Български > Дискусии
Помаците - какви са били ?
jordanova:
http://www.bulgariainside.com/bg/articles/Никополис-ад-Нестум/1645/index.html
След приемане на християнството Никополис ад Нестум е един от седемте града в Родопите, който е и център на епископия.
Открити са още фрагменти от оброчен релеф на Тракийския конник, статуйка на Хермес, старохристиянска надгробна плоча, стъклени, бронзови и керамични съдове, златен пръстен и др.
KaraIbrahim:
--- Quote from: jordanova on November 01, 2011, 17:26 ---http://www.bulgariainside.com/bg/articles/Никополис-ад-Нестум/1645/index.html
След приемане на християнството Никополис ад Нестум е един от седемте града в Родопите, който е и център на епископия.
Открити са още фрагменти от оброчен релеф на Тракийския конник, статуйка на Хермес, старохристиянска надгробна плоча, стъклени, бронзови и керамични съдове, златен пръстен и др.
--- End quote ---
Е,явно и християни са живяли в Никополис ад Нестум.Предполагам,че са били от управляващата прослойка.
А оброчният релеф на Тракийския конник и статуйката на Хермес само потвърждават масовото християнизиране ;)
От ясно по-ясно е,че щом е средищен град,то в него ще има представители на църковната власт.Което съвсем не означава,че населението в околността е приело християнството масово.
jordanova:
КараИбрахим, продължаваш да използваш един термин, който е неуместен. Не може да се говори за масово християнизиране. Християнството , особено в този край е разпространявано от апостоли, ученици на Иисус. Ставало е постепенно, в началото е имало гонения. Пък и става въпрос за много векове, и съвсем не е нелогично да се разпространи навсякъде. Освен това християнството е приело постепенно и езически елементи, за да привлече към себе си и нехристияни. Богомилството се оказва много интересна тема (може да обособите отделна такава) за мен, защото единственото, което знаех, че е ерес на християнството. Но научавайки повече за него се оказва, че то е истинското, правоверното християнство, така както са го разпространявали апостолите, а православието и католицизма са ереси, защото са се отклонили от истината (знанието, познанието). Има един филм "Богомилите и свещения граал", има го в ютубе, там описват с какво се открояват богомилите. За мен е интересна темата, защото се оказва,че учението се представя като тайнствено, езотерично и в една от техните книги , която се разпространява между тях, тайно, се говори за прераждане, за препредаване на едно и също през различните тайнствени учения, които се срещат и в свещените книги на по-новите религии.
Hat:
--- Quote from: Rasate on November 01, 2011, 14:07 ---
Все пак това е в сферата на вероятностите.
Поздрави.
--- End quote ---
Всичко написано и копипейстнато тук все е в сферата на вероятностите а понякога дори напуска тази сфера и е съвсем откровенна и целенасочена лъжа.Това показва,че целта на "компанията" от сферата на вероятностите е основно да покаже,че помаците са били някога българи,което разбира се е една огромна лъжа,която за наша радост се осъзнава от все повече разумни хора.Помаците са тук от векове но някои не искат да приемат този безспорен факт.Защо ли?
Subeyi Kurt:
Пpав си Hat, че какво друго може да се очаква от държава която е пред прага на изчезване поради демогравски срив. Плаща на ужким специалисти по история да се тикат по форумите и да убеждават хората че всичко наоколо е било българско. Де да бяха постъпили подобно и османлиите та да видим сега кой щеше да споменава българия или за нещо българско. ;D
Navigation
[0] Message Index
[#] Next page
[*] Previous page
Go to full version