English > Traditions

Ex-wedding ceremony - Medieval tradition goes on

(1/2) > >>

Тоска:
These maked me think a lot for common traditions as you seen below pics from ex-wedding ceremony which made by pomak imigrants who live in Turkey/Edirne-Uzunköprü (sazlımalkoç) have got similar form as ribnovo's ceremonies. For the both of them bride's face is painted  and decorated with colorful sequins in a private rite attended only by close female friends and family members (PULLAÇ in turkey)

Turkish pomaks (Sazlımalkoç)







Bulgarian pomaks (Ribnovo)











Ади:
 :-X

Ади:
 ;)

Metka:

--- Quote from: adi_bg on July 29, 2008, 11:16 ---''Antropologit , koito mi pokaza zirnesti fotografii  na zlatoliki nevesti ot nachaloto na 90-te, snimani na pirvite otkriti svatbi sled padaneto na komunizma, ne znaeshe ot kide idva tazi traditsiia. Opredeleno ne e islamska ili turska, ne e i bilgarska ili slavianska. Proizhodit na rituala triabva da e v dilboko nezavisimata folklorna traditsiaia na pomatsite. taka moje bi nai-goliamata taina na pomaklika se predava ot pokolenie na pokolenie''

''V chashata na gidatelkata'' Djon Hamiltin...


--- End quote ---
Adi, tozi citat ot tazi kniga za koqto govorish e dobra ideia razbira se.
Bi bilo hubavo da se presnima i da se ka4i tuka.
Vse pak John Hamilton e vnuk na nebezizvestnia Lord John Hamilton koito e jivql po vremeto na Winston Charchil i e bil negov saratnik.
Tozi obi4ai e harakteren za Nevrokopskiq region ot nezpomneni vremena.
Estestveno 4e e fenomen faktak kak sme si go zapazili i do dnes tozi obi4ai nare4en - Ben4ene  na Gelinata.

Gelina:
Tova sa brat mi i saprugata mu :)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 
Go to full version