Български > Помаци

Какви се чувстват помаците в душите си?

(1/42) > >>

Nazmi:
Ventsislava Traykova
Candidate member Дата на регистрация: юни 10, 2010, 10:19:59

Zdraveite!

Interesuva me pomashkata identichnost, po-tochno kakvo e vijdaneto na pomacite sprjamo sebe si.
 V mnogo literaturni iztochnici piche, che pomacite priemat sebe si eventualno kato bulgari, turci i t.n. i che tochna identichnost e trudna za opredeljane.
 Az bih iskala da znam aktualnoto mnenieto na pomashkoto naselenie, kakvo e tahnoto mnenie za proizhoda im i kato kakvi se chuvstvat. Biha me interesuvai i danni, koito mogat da me nasochat kum chisla sprjamo broja na pomashkoto naselenie, predimno v bulgarija.
Osuznavam che interesite mi sa verojatno malko slojni za realizirane, no mnogo bih se radvala,ako chast ot horata v tozi site biha mogli da mi pomognat s informazii ili interviewta.

blagodarja predvaritelno i izvinete latinicata, no klaviaturata mi e bez kirilica, koeto mi otnema mnogo vreme pri pisane na kirilica

Surdechni pozdravi

 Ventsislava



Nazmi:
 Това е едно писмо до мен на една талантлива студентка учи в Германия,и се интересува живо за истината на нас помаците в смисъл не като исторически документи,защото и до днес не са намерени точно такива които да индетефицират произхода на помаците.По скоро е важно да се разбере като какви ние всеки за себе си се е самоопределил и се чувства в душата си- помак,българин,турчин,това е важното! Ето копие от постинга на Венцислава!


Hello,
I am a bulgarian student studying in Germany and I'm about to write my thesis. I would like to write my work about the Pomaks in Bulgaria. My field of study is cultural anthropology, so  I'm supposed to do a number of interviews to fulfill my work.
So I would like to ask You, if there is any chance to afford a group of person with a pomak backgroud, wich I be able to interview? The subject-matter of my thesis is the pomak identity.
I'm thanking You in anticipation!

Regards


pomakos_ a:
Pomaka se chuvstva POMAK  takyv v dushata si dokato e jiv,makar che ima i hora po vyzrastni,koito kazvat turci sme oti sme musulmani.
Religiqta si nqma nishto obshto s tova. Tova e,taka mislq. Malko spam men mi aresa tazi pesen videoklip na Yusu za pomacite.
 You are not allowed to view links. Register or Login

Seiko:
You are not allowed to view links. Register or Login

Сюнет някаде из помашко.Какви се чувствуват всичките тези хора ? - Интересен въпрос  но и без одговор мисля, по-скоро са хора като всички останали по-земята със своите традиции,обичаи и бит. Проблеми, борба за оцеляване и стремеж  нашите деца един ден да живеят по-добре...

Hashashin:
В смолянска и кърджалийска област болшинството помаци се чустват вътре в душите си като етнически българи с мюсюлманска вера.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 
Go to full version