Author Topic: Сюнет - едно от задълженията на Помаците!  (Read 82978 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ficinka

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 567
  • Gender: Female
You are not allowed to view links. Register or Login

Uploaded with You are not allowed to view links. Register or Login Гюзлеме -или нещо подобно беше :)

Offline SIVEK

  • koгато орелът е ранен полита към върха на планината
  • Moderator
  • *****
  • Posts: 277
  • Gender: Male
Искам да ви питам Вие знаете ли каде се намирате.Тук е помашки сайт и всичко свързано  с традициите и обичаите при помаците.Вие какво мислите, кой харесва и кой не ви харесва, какво смятате да правите с вашите деца това си е ваш проблем.Уважавате традициите на помаците и не се срамуваите от тях това са неща който са приети при помаците и Вашето мнение няма да ги промени.Какво толкова ви пречат традициите на помаците за вашето развитие.Не се срамувай от своя род и произход,Не се срамувай да се наречеш помак.Защото Вие винаги и навсякаде ще бъдете  помак такава е съдбата Ви.Човек не може да избира родителите и Родината си

Offline daczo

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 524
Prav si, vseki triabva da spazva svoite tradicii.Da uczi svoite deca na tradiciite na baba i diado.Tova sa korenete na czoveka i tova shte ostane sled nego.Triabva da se nauczeme da uvazhavame tradiciite na horata  s koito zhiveeme.

Offline Hat

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1059
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
От доста време чета мненията в този форум, но скоро реших да се регистрирам и аз и мога да кажа на доста участници във форума, че всъщност не знаят къде се намират, но особено настоящата тема ме възмути доста.  Родом съм от Смолян, но от 1995 година живея в Пловдив. Въпреки, че и двамата ми родители са помаци / естествено и аз/ не съм обрязан и правото ми на избор е зачетено както от родителите ми, така и от останалата ми рода от Смолян. Признавам, че не съм много религиозен, но затова си има причина. Та да се върна на темата - ако аз имам дете и някой ми каже, че е "задължение" то да бъде обрязано в канон с мюсюлманските канони то този човек най-вероятно ще бъде обрязан лично от мен , но "по от дъно". Уважавам помашките традиции, до толкова, че те да не ми пречат на развитието в социален и чисто житейски план. При всички положения обаче си харесвам пениса , а и жените , с които съм бил нямат забележки по отношение на това, че е в естествения си вид. Много от вас също така знаят, че в някои африкански страни жените се обрязват като това е съпроводено с изключителна болка - това добра традиция ли е или не......... оставям отговора на някой от вас. АЗ ЛИЧНО НЕ УВАЖАВАМ СЮНЕТА И СЪМ ТВЪРДО ПРОТИВ НЕГО - ГОСПОД ТЕ СЪЗДАВА В ТЕЛЕСНАТА ТИ ЦЯЛОСТ И НИКОЙ НЯМА ПРАВО ПРОТИВ ВОЛЯТА ТИ ДА НАРУШАВА ТАЗИ ЦЯЛОСТ.
Без да сьм психиатьр си мисля,че ти си един доста обьркан човек и имаш нужда от много спешна помощ относно идентификацията  си.Прочети по подробно за сюннета и ще разбереш,колко  много си ощетен.Най бьрзо и точно сюнета може да бьде обяснен така:
традиция
здраве
хигиена
потентност
Все пак поразмисли.

Offline husein

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 237
Сюннета не е помашка традиция,тя идва от Адем а.с. първия човек,след това всички пратеници са се обрязвали,защото е повелено от Адем а.с,дори Ибрахим а.с.(Аврам) се обязва когато е бил около 80 годишен,Иса а.с.(Исус)също е бил обрязан и е проповядвал за това хората да се обрязват!Така ,че това не е мюсюлманска традиция а е традиция на човечеството!При християните тя отпада вследствие на приказките на Павел,а не на Иса а.с. и то 325 година на Никейския събор!Защото така е отървало на Римляните които са били идолопоклонници!

Offline Hashashin

  • Defendor of the Truth
  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2013
  • Gender: Male
  • Has odabaşi
You are not allowed to view links. Register or Login
Без да сьм психиатьр си мисля,че ти си един доста обьркан човек и имаш нужда от много спешна помощ относно идентификацията  си.Прочети по подробно за сюннета и ще разбереш,колко  много си ощетен.Най бьрзо и точно сюнета може да бьде обяснен така:
традиция
здраве
хигиена
потентност
Все пак поразмисли.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Изби рибата с тая потентност и пренаписа учебниците по медицина  ;D ;D :D :D :D :D :D

Offline Kaplan

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 752
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Сюннета не е помашка традиция,тя идва от Адем а.с. първия човек,след това всички пратеници са се обрязвали,защото е повелено от Адем а.с,дори Ибрахим а.с.(Аврам) се обязва когато е бил около 80 годишен,Иса а.с.(Исус)също е бил обрязан и е проповядвал за това хората да се обрязват!Така ,че това не е мюсюлманска традиция а е традиция на човечеството!При християните тя отпада вследствие на приказките на Павел,а не на Иса а.с. и то 325 година на Никейския събор!Защото така е отървало на Римляните които са били идолопоклонници!

Обрязването е сюнет от Мохаммед С.А.В.

Offline Hashashin

  • Defendor of the Truth
  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2013
  • Gender: Male
  • Has odabaşi
You are not allowed to view links. Register or Login
Сюннета не е помашка традиция,тя идва от Адем а.с. първия човек,след това всички пратеници са се обрязвали,защото е повелено от Адем а.с,дори Ибрахим а.с.(Аврам) се обязва когато е бил около 80 годишен,Иса а.с.(Исус)също е бил обрязан и е проповядвал за това хората да се обрязват!Така ,че това не е мюсюлманска традиция а е традиция на човечеството!При християните тя отпада вследствие на приказките на Павел,а не на Иса а.с. и то 325 година на Никейския събор!Защото така е отървало на Римляните които са били идолопоклонници!
Не си на ясно с Иса ми се види Иса е бил обрязан на 8-мия ден според закона на Моисей защото майка му е еврейка. Иса е казал че не трябва обрезание телесно, а обрезание духовно- демек хората да се кръщават с вода ;) Прочети малко преди да се изказваш за другите религии

Offline husein

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 237
Обрязването намалява честотата на рака на шийката на матката
Три клинични проучвания показаха, че обрязването може да намали риска от заразяване със СПИН и полово предавани инфекции. Лекари от Франция и Южна Африка посетили клиника в Южна Африка, където установяват, че 15% от обрязаните и 22% от необрязаните мъже са инфектирани с папиломен вирус - причинител на генитални брадавици и рак на шийката на матката. Наблюденията в Америка не са толкова ясни, но екип от университет в Орегон твърди, че протекция действително има.Данните от научни проучвания показват, че около 70-80% от случаите с рак на маточната шийка се дължат на инфектиране с HPV.Данните от Националния раков регистър показват, че ежегодно с рак на маточната шийка в България се диагностицират над 1000 жени, а смъртните случаи са около 350 на година.Световната здравна организация предприе отчаяна стъпка в опита си да установи всички фактори, които влияят за намаляване на заболеваемостта от СПИН и успехът се усихна на експертите. Оказва се, че мъжете, които са обрязани, боледуват от 48-60% по-рядко от тези, които не са се лишили от част от мъжкото си достойнство.
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline husein

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 237
Чел съм,но аз цитирам според християните Ариани,а ти по християнството което Слънцепоклонника  Константин е определил за истинско!А дали е така!  ;)
Jesus answered: 'Verily I say unto you that a dog is better than an uncircumcised man.' 
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Hashashin

  • Defendor of the Truth
  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2013
  • Gender: Male
  • Has odabaşi
You are not allowed to view links. Register or Login
Чел съм,но аз цитирам според християните Ариани,а ти по християнството което Слънцепоклонника  Константин е определил за истинско!А дали е така!  ;)
Jesus answered: 'Verily I say unto you that a dog is better than an uncircumcised man.' 
You are not allowed to view links. Register or Login
Чел си глупости написани от сектанти. Аз съм чел Евангелието което е признато и от Мухаммед САС. Така че не говори без подготовка ;)

Offline husein

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 237
Обрязването е сюнет от Мохаммед С.А.В.
Да съгласен съм,казах го така понеже идва от преди Мухаммед С.А.В.,както е и курбана! ;)

Offline husein

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 237
Ха ха,то ти говориш глупости ;D,но здраве да е!Кой как иска така да го приема!Всеки сам ще отговаря за делата си! ;)

Offline husein

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 237
Любопитен съм, покажи кое е това от измежду стотината „истински“ евангелия!  ::)

Offline Hashashin

  • Defendor of the Truth
  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2013
  • Gender: Male
  • Has odabaşi
You are not allowed to view links. Register or Login
Любопитен съм, покажи кое е това от измежду стотината „истински“ евангелия!  ::)
Тук не сме за да водим религиозен диспут. Истинските Евагелия са 4 и СА ПРИЗНАТИ И ОТ АЛЛАХ в КОРАН И КЕРИМ И ОТ МУХАММЕД САС. Кой си ти че да успорваш това, което Аллах и  Мухаммед САС е признал?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42