Author Topic: Нима трябва да си затваряме очите пред проблемите на Помаците?  (Read 56097 times)

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Offline havaika

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 880
  • "Изчистването на мюсюлманите по икономически причи
    • http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=229&aid=5676
You are not allowed to view links. Register or Login
Нищо не е в състояние да обясни защо мюсулманите ( Помаци и Турци ) и ромите ги вземаха само в тези трудови повинности за да копаят, градят, да изкарват руда или лигнитни въглища от подземни или открити рудници и пр. Това беше открита и явна фашистка дискриминация която показа че България е майка за едни и мащеха за други. Бригадите са си друго нещо и не ги бъркайте тук за оправдание.
КОЙ БЯХА ТРУДОВАЦИТЕ И МИНЬОРИТЕ В УРАНОВИТЕ МИНИ??Първият и най-известен е Георги Димитров. Когато Съветската армия окупира България през 1944 г. той праща от Москва паролата "Авгиевите обори да се изметат с желязна метла". Комунистите избиват за три месеца 30 000 българи без съд и присъда. Това са кметове, свещенници, учители, низши полицаи и военни. Практически е избит целият елит в малките градчета и села. След това скалъпват противонародния съд с който вече "официално" избиват още 2793 души - регенти, министри, депутати, висши военни и полицаи, индустриалци, банкери, търговци, писатели, художници и артисти - това е целият национален елит. След това други 100 000 души са вкарани в 12-те затвора и 56-те концлагера, а доста повече са изселени в провинцията. Лично на другаря Димитров е и едно чудовищно изобретение - вкарването на синовете на противниците на комунистическия режим в казармата да отбиват военната си служба в Трудови войски като миньори в урановите рудници. Службата там е 4 години, войниците копаят урановата руда без всякакви предпазни средства и всъщност не знаят какво работят. През 1990 г. служилите в тези поделения през четиридесетте и началото на петдесетте години са преброени. От 55 000 души - "ОТБИВАЛИ ВОЕННАТА СИ СЛУЖБА" В РУДНИЦИТЕ СА ЖИВИ ЕДВА 3000, ВСИЧКИ ОТ ТЯХ БОЛНИ ОТ РАК ИЛИ ЛЪЧЕВА БОЛЕСТ". Това е първият политически геноцид в България. До момента няма наказани, дори темата е табу. С изкопаната от тях руда е направена първата съветска атомна бомба. Единствената публикация по темата е "Реквием за Венци" в сп. "Отечество" от началото на 1990 г.

Offline Svetlina

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1160
  • Опознай родината, за да я обикнеш!
You are not allowed to view links. Register or Login
Навярно твоите хора са били ръководители.И баща ми умря на 44г а неговите ръководители "миньори" взимат тавана пенсии и се чукат в гърдите че са строили.........с химикал в ръка >:(

Хавайке, ти явно си живяла наистина някъде в "Хаваите" затова пишеш ГЛУПОСТИ и ЛЪЖИ.  Всъщност, думите ти не са дори ОБИДНИ, тъй като ЛЪЖИТЕ ти са резултат на НЕЗНАНИЕ/ сиреч непознаване на фактите, вид неграмотност, но затова пък разпростряваш точно като комунистите ЛЪЖИ и СЛУХОВЕ.
Съветвам те да се образоваш и прочетеш малко за собствената ни българска история. Съвременна и не чак толкова съвременна. Аз още си спомням СПЕЦИАЛНИТЕ КЛАСИРАНИЯ  ама точно за малцинствата, това че ти си била на "Хаваите" и не си искала да учиш, не означава, че другите около тебе не са влизали с ПРЕДИМСТВА  в учебните заведения.
Същото важи и за армията, кандидатствуването за работа и прочие.

Освен това не ме обиждаш, защото имам снимки на дядо ми (включен като други архиереи от тогавашната Патриаршия да участвуват)  С КИРКА В РЪКА  е градил Хаинбоаз и други национални обекти, въпреки че е имал 5 деца.  С химикалка в ръка, строяха верни другари на съветско-комунистическите завоеватели, по заслуги и по вярност - това са били критериите "за да държиш химикалка по ония времена", т.е. да управляваш.

За твое лично сведение, е много по-трудно да можеш да си служиш С ХИМИКАЛКА и да носиш УЧЕБНИЦИ И КНИГИ В ГЛАВАТА СИ, отколкото да държиш кирка или лопата. То не е лесно да си образован - трябват не само физически качества.



Offline havaika

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 880
  • "Изчистването на мюсюлманите по икономически причи
    • http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=229&aid=5676
You are not allowed to view links. Register or Login
Хавайке, ти явно си живяла наистина някъде в "Хаваите" затова пишеш ГЛУПОСТИ и ЛЪЖИ.  Всъщност, думите ти не са дори ОБИДНИ, тъй като ЛЪЖИТЕ ти са резултат на НЕЗНАНИЕ/ сиреч непознаване на фактите, вид неграмотност, но затова пък разпростряваш точно като комунистите ЛЪЖИ и СЛУХОВЕ.
Съветвам те да се образоваш и прочетеш малко за собствената ни българска история. Съвременна и не чак толкова съвременна. Аз още си спомням СПЕЦИАЛНИТЕ КЛАСИРАНИЯ  ама точно за малцинствата, това че ти си била на "Хаваите" и не си искала да учиш, не означава, че другите около тебе не са влизали с ПРЕДИМСТВА  в учебните заведения.
Същото важи и за армията, кандидатствуването за работа и прочие.

Освен това не ме обиждаш, защото имам снимки на дядо ми (включен като други архиереи от тогавашната Патриаршия да участвуват)  С КИРКА В РЪКА  е градил Хаинбоаз и други национални обекти, въпреки че е имал 5 деца.  С химикалка в ръка, строяха верни другари на съветско-комунистическите завоеватели, по заслуги и по вярност - това са били критериите "за да държиш химикалка по ония времена", т.е. да управляваш.

За твое лично сведение, е много по-трудно да можеш да си служиш С ХИМИКАЛКА и да носиш УЧЕБНИЦИ И КНИГИ В ГЛАВАТА СИ, отколкото да държиш кирка или лопата. То не е лесно да си образован - трябват не само физически качества.



Ти като казваш истината за привилегии в Армията и си по "начетена" ;D ,я ме светни с имената на генерали -помаци,или съдии -помаци,или шефове на милиции-помаци.Има ли издадена кника от помак(такова нещо едва ли биха допуснали)И дядо ти като е градил Химбоаз навярно се казва поп Химбоаз ;D
Та коя история да чета написаната поръчкова подобна на македонската ;DКато ти чета  съжденията ,имам чувството не че македонците са българи,а че българите са македонци ;DПък в бригадата на боба ми имаше само турци,помаци и роми които не знаеха какво е уран  >:(Началниците в рудниците бяха само българи-християни.Ако знаеш име на един помак начални защото си "начетена" я ми кажи името на този наш главатарин :o

Offline havaika

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 880
  • "Изчистването на мюсюлманите по икономически причи
    • http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=229&aid=5676
Като  не са били набутани в рудниците мюсюлмани на кой тогава са сменяли имената 72г?
По време на Възродителния процес местните жители преживяват трудни моменти, като дори се стига до противопоставяния на едни срещу други. На 13 март 1972 година урановият рудник в близост до селото е обграден от униформена и цивилна полиция, с цел смяна на имената на миньорите. Те се съпротивляват, като настава ръкопашен бой. Миньорите са смазани от бой и закарани в Девин, където са сменени имената им.
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Svetlina

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1160
  • Опознай родината, за да я обикнеш!
You are not allowed to view links. Register or Login
Навярно твоите хора са били ръководители.И баща ми умря на 44г а неговите ръководители "миньори" взимат тавана пенсии и се чукат в гърдите че са строили.........с химикал в ръка >:(

Бог да го прости баща ти!
А на тебе да ти прости глупостите.

Offline havaika

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 880
  • "Изчистването на мюсюлманите по икономически причи
    • http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=229&aid=5676
You are not allowed to view links. Register or Login
Бог да го прости баща ти!
А на тебе да ти прости глупостите.
Значи за теб са глупости >:(Ти виждала ли си как се мъчи човек болен от силикоза.Да не може да си вземе въздух и постояно преди да умре да ползува помпа за асмата  придобита от тия рудници.АЗ съм го изпитала на гърбат си. >:(

Offline Svetlina

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1160
  • Опознай родината, за да я обикнеш!
You are not allowed to view links. Register or Login
Значи за теб са глупости >:(Ти виждала ли си как се мъчи човек болен от силикоза.Да не може да си вземе въздух и постояно преди да умре да ползува помпа за асмата  придобита от тия рудници.АЗ съм го изпитала на гърбат си. >:(

Виждала съм достатъчно мъка и страдание от всякакъв род, Хавайке. Затова смятам, че най-ценно на тоя свят е здравето и живота сам по себе си. Ако ти се иска да споделяш, прави го, ще ти олекне, но не си мисли, че си единствената познала страданието.

Offline Radoslav

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 95
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
  Интересно защо в Босна не се смятат за българи,нали са преки наследници на богомилите?Явно не са имали българско самосъзнание.И там,и в Гора - Косово,и в Северна Гърция - изобщо навсякъде нашенците си се водят като нашенци.И не за да подчертаят различната си религия.
 Ачерквата в Барутин ви е оставено мираз от византийците.Но не за да се молят дедите ти,а за да бъде в полза на минаващите по Виа Егнация.Ако дедите ти са били християни,щеше да има и останки от християнски гробища.

  Чети,моето момче,чети.Историята е интересна наука.
Абе кви българи в Босна кви пет лева те гоня? Тва че са приели богомилската вера си е друаг работа. Аз ти казах че богомилите са дошли от България и че първите богомили са били българи. И пак си сънувал нещо ми са струва. Работил съм в Гърция и от гърците много добре знам кво е виа Егнатиа и от къде е минавала. Тва е пътя от Солун за Истамбул и хич не минава през Барутин. И за кво да стоят църкви извън града или селото ей така за пътниците. По голяма простотия не бях чувал. А за християнските гробища да те светна. След възсродителния процес колко стари мюсюлмански гробища останаха? Не разрушиха ли сумайти камъни? Така е станало и като сме приели исляма. Сичкото старо е трябвало да се забрави и рааруши. И гледам че натам по Гоце Делчевско бая са забравили кви са и само като им кажеш че навремето са били българи скачат като попарени. Срамота е. Горд съм че съм мюсюлманин ама не ма е срам че навремто прадедите ми са били българи християни. Даже съм горд че съм от такъв народ де е имал велика култура и е дал на света много. А вие вие сами ще се закопайте щото и да знайте кви сте ва е срам да си  кажете и аз не знам защо. Ваща работа е дърво без корен. Урочасани ли сте кви сте и аз незнам. Ко сте урочасани да ви побаям с една барутинска баялка?

Излела е змия под яврово корено
адно око водяно друго око огняно
пукнало са водяно угасило огняно
урчища уруклища.

Offline Radoslav

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 95
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Като  не са били набутани в рудниците мюсюлмани на кой тогава са сменяли имената 72г?
По време на Възродителния процес местните жители преживяват трудни моменти, като дори се стига до противопоставяния на едни срещу други. На 13 март 1972 година урановият рудник в близост до селото е обграден от униформена и цивилна полиция, с цел смяна на имената на миньорите. Те се съпротивляват, като настава ръкопашен бой. Миньорите са смазани от бой и закарани в Девин, където са сменени имената им.
You are not allowed to view links. Register or Login
Хавайке сигурно по добре знам от тебе за тва щото дядо ми рахметлията е бил от тия миньори.....

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
А за християнските гробища да те светна. След възсродителния процес колко стари мюсюлмански гробища останаха? Не разрушиха ли сумайти камъни? Така е станало и като сме приели исляма. Сичкото старо е трябвало да се забрави и рааруши. И гледам че натам по Гоце Делчевско бая са забравили кви са и само като им кажеш че навремето са били българи скачат като попарени. Срамота е. Горд съм че съм мюсюлманин ама не ма е срам че навремто прадедите ми са били българи християни.

Ясен си ми ти; партийно наследство!!! 8) Сега бъди откровен и ни кажи кои от родата ти са били бивши паpтийци или верни комсомолци. ;)
Ей туканка никога не съм се лъгал, чесна дума!!! :D :D :D

Offline Radoslav

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 95
  • Gender: Male
Турчине виж кво съм писал за родата си точно преди да се изплюеш.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Виждала съм достатъчно мъка и страдание от всякакъв род, Хавайке.

В това никой не се и съмнява, защото си личи, но не са ни много ясни причините ;)


Offline KaraIbrahim

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 1282
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login


Излела е змия под яврово корено
адно око водяно друго око огняно
пукнало са водяно угасило огняно
урчища уруклища.

   На чист български,а? ;D  ;D ;D

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
   На чист български,а? ;D  ;D ;D
Taka mu e rekal navremeto partiyniya glavatar :D :D :D    2 po 2 e pet s BKP napred!!! ;)        1 + 1  pravi  tri ako partiyata naredi ::) :-X :D :D :D

Offline Radoslav

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 95
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
   На чист български,а? ;D  ;D ;D
Ибрахиме мисля че всеки един човек който знае български език може да го разбере без проблем. Ако ти не разбираш нещо значи не си българин демек не си помак ами си турчин като Курта.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42