Author Topic: Нима трябва да си затваряме очите пред проблемите на Помаците?  (Read 56153 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline botev

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 643
    • Истинските майни!
You are not allowed to view links. Register or Login
Никога не е имало анти българска насоченост в помашкият ни сайт,напротив винаги сме заявявали обратното т.е. че обичаме държавата България,която е и наша Родина въпреки жестокостите на които сме били подлагани от държавният апарат.Анти българската насоченост се дава от такива,като теб които са слепи и глухи за различните,като нас и си мислят,че са най велики и богопомазани не защото могат да правят нещатата както трябва а именно защото са родени и възпитани,като българи мързеливи и непрекъснато плачещи за изгубеното "величие"и рахатлък,който им бе подарен за 30 -40 години.Не знам дали си разбрал но рахатлъка свърши отдавна и предстои яко бачкане,което ние го можем и го правим навсякаде където сме по света.Анти България фейсбук е измишльотина на болният ти мозък и няма почва тук.
Taka e българите християни сме мързеливи/аз лично работя 12 часа и рядко почивам събота и неделя и имам 32 години стаж!!/, а вие мюсолманите сте работливите! ;) Я си прочети още един път поста и кажи не си ли анти българин!?

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login

Имам молба към subi kurt - махни символа на моя род от аватара си турчине, защото по едни прекрасни обстоятелства, аз имам доказателство (за себе си, не ми пука за околните) че съм потомък на този род (Дуло) за разлика от теб коп*ле, и само ще добавя че съм потомък на българи които са живели в село до един от най-стратегическите проходи на балканите и това им е давало доста привилегии (да викат за молитва хората вместо с забренения камбанен звън - с ръкопляскане, да носят оръжие и голяма доза местна автономия и като задължение да се отзовават като войни в султанската армия при заплаха) и поради тези обстоятелства съм може би единственият човек който има доказателство за връзка с този велик род! Така че махай аватара лъжецо.


Аватара ми IYI е тамга/ дамга / печат останал още от древна Скития. Всяко племе си е имало своя печат за да си разпознават стоката и имуществото. Този знак се е използвал от племето Дуло и от племето Кайъ. Кайъ са онаследили Селджукската Империя и са основали Османската. Така че много естественно е внуците на Осман от Кайъ да са се доверили на братята си от Дуло. Тези знаци са се употребявали много стриктно така че IYI е доказателство само за братски произход между Дуло и Кайъ.


Byzantine historians to refer to Onoguria during the reign of the Bulgar ruler Kubrat in the 7th century north of the Caucasus mountains in the steppe between the Dniester and Lower Volga

In support to this view is fact that the Bulgars are listed among the ten sons of Togarmah (the mythic ancestor of the Turks) in the Khazar Correspondence.

According to other records, Togarmah is regarded as the ancestor of the Turkic peoples. For example, The French Benedictine monk and scholar Calmet (1672-1757) places Togarmah in Scythia and Turcomania (in the Eurasian Steppes and Central Asia).[3] Also in his letters, King Joseph ben Aaron, the ruler of the Khazars, writes:
"You ask us also in your epistle: "Of what people, of what family, and of what tribe are you?" Know that we are descended from Japhet, through his son Togarmah. I have found in the genealogical books of my ancestors that Togarmah had ten sons. These are their names: the eldest was Ujur (Agiôr - Uyghur), the second Tauris (Tirôsz - Tauri), the third Avar (Avôr - Avar), the fourth Uauz (Ugin - Oghuz), the fifth Bizal (Bizel - Pecheneg), the sixth Tarna, the seventh Khazar (Khazar), the eighth Janur (Zagur), the ninth Bulgar (Balgôr - Bulgar), the tenth Sawir (Szavvir/Szabir - Sabir)."[4]

The Imperial Dictionay makes Togarmah to mean the Torkomans who have always joined the Turks

Some derive it from the Turkic words On (ten) and Ghur (arrow) which in combination may mean "Ten Arrows", i.e. "A federation of ten tribes".
Монета от времето на Мурад Хан в Едирне (Одрин) в която се намира символът I Y I. От тези монети разбираме, че Османците са ги ползвали за разспространение на тюркството и исляма защото в тази епоха монетите са единственото средство.

You are not allowed to view links. Register or Login

Ето го и знамето с тоя знак на основоположителите на Османската Империя династията ( бой) Кайъ.

You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login



Offline havaika

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 880
  • "Изчистването на мюсюлманите по икономически причи
    • http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=229&aid=5676
You are not allowed to view links. Register or Login
Taka e българите християни сме мързеливи/аз лично работя 12 часа и рядко почивам събота и неделя и имам 32 години стаж!!/, а вие мюсолманите сте работливите! ;) Я си прочети още един път поста и кажи не си ли анти българин!?
То не бяха художници-ДС(КГБ),писатели подобни,журналисти,артисти, и тем подобни сладки професиики.Помаците и турците в земеделието,рудниците, чистачки на боклуците.Затова на много е мръсно ,има и бълхи ,и кърлежи.Плодородни земи стоят необработени защото хора на изкуството(ДС-КГБ)не са свикнали с трудът.Затова  и нашата Родина гине и не сме ние виновните.Виновни са готованците и крадците дето я карат по Советскии модель ;)

Offline havaika

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 880
  • "Изчистването на мюсюлманите по икономически причи
    • http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=229&aid=5676
И какво значи антибългарин.Или какво значи да си мюсюлманин в България да си овчица,да си слуга .Може да си гледате работата такива патриоти дето още има мляко по устата.Мюсюлманите са дали дваж повече от Вас(Строителни войски и ЖП войски) ако ги нямаше щехте да сте с каруци ;D ;)

Offline skoti3

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 565
Пфф глупости, като че ли българите са си лежали, и само помаците и турците работат. Нима българите не са работили. Е имало е една малка част, които са се ползвали с привилегии на режима. Но да лепваш такива епитети на всички българи, явно е антибългаризъм от ваша страна. Чета ви всеки пост, и всеки един е изпълнен с негативилизъм спрямо българите, е човек как няма да си мисли това. Поне не манипулирайте с такива изказвания.

Offline botev

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 643
    • Истинските майни!
You are not allowed to view links. Register or Login
И какво значи антибългарин.Или какво значи да си мюсюлманин в България да си овчица,да си слуга .Може да си гледате работата такива патриоти дето още има мляко по устата.Мюсюлманите са дали дваж повече от Вас(Строителни войски и ЖП войски) ако ги нямаше щехте да сте с каруци ;D ;)
Да бе.... Хаинбоаз, димитровград, софия, пловдив, варна, баташки водносилов път, АЕЦ Козлодуй ..... са все строени от българи-мохамедани! :D :D :D :D :D Тиквичката ми тя! :D :D :D

Offline KaraIbrahim

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1282
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Че сме славяни славяни сме ама българите също са славяни бе мой. А пък от де разбра кво самосъзнание са имали богомилите не разбрах. Хората са си от България и там им е възникнала религията следователно си е доста вероятно да са имали българско съзнание. А пък тва за българин ли или наше момче си идва от друго нещо. Щото навремето за старите хора българин е значело християнин ама сега не е така точно.  И не знам колко не са били християни ама до Барутин има камъни останали от една църква и то не малка.

  Интересно защо в Босна не се смятат за българи,нали са преки наследници на богомилите?Явно не са имали българско самосъзнание.И там,и в Гора - Косово,и в Северна Гърция - изобщо навсякъде нашенците си се водят като нашенци.И не за да подчертаят различната си религия.
 Ачерквата в Барутин ви е оставено мираз от византийците.Но не за да се молят дедите ти,а за да бъде в полза на минаващите по Виа Егнация.Ако дедите ти са били християни,щеше да има и останки от християнски гробища.

  Чети,моето момче,чети.Историята е интересна наука.

Offline Svetlina

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1160
  • Опознай родината, за да я обикнеш!
Защото в Босна е най-важно да си мюсюлманин. Като за вас. Ето това е исляма - всички други характеристики, род, родина..., както и изповядващи други религии са ... на второ място. А като цяло България е християнска държава.

Offline botev

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 643
    • Истинските майни!
You are not allowed to view links. Register or Login
  Интересно защо в Босна не се смятат за българи,нали са преки наследници на богомилите?Явно не са имали българско самосъзнание.И там,и в Гора - Косово,и в Северна Гърция - изобщо навсякъде нашенците си се водят като нашенци.И не за да подчертаят различната си религия.
 Ачерквата в Барутин ви е оставено мираз от византийците.Но не за да се молят дедите ти,а за да бъде в полза на минаващите по Виа Егнация.Ако дедите ти са били християни,щеше да има и останки от християнски гробища.

  Чети,моето момче,чети.Историята е интересна наука.
Не си много прав защото в последно време босненци се опитват да докажат, че са българи!
И ти чети защото дето има черква има и гробище/поне за преминаващи и починали по пътя!/. Много от старите гробища са заличени включително и стари мюсолмански! А и не си наясно що е то визнтия и византийци! ;)

Offline Hat

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1059
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Защото в Босна е най-важно да си мюсюлманин. Като за вас. Ето това е исляма - всички други характеристики, род, родина..., както и изповядващи други религии са ... на второ място. А като цяло България е християнска държава.

Рано или късно светът ще бъде едно цяло и най важно ще бъде самоопределението на религиозна основа.

Offline Hat

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1059
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Да бе.... Хаинбоаз, димитровград, софия, пловдив, варна, баташки водносилов път, АЕЦ Козлодуй ..... са все строени от българи-мохамедани! :D :D :D :D :D Тиквичката ми тя! :D :D :D
Най работливият от всички българи би трябвало да знае,че всеки един от горе изброените обекти е станал и с труда на много помашки бригади,както всеки новопостроен жилищен блок в София сега.

Offline Svetlina

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1160
  • Опознай родината, за да я обикнеш!
You are not allowed to view links. Register or Login
Най работливият от всички българи би трябвало да знае,че всеки един от горе изброените обекти е станал и с труда на много помашки бригади,както всеки новопостроен жилищен блок в София сега.

По-точно би било да се каже с помощта на "строителни войски", поделение на БНА ръководено от ГУСВ, ако не си спомняш, създадено от Ал.Стамболийски, за да избегне ограниченията на Ньойския договор.
Не изкривявай фактите. Аз лично съм ходила на селскостопански и строителни бригади като ученичка, студентка и работеща по 3 месеца в годината, беше задължително - това беше действителността; баща ми, майка ми и лелите ми, дядо ми - свещеник - също са участвували в строителството на национални обекти след 9 септември 1944 г., за да им дадат разрешение да учат.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Нищо не е в състояние да обясни защо мюсулманите ( Помаци и Турци ) и ромите ги вземаха само в тези трудови повинности за да копаят, градят, да изкарват руда или лигнитни въглища от подземни или открити рудници и пр. Това беше открита и явна фашистка дискриминация която показа че България е майка за едни и мащеха за други. Бригадите са си друго нещо и не ги бъркайте тук за оправдание.

Offline Svetlina

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1160
  • Опознай родината, за да я обикнеш!
Хайде стига вече с тия лъжи. В строителни войски служеха (както и в "Белене") всички синове, близки и роднини на безпартийни, да не говорим за предишните поколения. Даже не им даваха да учат. Вуйчо ми е бил в същото положение.

А всички "онеправдани малцинства" се състезаваха в образованието ИЗВЪН КЛАСИРАНЕТО. Тъй че не ги разправяй тия лакардии по кръчмарски. РАБФАК какво беше според тебе?

Offline havaika

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 880
  • "Изчистването на мюсюлманите по икономически причи
    • http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=229&aid=5676
You are not allowed to view links. Register or Login
Хайде стига вече с тия лъжи. В строителни войски служеха (както и в "Белене") всички синове, близки и роднини на безпартийни, да не говорим за предишните поколения. Даже не им даваха да учат. Вуйчо ми е бил в същото положение.

А всички "онеправдани малцинства" се състезаваха в образованието ИЗВЪН КЛАСИРАНЕТО. Тъй че не ги разправяй тия лакардии по кръчмарски. РАБФАК какво беше според тебе?

Навярно твоите хора са били ръководители.И баща ми умря на 44г а неговите ръководители "миньори" взимат тавана пенсии и се чукат в гърдите че са строили.........с химикал в ръка >:(

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42