Български > Дискусии
Наука !
десс:
isa пак ще те върна на квазарите-чета все повече и повече за тях изрових цялата световна литература и ми се струва,че определението като зараждащи се галактики е абсолютно вярно-Никъде учените не обясняват по какъв начин възникват тези гигантски дупки-знаем ,че за образуването на свръх гиганти има ограничение в масата-мин-макс,тоест съсредоточаването на маса е с лимит в максимума-след формирането на позитрон-електронни двойки се стига над определена маса веднага до колапс и пропадане на материята в себе си като през термоядрения синтез,позитрон-електроните двойки се минава за извънредно кратко време-поради количеството на масата(т.е. прескача се етапите на протозвезда и звезда-демек от газов облак направо черна дупка)
Самто разтояние до тях- над 12 млр св. години(т.е виждаме миналото на вселената преди над 12 млр. години) е равно на приблизително до възраста на самата вселена(13,200млрд).
http://kvazari.hit.bg/
А за тъмната енергия -товаспоред мен е глупост,тъмна материя съществува-земята например е не засичаема за учените сега,но чрез предполагаемата тъмна енергия учените си обяснават разбягването на галактиките(все пак сме ограничени от скороста на светлината и не всичко забелязваме-крайните обекти квазарите и някой галактики виждаме почти на границата да изчезнат от погледът ни.)
isa71:
Същност на термоядрения синтез
http://tns.110mb.com/sushtnost.html
PETER:
--- Quote from: isa71 on January 05, 2010, 08:56 ---
Цитати на Алберт Айнщайн
Две неща ми вдъхват страхопочитание — сияещото небе отгоре и поучителната Вселена, в която се намирам
Господ не играе на зарове
Колко жалък е физикът-теоретик, когато се изправи пред Природата — и пред студентите си!
Науката без религия е куца, религията без наука е сляпа
Айнщайн счита себе си за дълбоко религиозен. Фразите му: "Науката без религия е куца, религията без наука е сляпа" и "Бих искал да знам мислите на Бог, останалото са подробности", отразяват неговата философия и вяра. Той не прекарва живота си в пост и молитва, но в същото време признава, че има вяра, която не може да се обясни с разума, и че има закони на природата, които чакат да бъдат открити. Своите възгледи за религията Айщайн излага в списанието "Природа" през 1940 година в статия, озаглавена "Наука и религия".
--- End quote ---
Хаха, това такийе с уж "дълбоко религиозния Айнщтаин" го опровергавам май за 3-ти път в тоя сайт. :D
Из писмо на Айнщайн, писано до философа Ерик Гуткинд на 3 януари 1954 година:
" Думата бог/ съхранено е оригиналното писане/ за мен е единствено проява и продукт на човешките слабости, а Библията е сбор от почтени, но все пак примитивни легенди, които, освен това, са съвсем детински. Никаква, дори най- умела интерпретация не може да промени това за мен."
"За мен юдаизмът, както и всички останали религии, е въплъщение на най-детински суеверия. А еврейският народ, към който съм щастлив да принадлежа, с чийто манталитет усещам дълбоко родство, за мен не притежава никакви особени качества, отличаващи го от всички други народи. Съдейки по моя опит, евреите не са по- добри от други групи хора, макар че от най- лошите ракови образувания ги защитава отсъствието на власт. В останалото не виждам в тях нищо, което би свидетелствало за тяхната " избраност".
http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=12&id=14999
mustafa_b:
Чудесно попадение, PETER! Сега дай нещо и от Сам Харис :D
PETER:
Разбира се. Темата е "наука" и тук религията няма място. :D
Navigation
[0] Message Index
[#] Next page
[*] Previous page
Go to full version