Автор Тема: Жената в Исляма- символ на уважение или...!  (Прочетена 75554 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен fotakiev

  • Forum fan
  • *****
  • Публикации: 707
Re: Жената в Исляма- символ на уважение или...!
« Отговор #30 -: Октомври 17, 2010, 23:18 »
Успех и от мен  :)

Аз нямам работа повече тук!

Неактивен EvroPOMAK

  • Global moderator
  • ****
  • Публикации: 1410
  • Пол: Мъж
  • POMAK - POMAKY
Re: Жената в Исляма- символ на уважение или...!
« Отговор #31 -: Октомври 17, 2010, 23:35 »
  За такива като тебе capisco,PETER,Йоан,Фотакиев...., разбира се нито за минута не очаквам подкрепа или уважение и респект поне малко към един народ изстрадал като нас помаците,разделени през годините по света! Имайте поне капчица уважение към съфорумниците тук,а те са хиляди по света...
Ееех, то "Петрето" и "Фотакиев", макар, че са хора с доста различно виждане или мнение по ред противоречиви и неприемливи от нас въпроси, но май, че почти мнозинството от хората тук, могат да спорят с тях доста възпитано, така, че те едва ли требва да бъдат включвани в този черен списък, дори и само зарад доброто поведение!  ???  8)
В най-лошият случая, те поне не са чак таквиз скандалджии като некои други посетители, ех с некои малки изключения, но кой не е безгрешен?!?  :(  ;)

Неактивен Svetla

  • Advanced member
  • *****
  • Публикации: 364
  • Пол: Жена
Re: Жената в Исляма- символ на уважение или...!
« Отговор #32 -: Октомври 17, 2010, 23:46 »
  За такива като тебе capisco,PETER,Йоан,Фотакиев...., разбира се нито за минута не очаквам подкрепа или уважение и респект поне малко към един народ изстрадал като нас помаците,разделени през годините по света! Имайте поне капчица уважение към съфорумниците тук,а те са хиляди по света...

Вижте какво, слушал съм истински дервиши в Коня и Истанбул, богослови, обикновени граждани в Тунис, Мароко, Турция, Франция... увлекателно е, когато някой е на ниво.
Дори смятам, че е чудесно човек да вярва в Бога (само да не се стига до фанатизъм), гледам на религиите като на част от културата на човечеството, но повярвайте ми - това не е качествена приказка.

Въобще не искам да проявявам неуважение към разделените по света помаци.





Неактивен tersid

  • Adviser
  • ****
  • Публикации: 874
Re: Жената в Исляма- символ на уважение или...!
« Отговор #33 -: Октомври 18, 2010, 08:36 »
Успех и от мен  :)

Аз нямам работа повече тук!
Ама ти на работа ли си бил  тук. Е ,успя ли да я свършиш.

Неактивен tersid

  • Adviser
  • ****
  • Публикации: 874
Re: Жената в Исляма- символ на уважение или...!
« Отговор #34 -: Октомври 18, 2010, 08:39 »
Вижте какво, слушал съм истински дервиши в Коня и Истанбул, богослови, обикновени граждани в Тунис, Мароко, Турция, Франция... увлекателно е, когато някой е на ниво.

Разкажи  тогава ... приказки от Коня и Истанбул.

Неактивен isa71

  • Forum fan
  • *****
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
Re: Жената в Исляма- символ на уважение или...!
« Отговор #35 -: Октомври 18, 2010, 09:55 »
 ;D ;D ;D ;D Ако може и от 1001 нощ,или индиански легенди ;)

Неактивен isa71

  • Forum fan
  • *****
  • Публикации: 1022
  • Пол: Мъж
Re: Жената в Исляма- символ на уважение или...!
« Отговор #36 -: Октомври 18, 2010, 14:33 »
Ама ти на работа ли си бил  тук. Е ,успя ли да я свършиш.

Щатен или нещатен служител е бил???

Неактивен tersid

  • Adviser
  • ****
  • Публикации: 874
Re: Жената в Исляма- символ на уважение или...!
« Отговор #37 -: Октомври 18, 2010, 16:07 »
Незнам каква е тази склонност да се правят генерални изводи за  мястото на жената  в Исляма  ,
след като в Корана никъде не пише ,че върху жената може да се подхожда с насилие. А всеизвестно е ,че ако някой иска да тълкува Корана ,може да го прави само със самия свещен Коран който не подлежи на промяна . Това ,че в някои арабски  и други държави са си позволилил да създават ,нечовешки правила за отношение към жените, не означава ,че това важи за целия Ислямски свят ,имам предвид Исляма на Балканите в частност.

Неактивен Rahmie

  • Charter member
  • *****
  • Публикации: 1981
  • Пол: Жена
Re: Жената в Исляма- символ на уважение или...!
« Отговор #38 -: Октомври 18, 2010, 16:32 »
Отдавна и аз се чудя, защо някои от нащте членове не-помаци тук мислят, че ние поамшките жени или изобщо мюслуманките по балканите ядем само кютек... Не мога да си го обясня, понеже самата съм израснала без да видя такова отношение към жените около мен, не че няма изклучения и при нас, но общото виждане на останалите, че предимно отношението към наще жени е такова винаги ме е учудвало... Така и не можахме да обясним, че грешат в тези си изводи...

И досега си спомням едни от първите препоръки на свекърева ми към синовете и след като се омъжих, и това беше, че в тая къща на жената не се е посягало и не е позволенио да се посяга и за напред... Или накратко насилието не се приема и одобрява в дома ни... ::) :)


Неактивен Gelina

  • Forum fan
  • *****
  • Публикации: 1487
  • Пол: Жена
Re: Жената в Исляма- символ на уважение или...!
« Отговор #39 -: Октомври 18, 2010, 16:43 »
Защото е било винаги по-лесно да гледаш в чуждия двор,а не в собствения. :)

Неактивен Svetla

  • Advanced member
  • *****
  • Публикации: 364
  • Пол: Жена
Re: Жената в Исляма- символ на уважение или...!
« Отговор #40 -: Октомври 18, 2010, 16:45 »
;D ;D ;D ;D Ако може и от 1001 нощ,или индиански легенди ;)

Добре да от време на време и на слънце и на сянка... А най-добре е да се редуват.

Неактивен Gelina

  • Forum fan
  • *****
  • Публикации: 1487
  • Пол: Жена
Re: Жената в Исляма- символ на уважение или...!
« Отговор #41 -: Октомври 18, 2010, 16:55 »
Защо не отворите тема за наркоманите или за богаташките синове,които ритат стари жени за това,че си е позволила да си потопи краката във вир с минерална вода. Да я псуваш и да я риташ с крака в гърба да стане,защото била забулена и не била по бански. А в същото време да си къпеш кучето там и да си бръснеш празната тиква. За това поговорете. А те жените в исляма,ако не им хареса ще намерят начин, не ни берете толкова грижа.

Неактивен Svetla

  • Advanced member
  • *****
  • Публикации: 364
  • Пол: Жена
Re: Жената в Исляма- символ на уважение или...!
« Отговор #42 -: Октомври 18, 2010, 16:56 »
Разкажи  тогава ... приказки от Коня и Истанбул.

Истината е, че с някои от тях човек се чувства като в сън - преживяването е невероятно силно!

Достатъчно е да си отвори човек душата - никакви езици, никакви проблеми - имаше иранци, турци, българи, помаци, изселници от България - танци, медитации, разбиране и задружност.

Бях в истински ашрам, където ни приеха със сърцата си.

Отидете в Коня и ще почувствате близост с Бога, отидете в Охрид - ще почувствате същото, в Рилския манастир е подобно усещането, в която и да е църква или катедрала  - също (поне за мен).

Всъщност има доста материали за Мевлана Руми...

Вижте какво - в крайна сметка всички Светци са еднакво завладяващи и достъпни за всички - по-живи са от нас.

Поне аз така виждам нещата - любовта е всичко, а живота е любов, нали?

Важни са положителните намерения.




Неактивен Шали

  • Advanced member
  • *****
  • Публикации: 487
  • Пол: Жена
Re: Жената в Исляма- символ на уважение или...!
« Отговор #43 -: Октомври 18, 2010, 17:22 »
В Свещените ни книги жените сме представени в подчинение на мъжете, но уви.. ;)

Неактивен PETER

  • Forum fan
  • *****
  • Публикации: 1028
  • Пол: Мъж
Re: Жената в Исляма- символ на уважение или...!
« Отговор #44 -: Октомври 18, 2010, 17:56 »
Отдавна и аз се чудя, защо някои от нащте членове не-помаци тук мислят, че ние поамшките жени или изобщо мюслуманките по балканите ядем само кютек...

Помашките жени в повечето случаи не са мюсюлмански жени.
Те са си български жени с някои мюсюлмански обичаи..
А темата тук е жената в исляма, а не жената в България., дето уж се води мюсюлманка.
Т.е. при вас се спазва толкова исляма колкото при нас се спазва християнството.
При мен пък хич. :) При нас също е недопустимо жена да се бие.
И затова всъщност тук, в България, жените не ядът кютек. Не заради исляма, а заради това че сме в България.
Обаче там, където исляма се спазва (Ирак,Афганистан,Пакистан и т.н.) жената по закон яде як кютек.
 
ПП. говорим за закони, а не за изроди дето въпреки законите си бият жените.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42