Author Topic: Някога и сега...  (Read 17599 times)

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Offline Mariana

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1078
Re: Някога и сега...
« Reply #30 on: October 14, 2012, 15:57 »
You are not allowed to view links. Register or Login
     Хавайче младо девойче помашките  милиционери на  кого служат.Как  пък ти  хрумна ,че     г=жа  Мариана е полицай. Един съвет  от мен  постарай се да завършиш  средното си образование  и дано си направиш  хубава кариера.


"Хавайка" е жена толкова, колкото аз съм "милиционер".

Веднъж-два пъти това "младо девойче" взе да говори /пише в случая/ като подпийнал мъж в кръчма, т.е. нецензурно.
И така сам се издаде, че е някакъв мъж, който кой знае защо се прави на жена.


Offline Mariana

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1078
Re: Някога и сега...
« Reply #31 on: October 14, 2012, 16:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Драга ми Мариана защо бе мила защо, толкова се интенересуваш от мен.
Достатъчно е да напишиш в търсачката само Ибрахим Бялев, и хоп готово.
Аз съм открита личност или след тази болест, на оная работа и борна да ми цепят е все тази.
Едва ли някой може да ме разбере, едва ли, толкова сте .............



Не, Ибрахим, не е това.
Просто не обичам глупавите врътки, дето хлапашки си правите тука един на друг.



Offline havaika

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 880
  • "Изчистването на мюсюлманите по икономически причи
    • http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=229&aid=5676
Re: Някога и сега...
« Reply #32 on: October 14, 2012, 17:44 »
You are not allowed to view links. Register or Login
     Хавайче младо девойче помашките  милиционери на  кого служат.Как  пък ти  хрумна ,че     г=жа  Мариана е полицай. Един съвет  от мен  постарай се да завършиш  средното си образование  и дано си направиш  хубава кариера.
   От опит знам.Само милиционер може да се интересува какво има в шалварите ;D ;D ;) Това какво образование имам също не е за дискотиране пред четящите ;)

Offline havaika

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 880
  • "Изчистването на мюсюлманите по икономически причи
    • http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=229&aid=5676
Re: Някога и сега...
« Reply #33 on: October 14, 2012, 17:46 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Здр-те приятели гледам че някой хора като beta  и подобните се интенересуват от автобиографията ми ТА реших да ви се представя че да не изгори някой друк вместо мен. Научих че вместо за мен в родното ми село ДС са разпитвали за погрешни хора за това сметнах за нужно да ви се представя.

Казвам се Ибрахим Кърпачев син на  Ибрахим Кърпачев род. съм в с. Лъжница общ Гоце Делчев окрък Благоевградски.
Образуванйе основно завършено в с.Лъжница женен за Сафа имам две деца син и дъщеря и четири внуци.
Синът ми също Ибрахим живее в София женен за Българка дъщеря ми Фериде живее в грд Визе ,Vize,Турция женена за Турчин.
Аз от началото на демокрацията се мотаех по София ту в СДС-то ту в......кадето ми падне но не успях да направя кариера.
Като ми бяха затворени всички врати реших да се преселя в Турция при семеиството ми който от доста време бяха там.


Атова ми са внуците моята гордост, наскоро и за тях ще научите някой подробности.

You are not allowed to view links. Register or Login

You are not allowed to view links. Register or Login
  Не им имай доверие.Щети забият нож в гърбът.Те не слухтят за добри намерения в нашия форум ;)

Offline Mariana

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 1078
Re: Някога и сега...
« Reply #34 on: October 14, 2012, 18:42 »
You are not allowed to view links. Register or Login
   От опит знам.Само милиционер може да се интересува какво има в шалварите ;D ;D ;) Това какво образование имам също не е за дискотиране пред четящите ;)

You are not allowed to view links. Register or Login
  Не им имай доверие.Щети забият нож в гърбът.Те не слухтят за добри намерения в нашия форум ;)



Голям ха... си, "Хавайка".

Обаче колкото и да лъжеш, не само другите, но дори понякога и себе си да успееш да излъжеш,
Бог вижда.





Offline onegavon

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 636
Re: Някога и сега...
« Reply #35 on: October 14, 2012, 22:32 »
Мариана, според мен за образованието си не лъже.Преди време беше написала, че има завършен трети клас.Напълно и  вярвам!

Offline havaika

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 880
  • "Изчистването на мюсюлманите по икономически причи
    • http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=229&aid=5676
Re: Някога и сега...
« Reply #36 on: October 15, 2012, 06:37 »
You are not allowed to view links. Register or Login


Голям ха... си, "Хавайка".

Обаче колкото и да лъжеш, не само другите, но дори понякога и себе си да успееш да излъжеш,
Бог вижда.





You are not allowed to view links. Register or Login
Мариана, според мен за образованието си не лъже.Преди време беше написала, че има завършен трети клас.Напълно и  вярвам!
   По-добре хайванин от колкото пропаднал милиционер без съвест.И досие вече имам,onegavon ;D ;D ;D
Мариана излиза от вълчата си кожа и почва звучно да обижда .Ти какво правиш м/у хавани ма оф... ??? ;D

Offline Rahmie

  • Charter member
  • *****
  • Posts: 1981
  • Gender: Female
Re: Някога и сега...
« Reply #37 on: October 15, 2012, 10:06 »
Прехвърлено тук, коментарите нямат общо с темата "Ние сме просто помаци!!
Ако продължавате в същият тон да отправяте обвинения или клевети едни към други, а също така и публикуване на лични данни на членове от сайта ни, ще чистя наред...!
Ако имате някакви проблеми помежду си разрешаваите ги на лични!

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Re: Някога и сега...
« Reply #38 on: October 15, 2012, 10:56 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Ако имате някакви проблеми помежду си разрешаваите ги на лични!
Напълно те подкрепям Рахмие!!! Гостите напоследък нещо започнаха да прекаляват.

Offline botev

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 643
    • Истинските майни!
Re: Някога и сега...
« Reply #39 on: October 17, 2012, 20:28 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Напълно те подкрепям Рахмие!!! Гостите напоследък нещо започнаха да прекаляват.
Напълно те подкрепям Рахмие!!! Гостите напоследък нещо започнаха да прекаляват!!!!

Offline sulu_man

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 58
Re: Някога и сега...
« Reply #40 on: October 18, 2012, 08:10 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Напълно те подкрепям Рахмие!!! Гостите напоследък нещо започнаха да прекаляват!!!!
   Админите слепи ли сте?? ??? >:(
Продължава се да ни псуват публично "Вижда се турското знаме и надписи на мултимедията на турски! Да не би помаците да сме станали турци а? :o FUCK OFF! "-botevYou are not allowed to view links. Register or Login

Offline Rasate

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 2173
  • Gender: Male
  • Българите носят произходът си- в своето име.
Re: Някога и сега...
« Reply #41 on: November 11, 2012, 11:15 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Такава е била Бг едно вренме преди да дойдат Османлиите и да попйлнят празнотата.Такава е и сега благодарение на неофашистката лумпенска свалоч в която се намираш и ти без да усещаш. Събуди се боте че става късно. ;)


Глупости- не си запознат много с точната История-имало е един император и множество владетели-подобно на Франция,Испания,Италия,Германия и пр.
През 18 век започват обединителните процеси завършили с обединението на Германия.

Османлиите са виновни да възникнат новите нации като бошняците,румънците и пр.- виж какво самите бошняци казват през пътеписа на Симон Лехаци- а именно,че са българи приели исляма за да не плащат Харадж- и с каква гордост изтъкват колко са селата на българите в цяла Босна и Румелия- именно 80 0000 села.Т.е. каква бройка са българите в Османската империя и особено в европейските и граници.

Това твърдение е точно,защото бейлербея и цялата администрация на бейлербейството Босна( включваща Босна и Херцеговина, Хърватско, Сърбия, Черна гора) се е намирала в Босна Сарай(дн. Сараево)
Бейлербея на Румелия по това време е в София.

За да направим сравнение ето броят на населените места в България е:
Брой градове в България: 253
Брой села в България: 5076
Общо: 5329

След този период благодарение на усилията на Цариградската патриаршия стожерът на българизма - Охридската архиепископия е унищожена,като епархиите и са  присъединени към гръцката църква.Това е началото на обезбългаряването на българските общности в Европейските и владения- и стремежът за възстановяване на Римската империя под водачеството на гърците и патриаршията- 'Мегали идеята" ,а след това и проекта Румъния.
Т.е. 18 век е векът на унищожението на българизма-забелязано от Паисий.

Поздрави

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Re: Някога и сега...
« Reply #42 on: November 16, 2012, 13:21 »
Голямо постижение на белите българки на Расате. Честито да ви е !!!
You are not allowed to view links. Register or Login

Offline onegavon

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 636
Re: Някога и сега...
« Reply #43 on: November 29, 2012, 09:53 »
Из Проучване на Жером Адолф Бланки за Нишкото въстание от 1841 г.

Преди да влезем в града [Ниш], пред очите ни се разкри тъжната гледка на един отвратителен паметник, печално характеризиращ социалното положение в страната. Той представляваше четириъгълна пресечена пирамида, инкрустирана с три или четири хиляди черепа на сръбски християни, паднали в битката срещу турците през 1816 г. (Ж. Бланки допуска неточност – т.нар. кула на черепите е издигната през 1809 г., след поредното сражение между турци и сръбски въстаници) – варварски трофей, положен от мюсюлманския фанатизъм при самите градски порти. Черепите бяха забити по четирите страни на пирамидата от земята до върха, подобно на мозайка. Милостивите българи бяха извадили вече няколкостотин, за да ги погребат. Но все още оставаше огромен брой черепи с кичури коса, които се вееха на вятъра. Това беше триумфалната колона на канибализма – невъзможно бе да я видиш, без да потръпнеш от ужас. С уважение се поклоних пред християните, загинали в защита на родината и религията си. Може би ще дойде ден, когато на същото това място, където днес са захвърлени осквернените им останки, свободна България ще издигне храм в тяхна памет…
 Настъпи моментът да обясня истинския характер на това въстание, което ние, с нашите европейски тревоги, бяхме приписали на чисто политически причини – нямаше такова нещо. В Турция Хатишерифът от Гюлхане не бе произвел същия ефект като “Декларацията за правата на човека” в Съединените щати и във Франция. Просветеното духовенство явно го познаваше и се бе постарало да извлече полза от него, но за останалата част от народа той не означаваше нищо. Единствената промяна, произтекла от документа, касаеше финансите и точно тя, за най-голямо огорчение на християните, се обърна срещу тях. Дотогава те бяха плащали данъците си директно на пашите, а знаем колко грабителска беше тази система. Хатишерифът, централизирайки събирането на данъците, което вече трябваше да се извършва от специални данъчни чиновници, сякаш премахваше извращенията. Получило се обаче точно обратното. Властите сумирали различните данъци, събирани от раята, без да ги увеличават, но вместо да ги плащат еднократно, хората се оказали принудени да ги плащат по два или три пъти. Данъчните чиновници претендирали, че не са получили това, което длъжниците твърдели, че са платили, и което действително били платили. Данъкоплатците, които в повечето случаи не знаели да четат и пишат, били мамени с фалшиви разписки, на които фигурирали по-малки суми или минали дати. А най-често за разписка служела една върху парче дърво, което се оказвало изгубено, когато можело да е от полза на длъжника, и винаги на разположение, в случай че бирникът решел да го уличи в неизплатени дългове. В края на краищата, това била същата стара система на грабителство и насилие, но по-лицемерна и с коварна претенция за законност. Ето как турският дух бе приложил Хатишерифа в сферата на финансите – бе го превърнал в жестока измама.
 Когато този отвратителен фокус бил въведен в практиката, българите не закъснели да се оплачат. Те установили, че положението им се е влошило в сравнение с миналото и че им е невъзможно да плащат такива изключително големи и превишаващи доходите им такси. Затова помолили за отсрочка. Дали им я, но в един момент все пак трябвало да се плаща, а междувременно средствата им не се били увеличили. В Турция събирането на данъците от закъснели длъжници се извършва чрез военния гарнизон. Войниците се настаняват у длъжника, където спят, ядат и пият, ровят навсякъде, разполагат с всичко като с лична собственост и нито за миг не оставят на спокойствие стопаните. Така из България скоро плъпнали гарнизонни войници, които били най-многобройни в Ниш и съседните му села. На някои места ги прогонили, на други се стигнало до схватки и имало убити. Сабри паша, командващ провинцията по това време, побързал да извика албанци, тъй като редовните войскови части били съсредоточени предимно в Константинопол. Арнаутите се възползвали от случая, за да се отдадат на обичайните си грабежи – единствения им поминък. Те се пръснали из областта и започнали да избиват, като при военна победа над щурмуван град, нещастните жители на българските села. Не може да се каже докъде би стигнало отчаянието на българите и към какво би ги тласнало, ако въстанието бе получило сериозна и открита подкрепа от някой съседен народ. Сърбите обаче, както видяхме, били възпирани от своето правителство въпреки влиянието на принцеса Любица. Помощта, която те оказали на българите, била по-скоро сантиментална, отколкото материална – вместо да се притекат на помощ на въстаниците, те се задоволили да дадат убежище на бежанците…

Да прекрасно се е е живеело под сянката на падишаха всички са добрували, ама за сметка на християнската рая.

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Re: Някога и сега...
« Reply #44 on: November 29, 2012, 11:26 »
Мюсулманите са воювали по фронтовете за да си живуркат християните. За ''отплата'' християните кръшкали  от данъците които са били много малки в сравнение със сегашните. Много си е нормално при това неблагодарно поведение на християните да е вбесявало понякога управлението на Империята и понякога да си е имало кютек.
Знаем не само от устни предавания как ''хитрите'' ганёвци са криели част от стадата си за да дават по-малко данъци. Факт е че всички християни са били заможни по тези времена и никой не е ходил по Европата да бере краставиците на Фернадес или маслините на Куртис.  ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42