov

  • Guest
Quote
"Този език", ако визираш българския, ни е майчин и никой не ни го  е налагал насила!

Не думай!!! Аз досега съм бил страшно заблуден. Добре че се появи ти, та ме просветна по въпроса.

Offline Kaplan

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 752
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
"Този език", ако визираш българския, ни е майчин и никой не ни го  е налагал насила!

Насила са ни налагали други неща...

Какво имаш в предвид с тези други неща??
   С това изречение аз се сещам единствено само за другаря Живков ;D
 Да не би ти да визираш нещо друго, за коети ние не се сещаме....? :-\ :-\ ;D

Offline nezir_9

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 316
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Какво имаш в предвид с тези други неща??
   С това изречение аз се сещам единствено само за другаря Живков ;D
 Да не би ти да визираш нещо друго, за коети ние не се сещаме....? :-\ :-\ ;D


Питай musov  - той е специалистта...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42