Author Topic: TANIŞ OLALIM  (Read 92573 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline mustafa mutlu

• Member
  • **
mustafa
« Reply #60 on: November 02, 2008, 21:02 »
az sım mustafa  ot breznitsa
jiveya vıv turtsiya misinli

Offline mahir

• Candidate member
  • *
Ynt: TANIŞ OLALIM
« Reply #61 on: November 03, 2008, 01:11 »
herkeze selamlar ben pomak oldugumu yeni öğrenmiş bulunuyorum ama böylesine zengin ve köklü bi kültüre bağlı olmaktanda gurur duydum bana pomaklığı öğretecek arkadaşlara ve büyüklerime ihtiyacım var hepinizi saygıyla selamlıyorum

Offline mahir

• Candidate member
  • *
Ynt: Ankara da pomak varmı
« Reply #62 on: November 03, 2008, 01:14 »
merhaba ben seture ankarada yasayan bayan pomakım tanısalım kaynasalım

Offline Pomak_1925

• Avarage member
  • ALAYINA İSYAN ÖLÜMÜNE GÖZTEPE
Ynt: pomak belgeseli
« Reply #63 on: November 03, 2008, 01:42 »
Trt ile bağlantıları olan bir çok arkadaşım var.Onlarla bir ara bu konuda iyiden iyiye niyetlenmiştik.Kemalpaşa-Bayındır-Manisa üçgeni arasında ki Pomak köylerine gidip,geniş kapsamlı bir belgesel çekecektik.Hatta bu konuda adminimiz Önder abi ile uzadı uzadıya konuşmuştuk.Bizzat Çınaralan yada Çınardibi (ismini tam anımsayamıyorum köyün) köyüne gidip köy muhtarı ilede bu konuyu konuşmuştum.Kendileri "böyle bir şeyden onur duyacaklarını" söylemişlerdi.Lakin çeşitli aksiliklerden ötürü belgesel çekilemedi :-\

Birde hiç unutmuyorum 96 yıllarında zampink yaparken Trt'de yayınlanan bi Pomak belgeselinin sonlarına denk gelmiştim.Oda Çınaralan köyünde çekilmiş(Köy sakinlerinin anlattıklarına göre).Aslında bi sorsak soruştursak bu kaynak hakkında bilgi toplasak ???

Offline asiye

• Candidate member
  • *
Ynt: Ankara da pomak varmı
« Reply #64 on: November 04, 2008, 14:59 »
merhaba ben asiye ankaradan.bende pomaklarla tanışmak istiyorum.

Offline YENİKÖYLÜ

• Candidate member
  • *
« Reply #65 on: November 05, 2008, 15:26 »
Merhaba arkadaşlar ben izmirden özcan sizleri yeni buldum dedemler karacaovalı fakat köylerini babamda tam olarak bilmiyor.mubadelede gelibolu yeniköye yerleşmişller daha sonra babamlar izmire gelmiş şu an izmirde yaşıyoruz yeniköyün tamamı pomak akrabalarımız var gidip geliyoruz.bildiğim kadarı ile vezirhanda dedemlerin akrabaları varmış ama isimlerini bilmediğimiz için arayıp bulamıyorum.bu arada pomakçayı azda olsa anlıyorum fakat konuşamıyorum babam ve annem çok iyi biliyor.pomak arkadaşlarla tanışıp görüşmek isterim hepinize sevgi selamlar

Offline vizeli_aamet

• Candidate member
  • *
« Reply #66 on: November 06, 2008, 01:15 »
selam ola tüm karacaovalılara!bende kırklareliden ahmet!dedem 1922 de 13 yaşındayken selanikten gelmiş çok şükür ki onu tanıdım ve hayal meyalde olsa birkaç anısını dinledim.

Offline canas

• Candidate member
  • *
Ynt: Arastirmaci arkadaslar icin
« Reply #67 on: November 16, 2008, 14:53 »
seliam arkadaşlar ben yeniim ;)

Offline thracian

• Candidate member
  • *
« Reply #68 on: December 10, 2008, 17:34 »
Merhaba arkadaslar,
Ben de bircogunuz gibi kökenlerimi ararken karsilastim bu siteyle. Biz de Pomagiz ama ailemde Pomakca konusan kalmadi maalesef. Aslen Edirne Uzunköprü`lüyüm, su anda ise gecici bir süreligine Almanya`da yasiyorum. Insallah buerada kökenlerimiz ve Pomakca ile ilgili cok sey ögreniriz hep birlikte...
Selamlar

Offline hylmaz

• Huseyin Yilmaz
  • Candidate member
  • *
« Reply #69 on: December 16, 2008, 08:49 »
Bende Babannem tarafindan pomaklik gerci diger kisimda uzak degil butun dedeler bulgaristan veya Yunanistan gocmeni Canakkale bigaya gelmisler sonrada biz istanbulda dogduk buyuduk suan en ata yurt orta asyadayim. pomakca hic bilmem ama ruscam iyi oldugundan biliyomusum megersem cok benziyor cunku buralarda bole gorusebilmek cok guzel hepinizin ellerinize saglik....

Offline politis

• Candidate member
  • *
« Reply #70 on: January 11, 2009, 22:39 »
meraba arkadaşlar bende pomak olduğumu yeni öğrendim, anne tarafından pomak'ım selanik kavala! pomakça bilmiyorum ama öğrenmeyi çok istiyorum.

Offline paşoska

• Candidate member
  • *
« Reply #71 on: January 13, 2009, 22:05 »
MERHABA ARKADAŞLAR NETTEN TESADÜFEN BULDUM BU SİTEYİ BENDE MANİSADAN ÖZ BE ÖZ POMAĞIM KÖY YAKLAŞIK 150 HANE 7 DEN 70 E HERKES POMAKÇA KONUŞUR (içinizde şekerli kaçamak sevmiyen varmı...?)

Offline alisak

• Candidate member
  • *
« Reply #72 on: February 16, 2009, 14:41 »
meraba arkadaşlar.siteyle yeni tanıştım.bende pomakım.ailem bursada oturuyor.ama dedeler neneler SAMSUN-BAFRAda(nebiyan dağlarının eteklerinde).bulgaristandan samsuna göç etmişler 75 sene kadar önce.ben pomakların yerleşim yerlerini araştırıyorum birkaç gündür.ve samsun adını pek göremiyorum.benim bizzat bildiğim samsun-bafrada 5-6 tane pomak köyü var.şuan köylerin nüfusu azalmış tabi ama orda yaşayanlar pomakça konuşuyor ve pomak kültürünü büyük ölçüde yaşıyorlar.oradan bizim gibi bursaya göç edenlerde var.ama BURSA da evvelden var olan pomak mahalleleride var(köylerde varmış bunuda bu siteden öğrendim).gürsu ilçesi-demirtaş beldesi-tophane sırtlarındaki bazı mahalleler pomakların yoğun yaşadığı yerler(bu sadece benim bildiğim).buralarda hem bulgaistan hemde yunanistandan göç etmiş pomaklar yaşıyor.

Offline alisak

• Candidate member
  • *
« Reply #73 on: February 16, 2009, 14:46 »
ayrıca enteresan bir bilgi aktarmak istiyorum.1878 göçleri döneminde 20.000 ailenin İtalya ya,1000 ailenin ise İsviçre ye göç ettirildikelri bilgisi resmi kayıklarda mevcut imiş...(kaynak=== You are not allowed to view links. Register or Login )

Offline gürbüz

• Member
  • **
  • Ben Selanik Göçmeni Pomağım........
« Reply #74 on: February 16, 2009, 14:53 »
Ben Ankarada, geçici yaşayan pomaklardanım. Ailem Balıkesirin, Gönen içesinde.Bizde SELANİK göçmeni pomağız. Herkese SELAMLAR..........

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42