Author Topic: Преброяването през 2011  (Read 128879 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mehmedfere

  • Member
  • **
  • Posts: 27
Преброяването през 2011
« on: January 03, 2011, 13:19 »
До колкото успях да се информирам през новото преброяване  в глава етнос има само няколко опции българин турчин ром ами ние помаците към коя група спадаме като сме доста по различен етнос от дадените ?  Според мене това е напълно несправедливо защото основният фактор който определя каква етнос си е самоопределянето на следващ план излизат културата и традициите после религията физическите характеристики и т.н докато стигнем до това в каква държава живеем  до но това че сме мюсюлмани и имаме прилика в това с турците ни ни прави турци също така това че живеем в България не ни прави българи имаме различни традиции обичаи религия и на важното не се чувстваме българи а и отгоре на това от много време живеем отцепено от българите периодът е над 1000 години което автоматично ни прави   нов етнос дори да сме имали някакви роднински връзки

Offline Gelina

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1487
  • Gender: Female
Ynt: Преброяването през 2011
« Reply #1 on: January 03, 2011, 14:13 »
Етническата група представлява общност от лица, близки по произход, бит, култура е език.
Преброяваните лица сами определят етническата си група.
Преброителят отбелязва декларирания от лицето отговор. Възможен е само един отговор.
В случаите, когато за етническата група на лицето няма изписан отговор, преброителят записва ясно и четливо в позиция "Друга........" декларираната от преброяваното лице етническа група. Дадена е и възможност да се отбележи и отговор "Не се самоопределям" ,ако лицето не може да определи своята етническа група.
Етническата група на децата се определя от родителите.Ако родителите имат различна етническа принадлежност , за децата се регистрира отговорът , който родителите определят по взаимно съгласие.

ВНИМАНИЕ!
Етническата група не трябва да се смесва с гражданството /националността/ ,нито с държавата,в която живее лицето!

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Radoslav

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 95
  • Gender: Male
Re: Преброяването през 2011
« Reply #2 on: January 03, 2011, 14:50 »
Много ясно че сме българи. Какви други да сме? Езика ни е български обичаите ни български дедите ни са българи. Много ясно че сме българи.

Offline PETER

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1028
  • Gender: Male
Re: Преброяването през 2011
« Reply #3 on: January 03, 2011, 16:48 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Етническата група представлява общност от лица, близки по произход, бит, култура е език.
Преброяваните лица сами определят етническата си група.
Преброителят отбелязва декларирания от лицето отговор. Възможен е само един отговор.
В случаите, когато за етническата група на лицето няма изписан отговор, преброителят записва ясно и четливо в позиция "Друга........" декларираната от преброяваното лице етническа група. Дадена е и възможност да се отбележи и отговор "Не се самоопределям" ,ако лицето не може да определи своята етническа група.
Етническата група на децата се определя от родителите.Ако родителите имат различна етническа принадлежност , за децата се регистрира отговорът , който родителите определят по взаимно съгласие.

ВНИМАНИЕ!
Етническата група не трябва да се смесва с гражданството /националността/ ,нито с държавата,в която живее лицето!

You are not allowed to view links. Register or Login

Ей сега е момента ходжите Ви да спретнат една фетва и да задължат всеки да се пише помак на преброяването.
Тъй де, както казво Мутиш - "Вярата е крепост, която е оградена и защитена от прилагането на принципите на Исляма. "
А който се пише нещо друго да не се пуска в джамията.
:)

Offline Kaplan

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 752
  • Gender: Male
Re: Преброяването през 2011
« Reply #4 on: January 03, 2011, 19:10 »
 Всеки може да се пише какъвто иска - то и графа македонци няма - но има регистрирани около 5 000 македонци в БГ, демек който се чувства помак има начин да се пише помак ;)

You are not allowed to view links. Register or Login

А който се пише нещо друго да не се пуска в джамията.
:)

Петре, сам виждаш какъв ''акъллия'' си .... имаш акъл да дадеш на 10 села  ;). Тъй като идеята ти е ''феномаенална'' тръгни ся по неврокопа да ставаш стражар в джамиите. Ако позволиш да дам една идеичица, която е нищожна разбира се, на фона на твоите - но ей така, за да напиша повечко буквички да ти кажа - за да не са в неведение хората носи със себе си малка табелка  - ''За да влезеш в джамията - трябва пропуск -( копие на преброителната карта, в която си отбелязал своят етнос ) - незабравяй да има превод на поматскъй диль  ;D ;)

Offline Hasan Ismail

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 79
  • Gender: Male
  • И въпреки всичко,аз съм помак.
Ynt: Преброяването през 2011
« Reply #5 on: January 03, 2011, 19:56 »
     Ашколсун,Сюлеймане.А какво ще кажеш на "Радослав" от с. Барутин!!!.Би ли го попитал кога българските му деди се заселили в Барутин и откъде са дошли?И най интересното- дали наистина е от Барутин или умишлено се използва името на селото.
      Целта е да се превземат отвътре бастионите на помаците.Това няма да има край.Не чувствате ли,че в сайта все по-малко се пише за помаците като помаци отколкото,че помаците са българи.Съгласен съм с термина "Ислямизацията на християнското население в Родопите",но не съм съгласен с определението "Ислямизация на българите в Родопите". :( :o

Offline KaraIbrahim

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1282
  • Gender: Male
Re: Преброяването през 2011
« Reply #6 on: January 03, 2011, 20:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Много ясно че сме българи. Какви други да сме? Езика ни е български обичаите ни български дедите ни са българи. Много ясно че сме българи.

  Младежо,ще говориш тези неща в първо лице ,единствено число.За останалите никой не те е упълномощавал.

Offline PETER

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1028
  • Gender: Male
Re: Преброяването през 2011
« Reply #7 on: January 03, 2011, 20:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Всеки може да се пише какъвто иска - то и графа македонци няма - но има регистрирани около 5 000 македонци в БГ, демек който се чувства помак има начин да се пише помак ;)

Петре, сам виждаш какъв ''акъллия'' си .... имаш акъл да дадеш на 10 села  ;). Тъй като идеята ти е ''феномаенална'' тръгни ся по неврокопа да ставаш стражар в джамиите. Ако позволиш да дам една идеичица, която е нищожна разбира се, на фона на твоите - но ей така, за да напиша повечко буквички да ти кажа - за да не са в неведение хората носи със себе си малка табелка  - ''За да влезеш в джамията - трябва пропуск -( копие на преброителната карта, в която си отбелязал своят етнос ) - незабравяй да има превод на поматскъй диль  ;D ;)

О, аз имам и други идеи. Само да има кой да чува.
Та, щом като на изборите ходжите казват за кого да се гласува, колко му е на някакво пребояване.
А преброителна карта изобщо не трябва да се носи. На излизане преброителя неволно може да се изтърве пред някой кой как се е писал...  ;)
Ама викам като ще се пишете помаци да го направим официално в личната карта. И религията може да впишем там. Както е в Туркието. Така поне в Европа лесно ще ви разграничават от цигани, българи и турци и всеки ще си яде сам и меда и катрана.  :)

Offline KaraIbrahim

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1282
  • Gender: Male
Re: Преброяването през 2011
« Reply #8 on: January 03, 2011, 20:50 »
 Да,съгласен съм с Peter.Още повече,че и в Европата,и в Америката,че даже и в София за помаците знаят,че сме здрави и съвестни бачкатори.

Offline Mehmedfere

  • Member
  • **
  • Posts: 27
Re: Преброяването през 2011
« Reply #9 on: January 03, 2011, 23:25 »
Бих искал да поправя като графа "или ще настояваме да има графа помаци" само с "помаци" но се страхувам ,че за старите хора тази графа  е много объркваща  и биха отбелязали нещо друго

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Re: Преброяването през 2011
« Reply #10 on: January 03, 2011, 23:43 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Много ясно че сме българи. Какви други да сме? Езика ни е български обичаите ни български дедите ни са българи. Много ясно че сме българи.
  Какъв си ти ,Radoslav от " Барутин - София",.
..,че си позволяваш от твое име да самоопределяш цял един народ какви са?

Тебе питам как си позволяваш това,може да говориш за себе си,при това е много лично.


Как имаш наглоста да подмениш мисленето на онези стари хора и млади които в душите си са се самоопределили какви са/ помаци,българи,турци,цигани.../, ти да определиш милиони по света помаци какви се чувстват.
Езика не е гаранция да определяш какъв си.!

Ако искаш да знаеш за себе си,за произхода ти- има в днешно време ДНК тестове за произход в кръвта ти какъв ген си наследил от родителите ти ,при това единствено и само за себе си можеш да говориш !!!



 Най- официално те предупреждавам,че както те изхвърлиха в друг един сроден сайт,така и тук ако не спазваш правилата и спамиш наред!!!!

 

Offline Radoslav

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 95
  • Gender: Male
Re: Преброяването през 2011
« Reply #11 on: January 04, 2011, 09:21 »
Асанько българските ми деди са дошли преди 1500 години в Родопите и тогава са са звали славяни. От после вземат името българи. Кви бастиони кви пет лева бе джаном? Село Барутин е едно прекрасно българско село дето живеят прекрасни българи мюсюлмани. Иди и им кажи вие не сте българи и ще видиш какво ще последва. Или ще те са засмеят или ще те набият. Според случая. Ако ищеш да ти лафим нашенску оти не верваш чи съм от доспатско.
КараИбрахим  израстнал съм между помаци и самия аз съм помак и знам какви са чустваме. Ние се чустваме българи. Ако ти или някои други не са чустват такива това си е техен проблем и право което ич не ма засяга да ти кажа.
Господин Назми аз съм едно просто момче от село Барутин което си е намерило хляба си в София и нямам нужда ни от тест ни от нищо за да разбера какъв съм и що съм. Майка ми и наня ми са ми пели песни на български и са ми разказвали легенди за българските ми деди. Баща ми ми е казвал че сме българи с мюсюлманска вера. По нашия край е така. Тебе не те знам от къде си  и какъв си и уважавам правото ви да казваш че помаците са отделен народ ама ще те помоля и ти  да уважаваш правото ми да казвам че помаците са българи. Ти казваш че самоопределям помаците какви са. Ами ти не го ли правиш като казваш че са отделен народ? Аз съм подменял мисленето ами ти не го ли правиш? Много помаци се самоопределят като турци например в Якоруда а мнозинството помаци в Смолянска област се самоопределя като българи. Ти защо самоопределяш че тези хора са помашки народ и подменяш мисленето им.
Ако ще ме правите на нищо за това че казвам че сме българи не виждам какво повече да правя на вашия форум. Даже на оня другия ме наказаха не заради тва кво мисля ами заради други неща и като мис истече наказанието ме върнаха.
Айде със здраве

Offline Hat

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1059
  • Gender: Male
Re: Преброяването през 2011
« Reply #12 on: January 04, 2011, 12:47 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Асанько българските ми деди са дошли преди 1500 години в Родопите и тогава са са звали славяни. От после вземат името българи. Кви бастиони кви пет лева бе джаном? Село Барутин е едно прекрасно българско село дето живеят прекрасни българи мюсюлмани. Иди и им кажи вие не сте българи и ще видиш какво ще последва. Или ще те са засмеят или ще те набият. Според случая. Ако ищеш да ти лафим нашенску оти не верваш чи съм от доспатско.
КараИбрахим  израстнал съм между помаци и самия аз съм помак и знам какви са чустваме. Ние се чустваме българи. Ако ти или някои други не са чустват такива това си е техен проблем и право което ич не ма засяга да ти кажа.
Господин Назми аз съм едно просто момче от село Барутин което си е намерило хляба си в София и нямам нужда ни от тест ни от нищо за да разбера какъв съм и що съм. Майка ми и наня ми са ми пели песни на български и са ми разказвали легенди за българските ми деди. Баща ми ми е казвал че сме българи с мюсюлманска вера. По нашия край е така. Тебе не те знам от къде си  и какъв си и уважавам правото ви да казваш че помаците са отделен народ ама ще те помоля и ти  да уважаваш правото ми да казвам че помаците са българи. Ти казваш че самоопределям помаците какви са. Ами ти не го ли правиш като казваш че са отделен народ? Аз съм подменял мисленето ами ти не го ли правиш? Много помаци се самоопределят като турци например в Якоруда а мнозинството помаци в Смолянска област се самоопределя като българи. Ти защо самоопределяш че тези хора са помашки народ и подменяш мисленето им.
Ако ще ме правите на нищо за това че казвам че сме българи не виждам какво повече да правя на вашия форум. Даже на оня другия ме наказаха не заради тва кво мисля ами заради други неща и като мис истече наказанието ме върнаха.
Айде със здраве
Недей да се пениш толкова много заблудени юроде.Вземи попрочети малко история от тази истинската,която доскоро за много не беше достьпна не се осланяй на заблудата насаждана с години.Прочети за преименуването на дедите ти в смолянско,как е станало и защо още много от смолянският вилает си мислят,че са бьлгари а не помаци.Тук в сайта ни има много литература стига да можеш да четиш и мислиш.

Offline Leyla

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 85
Re: Преброяването през 2011
« Reply #13 on: January 04, 2011, 16:25 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Бих искал да поправя като графа "или ще настояваме да има графа помаци" само с "помаци" но се страхувам ,че за старите хора тази графа  е много объркваща  и биха отбелязали нещо друго

Te ne otbeliazvat , prebroiteliat otbeliazva tova, koeto choveka kaje.

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Re: Преброяването през 2011
« Reply #14 on: January 04, 2011, 18:11 »
da

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42