Български > История
ПОМАЦИТЕ и Битката при Чанаккале !
onegavon:
Поради простата причина,че България никога не е била признавана за неделима част от една империя.
Прочети внимателно какво си написал!Как и кой е трябвало да ни признае за НЕДЕЛИМА част? Голяма глупост си написал не го очаквах от тебе. Естестествено, че не е била признавана, призната е като суверенна държава равноправен субект на международнато право още с основаването на Дунавска България ,ч е и данъци сме получавали съгласно първия ни договор.
Subeyi Kurt:
Grup Seksendört 84 - Canakkale Icinde vurdular Beni Orginal Full Süper
CANDAN ERÇETİN & KUBAT Çanakkale İçinde & Güvercin Uçuverdi
KaraIbrahim:
--- Quote from: onegavon on June 25, 2012, 13:45 --- Поради простата причина,че България никога не е била признавана за неделима част от една империя.
Прочети внимателно какво си написал!Как и кой е трябвало да ни признае за НЕДЕЛИМА част? Голяма глупост си написал не го очаквах от тебе. Естестествено, че не е била признавана, призната е като суверенна държава равноправен субект на международнато право още с основаването на Дунавска България ,ч е и данъци сме получавали съгласно първия ни договор.
--- End quote ---
Дунавска България не е получавала данъци ;D Давани са едни пари за да може гладните скитащи племена да има какво да ядат и да не опропастяват селищата на империята.По аналогичен начин сега ЕС дава едни пари на България,за да не може едни други скитащи племена да им опропастян подредените селища.Схващаш ли паралела?Много е простичко,не изисква големи напъни да го разбереш.На патриотарски настроените историци не им пречи да твърдят,че това са данъци,но фактите са си факти.
А суверенната държава България никога не е имала цар, и едно кратко изключение.Владетелите и са притежавали титли на византийски аристократи.Сещаш ли са защо?Защото Империята е считала България за част от себе си, а българските владетели - за част от императорския двор.
Сидхарта:
--- Quote from: KaraIbrahim on June 26, 2012, 10:40 --- А суверенната държава България никога не е имала цар, и едно кратко изключение.Владетелите и са притежавали титли на византийски аристократи.Сещаш ли са защо?Защото Империята е считала България за част от себе си, а българските владетели - за част от императорския двор.
--- End quote ---
Невярно твърдение.
Византииски титли, масово навлизат по време на второто царство.
Някои владетели са имали такива, давани им от византииците, пр.Кубрат ,Тервел и пр.но виж причините за това, на български Кан ,да получава византииска почетна титла.
И понеже империята е считала България за част от себе си, постоянно е воювала с нея а българските владетели как
не ги е било срам да не живеят в Константинопол, а да си правят други столици ,та византииските императори чат пат им се е налагало да им дават за жени дъщерите си.
И всички средновековни хронисти, вкл.и арабските и собствено византииските ,страдаики от недоглеждане писли доста за България и неините владетели ,но какво пък-средновековно недоглеждане ;)
KaraIbrahim:
Всъщност империята не е воювала срещу България.Империята е воювала срещу българските владетели,които сами са си прикачвали царска титла. Това го пише пак в тези хроники ;D
Navigation
[0] Message Index
[#] Next page
[*] Previous page
Go to full version