Author Topic: Песни на помаците от Тетевенско  (Read 31911 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ibriiana

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 91
  • Gender: Female
Re: Песни на помаците от Тетевенско
« Reply #30 on: April 13, 2010, 12:04 »
izviniavam se za ka4estvoto.kogato moga 6te izreja direkno ot dvdto,tam kudeto se 4yva da pee jena,tova e Rymiana(maikata na Ivelina i Tonika)su6to i tehnia ba6ta biaha v orkestura.Kogato e vuzmojno 6te ka4im po-dobri klip4eta.Celta mi be6e da pokajem(Blagodareie Na Fici)4e i maldite momi4eta nosiat 6alvari.

Offline ficinka

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 567
  • Gender: Female
Re: Песни на помаците от Тетевенско
« Reply #31 on: April 14, 2010, 00:17 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Много си забавна Фици, качете ги няма проблем нека се чува нещо и от нащо, дано да е нещо като реклама. Моето не беше заплаха, мислех с печалбата да организирам още един такъв запис на най-изявените ни певици от района. За сега не може да се осъществи заради слабия интерес. По мнението на младежите ни песните ни били старовремски и ако така гледаме на нещата, ще им се възхищават хората от страни, като ivetko, а ние ще и пляскаме с ръце. Иначе твоята забележка е основателна, можеше да им споменем и имената, заслужаваха си го.  
Извинявай ,нищо лично нали знаеш ;)  просто чаках разрешение за да не се обидиш нещо след това, въпреки че лоша раклама няма , може пък да потръгне и продажбата на дисковете,  тук не се продават много защото можем да си ги слушаме и на живо, в изпълнение на ансамбъла, но може да има интерес към диска от друга страна, което е добре според мен, и след като вече имаме твоето разрешение, ще видя какво мога да направя по въпроса , незнам песните дали са старовремски по нечие друго мнение, но това са песни от моето детство,пеехме ги като деца в ансамбъла, пеят се и до днес ,и мисля че и за напред ще се пеят ,това е добър начин да се покажем ,не мисля че мероприятия от такъв род ще се забравят, винаги ще има народни надпявания , конкурси и т.н и винаги ще се намират музикални таланти да представят песните ни на тях , ;)един страхотен пример са двете прекрасни момиченца от Глогово,  ;)а доколкото разбрах твоят помощник в издаването на този албум Красимир се подигра с трудът на малките деца и останалите жени от певческата група, обеща им  едно участие в едно предаване, децата бяха доста ентусиазирани и с радост ходеха на репетиций ,а накрая се указа че му е било малко заплащането и участие няма и да има, това е по жалко според мен , ето такива хора отбиват интереса на младежта от хубавата народна музика , но благодарение на кметът Свилен Русинов, участие ще има ,желанието на децата ще се осъществи да се изявят в един телевизионен канал където могат да ги гледат всички които обичат хубавата народна музика, а господа като Красимир ,които се имат за музиканти а се подиграват с трудът на децата могат само да си стоят в къщи и да гледат , няма незаменими хора на този свят , жалко е че финансовата изгода е по -важна от това да зарадваш детските сърца. 8)

Offline pomak BG

  • Historian
  • *****
  • Posts: 1280
  • Да си помак звучи гордо.
Re: Песни на помаците от Тетевенско
« Reply #32 on: April 14, 2010, 11:09 »
Като мой приятел аз съм длъжен да го защитя. Той е дал много от себе си за развитието на фолклора в селата ни. Вкарах го и в Торос, където хората останаха много доволни. сумата която иска не е голяма. Доколкото знам 10 лв. за два часа + пътните. Всяко едно читалище може да си го позволи стига председателя да не мисли само за себе си. Освен това той е голям любител и на автентичната песен, не е по голям от мен, но е голям. За жалост някой не наблягат на това, като тук най-вече визирам майката на двете момичета. Направи ми впечатление че тя държи на горната част на носията ни, но героите в песните ги преименува на нея както и хауреса. Не знам защо не почне да им слага и американски имена, като Джорч, Майкъл за по-модерно или някой испански за по романтичност. Не ме е яд за друго, но знам че песните ни са по действителни случки и ако аз фигурирам в една от тях няма да ми е приятно да ми сменят името на всяко изявление.

Offline ficinka

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 567
  • Gender: Female
Re: Песни на помаците от Тетевенско
« Reply #33 on: April 14, 2010, 12:39 »
Няма да защитавам никой ,понеже не съм запозната добре с това което пишеш за песните, но тук може да ни отговори ivetko  понеже аз доколкото разбрах тя от доста години изучава нашите песни и т.н, също така това което написах за твоят приятел се носи като коментари из селото, също така и надменното му поведение спрямо хора които искат да се занимават с такъв тип дейност и все още имат желание да се изевим , а той с лека ръка отпраща с думите "на който не му изнася, прав му път " що се отнадя до двете дечица ,на тях също никой не подаде ръка , родителите им сами търсиха вратичка през която да се погледне че дацата имат талант , и те достойно управдаха очакванията им,.

Offline ivetko

  • Senior member
  • ****
  • Posts: 187
  • Gender: Female
  • Животът е кратък, изкуството - вечно!
Re: Песни на помаците от Тетевенско
« Reply #34 on: April 14, 2010, 13:39 »
Нямам мнение по конкретния случай - не познавам човека :-\. Знам само, че брой нямат печалбарите, които смятат, че фолклорът е безстопанствено имане, което им се пада по право. За мен народният певец или инструменталист е съавтор, дори когато изпълнява стара автентична песен. Никога не може да бъде изпята една песен два пъти по един и същ начин. Вярвам с цялото си сърце, че надареният с талант, но и с любов към родната си музика, заслужава много повече от уважение.   

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42