Author Topic: Pазкази от Ибрахим Бялев - един помак от ЧЕЧ-а!  (Read 199179 times)

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male

ДУМИ ДВЕ ....

 1 -  Ако Аллах ма е създал заедно с моите недостатъци, аз какво съм виновен че е сторил с мен този грях?

 2 - На такова място съм, че покрай мен е само светлина! Но на който и да поддам ръка, всеки бяга от мен като от смъртта!

 3 - На животът след като господарят е смъртта, на мен какво друго ми остава, освен да я изживея заедно със радостта!

 4 - Ако Аллах за мен е създал живота, то защо за мен е създал и смъртта?

 5 - Ако на краят на пътят ми ме чака смъртта, то за какво ми са рози или благи слова?

 И.Б.

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male

МИСЛИ НА ЕДИН ЛУД

 1 - В любовта не е важно да си гений! Не, не е! Важното е с честност да следваш нейният път!

 2 - Душата не ми е пияна от алкохол, а от болката изживяна по любовта! А думите ми изказани по нея са поезията писана от един луд! 3 - Човек както всичко останало е обречен на край! Но е важното как ще стигнеш до него, дали като жаба, или като орел! Дали като варовик или като гранит!

 4 - Белите коси или бръчките по лицето, не са признак на старост, а на мъдрост! В тях не трябва да се виждаш недостатък а поука!
  5 - Срещнеш ли красива жена, просто и се полюбувай! Че това в днешно време е доста рядко срещнато явление!

 6 - Ако обичаш - обичай и нищо не питай, просто в неговата сянка дишай, вярвай и живей?! Отговорите винаги блъскат влюбеният към пропастта!

 7 - Алкохолът поне за миг винаги е бил заместник на смъртта! Поне за миг се откъсваш от тази земя и от действителността!

 8 - Опитайте се да живеете преди животът да е свършил! Така ще се насладите на него!
 9 - Да правиш секс без любов е най-гадното нещо което правиш в живота! Това е все и едно да правиш нещо сам със себе си, или със мъртвец!

 10 - Човек не може да избяга от действителността, защото действителността сме самите ние!

 И. Б.

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male

ОТ ДУША

 1- Човек без любовта изглежда грозен! Даже много, много грозен!

 2 - Човек чрез любовта си пресъздава не само себе си но и света! Или чрез нея вижда нещата така!

 3 - Човек с книга в ръката изглежда някак си по друг човек! Като голям човек!

 4 - Ако в живота си посееш роза, ще има на някого какво да подариш, на какво да се порадваш, какво да помиришеш!

 5 - Любовта е нещо такова, че и мълчанието не може да я скрие!

 6 - Предателството на предателя може и да се хареса, но предателят винаги ще бъде мразен от всеки!

 7 - Всеки от нас е опитвал и върхът и калта на любовта! Но велик е този който зад гърби и двете и достойно продължи напред!

 8 - Любовта не се нуждае от закони! При нея само даваш онова от което тя има нужда, покоряваш се със цялото си сърце и не искаш нищо в замяна!

 9 - И дребните добрини носят щастие! Защото добрината си е добрина и малка и голяма!

 10 - Носи само толкова колкото можеш! Обичай само този който ще те оцени! Прероди се само за този който те заслужава! Вярвай само на този, който ти е повярвал дори и на лъжата!

 И.Б.

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male


МИСЛИ НА ЕДИН ЛУД - 2

 1 - Един ден най-много ще ми липсва светлината!

 2 - Живота ми премина в търсене на любовта! Някой да я е виждал? А?

3 - Бях заставен да избирам между живота и смъртта. Избрах първото, защото само в него живее любовта!

 4 - Лукса на живота ни е - дъхът! Само който е оставал без него знае неговата цена!

 5 - Любовта е като ходенето по въже - не всеки го може!

 6 - На този свят е важно само своят живот! И това което си успял да постигнеш и да го раздадеш!

 7 - Един ден непременно ще разбереш че до теб е имало истински хора - който ще хвърлят върху теб нова изкопана земя!

 8 - Ако по подробно погледнем във изживелият си живот - ще видим че в него по голямата му част е от излишък и празнота.

 9 - Замисляли са сте някога каква решаваща роля за нас са сълзите!?

 10 - Преди брака всяка двойка бърза да хване самолета! Но след това повечето от тях не знаят посоката на полета!

 11 - Всеки поет е до болка раним! Старателно се опитва да прикрие живота си, но охотно го разголва в поезията си! 

 И.Б.

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
*
*

МИСЛИ НА ЕДИН ЛУД - 5
 
 
 1 - Ако истински сте влюбени, то тогава няма да си цял, а половинката от цялото!
 
 
2 - Ако сте изплакали любовта си със собствените си сълзи, това ще значи че тя за вас е била истинската!
 
 3 - Ако истински сте влюбени, то тогава ще ви и боли! Но тази болка най много ще ви краси!
 
 4 - Ако истински сте влюбени, то тогава съпротива няма да й правите! Тя от вас ще сътвори съвсем друг човек!
 
 5 - Ако истински сте се влюбили, то тогава нейното дъното, ще ви се вижда като непокорен връх!
 
 6 - Ако истински сте влюбени, то тогава няма да знаете - нейните отговори! Във вас всичко до болка ще е объркано!
 
 7 - Ако истински сте влюбени, то тогава вашата цена винаги ще се умножава все по кръгла нула!
 
 8 - Ако истински сте влюбени, то тя тогава ще ви накара да платите нечувана цена за нея!
 
 9- Любовта когато е истинска, винаги ще те накара да се преродиш в нещо което не си!
 
 10 - Ако истински сте влюбени и имаш възможността да се докоснеш до нея, това ще е докосване на две планети!
 
 И.Б.
 

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male


*****
Най-много
от тебе се топлих!
Толкова много, че се топях...
Дори тихо и скрито си поплаквах.
Най-много
от тебе се чупих!
Толкова много, че себе си погубвах,
дори Бога ми заради тебе разплаквах.
А когато до тебе се докосвах,
без душа, без сърце оставах!
На хиляди, на милиони парчета се разчупвах
и след тебе парче по парче се събирах,
за да има и за следващия път какво да чупя.
Ти... Ти нищо не правеше- само се усмихваше.
Понякога ме съветваше или ме докосваше...
Или... Или с погледа си целия ме поробваше.

Автор Ибрахим Бялев

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male


БЛАЖЕНА

Намери ме, когато сричах
и само единствено Бога обичах!
Когато от тишина имах нужда
и душата ми беше на всеки чужда!

Животът ми по кина се играеше
и всеки писател с нежност го описваше!
Краят му винаги беше все тъжен,
защото беше без начало – завършен!

Ти му сложи име и светло начало,
заради което се преродих в твоето тяло!
Не бях вече аз сам, а с теб едно цяло.
Тържествуваше с теб сърцето ми осиротяло!

Дали така ще е и занапред - не, не зная,
но ти за мен ще си останеш божата омая,
която до сърцето ще притискам всяка нощ
и до смъртта ще черпя от блаженната й мощ!

Имам и мечта, като пияница за шише,
на надгробната ми плоча Любов да пише!
Не ме погребвайте на север или на юг,
аз искам да умра в прегръдките ти днес и тук.

Автор Ибрахим Бялев

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
***

Знам ,че
някъде те има
като самодива,
в снежна бяла зима,
полегнала си до горяща камина ...
И това ми стига, че те има, че те има!

Покрай теб разпръснати цветя,
а аз съм в камината – огъня
и за теб горя, горя, горя ....
И за любовта поезия творя!

След теб остават въглени
да пишат нашите спомени,
как аз за теб горях, сълзи ронех,
как моето аз в твоята пазва скрих,
как себе си в любовта преоткрих ....

Знам, че те има
в сърцето ми като самодива
и на двамата това толкова ни отива,
че дори и смъртта от нас завой завива!

Това не е от зимата, нито пък от лудостта,
а от любовта, която изпитвам по хубостта!

Автор Ибрахим Бялев

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male


МИСЛИ ЗА ЖИВОТА НА ЕДИН ЛУД

1 – Ако си самотен, или пък си изгубил вярата си за живот, ти просто се изправи и крачка направи, умът ти чудо ще види!

2 - Хей, човече! Докато дишаш – покой няма да имаш, ако ли пък го имаш, значи вече не дишаш!

3 – Човек винаги се намира пред едно начало – просто трябва да направи крачка, за да тръгне напред!

4 – След лошия късмет винаги идва и добрият, затова насладете се на този, който е поред!

5 – Когато човек живее, не трябва да забравя за себе си! Но ние винаги се раздаваме, или на някой угаждаме и точно тогава за себе си забравяме!

6 – Само човек когато погледне в огледалото – може да види вътре в себе си! Но дали ще му хареса това, което вижда, това вече е друг въпрос!
7 - Опитайте се да живеете живот, в който никой или нещо нямат за вас никаква стойност – тогава ще почувствате чудото, наречено щастие!

8 - Животът едва ли ни казва нещо по-различно от това: "Живей ме!"

9 - Ако живееш с лъвица – ръмжи като лъв, но ако живееш с кучка, то тогава не лай, защото няма кой да те чуе!

10 – Когато в живота не си направил нищо добро и ти се струва, че ти си правия, то тогава ще настъпи края на живота!

11 - Ако вие мислите за себе си само добри неща, защо тогава не се опитате да мислите по същия начин и за останалите?

12 – В живота, за да видиш някои неща ( като вятъра например, или любовта), не са ти нужни непременно очи, а сетива!

И. Б.




Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
ЧОВЕКЪТ

Разсъмна се. Първата мисъл, която нахлу в главата ми беше, че ми е свършило кафето и трябваше да отскоча до магазина, за да си купя. Мисълта ми взе да фантазира каква миризма от него ще излиза и как по гърлото ще ми се стича ....... Но когато надникнах през прозореца, видях, че студеният вятър тържествено пееше своята прохладна песен навън. Тичешком се върнах обратно в леглото си и до болка разнежен продължих да си мисля все за хубави неща – животът колко е хубав! Имам си гадже, пари също, здрав съм и много млад .... Ах сега да имаше едно кафе .... Имам страхотни идеи, пък и съм дипломиран, ще запраша някъде по света, ще си взема най-хубавата кола .... Ах сега да имаше едно кафе ....

– Добре по дяволите, ще отида и ще си купя каааафе. Това ли е проблема? Това ли е ..... , а сърцето ми прошепна за успокоение: “Проблеми няма, само този, който е легнал под земята!“

Нямах друг избор, мисъта за кафето ме подлудяваше и трябваше да отида до магазина да си купя кааафе. Обякох се все едно щях ходя на фронта, пълно бойно снаражение, шапка, шал, ръкавици и т н ....

На улицата нямаше и жива душа, а вятърът сякаш крещеше: "Аз съм смъртта". Затова реших да мина по напряко, трябваше да прескоча само няколко огради. След третата ограда вече се оказах в един друг свят - свят, който за мен до сега не съществуваше. Пред мен стоеше една стара прегърбена жена. Беше се толкова подгърбила, сякаш искаше да целуне земята. Годините, които беше изживяла бяха над седемдесет, но те не й пречеха да държи в ръцете си брадва и да цепи дърва. Гледах я като вцепенен и не вярвах на очите си. Въпросите бяха стотици, а отговори нямаше. Тя ме погледна озадачено и през усмивка ме попита: "Нещо ли ви трябва?" – по думите й прецених, че е готова да ми даде всичко онова, което има.

– Да. Трябва ми брадва. Бихте ли ми я дали?
– Да разбира се, чедо. Ето вземи я, стига да ти свърши работа.

Видях, че брадвата не беше точена от доста време и я помолих за острилка, за да я наточа. Наточих брадвата и започнах да цепя дървата, не след дълго вече имаше нацепени дърва за почти един месец. На тръгване тя тихо, почти виновно ме помоли да влезна да се стопля и да изпия едно кафе. При мисълта за кафе изтъпнах. Не помня до сега да съм отказал на тази покана. Когато влезнах в прихлупената й къщичка, ме посрещна една неописуема топлина, но тя не беше нищо до нейната радост, която тя изпитваше към мен. В мен тя виждаше нещо повече от човек, нещо като ангел спасител. С разтреперени ръце ми поднесе кафето и седна недалече от мен, за да може да ме чува по-добре. Вгледах се в топлите й очи и още преди да попитам каквото и да било, тя започна да разказва: „На седемдесет и седем съм. Някога бях млада, много млада. Нищо в живота не ми тежеше, нито пък болеше. Ожених се, родих и отгледах двама сина – два сокола. Единият почина в казармата. Така и не казаха от какво. Той си ми остана моята рана. От нея не мога да се излекувам, ще я нося в черната земя. По-малкият ........ той е божи лъч, божа реликва, с нея ставам, с нея лягам. Тя ако не е ......" – през сълзи започна да ми дава цветни снимки да гледам нейната божа реликва. Гордоста й беше неуписуема. "Живи са, това ми стига, за да живея и аз! Баща им почина млад. Казаха, че е от лошата болка. Дълги години лежа по болниците, отиде си млад и зелен. Така и не можа да се порадва на живота, а той нали е за това? На човек ако от живота му извадиш радостта, какво остава? Никога не ми е хрумвало, че ще остарея, че живота ми ще се преобърне. Животът ми сякаш не върви напред, а назад. Дават ми по малко пенсия, тя никога за нищо не ми стига, но на, вземи това е за твоя труд. На този свят всичко трябва да се заплаща, пък и ти ми свърши толкова важна работа, че .... " – усмивка озари лицето й, усмивка искрена и топла такава, каквато не съм виждал в нито един богаташ. Очите ми се напълниха със сълзи. Тя беше толкова богата. Имаше онова, което не се купува с пари, а именно чувството без да имаш да даваш!

Иска ми се да има закон, в който благата да се разпределят по равно, дори и болката, дори и немотията. Иска ми се да живея в свят, в който хляба да не се продава – поне хляба да не се продава, поне той да се дава даром! Иска ми се всеки да моли: ''Елате, вземете си от мен хляб без пари!''

Иска ми се, човек за човека да бъде човек!

Автор Ибрахим Бялев

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Не ми хващай ръцете!Не, недей!Ще се изцапаш с Любов!Груби са те по мъжки, като розите с бодливи дръжки.Но докоснеш ли ги веднъж,сърцето ти ще кърви,душата ти от болка ще крещи!Не ме поглеждай и в очите!Сини са те и волни като небетои сякаш са откраднати от морето!Погледнеш ли ме – повярвай ми,като риба ще се давиш в сълзи.Ще живееш със слава и подвизи,но никога няма да си на себе си ти!Ако прекрачиш прага на моята душа,тогава ще видиш какво е това любовта!Ще се будиш потна и уморена в нощта,ще си говориш дори и със смъртта.Ще молиш на глас: „Нека, нека аз да умра”,за да живее тя – любовта!автор: ИБРАХИМ БЯЛЕВ

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male


ПЪТ

Дълъг е този мой път,
дълъг е ....
Пък и съм ранен за кой ли път
в сиромашкото си сърце!

Ще вървя по него ранен,
ще кървя, за да оставя за влюбените следа!
Дори и като мъртвец да съм ограбен
моят поглед все към нея ще гледа!

Обикнах я, хей така
на шега, та и до сега!
Горя аз, горя,
но какво от това?
Нима има по-хубав пламък
от този на любовта?

И на тези,
които са в началото на пътя ще кажа:
"Вървете все със вдигнати глави!"
Дори и смъртта да е пред мен
от пътя си никога няма да се откажа!

Хайде, вървете!
Дори и да сте от товар прегърбени,
към Бога молитва отправете!
Благодарете му, че от любовта сте ограбени!

Автор Ибрахим Бялев


Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male

МИСЛИ НА ЕДИН ЛУД!

 1 - Ако човек открадне цвете за любим човек, дали това е кражба? Защото аз на няколко пъти съм го правил, понякога със съгласието и на продавача! Защото той знаеше, че ще го направя и няма такава сила, която да ме спре или накаже!

 2 - Писателят е поробен от писалката! Това робство той смело си го носи до гроб! Той там живее в сияйни дълбини, води война със себе си, пролива горчиви сълзи, умира и се ражда, и на всеки живот дарява!

 3 - Умолявам Бога, моето детство да го даде на всеки, защото в него имаше живот! В него имаше бели черешови дървета и след това кървави следи по мен от червени вълшебни плодове!
 4 - Ако всяко живо същество служи за храна на друго живо същество, то аз кого ли ще обслужа с моите стотина килограма?

 5 - Има ли нещо по-щедро от книгата? Тя не ме напусна дори и когато бях на смъртното легло! Все топлина ми даваше и нищо в замяна не искаше! Това ако не е вярност и щедрост, какво е?
 6 - Любовта винаги ще се отплаща на този, който е заплатил за нея! Тя просто е един пламък, който постоянно трябва с чувства да се подклажда!

 7 - Често съм си мислил, че ако моята смърт допринесе облекчение на света, то тогава защо не осъдим Бога докато съм жив за неговото дело?

 8 - Ако видите по себе си рани, не се плашете, това са следите на живота! Ако нямаш никаква рана, значи си жив мъртвец, от тази смърт по-лоша няма!

 9 - Понякога, когато нямаше какво да правя, ставах цар на планината, на себе си, на разума си, на мечтите си ... И това само аз си го знаех и много ми харесваше!

 10 - Драги мои читатели, едно нещо знайте от мен, никога не се оглеждайте назад, по този начин не можете да видите бъдещето, където сте вие самите!

 11 - И да не забравя, че невинната дума "глупак" може да обиди хора, само които не са сигурни в себе си, или мислят все добри неща за отсрещния човек!

 И.Б.

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male


МИСЛИ НА ЕДИН ЛУД

 1 - В живота си съм завиждал само на Пинокио! С всички сили той се бори с лъжата! Затова е мой приятел! Затова! Просто ни показва как трябва да се живее по човешки!

 2 - В този свят така и не можах да намеря себе си! Един път бях неин, и втори път, и трети, ... Аз без нея не бях нищо, ТЯ допълваше всяка моя празнина и не беше нещастна от това!

3 - Винаги в живота търсех онова, което не ми достигаше! Така успях да се запозная с жената, така успях да се докосна до вратата на Рая! А после беше лесно, ставаше ми топло като при вулкан!

 4 - Понякога си мисля, че да обичаш някой човек, това значи да му дадеш в ръцете запален факел и да му позволиш жив да те изгори! И след това да продължиш да го боготвориш!

 5 - В живота си обичам най-много жените! Не защото са направени от моето ребро, а защото Бог ги е изваял от своята душа!

 6 - Драги читателю, до твоето сърце бих искал да достигна с
 най-прекрасното цвете на света и чаша червено вино! Знам, че ти това заслужаваш, защото си мой читател!

 7 - Старостта не е присъда към смъртта, но тя е последната стъпка до нея! Затова не бързайте за никъде! Просто се наслаждавайте на стъпките останали след вас!

 8 - Старостта е богатство! В нея има младост, има и страст, има и изживени спомени, които не си отиват от нас! Имаме и мечти нали? Кой от вас няма мечти, кой?

 9 - Ако искате да имате успех, то тогава трябва да имате куража да преживеете поне няколко неуспеха! Хайде, какво чакате, неуспехите ви чакат!

 10 - Синът ми ме пита: "Каква е тайната към успеха?" За разлика от него аз се родих в подножието на планината и погледът ми винаги беше към върха и всяка крачка към него за мен беше успех, изпълнен със щастие!

 11 - Жал ми е за короната, която нося на главата! Понякога е на Господ, понякога е на дявола, но все така еднакво ме красят!

 12 - Обикнах този свят! И не мога да се преборя с тази моя любов! Нима има нещо, което го няма в него или има някъде по-хубав от този?

 13 - Да чакаш от някого да бъдеш разбран, е много погрешно нещо! Все пак не забравяйте, че всеки е в криза!

 И.Б.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42