Author Topic: В памет на Баташките мюсюлмани !  (Read 111687 times)

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Re: В памет на Баташките мюсюлмани !
« Reply #210 on: July 16, 2012, 20:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Причината я има в поста ми. Прочети я сам. Но аз не разбирам защо говорите за въстаниато, за Батак, все едно не българите, а вие не можете да го забравите. Толкова ви вълнува Батак! Никой българин не отрича, че е имало възрод. процес нали? Но щом се заговори за кланетата през 1876 г. или пък за тези в Армения от 1915 г. скачате като ужилени. И най-лесно е да се каже това не е вярно, не се е случило. Впрочем разкажи нещо за кюрдите?

Защо никаде не се споменава за клане на българи от самите българи. 50.000 са изклани само през 1923,ами после, пак кланета на фашисти и ужким фашисти. Ако направим сравнение в брйките тези от Батак ще излезнат една шепа хора, които са започнали мелето но после вятара се е обърнал срещу тях.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
В него са разкрити картините на народната трагедия, говори се за хиляди жертви на безумните палачи, ... връх в романа “Хоро” на Антон Страшимиров. Негови са и паметните слова “Фашистите клаха народа си така, както и турчин не го е клал”. ... Иху-ъ мори земьо, черна, препукай се, та ни погълни!

Offline botev

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 643
    • Истинските майни!
Re: В памет на Баташките мюсюлмани !
« Reply #211 on: July 17, 2012, 02:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Защо никаде не се споменава за клане на българи от самите българи.
Турчино, самото Баташко клане е клане на Българи от Българи бе БУНАК!!!! Това е голям ГРЯХ!!!! Самия Барунталия е с Баташки корен(защото това не е фамилното му име)!!!! Ама ти си твърде тъп да го възприемеш и никой не длъжен да те просвещава!!!! На Времето(26 година преди христа) имаше същото брато убийство(сапеи убиваха беси) и то сложи печат върху кръвта им та до ден днешен тия убийства тежат на НАС и носим кармата!!!! Въпросът е кога ще има прошка, като се получи ще има просперитет и благополучие!!!!

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Re: В памет на Баташките мюсюлмани !
« Reply #212 on: July 17, 2012, 07:53 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Здравейте,
в мое  отсъствие тук се водят горещи дискусии......разбира се аз пак закъснях.Защото все сме заети със своята работа и нямаме време да коментираме.Тука забелязвам "капацитети родолюбци" подготвени,ерудирани....и само щракат и хоп ти дават "доказателствата".Цитират се Макгахан,Захари Стоянов,Виктор Юго....за да стане темата за "зверствата на турците" по завързана.....  и по тоя начин да откажат Помаците  от насъщноста си.Тоест казвайки колко сте на неправилен път....и колко сте объркани и как тези "мръсни турци" са ви заклали и са ви отнемали  идентичноста ви.Само че народната памет на Помаците не помни такива неща а помни тъкмо обратното.Каквото и да направите един народ ,такъв какъвто е Помашкия ще бъде признат!Моята единствена цел на участие в този форум е да се даде заслуженото на един изстрадал народ!Забележете....като един булгар-тюрк.....аз не искам Помаците да станат турци!Искам да се запази нишката на един народ,на едно искуство,творчество,начин на живот!Като един турчин,аз никога не съм гледал да направя така че....всичко хубаво да е за нашата страна а всичко лошо на другите!Никога не съм бил на това мислене!Единствената ми цел ,да се включвам в подобни дискусии е да търся правдата...такава каквато си е...истинската....да търся корена си и идентичноста си!Да гледаш на едни неща от към само едното "кюше"...не е присъщо за мен.Аз търся и мнението на местното население и на изследователи.Но по важното нещо е мнението на местното население."Подготвените  и ерудирани "специалисти" постоянно ни напомнят само едно...колко е бил жесток турчина и помака.Те имат една цел,да искарат колкото си по черен лицето на турчина....и да накарат да създадат "чувство за вина " у помака и да  се срамуват от идентичностра си!Това е целта на тук платените и подготвените!А нима не е хубаво да се запази този прекрасен корен?Да се запази "прекрасния извор " на това уникално творчество!Един ден унищожавайки този прекрасен народ,какъвто си е Помашкия народ....вие ще унищожите и този прекрасен извор!Запомнете Родопските,Пиринските помашки песни не се пеят от българи от другата част на страната!Например Добруджа!Хем крадете искуството на този народ.....хем искате и да отрежете и клона на който седите!Моята единствена цел е да запазим тази велика тръпка...каквато си е тръпката да бъдеш един от този прекрасен народ какъвто си е Помашкия!"Подготвените"...понеже са готови да цитират "велики имена"...не избягват във  всяка тема да се отбележи и "геноцида над арменците".От клон на клон скачат и цитират все същите неща...тоест със единствената цел да всяват омраза.Тоест да подготвят почвата за нови "възродителни мероприятия"....със еднствената цел да унищожи един народ!Пак казвам .....тия помаци ,които се чувстват българи ...дал бог добро да се чувстват както им е добро.Но защо тогава трябва да "възраждаме " чувства които показват помаците като .....не мога да намеря думи ....тоест помак е да си лошо а българин да си е гордост.Няма в света народ който да не е хубав! А пък със какво сте по достойни?
Нека сега да мина към насъщноста на темата....

Ще дам цитат от горния постинг:
Макгахан съобщава, че турските войници насила вкарват някои от селяните в църквата, която след това e запалена, а останалите живи са измъчвани, за да кажат къде са скрили ценностите си. Макгахан сочи, че от общо седем хиляди души население оцеляват само две хиляди души. По негови изчисления петдесет и осем села в България са били разрушени, пет манастира са изравнени със земята и общо петнадесет хиляди души изклани.
Понеже нямам намерение да развивам научно-не издържани фантазии ,ще разследвам със така наречените "доказателства" на руския агент и със титла дворянин,женен за руска дворянка...."никога не лъжещ" Макгахан.
1.15 000  души са убити казва великий и никога не лъжещ  ;D Макгахан....Окей казвам аз "неукий и простий" чяловек.....дайте незабавно доказателсва за общи гробове ...да кажем със 1000-2000 души заровени на едно място.Ииииииии ....понеже  за вас е по изгодно  да цитирате един корумпиран лъжец и един велик некадърник какъвто си е Маскгахан.....аз ще ви отговоря:вече 130 години щателно са търсени такива "доказателства" но няма и помен от общи гробове!
2. Много съм объркан...не можах да разбера къде са убити тия 5 000 души?Вътре в църквата  или на бой...понеже официално на много места в "насъщний,и оооо правдивий источник" какъвто си е българската история се казва че са били вътре в църквата.А като гледам  малката църква нема да побере и сто човека...дори ако ги сложиш един върху друг!И от тук са е възражда и друг въпрос:Не би ли да е по хубаво да се обследва всичко и да се напишат самите истини каквато са били?За какво ви е тази лъжа която от километри мирише и вони ?И най важното какви цели имате да продължавате да вярвате на лъжи, създавайки омраза и мъст?Би ли един достоен човек да лъже целио 135 години?По големи герои  ли ставате като вярвате на такива опашати лъжи?( един професор беше писал че жертвите са били 300 000,друг 30 000)
3.По време на тези събития Батак си е едно село със 400 семейства.......тоест 7000 човека са пълна фантастика на един болен човек.Дори и в Китай не  би намерил такова селище със по 20-25 човека семейство  и къща!Къща -Пансион!А това ако е било вярно, ;D показва тъкмо обратното че, българите са били много богати и със огромна покъщнина,инвентар и животни  за да можеш да изхраниш такова многолюдно семейство(между впрочем този лунпен Макгахан се цитира само в България....другите истории избягват такива "достоверни источници")
4.Не са ли били добри Османците като разрешили на този лъжец Макгахан да преброди толкова спокойно по села и паланки и да преброи "закланите, изнасилените, изгорените" без да посочи със някоя снимка ....поне един общ гроб?Много ми е чудно!
5.Когато цитирате тези лъжи ,никога ли не мислите и си нямате достойнство че, да лъжеш не е хубаво?И сега да ви питам по ви ли е добре да останете като тотални лъжци,вечни възродители...и специалисти в асимилационните процеси?Османската Империя не само запазва корена ви....но запазва и идентичноста на други 52 народа!
6.Кажете ми ако Бургас,Казанлък,Батак,Янбол,Девин,Филибе,Кържали и много други местаако, са били градове български ,още преди идването на Османците в Балканите....тогава назовете истинските им български имена!
6.Никога не забравяте че, Османската Империя давайки ви законното ви право да се придвижвате и да се преселявате....от един разпокъсан и малък народ...по точно населяваща Северна България....ви приюти между живеещите там мюслюмански  разновидности...и ви послони и даде имоти....а не да твърдите безсрамно че сте били роби?Ако си бил роб и измъчван,как можеш да живееш в места където в повече са мюслюмани!Казанлък например си   беше навремето 95 процента мюслюмани....и от тях си взехте и розарството за наследство и гордост!
7.Абе тия Османци хем уж искат да се преставят пред света ,че не са имали големи "кланета"....хем забравят костите на "закланите" в църквата чак до 1878 година.Две години никой не се интересувал ни да чисти църквата от вонящата кръв и човешка плът( много съжалявам да употреба тези думи...нека бог да ме прости).Нито Османците не намират време да пренесат телата на жертвите в един общ гроб....нито от друга сртана ,самите христиани да потърсят начин да погребат своите роднини.Нещо гнило не свързано има тук!Нека големите "специалисти" да ми отговорят на този въпрос....ако наистина са били вярващи христиани?И защо и сега тези кости не се погребват а са на показ като на пазарска сергия!Българите трябва да поставят препинателни знаци .....обозначавайки ,какво е това, така наречено "доказателство" или то си е  Вазово стихотворение!И разбира се би било умно и разумно ,че  между едно стихотворение (което си е фантазия на един човек,лично) и едно доказателство има огромна разлика......и че колкото стихове да пишеш....пак няма да се добереш до същественото на "доказателството"!
8.И поседно: Хей хора не лъжете и не цитирайте псевдо "истини "!Разседвайте историята си със логика и със достойнство!Една лъжа дава повод за други лъжи!Не можеш да прикриеш една лъжа ...все ще изплува на повърхноста!Говното си е говно....а камъка си тежи на мястото!
9.И сега най важното,защо нито един път до сега българската история не взе под внимание вижданията и устната традиция на местното население,които много по подробно могат да опишат нещата..... а търсят "правдивоста " в Вазовите стихове и картини които са нарисувани години след събитията?Може ли едно магаре ,след едно Вазово стихотворение да стане Арабска кобила?Питам и отговор не искам...както е в хумора!

След всичко това за мен тази тема е приключила.

Да си жив и здрав    teo и приятна работа та и аз трябва да тръгвам.
Вземи това от мен за благодарност топло е сега излезе от фурната.

Ох майко мила,
Изгубих посоката,изгубих лъчът,
самота обгръща душата ми,
сълзи капят като порой.

Ох майко мила,
душата реве,крещи и се моли,
Пази я боже, дари я с дар от теб,
дай и усмивка както на ангел.

Ох майко мила,
гласът заглъхва, като в постиня,
светлината се збогува завинаги,
какво остана освен мрак и тъга.

feggaria

  • Guest
Re: В памет на Баташките мюсюлмани !
« Reply #213 on: July 17, 2012, 08:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Защо никаде не се споменава за клане на българи от самите българи. 50.000 са изклани само през 1923,ами после, пак кланета на фашисти и ужким фашисти. Ако направим сравнение в брйките тези от Батак ще излезнат една шепа хора, които са започнали мелето но после вятара се е обърнал срещу тях.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
В него са разкрити картините на народната трагедия, говори се за хиляди жертви на безумните палачи, ... връх в романа “Хоро” на Антон Страшимиров. Негови са и паметните слова “Фашистите клаха народа си така, както и турчин не го е клал”. ... Иху-ъ мори земьо, черна, препукай се, та ни погълни!


Не казваш нищо за кюрдите, а си тръгнал да питаш за българите! И защо мислиш, че Страшимиров казва истината, нали българите по принцип лъжат! А темата за Батак никога няма да приключи.................. за теб!

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Re: В памет на Баташките мюсюлмани !
« Reply #214 on: July 17, 2012, 09:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Турчино, самото Баташко клане е клане на Българи от Българи бе БУНАК!!!! Това е голям ГРЯХ!!!! Самия Барунталия е с Баташки корен(защото това не е фамилното му име)!!!! Ама ти си твърде тъп да го възприемеш и никой не длъжен да те просвещава!!!! На Времето(26 година преди христа) имаше същото брато убийство(сапеи убиваха беси) и то сложи печат върху кръвта им та до ден днешен тия убийства тежат на НАС и носим кармата!!!! Въпросът е кога ще има прошка, като се получи ще има просперитет и благополучие!!!!
Гледам че подскачаш като ужилен, което ме кефи разбира се. Сигурно не знаеш за цар Борис че е клал своите си хора за да ги направи насила християни. Не знаеш и за мелето на Ивайло (Селската война) със царската войска на Константин Асен, след което избягва при татарина( турчин) Ногай. Нима Антон Страшимиров е бунак че е казал “Фашистите клаха народа си така, както и турчин не го е клал”.
 ... Ихуyy, мори земьо, черна, препукай се, та погълни съвременните бунаци като тоя гръмнатия ahmak nad ahmacite - botev. :D :D :D

Offline ЖАРКО ЖЕГЛЕВ

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 1480
  • Gender: Male
Ynt: В памет на Баташките мюсюлмани !
« Reply #215 on: July 17, 2012, 09:35 »
Quote
Съчинението на Робърт Дж. Мор „Под Балкана“, заедно с репортажите на Макгахан във вестник „Дейли Нюз”, е един от ценните извори на сведения за бунтовната 1876 година
   ot wikipwdia

Cqlata tazi istoriq e izgradena imenno varhu tova presileno cъчинение kato сведение  i si mu vqrvat.

O6te podobni ne6ta makar s drugi slu4aii:
Quote
Димитър Андреев говори като очевидец на въпросните събития: „имаше”, „беше”, „пращаха” и пр. Под линия обаче е отбелязано, че той през 1959 г. (годината на разпитването) е бил на 83 години или, с други думи, установява се, че „очевидецът” Димитър Андреев от село Малево е роден през 1876 година, т. е. в навечерието на Руско-турската освободителна война. Известно е, че по време на войната Тъмръшлии, в това число и Ахмед ага, са напуснали своето село и са се върнали пак в Тъмръш през есента на 1878 г., но тогава село Малево, Смолянски окръг, вече не се е намирало в Рупчоската нахия под управлението на Тъмръш, а в освободената Източна Румелия. Ето защо по това време Ахмед ага Тъмръшки не е могъл да събира ангария от село Малево и не е възможно пеленачето Димитър Андреев да е бил свидетел на събитията, за които е разказвал той в преклонната си възраст на Манолови.
izvadkata  po nqkakav na4in e svarzana s Haitov

feggaria

  • Guest
You are not allowed to view links. Register or Login
   ot wikipwdia

Cqlata tazi istoriq e izgradena imenno varhu tova presileno cъчинение kato сведение  i si mu vqrvat.

O6te podobni ne6ta makar s drugi slu4aii:izvadkata  po nqkakav na4in e svarzana s Haitov

Не свидетелства само Макгахан. Виж "Отражение на Априлското въстание в чужбина" на Йоно Митев, но понеже е бълг. историк и ще кажеш, че лъже, трябва да се уточни, че той пише монографията въз основа свидетелствата на много западноевропейци и то не само за Батак. Но за вас всички лъжат.

feggaria

  • Guest
Re: В памет на Баташките мюсюлмани !
« Reply #217 on: July 17, 2012, 11:40 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Гледам че подскачаш като ужилен, което ме кефи разбира се. Сигурно не знаеш за цар Борис че е клал своите си хора за да ги направи насила християни. Не знаеш и за мелето на Ивайло (Селската война) със царската войска на Константин Асен, след което избягва при татарина( турчин) Ногай. Нима Антон Страшимиров е бунак че е казал “Фашистите клаха народа си така, както и турчин не го е клал”.
 ... Ихуyy, мори земьо, черна, препукай се, та погълни съвременните бунаци като тоя гръмнатия ahmak nad ahmacite - botev. :D :D :D

Добре познаваш бълг. история, но нали няма коя друга история да познаваш, нормално е да се интересуваш. Но с това, което изброяваш ме караш да се сетя за някои неща: за кюрдите, за които никой не говори в този форум, за Саддам Хюсеин в Ирак, за Муамар Кадафи в Либия, за Хосни Мубарак в Египет, за Сирия и др. - това не са ли все ислямски лидери в ислямски държави, свалени от собствения си народ(също мюсюлмани)! А пък и колко турски султани убиват братята си, за да заемат престола даже не може да се изброи!

Offline ЖАРКО ЖЕГЛЕВ

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 1480
  • Gender: Male
Re: В памет на Баташките мюсюлмани !
« Reply #218 on: July 17, 2012, 11:53 »
Pak povtarqm v poso4eniq tekst pi6e  Съчинението на , imali zna4enie ot kogo i za kakvo v kraq na karai6tata si e izmislica moje da si sa4inqva6 kakvoto si iska6 to e na4alo na fantaziraneto.
Vav vtoriq tekst „очевидецът" razkazva za vidqnoto ot nego prez pogleda na bebe6kite si o4i.


 Nali znaete.. lujata, povtorena 100 pati, stava istina.

Offline botev

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 643
    • Истинските майни!
Re: В памет на Баташките мюсюлмани !
« Reply #219 on: July 17, 2012, 12:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Гледам че подскачаш като ужилен, което ме кефи разбира се.
Ти за това си тук да дразниш и да се кефиш! Чудно как не те трият админите!!!!
You are not allowed to view links. Register or Login
Pak povtarqm v poso4eniq tekst pi6e  Съчинението на , imali zna4enie ot kogo i za kakvo v kraq na karai6tata si e izmislica moje da si sa4inqva6 kakvoto si iska6 to e na4alo na fantaziraneto.
Vav vtoriq tekst „очевидецът" razkazva za vidqnoto ot nego prez pogleda na bebe6kite si o4i.


 Nali znaete.. lujata, povtorena 100 pati, stava istina.
Защо не излиза книга за събитията от погледа на Барутанлии? Какво мислят те по въпроса? Ако има някой от Барутина тук да напише някой спомен на дядовците.

Offline ЖАРКО ЖЕГЛЕВ

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 1480
  • Gender: Male
Re: В памет на Баташките мюсюлмани !
« Reply #220 on: July 17, 2012, 12:49 »
Quote
Ти за това си тук да дразниш и да се кефиш! Чудно как не те трият админите!!!!

Lajite da ne sam gi cъчиненил az ?

Quote
Защо не излиза книга за събитията от погледа на Барутанлии? Какво мислят те по въпроса? Ако има някой от Барутина тук да напише някой спомен на дядовците.
You are not allowed to view links. Register or Login

feggaria

  • Guest
Re: В памет на Баташките мюсюлмани !
« Reply #221 on: July 17, 2012, 13:08 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Lajite da ne sam gi cъчиненил az ?

Една лъжа повторена сто пъти става истина, но и хиляда пъти да повториш, че Батак е измислица, знай, че това истина няма да стане!
Почнете да четете повече! Например: публикации за тур. жестокости в Daily News, 23.06.1876, le Figaro-22-28.06.1876, Ivan de Woestyne - Voyage au pays des bachibouzouks, Paris, 1876, В.Гладстон - Болгарские ужасьi и Восточньй вопрос, 1876, перевод Л.К. Александра и много, много други свидетелства!

Offline ЖАРКО ЖЕГЛЕВ

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 1480
  • Gender: Male
Re: В памет на Баташките мюсюлмани !
« Reply #222 on: July 17, 2012, 13:14 »
Батак nе e измислица no golqma 4ast ot razkazite sa slu4iloto se tam e свидетелства  Съчинение svoboden stil Робърт Дж. Мор, Макгахан, Haytov i dr  .

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Re: В памет на Баташките мюсюлмани !
« Reply #223 on: July 17, 2012, 13:31 »
You are not allowed to view links. Register or Login

Не казваш нищо за кюрдите, а си тръгнал да питаш за българите! И защо мислиш, че Страшимиров казва истината, нали българите по принцип лъжат! А темата за Батак никога няма да приключи.................. за теб!
[/quot
You are not allowed to view links. Register or Login

Не казваш нищо за кюрдите, а си тръгнал да питаш за българите! И защо мислиш, че Страшимиров казва истината, нали българите по принцип лъжат! А темата за Батак никога няма да приключи.................. за теб!
[/quo

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Re: В памет на Баташките мюсюлмани !
« Reply #224 on: July 17, 2012, 13:33 »
За кюрдите отвори оделна тема за да ти разкажа играта. 8)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42