Author Topic: Протестa в село Брезница  (Read 37574 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Протестa в село Брезница
« on: April 02, 2012, 10:45 »
Забравени от света то този край винаги е бил откъснат от България
този край винаги е бил без правителство но за мен е една подигравка.


You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Seiko

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Re: Протест в село Брезница
« Reply #1 on: April 02, 2012, 15:20 »
Протестно шествие проведоха тази сутрин жители на гоцеделчевското село Брезница
02 април 2012 |
Гоце Делчев. Протестно шествие проведоха тази сутрин жители на гоцеделчевското село Брезница, съобщи Ахмед Чолак от инициативния комитет на протестиращите, предаде кореспондентът на Радио “Фокус”-Пирин. Протестните действия на жители на селото продължават от миналата седмица, като те са насочени срещу назначения за временно изпълняващ длъжността директор на училището. Тази сутрин във времето от 7.00 до 8.00 часа, жители на Брезница са се събрали както и в предишните дни на площада, от където с плакати са тръгнали на шествие към сградата на училището. В двора на учебното заведение те са останали за известно време, скандирайки, че всеки ден ще бъде така, докато не бъде постигнато тяхното искане. А то е да бъде назначен друг временно изпълняващ длъжността директор на училището, който да е от настоящия учителски колектив. Днес учениците в по-голямата си част отново не са на училище. Според представители на инициативния комитет, протестните действия ще продължат.
Даниела КРАНТЕВА

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Ynt: Протестa в село Брезница
« Reply #2 on: April 02, 2012, 20:33 »
Просто се гордея с тези хора и много ми се иска да съм там за да ги подкрепя.
Търсене на права по такъв демократичен начин но в погрешна държава.
Сигорен съм че ще успеят.Има много да се поучим от тези ПОМАЦИ.
Единствено съжелявам за децата но във София едва ли някой гу е за тях.

Offline Mariana

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1078
Re: Протестa в село Брезница
« Reply #3 on: April 02, 2012, 21:13 »

Може би не би било зле организаторите на протеста на изпратят (ако вече не са го направили) някакво Отворено писмо, адресирано на Регионалния инспекторат по образование, до Министерство на образованието и до регионални и национални медии, в което да обяснят основанията за своя протест и да се опитат да привлекат възможно повече внимание към този случай.

Само привличането на повече публичност може да накара някои чиновници на едни или други постове евентуално да се размърдат.

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Ynt: Протестa в село Брезница
« Reply #4 on: April 02, 2012, 22:07 »
На мене ми прави впечетление как медите пращят за софиските кучета колкото на такива проблеми.Изглежда иматстрах от някого ;)

Offline sultan selim

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 707
Re: Протестa в село Брезница
« Reply #5 on: April 02, 2012, 22:11 »
You are not allowed to view links. Register or Login
На мене ми прави впечетление как медите пращят за софиските кучета колкото на такива проблеми.Изглежда иматстрах от някого ;)
пищят   за квото  им се  нареди   

Offline Фита

  • Благ човек
  • Senior member
  • ****
  • Posts: 130
  • Gender: Male
Re: Протестa в село Брезница
« Reply #6 on: April 02, 2012, 23:46 »
Трябва да съм пропуснал нещо съществено....!
Някой ще ми обясни ли за какво са протестите в Брезница?
Какво искат хората там от училището?

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Ynt: Протестa в село Брезница
« Reply #7 on: April 02, 2012, 23:57 »
Като живееш далече от България е така пропускаш доста ;)

Offline Фита

  • Благ човек
  • Senior member
  • ****
  • Posts: 130
  • Gender: Male
Re: Протестa в село Брезница
« Reply #8 on: April 03, 2012, 00:13 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Като живееш далече от България е така пропускаш доста ;)

Това, добре. ...Но така и не разбрах за какво протестират? Какво може да се иска от държавно училище...?

Offline yusu

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 602
  • Gender: Male
Re: Протестa в село Брезница
« Reply #9 on: April 03, 2012, 09:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Сега пак не ти стана ясно аго Фита нали!? - Не само на теб а и на много хора още не е ясно защо ли?
Ами всички медии са ангажирани с глутниците кучета по Софийските улици (не, че този проблем не е важен ) и за проблемите в образованието нямат време, всички медии са на колене и чакат благословията на управляващите за да си свършат работата.
Наложено е пълно медийно затъмнение за проблема с "директора " в Брезница. Е... има едно вестниче което на регионално ниво пише колкото да изкриви реалноста (   Днес учениците в по-голямата си част отново не са на училище. ).
     -В училището няма никой освен "директора" и изплашените за заплатите си учители, г-жо Крантева. Нито едно дете на влиза там въпеки заплахите, че годината може да бъде анулирана.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Ynt: Протестa в село Брезница
« Reply #10 on: April 03, 2012, 12:54 »
Време е вече правителството на БГ да разбере че в този раён не живеят арабски екстремисти и съобразявайки се с исканията на Брезничани да се назначи подходящ директор който няма да е ''възродител'' т.е. фашист. Времената се промениха но някои лумпени още се опитват да подражават на отношението към Помаците по татово време. Ами категорично това няма да го бъде вече.Успех братя!!!.

Offline Mariana

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1078
Re: Протестa в село Брезница
« Reply #11 on: April 03, 2012, 20:14 »
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Ами всички медии са ангажирани с глутниците кучета по Софийските улици (не, че този проблем не е важен ) и за проблемите в образованието нямат време, всички медии са на колене и чакат благословията на управляващите за да си свършат работата.
Наложено е пълно медийно затъмнение за проблема с "директора " в Брезница. Е... има едно вестниче което на регионално ниво пише колкото да изкриви реалноста (   Днес учениците в по-голямата си част отново не са на училище. ).
     -В училището няма никой освен "директора" и изплашените за заплатите си учители, г-жо Крантева. Нито едно дете на влиза там въпеки заплахите, че годината може да бъде анулирана.

Все пак този протест е бил отразен, както виждам, и от телевизията с най-масова аудитория в страната - Би Ти Ви.

Но може би ако продължават да не ви чуват съответните хора или институции, от които зависи решението на този проблем, ще трябва може би да дойде някаква група от протестиращи в София и да поиска от Столична Община разрешение да протестира пред Министерство на образованието например :)  Защото в Брезница ви вижда само населението там и някой-друг журналист (недостатъчно е наистина медийното отразяване), и медиите биха се скупчили в Брезница само, ако не дай Боже, стане нещо по-тревожно или трагично. Така че може би трябва да помислят организаторите на протеста и за някакъв подобен вариант, ако не стане по друг начин. (И пак повтарям, не е зле да се напише някакво съобщение до медиите, в които да се обясни аргументирано случая и причините за този протест. Далеч не всички ще го публикуват най-вероятно, но има много медии, малки и големи, традиционни или излизащи само в електронен вариат - все някои ще го публикуват.)




Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Ynt: Протестa в село Брезница
« Reply #12 on: April 03, 2012, 20:40 »
Аз предлагам
-1 Да убият директора Живков.
-2 Да запалят училището.
-3 Да убият министърат на просветата.
-4 Да запалят министерството на просветата.
-5 Да обевят независима територия.

Това ли трябва да стане за да се отрази или разреши проблема.Абе в кое време живеем.
Аз ако съм на мястото на тези хора непремено ще си търся правата в София.
Има една ПОМАШКА поговорка,-Когато планината не отишла при Мохамед,-Мухамед отишъл при планината.
Иначе Марияна напълно съм съгласен с теб.

Offline Фита

  • Благ човек
  • Senior member
  • ****
  • Posts: 130
  • Gender: Male
Ynt: Протестa в село Брезница
« Reply #13 on: April 04, 2012, 02:16 »
Господа и другари, изчетох всичко що, можах и пак не ми стана ясно какво искат хората!?...Една девойка обаче каза нещо любопитно във едно клипче .."..Той ша ни вика помаци"  :) Това бая ме разсмя защото тя определено искаше да покаже, че помак е обидна дума и квалификация! ...А къде отиде големия Помак и помашката нация?
   Аз мисля така, гледайки от моето минаре: Тия протести не се разбират защото хората изглежда нещо не доразбират. Това училище е държавно?! Не съм чувал, а и едва ли е възможно в Брезница да са направили частно такова. Та щом е така, кое точно тука трябва да е смущаващо, че някакъв инспекторат е назначил временен директор до провеждане на конкурс? Това си е право на съответната държава, защото тя плаща образованието до определено ниво и провежда одобрена образователна политика. Това навсякъде в света е така, но не му викат "фашизъм". Ако аз утре отида и кажа това на инспектората в моя район ще ми кажат да си изтегля детето и да отида в друг, ама най-близкото училище е на 2 часа път!? Мене ако питате, на вас просто ви се прави екшън :-) ...нещо като бездействие ви е налегнало и ви действа депресивно :-)
Може да има и други фактори, но аго Фита ще помисли и тогава ще говори :-)

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Re: Протестa в село Брезница
« Reply #14 on: April 04, 2012, 08:58 »
Здр. аго Фита но ти не си вече аго едно време може да си бил незнам.Изглежда че пак нищо не си разбрал или се правиш на ухапан.
Другарйо Фита протестира се пред държавно училище защото е наше общо построено с наши средства с наши данаци на наша територия
яне това е наша собственост защото държавата това сме ние до тук разбра ли ме.Знам че там кадето си всичко е частна собственост
и не можиш да протестираш а ако го направиш просто ти бият дуспата и трябва да си търсиш чалъма да се оправяш сам.
Другарйо Фита тези хора не живеят в Вашинктон та да имат лукса да си избират училище а ако имаха този лукс всеки щеше да го направи.
Другарйо Фита от твоито минаре нищо не се вижда трябва да се качиш на по високо за да видиш че тези хора протестират за да няма
политика в училище за да имат един кадърен директор от състава на учителите който на брой са 43-ма със дълък стаж и две трети от тях са християни.
Абе защо ли ти обеснявам пък на теб.

Но се радвам на събитието защото в него участват млади хора нека да се учат на демокрация да устояват правата си така е на запад така е при голямите цивилизации.Няма нищо на готово всичко трябва да се заслужи извоюва.Обичам ви всички Асан,Адем,Мехмед,Ава,Атидже, Фатма,и т.н.така се пише история, така се живее.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42