Author Topic: Защо няма нито една улица в България на мюсюлманин загинал за България  (Read 10852 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline havaika

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 880
  • "Изчистването на мюсюлманите по икономически причи
    • http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=229&aid=5676
You are not allowed to view links. Register or Login
В град Рудозем преди години се направи плоча с изписани имената на загиналите от Рудозем на фронта през световните войни. Там, на плочата обаче се оказа, че 99% са с мюсюлмански имена. Това не хареса на някого и съвсем скоро плочата беше потрошена.

После без решение на общински съвет изникна паметника на полковник Серафимов пред общината. И въпреки, че под негово командване войската извършва и меко казано сериозни репресивни мероприятия, избивайки и мирно местно население освен турската армия, която вече е била далеч от населените места около Рудозем, населението не реагира по никакъв начин, за да пречи за поставянето на паметника на тази историческа личност. Както и да е - паметникът си стои непокътнат и никой не е посягал злонамерено към него.

Когато обаче беше направена една статуя на птица, пак някой реши, че това олицетворявало Доган и побързаха да откъснат главата на птицата, разрушавайки обществена собственост....

Къде е търпимоста дами и господа?!  Много мнителност се таи в разни реваншистки кръгове около разни националистически и националфашистки групи.

Господа политици нахранете хората, стига сте крали и разединявали!

Offline Subeyi Kurt

  • Forum fan
  • *****
  • Posts: 3439
  • Gender: Male
Във филма ''Пътя към София'' имаше един българин лекар,офицер от Османската Армия ( артиста беше Г.Георгиев-Геца). До сега не съм видял офицер в БГ с мюсулманско име. Като видя ще си строша предния зъб за да ми напомня тази невероятност. Представяте ли си Турчин -подполковник във фашизирано ксенофобско общество . Инкредибиле!!!  ;) ;) ;) ;) ;) ;D

Offline Родопчанин

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 332
  • ==
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login
В град Рудозем преди години се направи плоча с изписани имената на загиналите от Рудозем на фронта през световните войни. Там, на плочата обаче се оказа, че 99% са с мюсюлмански имена. Това не хареса на някого и съвсем скоро плочата беше потрошена.

После без решение на общински съвет изникна паметника на полковник Серафимов пред общината. И въпреки, че под негово командване войската извършва и меко казано сериозни репресивни мероприятия, избивайки и мирно местно население освен турската армия, която вече е била далеч от населените места около Рудозем, населението не реагира по никакъв начин, за да пречи за поставянето на паметника на тази историческа личност. Както и да е - паметникът си стои непокътнат и никой не е посягал злонамерено към него.

За пилето на Доган ще ти кажа , кой го направи , мои колеги от Чепинци , даже бяха заснели и клип ! Защото им беше писнало ДПС-рите да оказват натиск над тях !  :)
Когато обаче беше направена една статуя на птица, пак някой реши, че това олицетворявало Доган и побързаха да откъснат главата на птицата, разрушавайки обществена собственост....

Къде е търпимоста дами и господа?!  Много мнителност се таи в разни реваншистки кръгове около разни националистически и националфашистки групи.

Господа политици нахранете хората, стига сте крали и разединявали!

Offline Родопчанин

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 332
  • ==
Нещо повече почетни граждани на гр.Пловдив, Смолян ..... скоро и София са именно българите-мюсюлмани Маньо Шарков и дейците на Родина !  ;D

Offline havaika

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 880
  • "Изчистването на мюсюлманите по икономически причи
    • http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=229&aid=5676
You are not allowed to view links. Register or Login
Нещо повече почетни граждани на гр.Пловдив, Смолян ..... скоро и София са именно българите-мюсюлмани Маньо Шарков и дейците на Родина !  ;D
   Знам знам  ;D И на отец Съръев щъ има плоча.И на всички помаци приели християнството за финансови благинки. Но къде са загиналите с мюсюлмански имена.Не виждам някоя улица да се именува на тях :'( ::)

Offline Родопчанин

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 332
  • ==
You are not allowed to view links. Register or Login
   Знам знам  ;D И на отец Съръев щъ има плоча.И на всички помаци приели християнството за финансови благинки. Но къде са загиналите с мюсюлмански имена.Не виждам някоя улица да се именува на тях :'( ::)

Че ти ли ще кажеш , кой как да секазва . Какво общо има името с религията . Вярно много са ви промили мозъците. А активистета на Родина са си МЮСЮЛМАНИ джанъм , прочети не само измислиците от Мадан   , а и друго литература.  :-*

Offline С.Стефанов

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 81
  • Gender: Male
        Добре платени помаци/от нашите/,които  бяха ръжена по време на Възродителния процес,които и днес продължават пъкленото си дело,но за много повече.Познавам доста такива наши "доброжелатели". От моя род също-дал бог.Техен съвременник съм.Поне на тяхно име и тяхната улица.Нека се радват завалиите.И вълка сит и агнето цяло.Брей,че съм бел умен.

Offline Родопчанин

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 332
  • ==
You are not allowed to view links. Register or Login
        Добре платени помаци/от нашите/,които  бяха ръжена по време на Възродителния процес,които и днес продължават пъкленото си дело,но за много повече.Познавам доста такива наши "доброжелатели". От моя род също-дал бог.Техен съвременник съм.Поне на тяхно име и тяхната улица.Нека се радват завалиите.И вълка сит и агнето цяло.Брей,че съм бел умен.

 ;D Брей ти излезна като тайно оръжие , свърши си работата сега може даспиш спокойно :D :D :D :D

Offline ЖАРКО ЖЕГЛЕВ

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 1480
  • Gender: Male
Mai nqkoi te ЖЕГHA bez da isika6.

                Geçmiç olsun.

Offline Родопчанин

  • Advanced member
  • *****
  • Posts: 332
  • ==
You are not allowed to view links. Register or Login
Mai nqkoi te ЖЕГHA bez da isika6.

                Geçmiç olsun.


Някой някой , кой ли да е ..... 2-3 човека с много никове един и същи  ;D ;D ;D ;D 


Offline С.Стефанов

  • Avarage member
  • ***
  • Posts: 81
  • Gender: Male
     Грешен отговор.Жокери няма.

Offline ЖАРКО ЖЕГЛЕВ

  • Adviser
  • ****
  • Posts: 1480
  • Gender: Male
Tiq taka mislqt 6to sa banda hayduciХайдути)(.

Offline ibrahim65

  • Moderator
  • *****
  • Posts: 3000
  • Gender: Male
Много по рано бях повдигнал този въпрос.
Как е възможно в ПОМАШКИ села на улиците да има найменования като Юри Гагарин и т.п.
Мисля че найменованието на улиците трябва да се избира от живеещите, а не от отгоре.
И друго как е възможно едно ПОМАШКО село да носи име като Света Петка, просто е смешно.

Offline aki

  • Member
  • **
  • Posts: 40
В Сърница има улица на сърничанин загинал на фронта през Втората световна война - Салих Онбашиев. Във Велинград  площадчето до пазара се казва Мехмед Шарков /Метю Шарков/ и има паметна плоча.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42