Author Topic: Религията или кръвта е по-силен фактор  (Read 4744 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Draganov

  • Member
  • **
  • Posts: 5
Здравейте на всички!
Бих искал да попитам помаците от този форум кое поставят в своето съзнание на по-предно място и считат за по-важно- мюсюлманската религия от една страна или общия български диалект, общия фолклор и българска кръв от друга страна. Чудел съм се дали в съзнанието на един помак мюсюлманската вяра би изместила общите с българите черти, ако се стигне до някакъв конфликт.
Бих се радвал, ако ми отговорите на този въпрос, а също и на един хипотетичен въпрос свързан със следната хипотетична ситуация. Да речем, че имате дъщеря, която е вече във възраст за омъжване. За кое бихте дали по-голямо одобрение- да се омъжи за турчин мюсюлманин или за българин християнин? Питам този въпрос, понеже съм чувал, че в Гърция помаците до скоро не са се женили/омъжвали за турци, но вече се практикува от младите и турците се чувстват все по-близки поради общата религия. 

Offline havaika

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 880
  • "Изчистването на мюсюлманите по икономически причи
    • http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=229&aid=5676
You are not allowed to view links. Register or Login
Здравейте на всички!
Бих искал да попитам помаците от този форум кое поставят в своето съзнание на по-предно място и считат за по-важно- мюсюлманската религия от една страна или общия български диалект, общия фолклор и българска кръв от друга страна. Чудел съм се дали в съзнанието на един помак мюсюлманската вяра би изместила общите с българите черти, ако се стигне до някакъв конфликт.
Бих се радвал, ако ми отговорите на този въпрос, а също и на един хипотетичен въпрос свързан със следната хипотетична ситуация. Да речем, че имате дъщеря, която е вече във възраст за омъжване. За кое бихте дали по-голямо одобрение- да се омъжи за турчин мюсюлманин или за българин християнин? Питам този въпрос, понеже съм чувал, че в Гърция помаците до скоро не са се женили/омъжвали за турци, но вече се практикува от младите и турците се чувстват все по-близки поради общата религия. 
Ами като ни считате са кръвни братя и сестри ЗАЩО?:
  -ни сменяхте имената насила
- ни оскверните гробовете на погребаните ни прадеди
-прогонихте в Турция
-не допускане правораздавателната власт
-пращане в каторга (уранови рудници , и белене) без причина и т.н.
 Мога да изреждам за "любовта" към нас до утре сабален ;)


Offline Draganov

  • Member
  • **
  • Posts: 5
Сега сменяме ли ви имената? Пращаме ли ви в лагери и уранови рудници? Изселваме ли ви в Турция?
Мисля, че българите в своето мнозинство са много добронамерени спрямо помаците. Считаме ви за наши братя по кръв, за чисти българи с тази единствена разлика в религията.
Но така или иначе да дойдем пак на моя въпрос, ако може?
Нека оставим политическите и исторически спорове настрана.

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
You are not allowed to view links. Register or Login
Сега сменяме ливи имената? Пращаме ли ви в лагери и уранови рудници? Изселваме ли ви в Турция?
Мисля, че българите в своето мнозинство са много добронамерени спрямо помаците. Считаме ви за наши братя по кръв, за чисти българи с тази единствена разлика в религията.
Но така или иначе да дойдем пак на моя въпрос, ако може?
Нека оставим политическите и исторически спорове настрана.


Мерси Draganov че сме ВИ

Offline skoti3

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 565
You are not allowed to view links. Register or Login
Ами като ни считате са кръвни братя и сестри ЗАЩО?:
  -ни сменяхте имената насила
- ни оскверните гробовете на погребаните ни прадеди
-прогонихте в Турция
-не допускане правораздавателната власт
-пращане в каторга (уранови рудници , и белене) без причина и т.н.
 Мога да изреждам за "любовта" към нас до утре сабален ;)



С такива спорове до никъде няма да се стигне. Във форуми като на АТАКА , ВМРО и други подобни организации постоянно пишат как турците, мюсюлманите, мачкали християните, тука пък обратното. Факт е днес, че никой не ви пречи нито на религията, нито на възможностите на реализация всичко останало са спекулации и измислици. Не ме връщайте в комунизма, защото много голяма част от българите също нямат добри спомени от него. Това беше система наложена от вън, подобно на много други държави.  Не ми се навлиза в политика, защото спора ще стане голям. За това спри да обвиняваш всички българи, нали не желаеш някой теб да те обинява за каквото и да било.

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Предлагам както баташките събития така и възродителен процес
да се изочава в българската история и да се спре с каквито и да е било спорове.

Кръстилката

You are not allowed to view links. Register or Login

Кръстилката през 1912 г. в Брезница и избавлението

Мехмед Боюкли

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42