Author Topic: Помаци от Смолянско и Девинско !  (Read 413208 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sultan selim

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 707
Re: Помаци от Смолянско и Девинско !
« Reply #1185 on: January 13, 2012, 15:13 »
Общоселски поздравления по случай празника Байрам в село  Црънча

Offline Vasko

  • Candidate member
  • *
  • Posts: 1
Re: Помаци от Смолянско и Девинско !
« Reply #1186 on: August 22, 2012, 23:10 »
Мили хора, имам прадядо от с. Славейно и той е чист българин. Никога в рода ми не е ставало дума че е помак или нещо подобно. Препоръчвам ви да не се делите на измислени етносчета, защото правилото "разделяй и владей" важи в случая. Не се поддавайте на турската и гръцката пропаганда.

Offline botev

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 643
    • Истинските майни!
Re: Помаци от Смолянско и Девинско !
« Reply #1187 on: August 23, 2012, 08:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Мили хора, имам прадядо от с. Славейно и той е чист българин. Никога в рода ми не е ставало дума че е помак или нещо подобно. Препоръчвам ви да не се делите на измислени етносчета, защото правилото "разделяй и владей" важи в случая. Не се поддавайте на турската и гръцката пропаганда.
Жената е помакиня(вече е домакиня)  :D от едно село дето вече е град. Тяхната рода имат страхотна родова памет до 99-то коляно дет се вика. Пра дядо и е бил поп в това село и твърдят, че имат тракийски произход цялото село. Освен хоро друго не играят и освен народна музика друго не слушат - това май ги прави по-големи патриоти от нас!? :) Сега имам възможността да обикалям по Родопа и се срещам с едни други помаци с различни твърдения за произход, а и тук форума показва същото, което ме води на мисълта, че помаците са с различен произход!!!

Offline pomak BG

  • Historian
  • *****
  • Posts: 1280
  • Да си помак звучи гордо.
Re: Помаци от Смолянско и Девинско !
« Reply #1188 on: August 24, 2012, 10:36 »
Каква помакиня с прадядо поп, ти въобще вярвашли си като ги пишеш тези глупости.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Re: Помаци от Смолянско и Девинско !
« Reply #1189 on: August 24, 2012, 13:16 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Мили хора, имам прадядо от с. Славейно и той е чист българин. Никога в рода ми не е ставало дума че е помак или нещо подобно. Препоръчвам ви да не се делите на измислени етносчета, защото правилото "разделяй и владей" важи в случая. Не се поддавайте на турската и гръцката пропаганда.

Не се притеснявай излишно, защото раздялата не е от сега а от много одавна. Тя се довърши с много зулум и кютек от хора които нямаха никакво търпение към различните от тях по етнос и религия. А сега ако имаш нещо напротив ходи да се плачеш на арменския поп. :D :D :D

Offline botev

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 643
    • Истинските майни!
Re: Помаци от Смолянско и Девинско !
« Reply #1190 on: August 24, 2012, 17:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Каква помакиня с прадядо поп, ти въобще вярвашли си като ги пишеш тези глупости.
Ако си историк и то дипломиран щеше да знаеш! ;) Явно дипломата ти е от тия дето турците не признават!? ;)

Offline havaika

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 880
  • "Изчистването на мюсюлманите по икономически причи
    • http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=229&aid=5676
Re: Помаци от Смолянско и Девинско !
« Reply #1191 on: August 24, 2012, 20:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Мили хора, имам прадядо от с. Славейно и той е чист българин. Никога в рода ми не е ставало дума че е помак или нещо подобно. Препоръчвам ви да не се делите на измислени етносчета, защото правилото "разделяй и владей" важи в случая. Не се поддавайте на турската и гръцката пропаганда.
Карлуковци(славейновци) два пъти участват палежа с. Кършелъ(Виево)За Дирекевци(Момчиловци) няма сведения да са участвали в този срамен акт..Участват в убииството на младо момче помаче хвърлено в реката до Кърлуково,което се помни вече 100г(старите хора от Виево помнят)Там помаци няма. ;)

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Re: Помаци от Смолянско и Девинско !
« Reply #1192 on: August 24, 2012, 20:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ако си историк и то дипломиран щеше да знаеш! ;) Явно дипломата ти е от тия дето турците не признават!? ;)

ботев, ето ти и български историци с тапия, но и на тях не вярвате, защото сте булгама т.е. микс. Не знаете по кой път да тръгнете и сте се оставили на вятара да ви духа в гйoтере посока  :D :D :D :D
Александър фол, Васил Гюзелев, Николай Генчев, Константин Косев, Илчо Димитров, Андрей Пантев, Милчо Лалков и Костадин Петров - "Прабългарите принадлежат към тюркско-алтайската езикова-племенна общност. Тяхната прародина се намира в Западен Сибир, по долината на реката Иртиш...

Offline botev

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 643
    • Истинските майни!
Re: Помаци от Смолянско и Девинско !
« Reply #1193 on: August 24, 2012, 23:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Александър фол, Васил Гюзелев, Николай Генчев, Константин Косев, Илчо Димитров, Андрей Пантев, Милчо Лалков и Костадин Петров - "Прабългарите принадлежат към тюркско-алтайската езикова-племенна общност. Тяхната прародина се намира в Западен Сибир, по долината на реката Иртиш...
Аз харесвам това! :D :D :D :D :D :D

Offline pomak BG

  • Historian
  • *****
  • Posts: 1280
  • Да си помак звучи гордо.
Re: Помаци от Смолянско и Девинско !
« Reply #1194 on: August 27, 2012, 20:45 »
Спорд Ефраим Моллов в родовата памет на помаците останал царски указ, в който се давало 50 дк. гори срещу християнизация, чрез който много помаци се възползвали и поради която причина не са останали помаци в селата: Стойките, Широка лъка, Момчиловци, Соколовци, Чомаково и въпросното село Славейно. 

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Re: Помаци от Смолянско и Девинско !
« Reply #1195 on: August 27, 2012, 21:02 »
Брезничани поканени в Триград достойно се представиха и така припомниха на забравилите старите традиции и как се празнува Байрям.
Видеклип: Мухмет Боюкли

You are not allowed to view links. Register or Login

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42