Author Topic: Ако Ви помоля...  (Read 14911 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rahmie

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 1981
  • Gender: Female
Ако Ви помоля...
« on: August 01, 2012, 12:25 »
Ако Ви помоля да проявите малко доброта и търпение, а и уважение към останалите членове от сайта през този свещен за нас мюслюманите месец Рамазан, дали бихте могли да я проявите.

Разбирам, че повечето от вас са изпилнени явно с много тревога или негативна енергия незнам кои е точният израз. Вярвам, че ако желаете можете поне сега още няколко седмици да се опитате да се въздържате. Много бих била благодарна, ако се опитате да публикувате повече публикации, теми сварзани със Рамазана, байрама, теми свързани с нас помаците, снимки свързани с нас…. Новини от света, но да не се води постойяно някаква битка кои е по-по най в обидно обращение към другия…

Моля Ви и благодаря…!
Rahmie


Добрият характер

Ислямът и мюсюлманите в Рудозем

Добрият  характер е едно достойно и присъщо качество на пратениците,  добрите и праведните хора. 

С добър характер се постигат и осъществяват високи цели.

 Добрият характер предизвиква любов и приятелство,  докато лошият характер предизвиква завист,омраза и злоба.

В един хадис Пратеника CACсе обръща към Ебу Хурейра (р.а.) и му казва: "О, Ебу Хурейра,  придържай се към добрия характер.” 

Тогава Ебу Хурейра попитал:  „Какво е присъщо за добрия характер, о,  Расулюллах?”, а Той му отговорил:"Да посещаваш този, който те отбягва,  да опростиш на този,  който те накърни и да дадеш на този,който те лишава.” (Ел-Бейхаки)

Добрият характер е един  лек път и лесен ибадет за спечелване на севап по всяко време и място. 

За което Пратеника (с.а.с.) е казал на Ебу Дерда: "Искаш ли да те науча на един лек и лесен за изпълнение ибадет?”

 Ебу Дарда (р.а.) отвърнал:  Да, о, Расулюллах и Tой му казал: "Придържай се към мълчанието и добрият характер, защото не можеш да направиш подобни на тях."

Скъпи братя и сестри мюсюлмани, наградата на вярващия за добрия характер е равносилна на наградата на вярващ,който през деня е говял, а през нощта е правил намаз.

Това е извлечено от следния хадис на Пратеника (с.а.с.): "С добрият характер се постигат степените на оручлията и правещият нощен намаз.” (Ахмед)

В същия смисъл са и думите на Ебу Дарда -(р.а.) "Вярващият си усъвършенства характера, докато добрият характер го вкара в дженнета или пък човек си влошава характера,  докато той го въвлече в джехеннема.”

 Човекът с добър характер винаги се стреми да понася нанесените му обиди от хората и винаги се стреми да намери за техните грешки оправдателни причини и винаги отбягва търсенето на техните недостатъци и грешки, защото онзи,  който се е заел с хората и се оплаква от техните лоши характери, то това е явно доказателство за неговия лош характер.

Вярващият човек просто е невъзможно да притежава лош характер, тъй като това е противно на ученията на ислямската религия, към която се числи, а и Пратеника (с.а.с.) в един хадис е казал:  "Следните две особености - скъперничество и лош характер-  не могат да се съчетаят във вярващия.” (Ел-бухари в едебул-муфрид)

А пък Али сина на Ебу Талиб описва добрият характер със следните три неща: "Бягане от харама, търсене на хеляла и задоволяване нуждите на семейството. "


Уважаеми мюсюлмани, това са няколко съвети от Мухаммед (с.а.с.) и неговите верни сподвижници по отношение на добрия характер, който напоследък е на изчезване от нашето общество и наш религиозен дълг е да се стремим да си подобрим характера и да се опитаме да въздействаме и на онези, за които ще отговаряме пред  Аллах като синове, дъщери и съпруги.

О, Аллах наш, разкраси ни с добрия характер:  нас семействата ни и всички мюсюлмани по цялото земно кълбо и ни предпази от лошият  характер,  който предизвиква твоята ярост.

О, Аллах, сплоти ни и ни обедини  всички около твоята книга и сунната на Мухаммед (с.а.с.)!


Offline SIVEK

  • koгато орелът е ранен полита към върха на планината
  • Moderator
  • *****
  • Posts: 277
  • Gender: Male
Re: Ако Ви помоля...
« Reply #1 on: August 01, 2012, 15:36 »
Разбирам, че повечето от вас са изпилнени явно с много тревога или негативна енергия незнам кои е точният израз. Вярвам, че ако желаете можете поне сега още няколко седмици да се опитате да се въздържате. Много бих била благодарна, ако се опитате да публикувате повече публикации, теми сварзани със Рамазана, байрама, теми свързани с нас помаците, снимки свързани с нас…. Новини от света, но да не се води постойяно някаква битка кои е по-по най в обидно обращение към другия…

Моля Ви и благодаря…!
Rahmie
=======================================================================================

Подкрепям мнението ти и бих искал членовете на този сайт да проевяват уважение не само в Рамазана но и за в бъдеще.Нека да проявяваме търпение и толерантност един към друг, да спрем с обидите и клеветите нека да направим сайта по привлекателен и полезен за всички независимо от религиозните убеждения.

Offline Nazmi

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 3895
  • Gender: Male
  • Да почива в мир!
Re: Ако Ви помоля...
« Reply #2 on: August 11, 2012, 17:01 »



You are not allowed to view links. Register or Login
Разбирам, че повечето от вас са изпилнени явно с много тревога или негативна енергия незнам кои е точният израз. Вярвам, че ако желаете можете поне сега още няколко седмици да се опитате да се въздържате. Много бих била благодарна, ако се опитате да публикувате повече публикации, теми сварзани със Рамазана, байрама, теми свързани с нас помаците, снимки свързани с нас…. Новини от света, но да не се води постойяно някаква битка кои е по-по най в обидно обращение към другия…

Моля Ви и благодаря…!
Rahmie
=======================================================================================

Подкрепям мнението ти и бих искал членовете на този сайт да проевяват уважение не само в Рамазана но и за в бъдеще.Нека да проявяваме търпение и толерантност един към друг, да спрем с обидите и клеветите нека да направим сайта по привлекателен и полезен за всички независимо от религиозните убеждения.

  Подкрепям мнението на Рахмие,на SIVEK,...и на всички съфорумници -пишещи,четящи.. да проявяват уважение и търпимост към другите преди да пишат.

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Hadj

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 585
Re: Ако Ви помоля...
« Reply #3 on: October 30, 2012, 14:29 »
  Аз сащо искам да ви помоля.Може ли да ми кажете има ли сайт за нас помаците където да пишат повече грамотни помаци и добронамерени и не толкова нахалти не помаци.От доста вереме не пиша а отвреме на време чета.Днес като погледнах по всички теми стои името на дежурния Расате ако не той то ще е ботев,одиколон,поучаващата Мариана или нахалната Светлана.Т а ще ви помоля ако знаете сайт без досадници да ме уведомите.
           А на тези които все още отстоявате стоически на глупостите на гостите искам да кажа че няма смисъл да разговаряте с телефонни стълбове.

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Re: Ако Ви помоля...
« Reply #4 on: October 30, 2012, 19:00 »
 Аз сащо искам да те помоля господин Hadj, не ни оставяй сами на кораба ПОМАК,
нашето дело е да устоим на душмане, да се покажим, да за ,,пеем,, а те да ни слушат.
Нека да дойдат ,,старите,, без тях е .....

Offline botev

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 643
    • Истинските майни!
Re: Ако Ви помоля...
« Reply #5 on: November 03, 2012, 10:21 »
You are not allowed to view links. Register or Login
  Аз сащо искам да ви помоля.Може ли да ми кажете има ли сайт за нас помаците където да пишат повече грамотни помаци и добронамерени и не толкова нахалти не помаци.От доста вереме не пиша а отвреме на време чета.Днес като погледнах по всички теми стои името на дежурния Расате ако не той то ще е ботев,одиколон,поучаващата Мариана или нахалната Светлана.Т а ще ви помоля ако знаете сайт без досадници да ме уведомите.
           А на тези които все още отстоявате стоически на глупостите на гостите искам да кажа че няма смисъл да разговаряте с телефонни стълбове.
Просто си направете затворена група! Или банирайте тия дето ви пречат!

Offline Seiko

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Re: Ако Ви помоля...
« Reply #6 on: November 03, 2012, 12:38 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Просто си направете затворена група! Или банирайте тия дето ви пречат!

Политиката на сайта е либерална и отворена за хората, независимо  тяхната  етническа принадлежност.Точно поради този факт някои от по-старите членове на сайта напуснаха за което аз лично съжалявам. Но ние сме преди всичко европеици. Не искаме да живеем в феодалният строи, приемаме всичко ново ,модерните неща , нововъведенията.Почти всяко помашко семейство се стреми да построи модерна къща с всички луксове , имат интернет , коли , децата им се учат в университети . Трудолюбиви са и затова постигат всичко това .Помашките села са едни от най- управените и напреднали в България , които не ми вярва нека да отиде в помашките села в Гоцеделчевско или в Смолянско за да види всичко това. Самият аз съм толерантен човек имам приятели от всичките етноси , в България така и с чужденци . Помаците са приемани навсякаде по-света със своята както вътрешна така и външна красота ,със своята трудолюбивост, но и с своята упoритост, уважение към ближния и толерантност,  цени своето но и чуждото. Затова много ви моля, този сайт е частен , нека средствата които  са дадени да се оправдаят  . Призовавам помаците тук да не влизат в излишни пререкания или да не обръщат внимание на провокоторите. Всеки гостенин които злоупотребява с нашето доверие , или нарушава правилата на форума ще получи,временна или завинаги забрана , независимо дали е българин,помак ,турчин ,циганин ,евреин ,арменец и т.н . А сега нека да изслушаме една хубава помашка песен и да сте живи и здрави всички ! :

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline Suleyman.45

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 357
Re: Ако Ви помоля...
« Reply #7 on: November 03, 2012, 15:35 »
Li4no  az se umorih i se 4ustvam kato na ma4 samo,4e sum sednal pri 4ujdata publika.Ot vrodena kultura moyata publika  obisnyava  na oponentite na6ite vijdaniya po daden istori4eski fakt,a realno ni otgovaryat po fa6istko-komunisti4eski na4in.Vyarvat si,4e edna luja povtorena 100 puti stava istina.Slovata im sa bulvo4i ot siderovata 6ifroziniya-syaka6 sme na mitinga im v Pazardjik.To ne byaha gavri s vyrata ni s minaloto ni to ne byaha i li4ni obidi,osobenno kum nay dobronamerenite kum tyah.Pomnite li slu4kata vKatunitza kogato smelite atakadjiyi kre6tyaha tziganite na sapun,turtzite pod noj,nyama zna4enie,4e tar Kiro e hristiyanin.Kre6tyaha smelo dokato televiziyata pokaza romite vuorujeni s toyagi i bradvi i na6ite patrioti stahlivo iz4eznaha.E tulpota nabi nyakolko meta4ki i tolkova.Aprilskoto vustanie sa obyvavali tam kudeto nyama turki,ako mine nyakoe tursko ili poma6ko semeystvo sinakirvyat orujieto i pi6at kurvavi pisma.Tova ste vie tova e smelosta vi.Pove4e nyma da napi6a red,otrazli4ni svetove sme razli4niezitzi govorim.Ako nyakoy ot moite bratya produji da vi otgovarya na glupostite da pi6e na latinski-da se nabrazdyt malko gladkite vi mozatzi.Ne zabravyayte da si kupite Romsko-slavyanobulgarski razgovornik.Sled 20g.6te pla4ite za nas i romskiya 6te bude ofitzialen ezik.Alkohola,svinskoto iprostotiyata vi  6te vi otvedat do tam t.e. do nikade

Offline beta

  • Member
  • **
  • Posts: 6
Re: Ако Ви помоля...
« Reply #8 on: November 03, 2012, 17:49 »
You are not allowed to view links. Register or Login
  Аз сащо искам да ви помоля.Може ли да ми кажете има ли сайт за нас помаците където да пишат повече грамотни помаци и добронамерени и не толкова нахалти не помаци.От доста вереме не пиша а отвреме на време чета.Днес като погледнах по всички теми стои името на дежурния Расате ако не той то ще е ботев,одиколон,поучаващата Мариана или нахалната Светлана.Т а ще ви помоля ако знаете сайт без досадници да ме уведомите.
           А на тези които все още отстоявате стоически на глупостите на гостите искам да кажа че няма смисъл да разговаряте с телефонни стълбове.
   Имате  грешка    Хадж  пропусна нашият велик помак Ибрахим  65 неговият ентусиазъм  и висока компетеност по  всички въпроси  ни  защитава  така., че  и модераторите  го очакват в саита,ако го няма него яте се разпадне сайта .

Offline maktub

  • Member
  • **
  • Posts: 15
  • "По-добре седни върху сърцето на лъв, но никога не
Re: Ако Ви помоля...
« Reply #9 on: November 04, 2012, 01:44 »
Защо сте толкова лоши всички?  :-[ Rahmie написа тема за свещеният празник, а вие я окепазихте с разни злободневни коментари. Какво е значението какви сте? Важно е в сърцето какво чувствате! А жалкото е, че турци, помаци, българи, цигани... повечето са със закърнели сърца. :( Усмихнете се, дайте доброта... най-скъпото в днешно време е добротата... Света се нуждае от нея, повече от златото и водата!

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Re: Ако Ви помоля...
« Reply #10 on: November 05, 2012, 20:13 »
Да  beta, мен не ме пропускайте че ще изгубите.

Да аз съм Помак, кадето и да съм Помак,
има ли по леко от това, да съм аз Помак.
Да аз съм Помак,за вас и за тях Помак,
има ли по гордост от това, да съм аз Помак.

Ето още мнооого ПОМАЦИ

You are not allowed to view links. Register or Login

Offline julia timeeva

  • Candidate member
  • *
  • Posts: 1
врачка, която разваля магии???
« Reply #11 on: April 01, 2013, 15:39 »
Здравейте,
Някой има ли инфо за някаква си врачка от Ваклиново, която "разваля магии"? Пътува из страната с кола и шофьор (може и да е неин роднина, не знам)? Преди една седмица е гастролирала в г. Девин у мои роднини и срещу 150 лв. е ровила нещо из двора на къщата им.

Offline Hadj

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 585
Re: врачка, която разваля магии???
« Reply #12 on: April 02, 2013, 12:12 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Здравейте,
Някой има ли инфо за някаква си врачка от Ваклиново, която "разваля магии"? Пътува из страната с кола и шофьор (може и да е неин роднина, не знам)? Преди една седмица е гастролирала в г. Девин у мои роднини и срещу 150 лв. е ровила нещо из двора на къщата им.
  На врачки и баячки се доверяват хора със слаб иман/вяра/.За съжелиние има такива
   хора които злоупотпебяват с нещастието на хората.За тях Всевишния Аллах е отделил специално
   място в джеандем.А за нас е спуснал сури от Курана които като ги четем Той ни паци от лоши
   очи и злосторници.

Offline Svetlina

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1160
  • Опознай родината, за да я обикнеш!
Re: Ако Ви помоля...
« Reply #13 on: May 19, 2013, 10:58 »
Има един лечител (чрез баене) в карловско село, който даже е регистриран тук, а има и собствен сайт. Около 35-36  годишен мъж е, работил е в секретариата на ДПС, ако не се лъжа.  Изглежда умерен и образован мъж, в сайта му бяха публикувани негови разяснения, беседи, тъй че човек може да добие впечатления от подхода му, а и от самия него.
Ако Ви интересува да потърся някакви негови данни, съответно телефон, сайт.

Поздрави - Св.

Offline Seiko

  • Global moderator
  • ****
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Re: Ако Ви помоля...
« Reply #14 on: November 30, 2013, 13:21 »
Незнам кои е този злосторник които е изтрил моя тема която бях пуснал преди няколко дена в сайта  без никакво уведомяване .  Става въпрос за темата  " Помаците между кръста и глада през Балканските воини "  ?
You are not allowed to view links. Register or Login

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42